2017 Şubat Anneleri

Kizlar rota asisini herkes yaptiracak mi ,ben kararsizim.

Ben yaptıracağım :KK66:

Maşallah ona :) böbreği nasıl oldu canım henüz çıkarmadılar galiba katateri?

Canım böbreği en son iyiye gidiyordu. Çarşamba günü 1 ayımız dolacak ve doktor tekrar muayene edip ne zaman kateteri çıkaracağını söylecek.
İnşallah her şey yolundadır

bu arada normal doğum sonrası kuyruk sokumu ağrısı olan var mi kızlar benim fena oda geriyor beni dikişte tam iyi mi bilmiyorum bide normalde zor olurdu şimdi daralmıştır iyice ödüm kopuyor allahtan çok istesede sabırlı esim:110: tabi ne zaman yanıma gelse bu konuyu açmaya başlasa bi çığlık geliyor kızdan :duduk:bildiğin radar bu kız bu hatayı ben nasil yaptım ne güzeldi öyle kafamız rahattı bide üstüne ilk gecede hamile kaldın offf of diyo duruyor:63:
Ne daralması iyice genişlemiş haberimiz yok:eek::KK8:

bu arada normal doğum sonrası kuyruk sokumu ağrısı olan var mi kızlar benim fena oda geriyor beni dikişte tam iyi mi bilmiyorum bide normalde zor olurdu şimdi daralmıştır iyice ödüm kopuyor allahtan çok istesede sabırlı esim:110: tabi ne zaman yanıma gelse bu konuyu açmaya başlasa bi çığlık geliyor kızdan :duduk:bildiğin radar bu kız bu hatayı ben nasil yaptım ne güzeldi öyle kafamız rahattı bide üstüne ilk gecede hamile kaldın offf of diyo duruyor:63:
Benim kuyruk sokumunda fıtık var zaten ama hamilelikte ve doğumda birşey olmadı ama emzirirken sürekli oturuyoruz ondan bende de feci ağrıyor o kısım

güle güle kullansın minik inşallah bu arada emmesi biraz düzeldi mi

benimki ıslak mendilin üstündeki kiza bakıyordu bu ara renkli şeyler ışık ilgisini çekiyor hatta saç bandıni yatağının kenarına koymuştum onu izlemeye dalmıştı bi ara cok hoşuma gitti eşimden oyuncak istedim kızıma

ya emmesi değişdi diyim canım önceden ağladığında verirrdm anında susardı şindi ağlıyo sakinleşdirmeden almıyo memeyi sütüm mü iyice azaldı anlamadm niye böyle yapıyo acaba? Seninki ne durumda canım

Yatağında mi yatıyor yanında, aynı yayakta beraber mi yatiyorsunuz?Bende ayni odada ama sepet beşikte yatırıyorum, emzirme bile olsa hic yatağa almadım ayırması çok zor olduğu için.Sepet beşik sallanıyordu, odasında nasıl uykuya dalcak bunu düşünüyorum? Sizin var mi yonteminiz?
Bende de sallanır beşik var yanımda odasındaki beşiğe koymadm daha hiç bende yatağa almıyrm hiç dr almadm hatta ben alışmasın die gece emzirmiyorum mamasını veriyorum eğerki doymaz ağlarsa ancak öle emziriyrm tabi huysuz olduğu geceler mecburi emzirme seanslarıyla geçiyo odasına bu aydan sonra koymayı düşünyrm bi kaç gece denerim duruma göre davranırım
Evet canım ilk başta bakmadı son 5-6 gündür oyalanıyor ellerini kollarını hareket ettiriyor dokunuyor:) eğer iyiyse 30 dk oyalanıyor yoksa 30snde çığlığı basıyor:işsiz:

Ben de aldım canım bunlardan geçen hafta takım ama hiç ilgisini çekmedi şimdi 68 günlük olduk tekrar deneyim:)

Kaç gün oldu yahu iyi dayanıyorlae bence:KK45: biz dün gündiz kız uyurken vakit geçirelim dedik, 10 dk sonra kız bağırdı sonrada kvalide görümce cümbür cemaat geldiler maşallah:KK45: çok fenaydı ayıp ta oldu.
İnşallah çeker ilgisini biraz rahatlarz ellerini emiyo mu seninki

Ne daralması iyice genişlemiş haberimiz yok:eek::KK8:
uzuluym mi seviniym mi bilemedim

