2017 Şubat Anneleri

Mevlüt için erkek anneleri nasıl bir kıyafet düşünüyorsunuz ve ikram olarak gelen misafirlere ne hazirlayacaksiniz. Burda pide tatlı ayran veriliyor genelde. Başta oğlumun akikasini kestirip kavurma pilav tatlı ve börek düşünmüştüm ama en az 25 kişi gelecek. o kadar kişiye yetisemem diye pide tatlı ayrana döndüm. ben yiyecek dışında kokulu tesbih ve Mevlüt şekeri vereceğim.
TTekrar sorayım arada kaynadi galiba.

Kizlar yputube da bir sarki var. pedagoglarin onerdigi 5 dakikada butun cocuklari uyutan diye. Ogluma actim 4 dk sakin kaliyor 5. Dk da basiyor cigligi :) uyumak falan hikaye benim oglus icn :emir_bebek::halay:

Boyle seyler deneyen var mi aranizda :dondurma:
Biz fön makinesi sesiyle uyuyoruz :110:uykudan gözleri kapanır ogluş un dalamaz onu açtığım anda gözler gider malesef alışkanlık olmaz inş :işsiz:

Benim de kimseye veresim gelmiyor :KK70: geçen kızım kucağımdaydı kadın çocuğu bir çekti sanki kapkaç var :KK53: kucağında ağladı çocuk içim gitti çekiyorum almaya çalışıyorum vermiyor ya sanki kendinde susacak nasıl uyuz oluyorum anlatamam... annem hergün geliyor daha bir gün öyle hareketler yapmadı daha beni sıkıştırıyor kucağına al konuş kokla emzir bu günler bir daha gelmez diye :KK66:

Tabi canım huysuz olduğunda kulağına yaklaşıp mırıldanıyorum hemen susup dinliyor kuzum :KK36: insanlar tuhaf gerçekten

Ben de korktum bak :KK64: zaten kendimi soğuk hissediyorum canım hiç adama yaklaşmak istemiyor

Ben de araştırma yapıyorum da nasıl acaba ürün? Ses ve müzik çıkaran oyuncakları var mı?

Maşallah oğluşuna canım :) hangi oyun halısını ve dönenceyi kullanıyorsunuz? Ben de kızımı oyalayacak birşey arıyorum malum tek olunca ve uyanıksa lavaboya bile gidemiyorum. Sence oyun halısı mı dönence mi daha kullanışlı?

Hadi hayırlı olsun hangi renk aldın?

Oooo hem de nasıl cop cop :KK70: aç tok fark etmiyor ağzına yakın herşeyi emiyor. Gazını çıkarmak için omzuma yaslıyorum bi bakıyorum omzum yamyaş olmuş :rolleyes:

Eşim de korkuyor elini emip de ona alışır diye. Arkadaşın çocuğu öyleydi yavrucak hep mikrop kapardı elini emdiği için. İnşallah geçicidir bu el emme olayı :confused:

Benimki de öyle malesef bi de cıks cıks diye sesler geliyor. Tam kavrayamıyor heralde bazen olmuyor çünkü
canım ben Tiny love gymini 5 hareket merkezi aldım. 7 tane müziği var ve ışıklari var.canlı renkleri var. oğluŞ keyifliyken yarım saat 45 dk duruyor. ben de dönence mi oyun halısı mi diye kararsız almıştım iyi ki oyun halisini almışım. daha uzun süre kullanabilir yüz üstü zaman geçirebilir.

Kizlar yputube da bir sarki var. pedagoglarin onerdigi 5 dakikada butun cocuklari uyutan diye. Ogluma actim 4 dk sakin kaliyor 5. Dk da basiyor cigligi :) uyumak falan hikaye benim oglus icn :emir_bebek::halay:

Ben dün denedim ilk bi dikkatini çeker gibi oldu ama sonrası yine ağlamasına devam etti Loveali Loveali youtube fön makinesi sesi de var ama oda fayda etmedi kucağıma alıyrm yine sakinleşmiyo kucağımda hoplatıyrm öyle sakinleşiyo sonrasında hoplaya hoplaya uyuyo

Kızlar bebeklerinize hangi sampuani kullaniyorsunuz?Ben paraben boya ve parfüm olmadığı için uni baby kullaniyordum.Kızım ellerini sürekli gözüne götürdüğü icin gözde capaklanma oldu.Hergun sampuanla yikicam gozlerini ama ben kendi gözümde denedim bildiğin gozlerim yandiii.Göz yakmıyor sozde?Bebegimin banyoda gözlerine cok sampuan getirmedigim için cok anlamamışım.

