2017 Şubat Anneleri

Bu fön sesini bende unutturabilirmiyim acaba :) yoksa askere giderken flnda götürür diye hoparlör u sakliyim mı bi kenarda :KK70:

:)) valla ne diyim bilmiyorum.
Umarım kalıcı olmaz canım.
Ben de bazen çok uykusu gelip dalamadığında fön sesini açıyorum ve o şekilde uyutuyorum. Yalan yok kurtarıcı oluyor ama kendi kendine uyuduğun da daha uzun süreli uyuyor. Fön sesini veya anakucağının titreşimini açtığım da kapanınca 2 dakka için de uyanıyo :)
Yavaş yavaş düzen kuracağız canım şimdilik takmıyorum o yüzden ben.

Ben zaten ilk ve son diyorum bakalım belki şu anki ruh halimle diyorum ama gerçekten çok zor millet nasıl 3-4-5 doğurmuş

Canım ben de ilk oğlum da tövbe demiştim. Çok zor bir bebekti. Meme emmedi sağarak besledim. Gaz sıkıntısı çok oldu.
4 aylıkken biberonu ret etti. Ek gıdaya geçince hep sorun çıkardı. Pütürlü yemeklerde 2 yaşına kadar kustu bla bla bla bla....
O kadar zor bir bebekti ki bi daha aslaaa dedim.
Hamile kalınca üzülüp ağladım aynılarını yaşayacağım diye.
Kabullenmek çok zor oldu. Doğum yapana kadar hep başkasının bebeğiymiş gibi geldi :))...
Amaaaa yüzünü görünce bütün olumsuzluklar geçti bitti...:)

Şuan da oğluşum o kadar tatlı ve akıllı ki...
Maaşallah diyim çok uyumlu ve huzurlu bir bebek. Şimdi de 3 numarayı da düşünsem mi acaba diyorum :)))

Beni ve eşimi anlatmış resmen:)) kızımı zor uyutuyorum gelip öpecekken kafasına vuruyorum:)

Eklentiler

• IMG_4727.jpg
    IMG_4727.jpg
    94 KB · Görüntüleme: 68
Ben de bazen çok uykusu gelip dalamadığında fön sesini açıyorum ve o şekilde uyutuyorum. Yalan yok kurtarıcı oluyor ama kendi kendine uyuduğun da daha uzun süreli uyuyor. Fön sesini veya anakucağının titreşimini açtığım da kapanınca 2 dakka için de uyanıyo :)

Canım ben de ilk oğlum da tövbe demiştim. Çok zor bir bebekti. Meme emmedi sağarak besledim. Gaz sıkıntısı çok oldu.
4 aylıkken biberonu ret etti. Ek gıdaya geçince hep sorun çıkardı. Pütürlü yemeklerde 2 yaşına kadar kustu bla bla bla bla....
Kabullenmek çok zor oldu. Doğum yapana kadar hep başkasının bebeğiymiş gibi geldi :))...

Maaşallah diyim çok uyumlu ve huzurlu bir bebek. Şimdi de 3 numarayı da düşünsem mi acaba diyorum :)))
Maşallah oğluna canım,zor bebek sahibi oldum ben tedaviyle falan ama şimdi kolik kızımdan sonra sorsan artik istemiyorum.
Birde şartlara bağlı diyorum şartlar değişirse ilerde belki

Oyy Kıyamam canım çok zor zaten ama seninki kat kat zor. ..Benimde enerjim tükendi emzirirken belim hep açıkta kalıyor ve midemi üşüttüm sanırım canım bir şey yemek istemiyor bakalım inşallah sütüm kesilmez olan da zaten az ve sızıyor ne kadarını kurtardımsa
Valla böyle artık yazarken bile çekiniyorum belki de abartiyo ne kadar şikayet etti dicekler diye ama inan çok zorlanıyorum her akşam saati şaşmadan başlıyor sakinlestirene kadar bitiyorum eşim e verip balkona kadar kaçıyorum bazen sesi mahvediyo elimden bişey gelmemesi artık kendimi bile suçlamaya başladım :KK43: benim de belim açıkta kalıyor buz gibi oluyo diye emzirme atleti aldım canım sen kullanmiyonmu

Bende unutturmak istiyorum onunla uyutursam dalınca kapatıyorum ama gözleri açması en fazla 5 dk sessiz uyutmaya çalışıyorum gözler gidiyo gidiyo kapatamiyo onu açıyorum anında kapatıyor napim bende mecbur kalıyorum inş düzene girer de unutur zamanla :KK43:

Valla böyle artık yazarken bile çekiniyorum belki de abartiyo ne kadar şikayet etti dicekler diye ama inan çok zorlanıyorum her akşam saati şaşmadan başlıyor sakinlestirene kadar bitiyorum eşim e verip balkona kadar kaçıyorum bazen sesi mahvediyo elimden bişey gelmemesi artık kendimi bile suçlamaya başladım :KK43: benim de belim açıkta kalıyor buz gibi oluyo diye emzirme atleti aldım canım sen kullanmiyonmu
Atlet kullanmıyorum ama yine de onlarda ince neyseki havalar ısınacak yaz yerine kış gelseydi ne yapacaktık

Aynen öyle böyle bir soğuk hissediyorum dediğin gibi. Şimdiden de yanlış anlamaya başladı zaten. Ne yapicam bilmiyorum.