Benim kuyruk sokumunda fıtık var zaten ama hamilelikte ve doğumda birşey olmadı ama emzirirken sürekli oturuyoruz ondan bende de feci ağrıyor o kısım
benimde cok fena ağrıyor duramıyoruduramıyorum dik düz zemine ayağımı uzatıp bebeği sağlayamıyorum 64 günlük olduk bide

ya emmesi değişdi diyim canım önceden ağladığında verirrdm anında susardı şindi ağlıyo sakinleşdirmeden almıyo memeyi sütüm mü iyice azaldı anlamadm niye böyle yapıyo acaba? Seninki ne durumda canım

Bende de sallanır beşik var yanımda odasındaki beşiğe koymadm daha hiç bende yatağa almıyrm hiç dr almadm hatta ben alışmasın die gece emzirmiyorum mamasını veriyorum eğerki doymaz ağlarsa ancak öle emziriyrm tabi huysuz olduğu geceler mecburi emzirme seanslarıyla geçiyo odasına bu aydan sonra koymayı düşünyrm bi kaç gece denerim duruma göre davranırım

İnşallah çeker ilgisini biraz rahatlarz ellerini emiyo mu seninki
bizim de bi tutuyor bi tutmuyor ama çok az emiyor yari uykudayken oda
QUOTE="seydask, post: 50917586, member: 705181"]Annişler bebişleriniz ellerini emmeye başladı mı[/QUOTE]
benimki bi kaç gündür sağ yumrugunu emiyor battaniyesi yalıyor emziriym süt verdim diyorum tokken de yapiyor

Ve benim 2. Adetim başlıyor :KK43: tam sütüm normale bindi arttı artık derken gitti yine. Bu akşam mama verdim anca sustu yavrum. Sancılar da cabası:/ buzlukta sütlerim vardı ama onlar da birkaç gün idare eder herhalde. Adet zamanını hiç düşünmemiştim iyi ki sağıp koymuşum.

Ve benim 2. Adetim başlıyor :KK43: tam sütüm normale bindi arttı artık derken gitti yine. Bu akşam mama verdim anca sustu yavrum. Sancılar da cabası:/ buzlukta sütlerim vardı ama onlar da birkaç gün idare eder herhalde. Adet zamanını hiç düşünmemiştim iyi ki sağıp koymuşum.

Canim adet olunca sute ne oluyir ki

Benim aşırı azalıyor canım herkeste aynı etkiyi yapmıyor galiba ama. Şu an başlamadı mesela daha sancı kısmında ama 100 cc çıkarken gece 50ye düştü.

Benimde 5 gundur goguslerim tam dolmuyir gibi. Adetim basladi cunku 5 gundur. Eskiden hemen dolardi. Ondanmiymis ya

Bebişler emerken ses çıkarıyor mu cuk cuk acaba yanlış mı veriyorum desem oğlumu iki yıl emzirdim bu kız neden çıkarıyor hava yutuyor dedi arkadaş bnde acele emiyor diye düşünmüştüm

Kızlar tek göğsümden 110 çıkmıştı şimdi 25cc çıktı :KK43: moralimi bozmamaya çalışıyorum ama bu kadar da etkileneceğini düşünmemiştim..

kiz ben kiyipta kimseye veremyorum.

ben cocugu ondan evvel aliyorum diye kvalide bana gicik oluyor :KK70:

Benim de kimseye veresim gelmiyor :KK70: geçen kızım kucağımdaydı kadın çocuğu bir çekti sanki kapkaç var :KK53: kucağında ağladı çocuk içim gitti çekiyorum almaya çalışıyorum vermiyor ya sanki kendinde susacak nasıl uyuz oluyorum anlatamam... annem hergün geliyor daha bir gün öyle hareketler yapmadı daha beni sıkıştırıyor kucağına al konuş kokla emzir bu günler bir daha gelmez diye :KK66:

Aynen canım tecrübeli yada tecrübesiz olsun her bebek anne kokusuyla sakinleşir sonuçta bide kolik bebek zaten anne onun saatini huyunu nasıl susacagini yada susmayip aglicani bilir illa kolik olmasa bile sen gözlemci annedir onda bir farklılık olduğunu mutlaka bilir cunku 7/24 anne her halini gozlemliyo mesela oğlum hastaneye yattığı gün bi gün önce ciğerleri herşeyi normal olan bebek gecesinde inlemeye sabahında memeyi istememeye ve hızlı nefes almaya başlamıştı ben bunları söylerken bu çocuk bugün tuhaf derken annem ve eşim bebek o öyle olur hızlı nefes alır ve demişlerdi ama ben anlamıştım bı gariplik olduğunu ama işte çevredeki kişiler öyle anlamıyo malesef

