2017 Şubat Anneleri

benim komşu da ağlaması için dua yazdırmış kıyamadım diyo herkes sesi dinliyo

Yazık kuzucuklara :KK43:

Haha benimkide bu sabah dedi yardıma geleyim kadını da uyutmadım demekki bide benim yatakta sallıyom bebişi ayağımda yatak gacur gucue ediyo millet yanlış anlıcak :)))

Aynı ben de yaaa :KK70: sinir oluyorum ne yapsam geçmiyor o gıcırtı

Rezene ağacı çıkacak içimde artık içmekten :))

Bebeğe içir canım benim koca içirmiş :KK70:

benim komşu da ağlaması için dua yazdırmış kıyamadım diyo herkes sesi dinliyo

Haha benimkide bu sabah dedi yardıma geleyim kadını da uyutmadım demekki bide benim yatakta sallıyom bebişi ayağımda yatak gacur gucue ediyo millet yanlış anlıcak :)))

Rezene ağacı çıkacak içimde artık içmekten :))

Kuzum zinco kullanıyorum ben ama değiştirmek istedim Dr umuZ pek müdahale etmek istemiyo nurse harveys dene olmazsa başka bişey deneme dedi o aglamasi geldiğinde sen sakin olmaya çalış dünden beri ben biraz daha sakin im ve ayak altına masaj yap karnını ovala onun da sakinleştirmeye çalışarak ve sesini bastıracak şekilde konuş ona şıngırak fln varsa onun gürültüsünü ver ona onun sesini bastırmayı dene ayak altına karnına masaj yap biraz sonra bacaklarını tutup karnına doğru ittir yavas şekilde altını değiştirirken kaldırıyoruz ya o şekilde dünden beri bu şekilde yapıyorum çok krize girmiyo yavaş aglamayla atlatiyoruz biraz daha
Ben zeytinyağıyla masaj yapıyorum karnına ayaklarının altına masaj yapıyırUm. Nane kimyon içirdim bugun bende içiyorum rezeneli kimyon ısırgan anason karışımı bir çay bug N sanki daha iyi ağladı ama arada 10 dk uyudu . Pankreasflat diye bir ilaç verdi yaşça tecrübeli bir doktor bide metsil . Daha önce nurse hurveys kullandım sub simpleks kullandım ama çok fayda etmedi sanırım biz sakin olmalıyız anneden geçiyor Mus anne ne kadar sitresli olursa gazı artarmış canım pazara kadar kullan Dedi inş iyileşir canım çok ama çok zor

Bende deneyeyim canım bu akşam benimde öyle sesi kısılıyo resmen ya ah keşke bende dağ başında otursam da avazım çıktığı kadar bağırıp rahatlataam içimi bir offff desemmm karşıki dağlar yıkılır :))
Sabır ben iki gündür bu yöntemle biraz daha sakinim oğlum da o şekilde kriz şeklinde aglamiyo bak mesela az önce yine başladı sakinlestirdim yine gelecek yine öyle yapcam böyle böyle atlaticaz bu dönemi napalim onlar bizden daha çok yoruluyor küçücük bedenleri kaldırmıyor yazdığım şeyleri de dene bende etkisi oldu onların pırt pırt cikariyo ilk deniyodum baktım cikiyo dunden beri çıkarıyoruz o şekilde