Aynen :KK43:

benimki öyle saldırıp emiyo ki kızım diyorum hepsi senin kimseye vermicrm sakin em.sakinleşiyo:KK45:

bozma moralini cnm bulgur pilavı ye ve şu iç hemen dolar:super:

Ben de alınca kullanırsam zoruma gitmez de alıp da köşeye atınca üzülmemek lazım :KK70:

Hepsiburada'dan almistim canim..16,90 mi neydi..kargo da bedavaydi 2 kutu almistim..tadi da lezzetli..(;

Teşekkürler canım ben de deneyim bakalım :KK66:

Canım tiny love güneşli gün oyun halımız. Büyük oğluma almıştım ama hiç bu kadar severek oynamadı. Sırtı yer görünce kucak için kıyameti koparırdı :)
Şansa küçük oğlan çok seviyor :)
Dün akşam yatırdım içine ,o oynadı ben eşimle çay keyfi yaptım :)

Dönencemiz markasız. 30 liralık bir oyuncak ama oğluşu mutlu etmeye yetiyor.
Sabahları emzirme ve bez değişme faslı bitince yatırıyorum yatağına. O agularken ben odamı filan toparlıyorum .
Böyle şeylere fazla para dökmeye gerek yok bence. İlk oğlum oyun halısın da oynamayınca içim yanmıştı verdiğim o kadar paraya

Aynen ben de çok para dökmek istemiyorum ama işime yarayacak birşey olsun istiyorum. Ünlü markaların dönenceleri çok pahalı. Ben de öyle uygun birşey bulursam alayım bari :)

seninki cok fenaymis gercekten. insan bebege kiyip oyle almamali. az dusunceli olmali. ben bazen vicdana gelip sadece sevmesi icin veriyorum. bakimima karismasin. abuk sabuk seyler yapmasinda. allahtan esimde benim gibi dusunuyor. anneme ver deyip durmuyor. ona verince o da kisa sure sonra geri aliyor. kvalide gecen gun gozunuzden sakiniyorsunuz dedi.

Tabi ki sakınırız evlat sonuçta... kendisi kıyıyor çocuğa daha düzgün kucağına almayı bilmiyor. Sanki acemi güya 3 çocuk büyütmüş. Şimdi de diyor ki ben kendi çocuklarımı sevmedim tadını çıkaramadım böyle mutlu olmadım şimdi torunumu da kız olduğu için seviyorum ona çok düşkünüm diyor :KK12: sevsin tabi babaanne sonuçta ama kadın artık takıntı derecesinde. Tuhaflar yani. Şanslısın ki eşin ver demiyormuş benimki illa anneme ver anneme gidelim annem gelsin diyip duruyor :işsiz:

Kizlar yputube da bir sarki var. pedagoglarin onerdigi 5 dakikada butun cocuklari uyutan diye. Ogluma actim 4 dk sakin kaliyor 5. Dk da basiyor cigligi :) uyumak falan hikaye benim oglus icn :emir_bebek::halay:

Boyle seyler deneyen var mi aranizda :dondurma:

Ben de açıyorum öyle şeyler ama keyifliyken dinliyor. Baby Mozart diye çalma listeleri var onları dinletiyorum onun bakımını yaparken kendiyle konuşurken arka fonda çalıyor. Bi de bizim ninniler var YouTube da onları dinletiyorum çok duygusal olanlarda ağlıyor ama :KK70:

canım ben Tiny love gymini 5 hareket merkezi aldım. 7 tane müziği var ve ışıklari var.canlı renkleri var. oğluŞ keyifliyken yarım saat 45 dk duruyor. ben de dönence mi oyun halısı mi diye kararsız almıştım iyi ki oyun halisini almışım. daha uzun süre kullanabilir yüz üstü zaman geçirebilir.

Ben de onu çok beğeniyorum ama biraz fiyatı Yüksek alacağıma değer inşallah

Bu da güzelmiş canım gelince nasılmış söyler misin bize?

