2017 Şubat Anneleri

1. ay 1300 almıştı 2. ay 500 almisti bu ay normal iki ayı birlikte düşününce mama verme gelecek ay kontrolünde belli olur dedi ama için rahat değil
CCanım açliktan huzursuzlugu yoksa bence de mama verme. Önemli olan kilo değil sağlıklı olması. 2 ayda 1300 gr bence iyi her ay ayni kiloyu alacak diye bişey yok. başkalarının Bebegiyle kıyaslama bebeğini her çocuk kendine özeldir
Emmeyi istemiyorsa sagip vermeyi dene. Düzenli sagdigin zaman sütün de artar. Ben sagmanin çok faydasını gördüm. Zamanla süt miktarı artıyor tabi bol sıvı alımını ihmal etme.

Evet ben de en çok koltukaltına güveniyorum..

Ay inşallah.. şimdi uyudu dibinden ayrılamıyorum
bende dunvoyleydim ara ara hafif ateşlendi üstü kalındı bi kat incelincelttim 6dan beri ağlıyor huzursuzdu sütü bile yeni içti tüm ol yazmıştı doktor onu verdim hala ağlıyor sanırım ağrısı var inşallah kolay atlatırlar
sütünü arttırmaya çalış canım bide sık emdirmeye çalış.. biberon meme reddine neden olabiliyor.
biraz yaşıyoruz o sorunu bazen aliyor bazen almiyor göğsünü ama 2 dakika emiyor sadece 10 gündür boyle malesef
CCanım açliktan huzursuzlugu yoksa bence de mama verme. Önemli olan kilo değil sağlıklı olması. 2 ayda 1300 gr bence iyi her ay ayni kiloyu alacak diye bişey yok. başkalarının Bebegiyle kıyaslama bebeğini her çocuk kendine özeldir
Emmeyi istemiyorsa sagip vermeyi dene. Düzenli sagdigin zaman sütün de artar. Ben sagmanin çok faydasını gördüm. Zamanla süt miktarı artıyor tabi bol sıvı alımını ihmal etme.
inşallah öyle olur biberonla verince bile almıyordu bugün sabahtan beri sadece 70 cc içti mama da iki cesit denedim almıyor böyle iyice kafayı yiycem

Calpol verdim canım.. ben en çok ateşten korkuyorum yaa niyeyse.. ağlamaktan katıldı bi ara kuşum, tabi o ağlıyo ben ağlıyorum babası ağlamak üzere falan :) fena duygusal bi aileydik..

2.ay aşısı olup ateşi olan oldu mu acaba kızlar?
bizde oldu biraz. doktor kontrolünde sormuştum kaç olunca calpolü vereyim diye, kulaktan ölçümde 38.5, koltukaltından ölçümde 37.5 olunca ver calpolü, daha düşük dereelerde üstünü soy atletle otursun dedi. ben kulaktan ölçüyorum ateşini, 0-3 aya ayarlayıp ölçünce 37 derece üstünü kırmızı gösteriyor derece, o yüzden bütün gün atletle oturttum. uyutmadan önce 37.5 olmuştu, yarım ölçek calpol verdim atlet üstü ince kundak yapıp örtmeden uyuttum. gece yarısı ateşi 36 küsürlere düşünceüstünü örttüm. sabahtan beri de yoktu ateşi ama az önce yine 37.5 oldu, atlete kadar soydum şu an ana kucağında yumruğunu yalıyor:)))

Canım bu rapor ücreti dediğin şeyi ilk defa duydum ben.
Ben de memurum.
Detay yazdıysan da kaçırdım kusura bakma.
Ne yapmak gerekiyo almak için?
Sadece sgkya gidip yukarda yazdıklarını yapmak yeterli mi rapor ücreti için?
Ben de merak ediyorum memurlar alabiliyo mu bu parayi ne yapmak gerekiyo.bilen varsa yonlendirirse cok iyi olur.mayista ben de baslicam calismaya simdiden icime acisi coktu.kaynanam bakacak ama icim hic rahat degil.dusundukce aglayasim geliyor

bizde oldu biraz. doktor kontrolünde sormuştum kaç olunca calpolü vereyim diye, kulaktan ölçümde 38.5, koltukaltından ölçümde 37.5 olunca ver calpolü, daha düşük dereelerde üstünü soy atletle otursun dedi. ben kulaktan ölçüyorum ateşini, 0-3 aya ayarlayıp ölçünce 37 derece üstünü kırmızı gösteriyor derece, o yüzden bütün gün atletle oturttum. uyutmadan önce 37.5 olmuştu, yarım ölçek calpol verdim atlet üstü ince kundak yapıp örtmeden uyuttum. gece yarısı ateşi 36 küsürlere düşünceüstünü örttüm. sabahtan beri de yoktu ateşi ama az önce yine 37.5 oldu, atlete kadar soydum şu an ana kucağında yumruğunu yalıyor:)))

Ay bi de bi kereyle de kalmıyorsa iyice panik olurum ben.. bi kere çıkmış düşmüş işte ikinciye noluyo :KK43: inşallah çıkmaz ya.. bi gülücükler saçıyo bi ağlamaya başlıyo şimdilik bişey anlamadık:)

Ay bi de bi kereyle de kalmıyorsa iyice panik olurum ben.. bi kere çıkmış düşmüş işte ikinciye noluyo :KK43: inşallah çıkmaz ya.. bi gülücükler saçıyo bi ağlamaya başlıyo şimdilik bişey anlamadık:)

evet huysuz benimki de. mızmız daha doğrusu. kucağa alıyorum biraz sonra sıkılıyo mızıldamaya başlayınca ana kucağına koyuyorum orda da biraz sonra sıkılıyo ne istediği belli değil. 2-3 gün böyle olurmuş sonra huyu düzelirmiş tekrar.