Hayır canım elini tanıyo biliyo işde ne güzel daha fazla oyalanması lazım elini emerke

Benim hep öle:KK12: daha 50 cc çıkdığını görmedim bitanesinden bi öğünde 100-120 ml süt alması gerekiyomuş o yüzden mama takviyesi yapıyrm herşey şansmış bunu anladım ne yesem fayda ettiremedm sütüm çoğalmadı

Cnm inan çok şey denedim en iyi incir kompostasında buldum ama onda bile doyurmuyodu emdikçe çoğalır diyolar hep emzirdim aynı şeyi göğüs ucu yaralarumda da oldu ne yaptıysam olmadı geçmedi kendiliğinden 1 ay sonra geçdi sabır ediyrm sütümde belki bi zamanı bekliyodur çoğalacakdır:dua:
2289_buyuk.jpg milk-tea-naturpy-icerik.png

canım bak o bahsettiğim milk tea, benim için oldukça faydalı oldu, belki seninki de çoğalır..gece 1 de sağ mememi sağmıştım gece içirmek için,sabah aynı mememi tekrar sağdığımda 160 cc süt çıktı,ben bu çayın işe yaradığını düşünüyorum..:KK39:

Ben dün denedim ilk bi dikkatini çeker gibi oldu ama sonrası yine ağlamasına devam etti Loveali Loveali youtube fön makinesi sesi de var ama oda fayda etmedi kucağıma alıyrm yine sakinleşmiyo kucağımda hoplatıyrm öyle sakinleşiyo sonrasında hoplaya hoplaya uyuyo
Kuzum bak ben bu programı indirmistim buradaki fön sesiyle başladık sonra hoparlör aldım hafıza kartında da bu var onunla uyuyo ayagimda sallıyorum bunu da açıyorum ilk açmadan deniyorum ama dalamiyo açınca gidiyo :)

Eklentiler

• IMG_20170411_131553.JPG
    IMG_20170411_131553.JPG
    53,7 KB · Görüntüleme: 37
Kızlar bebeklerinize hangi sampuani kullaniyorsunuz?Ben paraben boya ve parfüm olmadığı için uni baby kullaniyordum.Kızım ellerini sürekli gözüne götürdüğü icin gözde capaklanma oldu.Hergun sampuanla yikicam gozlerini ama ben kendi gözümde denedim bildiğin gozlerim yandiii.Göz yakmıyor sozde?Bebegimin banyoda gözlerine cok sampuan getirmedigim için cok anlamamışım.

ben de unibaby kullanıyorum memnunum, ilk ay dalin kullanmıştım o da güzeldi..dalin göz yakmıyor gözlerini dalinle yıka, saçlarını unibaby şampuanla..:KK54:

Ben Nivea seti almıştım canım onu kullanıyorum bı sorun yaşamadık şimdilik

:KK48::KK48: iyiymiş kız valla...ben de birkaç gündür ninni açıyorum..atem tutem men seni diye bir ninni youtube'dan bulursun,bir de uyu yavrum yine sabah oluyor diye bir ninni, ikiisnde de benim kız uyuyor en fazla yarımsaate..:super:

Biraz pahalı belki ama Mustela kullanıyorum. Vücut losyonu da mustela.. %92 doğal kökenli içeriğe sahip hipoalerjenik ve paraben vs gibi hiçbir zararlı madde içermiyor. En doğalı en zararsızı anlayacağın..

