2017 Şubat Anneleri

Kizlar rota asisini herkes yaptiracak mi ,ben kararsizim.
Bende kararsizdim canım ama geçen eşimin iş arkadasi bebeği 2 yaşında sürekli kusuyodu sonra araştırmaya göndermişler ultrason için fln rota virüsü demişler sanırım ortalıkta öyle var bu ara o yüzden riske atmak istemiyorum çarşamba da Dr umuza sorup daha net olurum

Kızlar biz 75 günlük olduk. :KK36:
Artık düzenimiz oluşmaya başladı çok şükür.
Etrafa olan ilgisi iyice arttı. Emzirirken bir ses duysa hemen dikkat kesiliyor.
Kendisine güldüğümde geri gülerek tepki veriyor.:KK36:
Hele sabah uyandığındaki o gülücükleer her şeye bedell :KK36:
Oyun halısına ,dönenceye ve anakucağındaki oyuncaklara bayılıyor.
Karnı tok ,altı temiz ve keyifliyse çok güzel zaman geçiriyor onlarla.
Henüz çıngırak gibi tutularak oynanan şeyleri bilmiyor ama oyun halısındaki oyuncaklara ellerini kaldırıyor..
Kucakta gezerken her yeri inceliyor:))

Tek kötü huyumuz uykuya geçmek için emme isteği :anne:
Emziğe alıştırmaya çalışıyorum ama maalesef. Gün geçtikçe daha da soğuyor. Ağzına verince öğürüp atıyor :110:
Beslenmemiz hala mama destekli olsa da ağırlık anne sütünde.. Günlük 300-350 ml takviye alıyor. Gözüme iyice tombalak görünmeye başladı :nazar:
Kıyafetleri de sürekli küçülüyor. Son aldıklarımı 6-9 ay aldım artık. Kolları katlayıp giydiriyorum :halay:. Kusması da olunca bi yandan yıkıyorum bi yandan ütülüyorum. Makina sırf bu bücüre çalışıyor :KK12:
Neyse bizde haberler böyle ...

Maşallah ona :) böbreği nasıl oldu canım henüz çıkarmadılar galiba katateri?

Kac günlük oldunuz canim?Asiyi istemedikleri icin zamaninda gelmiyormus.Drumuz böyle dedi.Esim sikayet etmek istiyor bende istemiyorum aş
ı yaparken çocuğun canını yakmalarindan korkuyorum.
saglik ocaginizi degistirebilirsiniz diye biliyorum.
Aynen guzel olurdu. Simdiyse korunma yintemlerini dusun. Spral desen uc ay beklemem gerekiyomus sezaryan oldugum icin saglik ocaginda oyle dedi dogumkontrol haoi zaten kullanamiyoruz. Ama uc aylik igne varmis emzirirkende vuruluyomus simdi onu arastiriryorum acaba bi zarari olurmu coook kararsizim
3aylik igneyi bende dusunuyorum dr hap verdi ama icmeyi unutabiliyorum.
Kizlar rota asisini herkes yaptiracak mi ,ben kararsizim.
suriyeden cok goc aldi ulke. yaptirmakta fayda var diye dusunuyorum.
Bayıldım. Harika olmuş :)
Kanguru aldım yeni doğan aparatı ile birlikte. Kullananlar var mı acaba?
Ne aldın kuzum bende aldım ama aparatsiz aldım daha da gelmedi
ne marka aldiniz? memnun musunuz? dr onermiyorum dedi bana ama 2 tane cocugu baska

1 bebeği dogum olduktan sonra 2.cok cok kolay oluyormuş herkes öyle diyor :) icine boşalma olmasa bile zevk suyundan bile hamile kalanlar var.Valla yandikkkkk :)))

:oha:bence hiç yanaşmayalım.bu korkuyla güzel de geçmez ki:KK53:
bende oyalıyorum sürekli soruyor:oops: zaten korkuyorum:KK17: bide bu riski alamam allahtan minik cadim bizi bi saniye yaklaştırmıyor :olamaz:

ne marka aldiniz? memnun musunuz? dr onermiyorum dedi bana ama 2 tane cocugu baska
Solomombaby aldım da daha gelmedi canım yarın fln gelir heralde bizim Dr da sling olsa belki dedi ama sanırım bu ergonomik olanlardan pek bilgisi yok zaten bende saatlerce tutmicam ki onda çok bunaldigimda bi yarım saat yürümek yada bi arkadaş a giderken eşim e mecbur kalmamak için aldım

Momfortbaby aldım ben canım bir arkadaşım çok önerdiği için riske atmak istemedim.
Yenidoğan aparatını kullanabilir miyim onu bilmiyorum.
Bende solomombaby aldım momfortbaby le dizayn lari çok benziyo neredeyse birebir gibi daha uygundu aparat almadım çünkü benim ogluş zaten tombik ve tam bir kolik sıkıntıya gelemiyo satıcı kadına da anlattigimda aparatsiz al dedi az alışana kadar popo altına bir yastık koycam momfortbaby yorumlarında da çoğu aparatı almamış yastık koyarak kullanmış bu arada stylo da aynı tarz üretmeye baslamis :) o da 149 TL :)

