2017 Şubat Anneleri

Aynen benim kizim tam kolik sayilmaz ama ağlayınca ondan yuksek sesle huuuu Allah huu Allah diyorum sakinlesiyoo tabi bi sureligine :KK70:
Evet canım işe yarıyor biz tam kolik iz ve sonuna kadar cekiyo oğlum maalesef başında fön makinesi sesi ile uyuyo ama bu yöntemle en azından onun sesini biraz bastirdigimda evet bi süreliğine oluyo ama hiç değilse kriz modundan cikiyo daha sakin agliyo Mevla'm kolaylık versin hepimize de

Biz aşı olduk :KK43: inşallah ateşimiz çıkmaz dua edin teyzeler :KK17:
Ateş olmayabilir de canım kiii inş olmaz çok huzursuz olursa şurup ver ağrısı olabiliyor birinci aşı da oğlum çok fenaydi o gün ateş yok diye aşı dan değildir dedim ama sonra dedim ağrısı mı var ki calpol verdim bi saat içinde uyudu

Kizlar ben mart annesiyim sutum az ve bebegim emmiyor bugun elektrikli sut pompasi almayi dusunuyorum oneriniz var mi bana bir fikir verirseniz cok sevinirim

Ateş olmayabilir de canım kiii inş olmaz çok huzursuz olursa şurup ver ağrısı olabiliyor birinci aşı da oğlum çok fenaydi o gün ateş yok diye aşı dan değildir dedim ama sonra dedim ağrısı mı var ki calpol verdim bi saat içinde uyudu

Calpol verdim canım.. ben en çok ateşten korkuyorum yaa niyeyse.. ağlamaktan katıldı bi ara kuşum, tabi o ağlıyo ben ağlıyorum babası ağlamak üzere falan :) fena duygusal bi aileydik..

2.ay aşısı olup ateşi olan oldu mu acaba kızlar?

Calpol verdim canım.. ben en çok ateşten korkuyorum yaa niyeyse.. ağlamaktan katıldı bi ara kuşum, tabi o ağlıyo ben ağlıyorum babası ağlamak üzere falan :) fena duygusal bi aileydik..

Cnm geçmiş olsun henüz ateşi olan olmadı takip ettiğim kadarıyla .. bizim 3 hafta var ama ben çocuk doğduğundan beri gerginim 2. Ay Aşısında ..

Kızlar Ateş vs demişken ateşölçerlerde alından olan kulaktan olana göre daha iyi diye duydum ..siz neler kullanıyorsunuz ? Modelleri ile belirtirmisimisiniz?

Ateşten bende korkuyorum bide bizimkiler küçük tam olarak anlaşılmıyoda vücut ısıları normalde de bı düşük bi normal olduğu için inş çıkmaz canım bu arada sana msj atmıştım gormedinmi :)

Çocuk parasını ortalama 1 ay sonra PTT den alıyorsun .. başvuru için aile ve sosyal polikalar mı öyle bir yere gitti eşim .. hastane adres vs veriyor ... ziraate çalışanlar için rapor ücreti yatıyor .. hatta ben 3.700 tl gibi bir para aldım mart sonuna kadar .. Doğum izin raporum 4 Mayıs'ta bitiyor .. alacağım 5 haftalık rapor ücreti daha var .. @supremee

Canım bu rapor ücreti dediğin şeyi ilk defa duydum ben.
Ben de memurum.
Detay yazdıysan da kaçırdım kusura bakma.
Ne yapmak gerekiyo almak için?
Sadece sgkya gidip yukarda yazdıklarını yapmak yeterli mi rapor ücreti için?

Cnm geçmiş olsun henüz ateşi olan olmadı takip ettiğim kadarıyla .. bizim 3 hafta var ama ben çocuk doğduğundan beri gerginim 2. Ay Aşısında ..

Sağol canım.. inşallah bizim de olmaz.. sorma bi ara çocuğu alıp lanet olsun aşınıza ya diyesim geldi ama olmuyo işte.. sağlık için diyoruz teselli oluyoruz..

Kızlar Ateş vs demişken ateşölçerlerde alından olan kulaktan olana göre daha iyi diye duydum ..siz neler kullanıyorsunuz ? Modelleri ile belirtirmisimisiniz?

Ben klasik ateşölçer kullanıyorum nedense diğerleri o kadar içime sinmiyor ama araştırırken en çok övülen braun un kulaktan ölçeriydi ..