Kizlar arada göğsüne kesik kesik sanci giren oluyor mu? Bugün sabahtan beri ara ara böyle oluyor. Neden olur acaba?

Kizlar arada göğsüne kesik kesik sanci giren oluyor mu? Bugün sabahtan beri ara ara böyle oluyor. Neden olur acaba?

Bi süredir bana oluyor da tarif edemiyordum, kesik kesik mi desem batma gibi mi desem çok değişik. Öyle süt gelme sızısı değil.. neden oluyor acaba.. genelde sağ göğsüm nadiren de sol..

valla bende yarın gidicem çok huzursuz öyle ağlıyorki morarıyor
Aynen beninkide öle ter atıyo ağlarken bide bnmkinin uykusu ilk zamanlara göre çok kötü yatınca bi saat uyumuyo uyanıyo sallıyrm tekrar dalıyo ama ben iş güç yapamıyrm yemek bile yiyemiyrm heran uyancak die seninkinin uykusu nasıö yatımca hiç uyanmadan ne kdr uyuyo

canım benim kız da gaz sancısına girdimi ağlamaları tutuyor önce sen sakin ol sesin paniklemesin anlıyorlar ben daha sakin sesle konuşyorum bağırmak bence gerer çocuğu birde bebegin karninin kendi karnına bastırıp öyle sallanarak gez dolaşırken bağırsakları hareketleniyor gaz kolay çıkar. bide sıcak havlu battaniye olayı var biliyorsundur.
Valla ne yapsam fayda etmiyor bazı akşamalr delileniyo :)

Aynen beninkide öle ter atıyo ağlarken bide bnmkinin uykusu ilk zamanlara göre çok kötü yatınca bi saat uyumuyo uyanıyo sallıyrm tekrar dalıyo ama ben iş güç yapamıyrm yemek bile yiyemiyrm heran uyancak die seninkinin uykusu nasıö yatımca hiç uyanmadan ne kdr uyuyo
Ayağımda 1 saat sallıyom dalar gibi oluyo gene yyanıyo :KK43:

Bizde asimizi olduk bugun doktor tedbir amacli calpol verdi. Kilomuz gayet guzelmis. Uyku sorunumuz var gece gunduz kucagimda uyuyor birakinca uyaniyor aglıyor hep emmek istiyor bi ara mama vermeyi düsündüm diye sordum ebeye o da cocuğa ceza vermek gibi birsey olur bu uyumuyorsun al sana mama mı olacak hiç gerek yok maaşallah iki ayda 2400 gr almis kızın dedi. Burun tikanikligi var dedim aspiratorle temizlemen yeterli dedi ona da.
Kızımın sol kalçasında gelişim geriliği çıkmısti takipteyiz yarin ultrasonu var yine insaaallah kendi kendine düzelmistir. Korkuyorum mubarek cuma vakti dua edin kuzuma.
Benim de kanama hala bitmedi maalesef. Kendim de gidecegim yarin doktora.

Bu arada oğlum ilk kez sabah 10 dan şuana kadar uyuyo tabi arada iki kez emzirme ve alt değişimi oldu ama ardından yine daldı ve en güzel kısmı başında o gürültü olmadan sallamadan kendi haline uyudu çok saskinim :KK57: ama bu duruma alışkın olmayan ben acaba hasta fln mi noluyo demeye başladım o_O acaba düzene mı giriyo yoksa bu güne özel mı bilemedim :110:ama inş düzene girmeye başlamıştır :dua:uyumasindan çok o sesle uyumasını istemiyorum ona seviniyorum şuan

Bu arada oğlum ilk kez sabah 10 dan şuana kadar uyuyo tabi arada iki kez emzirme ve alt değişimi oldu ama ardından yine daldı ve en güzel kısmı başında o gürültü olmadan sallamadan kendi haline uyudu çok saskinim :KK57: ama bu duruma alışkın olmayan ben acaba hasta fln mi noluyo demeye başladım o_O acaba düzene mı giriyo yoksa bu güne özel mı bilemedim :110:ama inş düzene girmeye başlamıştır :dua:uyumasindan çok o sesle uyumasını istemiyorum ona seviniyorum şuan

CAnım her geçen gün düzene giriyor bebişlerimiz.. e hep böyle kalacak değiller büyüyorlar malum alışıyorlar artık Yen'i dünyalarına.. bir de olumlu düşün düzeliyor diye düşün ki öyle olsun. Pozitif düşünceye çok inanıyorum. Kötüyü olumsuzu çağırırsan geliyor malesef.. yatırırken ay kesin kalkacak şimdi yatırır yatırmaz diyince kesin hemen kalkıyor daha arkamı dönmeden, ama aklım başka şeydeyse hızlıca yatırıp çıkıyorum bi bakıyorum bi kaç saat uyumuş. Düşünce çok önemli.. sakınan göze çöp batıyor. Mesela uyanmasın diye parmak ucunda gezsem minicik sese uyanır bu sabah aşıya gidecektik odada ne sesler ne gürültüler yaptık uyansın gideceğiz nasılsa diye ama uyanmadı sıpacım:)

X