2017 Şubat Anneleri

Benim de kimseye veresim gelmiyor :KK70: geçen kızım kucağımdaydı kadın çocuğu bir çekti sanki kapkaç var :KK53: kucağında ağladı çocuk içim gitti çekiyorum almaya çalışıyorum vermiyor ya sanki kendinde susacak nasıl uyuz oluyorum anlatamam... annem hergün geliyor daha bir gün öyle hareketler yapmadı daha beni sıkıştırıyor kucağına al konuş kokla emzir bu günler bir daha gelmez diye :KK66:

Tabi canım huysuz olduğunda kulağına yaklaşıp mırıldanıyorum hemen susup dinliyor kuzum :KK36: insanlar tuhaf gerçekten

Ben de korktum bak :KK64: zaten kendimi soğuk hissediyorum canım hiç adama yaklaşmak istemiyor

Ben de araştırma yapıyorum da nasıl acaba ürün? Ses ve müzik çıkaran oyuncakları var mı?

Maşallah oğluşuna canım :) hangi oyun halısını ve dönenceyi kullanıyorsunuz? Ben de kızımı oyalayacak birşey arıyorum malum tek olunca ve uyanıksa lavaboya bile gidemiyorum. Sence oyun halısı mı dönence mi daha kullanışlı?

Hadi hayırlı olsun hangi renk aldın?

Oooo hem de nasıl cop cop :KK70: aç tok fark etmiyor ağzına yakın herşeyi emiyor. Gazını çıkarmak için omzuma yaslıyorum bi bakıyorum omzum yamyaş olmuş :rolleyes:

Eşim de korkuyor elini emip de ona alışır diye. Arkadaşın çocuğu öyleydi yavrucak hep mikrop kapardı elini emdiği için. İnşallah geçicidir bu el emme olayı :confused:

Benimki de öyle malesef bi de cıks cıks diye sesler geliyor. Tam kavrayamıyor heralde bazen olmuyor çünkü

Aynen öyle böyle bir soğuk hissediyorum dediğin gibi. Şimdiden de yanlış anlamaya başladı zaten. Ne yapicam bilmiyorum.

kızlar sağ göğsümde dün akşam küçük bir sertlik hissettim. mastit olabilir m? bi üstüne grip oldum:110:

Bebişler emerken ses çıkarıyor mu cuk cuk acaba yanlış mı veriyorum desem oğlumu iki yıl emzirdim bu kız neden çıkarıyor hava yutuyor dedi arkadaş bnde acele emiyor diye düşünmüştüm
benimki öyle saldırıp emiyo ki kızım diyorum hepsi senin kimseye vermicrm sakin em.sakinleşiyo:KK45:

Kızlar tek göğsümden 110 çıkmıştı şimdi 25cc çıktı :KK43: moralimi bozmamaya çalışıyorum ama bu kadar da etkileneceğini düşünmemiştim..
bozma moralini cnm bulgur pilavı ye ve şu iç hemen dolar:super:

Benim de kimseye veresim gelmiyor :KK70: geçen kızım kucağımdaydı kadın çocuğu bir çekti sanki kapkaç var :KK53: kucağında ağladı çocuk içim gitti çekiyorum almaya çalışıyorum vermiyor ya sanki kendinde susacak nasıl uyuz oluyorum anlatamam... annem hergün geliyor daha bir gün öyle hareketler yapmadı daha beni sıkıştırıyor kucağına al konuş kokla emzir bu günler bir daha gelmez diye :KK66:bizde tuhafıma ya bende alıyorum hemen eşim diyo bırakmıyosun bize de alışsın. Sonrada yardım eden kimse yok falan diye söyleniyorsın diyo:KK47:

Tabi canım huysuz olduğunda kulağına yaklaşıp mırıldanıyorum hemen susup dinliyor kuzum :KK36: insanlar tuhaf gerçekten

Ben de korktum bak :KK64: zaten kendimi soğuk hissediyorum canım hiç adama yaklaşmak istemiyor
Adamlara artk yaklaşalım kızlar:KK54:yoksa bilemem artk.anneliğe kaptırdık ihmal etmeyelim.:KK53:sonra elden giderler.:sampiyon:dün gece doğum öncesi ve sonrası için kendimi iyi hissettiğim için kutlama yaptık.pek de acımadı:KK60::olamaz:

Ben de araştırma yapıyorum da nasıl acaba ürün? Ses ve müzik çıkaran oyuncakları var mı?
Ben de alican da nerden alabilirim. Sağlıklı organnık olmalı ellerine alıyorlar sonuçta.