Ateşten bende korkuyorum bide bizimkiler küçük tam olarak anlaşılmıyoda vücut ısıları normalde de bı düşük bi normal olduğu için inş çıkmaz canım bu arada sana msj atmıştım gormedinmi :)

Yazdım canım görmemişim kusura bakma

Sağol canım.. inşallah bizim de olmaz.. sorma bi ara çocuğu alıp lanet olsun aşınıza ya diyesim geldi ama olmuyo işte.. sağlık için diyoruz teselli oluyoruz..

Ben klasik ateşölçer kullanıyorum nedense diğerleri o kadar içime sinmiyor ama araştırırken en çok övülen braun un kulaktan ölçeriydi ..

Yazdım canım görmemişim kusura bakma
Klasik koltuk altı dimi :) bizim hemşire arkadaş var benim doğum yaptığım gün bebeği ateşlendi aynı hastaneye getirdi temassız ateş ölçer kullaniyodu evde 38 çıkan ateş Dr da 40 çıkmış ertesi gün koltuk altı klasik aldı :)

Bir günleri bir günlerine uymuyor dün yaptığın bugün işe yaramıyor belki geçici bir şeydir sonuçta aç kalacak değil illa ki alır normalde kaç alması gerekiyor bir ayda bilmiyorum ama sağlık ocağı ne dedi kiloyla ilgili
1. ay 1300 almıştı 2. ay 500 almisti bu ay normal iki ayı birlikte düşününce mama verme gelecek ay kontrolünde belli olur dedi ama için rahat değil

Biz de 1 saat önce olduk. bekliyorum bakalım inşallah çıkmaz atesleri. Ebe 38 olunca calpol ver dedi.

BBen Braun un koltukalti ateş ölçer ini kullanıyorum. Ablam ebe benim. en sağlıklı sonucu koltukalti olanlar veriyor dedi ben de onu aldım. temassıza göre daha zor kullanımı ama olsun.

Canım bu rapor ücreti dediğin şeyi ilk defa duydum ben.
Ben de memurum.
Detay yazdıysan da kaçırdım kusura bakma.
Ne yapmak gerekiyo almak için?
Sadece sgkya gidip yukarda yazdıklarını yapmak yeterli mi rapor ücreti için?
BBenim bildiğim sigortalı çalışanlar için o rapor parası. buz sadece 300 tl alıyoruz doğum yardımı olarak.

bnm oğlan bir ara 38 i gördü gibi ama annem üstüne çok giydirmişti . biraz incelttik düştü ilaç felan vermedik

Klasik koltuk altı dimi :) bizim hemşire arkadaş var benim doğum yaptığım gün bebeği ateşlendi aynı hastaneye getirdi temassız ateş ölçer kullaniyodu evde 38 çıkan ateş Dr da 40 çıkmış ertesi gün koltuk altı klasik aldı :)

Evet ben de en çok koltukaltına güveniyorum..

Biz de 1 saat önce olduk. bekliyorum bakalım inşallah çıkmaz atesleri. Ebe 38 olunca calpol ver dedi.

BBen Braun un koltukalti ateş ölçer ini kullanıyorum. Ablam ebe benim. en sağlıklı sonucu koltukalti olanlar veriyor dedi ben de onu aldım. temassıza göre daha zor kullanımı ama olsun.

BBenim bildiğim sigortalı çalışanlar için o rapor parası. buz sadece 300 tl alıyoruz doğum yardımı olarak.

Ay inşallah.. şimdi uyudu dibinden ayrılamıyorum

1. ay 1300 almıştı 2. ay 500 almisti bu ay normal iki ayı birlikte düşününce mama verme gelecek ay kontrolünde belli olur dedi ama için rahat değil
CCanım açliktan huzursuzlugu yoksa bence de mama verme. Önemli olan kilo değil sağlıklı olması. 2 ayda 1800 gr bence iyi her ay ayni kiloyu alacak diye bişey yok. başkalarının Bebegiyle kıyaslama bebeğini her çocuk kendine özeldir
Emmeyi istemiyorsa sagip vermeyi dene. Düzenli sagdigin zaman sütün de artar. Ben sagmanin çok faydasını gördüm. Zamanla süt miktarı artıyor tabi bol sıvı alımını ihmal etme.

X