Tabi canım huysuz olduğunda kulağına yaklaşıp mırıldanıyorum hemen susup dinliyor kuzum :KK36: insanlar tuhaf gerçekten

Hiih aynen İst canım acıyor ve de korkar oldum artık. İnternette bir kaç sitete vajinismus başlangıcı olarak görünce hepten korkar oldum. :110:

Ben de korktum bak :KK64: zaten kendimi soğuk hissediyorum canım hiç adama yaklaşmak istemiyor

bretta bretta canim sen Tiny Live Maymun Adası almistin di mi? Dün biz de aldık. Memnun musun? oğlumu içine koyunca yarım civari oyalaniyor. Senin kızın hoşuna gitti mi? Galiba daha erken tam verim alabilmek için..

Ben de araştırma yapıyorum da nasıl acaba ürün? Ses ve müzik çıkaran oyuncakları var mı?

Kızlar biz 75 günlük olduk. :KK36:
Artık düzenimiz oluşmaya başladı çok şükür.
Etrafa olan ilgisi iyice arttı. Emzirirken bir ses duysa hemen dikkat kesiliyor.
Kendisine güldüğümde geri gülerek tepki veriyor.:KK36:
Hele sabah uyandığındaki o gülücükleer her şeye bedell :KK36:
Oyun halısına ,dönenceye ve anakucağındaki oyuncaklara bayılıyor.
Karnı tok ,altı temiz ve keyifliyse çok güzel zaman geçiriyor onlarla.
Henüz çıngırak gibi tutularak oynanan şeyleri bilmiyor ama oyun halısındaki oyuncaklara ellerini kaldırıyor..
Kucakta gezerken her yeri inceliyor:))

Tek kötü huyumuz uykuya geçmek için emme isteği :anne:
Emziğe alıştırmaya çalışıyorum ama maalesef. Gün geçtikçe daha da soğuyor. Ağzına verince öğürüp atıyor :110:
Beslenmemiz hala mama destekli olsa da ağırlık anne sütünde.. Günlük 300-350 ml takviye alıyor. Gözüme iyice tombalak görünmeye başladı :nazar:
Kıyafetleri de sürekli küçülüyor. Son aldıklarımı 6-9 ay aldım artık. Kolları katlayıp giydiriyorum :halay:. Kusması da olunca bi yandan yıkıyorum bi yandan ütülüyorum. Makina sırf bu bücüre çalışıyor :KK12:
Neyse bizde haberler böyle ...

Maşallah oğluşuna canım :) hangi oyun halısını ve dönenceyi kullanıyorsunuz? Ben de kızımı oyalayacak birşey arıyorum malum tek olunca ve uyanıksa lavaboya bile gidemiyorum. Sence oyun halısı mı dönence mi daha kullanışlı?

Solomombaby aldım da daha gelmedi canım yarın fln gelir heralde bizim Dr da sling olsa belki dedi ama sanırım bu ergonomik olanlardan pek bilgisi yok zaten bende saatlerce tutmicam ki onda çok bunaldigimda bi yarım saat yürümek yada bi arkadaş a giderken eşim e mecbur kalmamak için aldım

Hadi hayırlı olsun hangi renk aldın?

Annişler bebişleriniz ellerini emmeye başladı mı

Oooo hem de nasıl cop cop :KK70: aç tok fark etmiyor ağzına yakın herşeyi emiyor. Gazını çıkarmak için omzuma yaslıyorum bi bakıyorum omzum yamyaş olmuş :rolleyes:

Eşim de korkuyor elini emip de ona alışır diye. Arkadaşın çocuğu öyleydi yavrucak hep mikrop kapardı elini emdiği için. İnşallah geçicidir bu el emme olayı :confused:

Bebişler emerken ses çıkarıyor mu cuk cuk acaba yanlış mı veriyorum desem oğlumu iki yıl emzirdim bu kız neden çıkarıyor hava yutuyor dedi arkadaş bnde acele emiyor diye düşünmüştüm

Benimki de öyle malesef bi de cıks cıks diye sesler geliyor. Tam kavrayamıyor heralde bazen olmuyor çünkü

X