Kızlar benim kolik oğlan a :) oyun halısı almak istiyorum belki biraz bakinir da ben de nefes alirim o ara :) ama ne alcam hiç fikrim yok çok pahalı bisey istemiyorum ama müzikli fln olan uygun fiyatlı bildiğiniz varmı hiç bilmiyorum onlarla ilgili bisey

yarın aşıya gıdıyorum hanımlar nasıl atlattınız ateş yapıomu gıtmeden calpol ıçırsemmı acaba?
canım bizde 3 gun ara ara çıktı sol kolunu kaldırmakta zorlandı her kaldırdığında ağrı olduğu için ağladı o yüzden tylol verdim günde üç kez demişti doktor ama ben iki verdim öncesinde vermek etkiyi azaltiyormus
Evet benimki emziği atıp elini sokuyo ağzına :)
benim kız emziği güzel emiyordu artık onu istemiyor ağzına koysam midesi bulanıyor yine yumruğunu emmek istiyor eldiven takayim dedim bu defada onu yalıyor
Bebişler emerken ses çıkarıyor mu cuk cuk acaba yanlış mı veriyorum desem oğlumu iki yıl emzirdim bu kız neden çıkarıyor hava yutuyor dedi arkadaş bnde acele emiyor diye düşünmüştüm
benim kızda çık cuk sesi dışında arada farklı ses geliyor özellikle biberonda oluyor sonra ya emmiyor ya az az emiyor
Herşeyi emiyorlar :KK70:
bizim cadi öyle battaniye eldiveni yalıyor elini emiyor eşime gazını çıkarsın diye verdim kolunu tisortunu yalıyor doymadi mi dedi biberonu verdi almadı tekrar koydu tekrar yapınca kızım yanlış adres benden süt çıkmaz bak bak yok bende olsa vermem mi valla dükkan senin diyor :halay:
Kızlar sizde emzirdikten sonra kana kana şu içmek istiyor musunuz? Günde ne kadar su içebiliyorsunuz
ben meyvesuyu süt cay içiyorum su sadece 1.5 lt kadardir

benimkide aynı o sesi hic sevmedi valla tek sevdiği su sesi onunlada sakinliyor ama uyumuyor hala :)
Eki Görüntüle 1980754 Eki Görüntüle 1980756

canım bak o bahsettiğim milk tea, benim için oldukça faydalı oldu, belki seninki de çoğalır..gece 1 de sağ mememi sağmıştım gece içirmek için,sabah aynı mememi tekrar sağdığımda 160 cc süt çıktı,ben bu çayın işe yaradığını düşünüyorum..:KK39:
maşallah canım ilk gündem beri mi böyle sonra mi arttı bebeğinin kilo alımı nasil ve makinan elektrikli mi
İnş olmayız ya çok sinir bıktım pedden bu halde ağda da yapılmıyo
oglun oldu bide canım kızın olsa naparmışsın normalde kızda kanama çok olur derler:KK54:

Benim aşırı azalıyor canım herkeste aynı etkiyi yapmıyor galiba ama. Şu an başlamadı mesela daha sancı kısmında ama 100 cc çıkarken gece 50ye düştü.
Ağrı sütü azaltırmış. Hemşiremiz söyledi. Ağrın olunca parol yada minoset iç dedi. Seninkide ağrıdan azalıyor olabilir.

Biraz pahalı belki ama Mustela kullanıyorum. Vücut losyonu da mustela.. %92 doğal kökenli içeriğe sahip hipoalerjenik ve paraben vs gibi hiçbir zararlı madde içermiyor. En doğalı en zararsızı anlayacağın..
ben de pahali olsun iyi olsun diye mustela almistim am yuzundeki sivilceler kizariklar gecmeyince acaba dedim sampuandan mi bilemiyorum sen de oldu mu?

Kucakta hopalamaya alismis canim o zaman. Benimki de emzirir gibi kucavima yatirip hafif sallayinca uyuyo maalesef. Buyudukce bu bizi cok yoracak

Bende uni baby kullaniyirum canim hatta sacini yikarken baden yuzunede surdugum oluyor sampuani. Oglum hemn gozlerini aciyor aglamiyor da yaktigini dusunmedim hic

X