Ben hala ped liyim düşün yani Dr um normal dedi bilmiyorum ama artık Ped den dolayı bezeler oluşmaya başlamış kasigimda fln bide sürekli oturup bebeği sallıyorum bi kurtulsam iyiydi

Bende ped kullaniyorum hala canim. Yogun bi sekilde kanama devam ediyor. Bitsede kurtulsak

bretta bretta canim sen Tiny Live Maymun Adası almistin di mi? Dün biz de aldık. Memnun musun? oğlumu içine koyunca yarım civari oyalaniyor. Senin kızın hoşuna gitti mi? Galiba daha erken tam verim alabilmek için.
mbg24 mbg24 canim cok güzel olmuş. benim hiç aklıma gelmedi böyle bişey. Zaten çok yaratıcı da degilimdir.

Bu arada Mevlüt için erkek anneleri nasıl bir kıyafet düşünüyorsunuz ve ikram olarak gelen misafirlere ne hazirlayacaksiniz. Burda pide tatlı ayran veriliyor genelde. Başta oğlumun akikasini kestirip kavurma pilav tatlı ve börek düşünmüştüm ama en az 25 kişi gelecek. o kadar kişiye yetisemem diye pide tatlı ayrana döndüm. ben yiyecek dışında kokulu tesbih ve Mevlüt şekeri vereceğim.
Evet canım ilk başta bakmadı son 5-6 gündür oyalanıyor ellerini kollarını hareket ettiriyor dokunuyor:) eğer iyiyse 30 dk oyalanıyor yoksa 30snde çığlığı basıyor:işsiz:

Eki Görüntüle 1980164
Bende kızıma bunları aldım çıngıraklı bilekik ve çoraplar şimdi dikkatini pek çekmiyo ama ilerleyen zamanlar dikkatini çekip kendi kendine oynar belki:KK39:
Ben de aldım canım bunlardan geçen hafta takım ama hiç ilgisini çekmedi şimdi 68 günlük olduk tekrar deneyim:)
bende oyalıyorum sürekli soruyor:oops: zaten korkuyorum:KK17: bide bu riski alamam allahtan minik cadim bizi bi saniye yaklaştırmıyor :olamaz:
Kaç gün oldu yahu iyi dayanıyorlae bence:KK45: biz dün gündiz kız uyurken vakit geçirelim dedik, 10 dk sonra kız bağırdı sonrada kvalide görümce cümbür cemaat geldiler maşallah:KK45: çok fenaydı ayıp ta oldu.

Evet canım ilk başta bakmadı son 5-6 gündür oyalanıyor ellerini kollarını hareket ettiriyor dokunuyor:) eğer iyiyse 30 dk oyalanıyor yoksa 30snde çığlığı basıyor:işsiz:

Ben de aldım canım bunlardan geçen hafta takım ama hiç ilgisini çekmedi şimdi 68 günlük olduk tekrar deneyim:)

Kaç gün oldu yahu iyi dayanıyorlae bence:KK45: biz dün gündiz kız uyurken vakit geçirelim dedik, 10 dk sonra kız bağırdı sonrada kvalide görümce cümbür cemaat geldiler maşallah:KK45: çok fenaydı ayıp ta oldu.
Aynen ama önünde sonunda olacak:KK66:

Aynen ama önünde sonunda olacak:KK66:
bu arada normal doğum sonrası kuyruk sokumu ağrısı olan var mi kızlar benim fena oda geriyor beni dikişte tam iyi mi bilmiyorum bide normalde zor olurdu şimdi daralmıştır iyice ödüm kopuyor allahtan çok istesede sabırlı esim:110: tabi ne zaman yanıma gelse bu konuyu açmaya başlasa bi çığlık geliyor kızdan :duduk:bildiğin radar bu kız bu hatayı ben nasil yaptım ne güzeldi öyle kafamız rahattı bide üstüne ilk gecede hamile kaldın offf of diyo duruyor:63:

Ben oglumda sut verdigim sure olmadim yaklasik 2 sene hatta adet getirici ilaclar kullandim dr hatasiyla bana erken menopoz demisti cok korkmustum baska dr.sut verme boyunca olmayabilirsin demisti.ben sutu kestigim ertesi gun adet gormustum.ama korunmayi hic birakmadim .
Evet cogu kiside oyle oluyomus emziren annelerin genelinde bi sure olmuyomus

Hapin ismi ne canim emziren anneler kukkana biliyo dimi

yarın aşıya gıdıyorum hanımlar nasıl atlattınız ateş yapıomu gıtmeden calpol ıçırsemmı acaba?

X