@guzelimm komili bebe kullanıyorum canım göz yakıyor mu test etmedim ama
@seydask bizim kızda fena valla masaj yap altımı aç boyle birak kucagina al ziplat istiyor aşırı hareketli bide kucağımda uyuyor orda olduğunu biliyor indirince ağlıyor bazen hafif kimildiyorum göz ucuyla kontrol ediyor burda mıyım diye sonra geri kapatıyor :p

Aynen benim kız da öyle :)

Aynen :KK43:

Ben de alınca kullanırsam zoruma gitmez de alıp da köşeye atınca üzülmemek lazım :KK70:

Teşekkürler canım ben de deneyim bakalım :KK66:

Aynen ben de çok para dökmek istemiyorum ama işime yarayacak birşey olsun istiyorum. Ünlü markaların dönenceleri çok pahalı. Ben de öyle uygun birşey bulursam alayım bari :)

Tabi ki sakınırız evlat sonuçta... kendisi kıyıyor çocuğa daha düzgün kucağına almayı bilmiyor. Sanki acemi güya 3 çocuk büyütmüş. Şimdi de diyor ki ben kendi çocuklarımı sevmedim tadını çıkaramadım böyle mutlu olmadım şimdi torunumu da kız olduğu için seviyorum ona çok düşkünüm diyor :KK12: sevsin tabi babaanne sonuçta ama kadın artık takıntı derecesinde. Tuhaflar yani. Şanslısın ki eşin ver demiyormuş benimki illa anneme ver anneme gidelim annem gelsin diyip duruyor :işsiz:

Ben de açıyorum öyle şeyler ama keyifliyken dinliyor. Baby Mozart diye çalma listeleri var onları dinletiyorum onun bakımını yaparken kendiyle konuşurken arka fonda çalıyor. Bi de bizim ninniler var YouTube da onları dinletiyorum çok duygusal olanlarda ağlıyor ama :KK70:

Ben de onu çok beğeniyorum ama biraz fiyatı Yüksek alacağıma değer inşallah

Bu da güzelmiş canım gelince nasılmış söyler misin bize?

Aynen benim kız da öyle :)

Tamam canim soylerim insallah kucucuk birsey gelmez halisi. Boyutlari yazmiyor cunku.

Ben bile bebegim agladiginda her seyi deneyip susturamadigimda canim gidiyor da senin bunu her gun yasiyor olman cok zor cqnim. Allah sabir versin
Amin kuzum amin :KK43: sabahtan çok iyiyiz tabi bazen sabahta geliyo ama genel olarak babayı işe gulucuklerle gönderiyoruz o zaman bende de ne uyku ne yorgunluk oluyo gün içinde de zorlasada o derece aglamadigi için idare ediyorum yine ama akşam saati o ağlaması bitiriyor sesi kisildi yine :KK43:

bu arada normal doğum sonrası kuyruk sokumu ağrısı olan var mi kızlar benim fena oda geriyor beni dikişte tam iyi mi bilmiyorum bide normalde zor olurdu şimdi daralmıştır iyice ödüm kopuyor allahtan çok istesede sabırlı esim:110: tabi ne zaman yanıma gelse bu konuyu açmaya başlasa bi çığlık geliyor kızdan :duduk:bildiğin radar bu kız bu hatayı ben nasil yaptım ne güzeldi öyle kafamız rahattı bide üstüne ilk gecede hamile kaldın offf of diyo duruyor:63:
Valla benim eşim bana ne zaman sarılsa normal bile yani içerden bebişin viyaklamaları geliyor :)))

canım bizde 3 gun ara ara çıktı sol kolunu kaldırmakta zorlandı her kaldırdığında ağrı olduğu için ağladı o yüzden tylol verdim günde üç kez demişti doktor ama ben iki verdim öncesinde vermek etkiyi azaltiyormus

benim kız emziği güzel emiyordu artık onu istemiyor ağzına koysam midesi bulanıyor yine yumruğunu emmek istiyor eldiven takayim dedim bu defada onu yalıyor

benim kızda çık cuk sesi dışında arada farklı ses geliyor özellikle biberonda oluyor sonra ya emmiyor ya az az emiyor

bizim cadi öyle battaniye eldiveni yalıyor elini emiyor eşime gazını çıkarsın diye verdim kolunu tisortunu yalıyor doymadi mi dedi biberonu verdi almadı tekrar koydu tekrar yapınca kızım yanlış adres benden süt çıkmaz bak bak yok bende olsa vermem mi valla dükkan senin diyor :halay:

ben meyvesuyu süt cay içiyorum su sadece 1.5 lt kadardir

benimkide aynı o sesi hic sevmedi valla tek sevdiği su sesi onunlada sakinliyor ama uyumuyor hala :)

maşallah canım ilk gündem beri mi böyle sonra mi arttı bebeğinin kilo alımı nasil ve makinan elektrikli mi

oglun oldu bide canım kızın olsa naparmışsın normalde kızda kanama çok olur derler:KK54:
Valla sorma ya :) dere bi kuruyamadı kapak bi açıldı kapanmayı unuttu herhal :)

Benimkinin umrunda değil :) sorunlumudur nedir ben yaklaşmadan da yaklaşmaz

Benim ki de önceden öyleydi canım ne zaman doğum yaptım pesimde dolanıyor. Önceden ben giderdim hatta bazen redderdi bozulurdum. Şimdi o benim durumuma düştü. Bilmiyorum ama hiç yatak odası olayı istemiyorum. Sanırım bende bir sorun var. :KK43:

X