Maşallah oğluşuna canım :) hangi oyun halısını ve dönenceyi kullanıyorsunuz? Ben de kızımı oyalayacak birşey arıyorum malum tek olunca ve uyanıksa lavaboya bile gidemiyorum. Sence oyun halısı mı dönence mi daha kullanışlı?

dönence kullanışlı dalıyo benim kızım.halı ya geçmedik daha.:super:

Oooo hem de nasıl cop cop :KK70: aç tok fark etmiyor ağzına yakın herşeyi emiyor. Gazını çıkarmak için omzuma yaslıyorum bi bakıyorum omzum yamyaş olmuş :rolleyes:

Eşim de korkuyor elini emip de ona alışır diye. Arkadaşın çocuğu öyleydi yavrucak hep mikrop kapardı elini emdiği için. İnşallah geçicidir bu el emme olayı :confused:

Geçici cnm şu an da oral dönemdeler. Engellememek lazım bide ben sürekli ellerini yıkıyorum. Bazen parmak aralarına kıl tüy geçiyo ağzına kaçmasın diye:KK66:

Benim de kimseye veresim gelmiyor :KK70: geçen kızım kucağımdaydı kadın çocuğu bir çekti sanki kapkaç var :KK53: kucağında ağladı çocuk içim gitti çekiyorum almaya çalışıyorum vermiyor ya sanki kendinde susacak nasıl uyuz oluyorum anlatamam... annem hergün geliyor daha bir gün öyle hareketler yapmadı daha beni sıkıştırıyor kucağına al konuş kokla emzir bu günler bir daha gelmez diye :KK66:

Benimki de öyle malesef bi de cıks cıks diye sesler geliyor. Tam kavrayamıyor heralde bazen olmuyor çünkü
Sana gonderdiklerimden değil gittim başka buldum :) el emme olayı da bence şuan ellerini taniyolar daha bakmaya fln başlıyorlar yeğenim gözlerini şasi yapar elini burnuna getirirdi :KK70:

Kızlar sizde emzirdikten sonra kana kana şu içmek istiyor musunuz? Günde ne kadar su içebiliyorsunuz

Valla üşütmüş olabiliriz canım son zamanlarda dikkat edemedim göğüslerime süt soğur diyorlar. Ben kızı da üşüttüm diye korkuyorum sürekli kusuyor çocuk bazen süt bazen süt kesiği :KK43: kakası da kokuyor :KK43:

Başlangıç mı bilmiyorum ama artık eskisi gibi değilim sanki ilk defa yaşıyormuşum gibi hissediyorum. Zor oluyor nedense :işsiz:

Tam komedi olduk :KK70:

Bende de var sertlik canım hem de kaşınıyor :KK43: ne zaman iyileşeceğiz acaba :KK43: karnımın üstüne eğilemiyorum içten hafif bir ağrı giriyor

Malesef canım çoğumuzda o sorunlar var seni çok iyi anlıyorum ya herşeyi kabul edip ses etmicez ya da böyle canımızı sıkıp oturcaz :KK43: zaten zor bir psikoloji bir de aileler zora sokuyor. söyle canım içinden geçenleri söylemedikçe insanlar tepene çıkıyor

Nerden alıyorsun onu canım bi de ne kadar?

Laflara bak ya bu insanlar beni hasta ediyor :kızgın: tecrübesiz olunca anne saymıyorlar bizi halbuki bebeğimi en iyi ben sustururum bunu kimse kabul etmiyor

Canım ne güzel söylemişsin doğru tespitler...benim kv de seninki gibi hem laf sokayım hem gelin benim dibimde olsun ama o birşeye karışmasın ben onun yerine karar vereyim, evini ben çekip çevireyim, torun da kendi çocuğummuş gibi davranayım istiyor :duduk:

Ben de vermek istemiyorum ama kv benden önce fırlıyor çocuğumu almaya... hatta Yen'i doğum yaptığımda kızım emmeyince kendi göğsünü vermek istedi :KK12: sonra eşim de diyor ki sen çocuğu anneme vermiyorsun neden acaba :işsiz:

Bir insan durduk yerde birine gıcık olmaz işte :KK14:

Hepsiburada'dan almistim canim..16,90 mi neydi..kargo da bedavaydi 2 kutu almistim..tadi da lezzetli..(;

Kızlar sizde emzirdikten sonra kana kana şu içmek istiyor musunuz? Günde ne kadar su içebiliyorsunuz
Kesinlikle her emzirmeden sonra en az 2 buyuk bardak su iciyorum cok susuyorum..bazen yanima yarim litre 2 pet sise aliyorum, emzirirken ikisini de iciyorum

Kızlar tek göğsümden 110 çıkmıştı şimdi 25cc çıktı :KK43: moralimi bozmamaya çalışıyorum ama bu kadar da etkileneceğini düşünmemiştim..

Canım çok okudum adet olunca sütü azalan ama geçici olduğunu düşün. Adet sonrası eski düzene dönülüyormuş geri..
Bu dönem de ekstra su tüketmeye çalış

Canım tiny love güneşli gün oyun halımız. Büyük oğluma almıştım ama hiç bu kadar severek oynamadı. Sırtı yer görünce kucak için kıyameti koparırdı :)
Şansa küçük oğlan çok seviyor :)
Dün akşam yatırdım içine ,o oynadı ben eşimle çay keyfi yaptım :)

Dönencemiz markasız. 30 liralık bir oyuncak ama oğluşu mutlu etmeye yetiyor.
Sabahları emzirme ve bez değişme faslı bitince yatırıyorum yatağına. O agularken ben odamı filan toparlıyorum .
Böyle şeylere fazla para dökmeye gerek yok bence. İlk oğlum oyun halısın da oynamayınca içim yanmıştı verdiğim o kadar paraya :))

kızlar sağ göğsümde dün akşam küçük bir sertlik hissettim. mastit olabilir m? bi üstüne grip oldum:110:

Sertliğe dokununca ağrın oluyor mu peki ?
Ben ilk ay ağrılı mastit geçirdim. Sol göğüste kitle vardı ve dokununca çok ağrıyordu. O dönem sıcak havlu basip masaj yapıp sağdım hep. Üstüne de emzirdim.
2-3 günde geçmişti..

Benim susamam oğlan memeyi ağzına alır almaz başlıyor.
Yanıma su aldıysam kana kana içiyorum ama unuttuysam ilk 2-3 dk sonra o his geçiyor.
Günlük 2.5 lt kadar sü tüketiyorum

Benimki 1 aydır emiyor kötü bir şey mi ki?
Hayır canım elini tanıyo biliyo işde ne güzel daha fazla oyalanması lazım elini emerke
Benim hep öle:KK12: daha 50 cc çıkdığını görmedim bitanesinden bi öğünde 100-120 ml süt alması gerekiyomuş o yüzden mama takviyesi yapıyrm herşey şansmış bunu anladım ne yesem fayda ettiremedm sütüm çoğalmadı
Hayir canim en fazla 20 dakikami aliyor..o cayi tavsiye ederim gercekten :KK66:
Cnm inan çok şey denedim en iyi incir kompostasında buldum ama onda bile doyurmuyodu emdikçe çoğalır diyolar hep emzirdim aynı şeyi göğüs ucu yaralarumda da oldu ne yaptıysam olmadı geçmedi kendiliğinden 1 ay sonra geçdi sabır ediyrm sütümde belki bi zamanı bekliyodur çoğalacakdır:dua:

Canım çok okudum adet olunca sütü azalan ama geçici olduğunu düşün. Adet sonrası eski düzene dönülüyormuş geri..
Bu dönem de ekstra su tüketmeye çalış

Canım tiny love güneşli gün oyun halımız. Büyük oğluma almıştım ama hiç bu kadar severek oynamadı. Sırtı yer görünce kucak için kıyameti koparırdı :)
Şansa küçük oğlan çok seviyor :)
Dün akşam yatırdım içine ,o oynadı ben eşimle çay keyfi yaptım :)

Dönencemiz markasız. 30 liralık bir oyuncak ama oğluşu mutlu etmeye yetiyor.
Sabahları emzirme ve bez değişme faslı bitince yatırıyorum yatağına. O agularken ben odamı filan toparlıyorum .
Böyle şeylere fazla para dökmeye gerek yok bence. İlk oğlum oyun halısın da oynamayınca içim yanmıştı verdiğim o kadar paraya :))

Ben ilk ay ağrılı mastit geçirdim. Sol göğüste kitle vardı ve dokununca çok ağrıyordu. O dönem sıcak havlu basip masaj yapıp sağdım hep. Üstüne de emzirdim.
2-3 günde geçmişti..

Benim susamam oğlan memeyi ağzına alır almaz başlıyor.
Yanıma su aldıysam kana kana içiyorum ama unuttuysam ilk 2-3 dk sonra o his geçiyor.
Günlük 2.5 lt kadar sü tüketiyorum
Suda çokk iyi ya içmek lazımm

Hapin ismi ne canim emziren anneler kukkana biliyo dimi
kukkana kismini anlamadim. hapin adi cerazette.
Annişler bebişleriniz ellerini emmeye başladı mı
evet corp corp emiyor. genelde alttan gaz cikarmak istediginde ellerini emerek guc aliyor.

seninki cok fenaymis gercekten. insan bebege kiyip oyle almamali. az dusunceli olmali. ben bazen vicdana gelip sadece sevmesi icin veriyorum. bakimima karismasin. abuk sabuk seyler yapmasinda. allahtan esimde benim gibi dusunuyor. anneme ver deyip durmuyor. ona verince o da kisa sure sonra geri aliyor. kvalide gecen gun gozunuzden sakiniyorsunuz dedi.
evet. 3 lt yi gecirmeye dikkat ediyorum.

OÖyle aman aman agrimiyor aslinda. Bi kaç gün deneyeyim bakalım inşallah gecer. Aslında en çok endiselendigim gribi çocuğa gecirmek. Elimden geldiğince dikkat ediyorum hijyen kurallarına ama gündüz tekim mecburen bebekle tüm gün ben ilgileniyorum. Ortamdaki nefesime yapacak bişey yok ama direk yüzüne karşı nefes almamaya çalışıyorum.

Ben de günde 2.5-3 lt su tüketmeye çalışıyorum susamasam da aklıma geldikçe büyük boy bardakla içiyorum. Çok sukur sütüm gürül gürül akmasada ogluma yetiyor.

X