Ben zeytinyağıyla masaj yapıyorum karnına ayaklarının altına masaj yapıyırUm. Nane kimyon içirdim bugun bende içiyorum rezeneli kimyon ısırgan anason karışımı bir çay bug N sanki daha iyi ağladı ama arada 10 dk uyudu . Pankreasflat diye bir ilaç verdi yaşça tecrübeli bir doktor bide metsil . Daha önce nurse hurveys kullandım sub simpleks kullandım ama çok fayda etmedi sanırım biz sakin olmalıyız anneden geçiyor Mus anne ne kadar sitresli olursa gazı artarmış canım pazara kadar kullan Dedi inş iyileşir canım çok ama çok zor
Zor olmaz mı kuzum ben günlerdir neler çekiyorum ama yazdığım yöntemlerle daha hafif atlatiyoruz dünden beri önce kendin sakin ol ve dediğim gibi onun o anı geldiğinde ellerini avcunu onun yanaklarına koyarak biraz daha ondan yüksek sesle tamam annem tamam ogluuummm diye sesleniyorum önce sakinleşiyo sonra karnına ayak altına masaj yapıyorum bi süre sonra dizlerinden tutup yukarı kaldırır gibi karnına baskı yapıyorum ve biraz kıvranıyor ama pırt cikariyo bak az önce yine aynı şeyleri uyguladim çok aglatmamaya çalışıyorum o da öyle oluyo dünden beri çok ilaç kullanma bağırsak sistemini onlar da etkiliyo olabilir Dr umuz dediğim gibi geçici bişey olduğu için müdahale etmek istemiyo vücudunun şuan düzene girmesi bu diyo kendi oğlu bile böyleymiş kucaktaydik hep diyo düşün Dr çocuğuna bile çare bulamamış

agrisi sancısı yetmiyor gibi bide bu defa asi oldu 3 tane kıyamıyorum ya keşke doğurmasaydım benim yüzümden acı çekiyor diye için daraldı resmen
Sorma :) tuhaf oluyo ama yanlış anlamazlar herhal :)))

esimde kucaginda bebek durmayınca onla sallanırken ses çıkıyor eskiden bu yatak böyle olmazdı şimdi birsey yapmıyoz ses var millet yanlış anlayacak küçücük bebek var bunlar ne derdinde diycek hâlbuki o işi yapmaya yapmaya unuttuk diyo
canım çokta yüklenme bitki çayları karaciğerine zarar verebiliyor çocuğun sık sık masaj yap kolik müziklerini aç kucağına karnı gelicek gibi sar kendine kulagina sesinle rahatlatmaya calis fisilda birde tek bir tane ilaç kullan ama saati saatine mutlaka duzenli ver vede sakin olmaya çalış o an inan çok etki ediyor benim kız uyumuyor hiç ama eskisi gibi de çıldırır gibi olmuyor böyle ağlasa da çok şiddetli olmuyor idare ediyorum inşalla h geçer de hepimizin bebeleri iyi olur

agrisi sancısı yetmiyor gibi bide bu defa asi oldu 3 tane kıyamıyorum ya keşke doğurmasaydım benim yüzümden acı çekiyor diye için daraldı resmen

esimde kucaginda bebek durmayınca onla sallanırken ses çıkıyor eskiden bu yatak böyle olmazdı şimdi birsey yapmıyoz ses var millet yanlış anlayacak küçücük bebek var bunlar ne derdinde diycek hâlbuki o işi yapmaya yapmaya unuttuk diyo

canım çokta yüklenme bitki çayları karaciğerine zarar verebiliyor çocuğun sık sık masaj yap kolik müziklerini aç kucağına karnı gelicek gibi sar kendine kulagina sesinle rahatlatmaya calis fisilda birde tek bir tane ilaç kullan ama saati saatine mutlaka duzenli ver vede sakin olmaya çalış o an inan çok etki ediyor benim kız uyumuyor hiç ama eskisi gibi de çıldırır gibi olmuyor böyle ağlasa da çok şiddetli olmuyor idare ediyorum inşalla h geçer de hepimizin bebeleri iyi olur
Bitki çaylarını ben içiyorum canım ona nane kimyon veriyorum bir 2 kaşık . Su an 1 ilaç kullanıyoruz zaten . Sağol Can'ım haklısın

Kızıma pişik yaptı o ya :KK43:
Mrb.
Bir kap dondurma kabi gibi bisey ayarlayin. Birde pamuk alin.
Bu kaba ilik su koyun. Pamuktan parcalar koparip suyun icine atin.9-10 beze kadar mesela.
Sonra bezini actiktan sonra sulu pamuktan 1 top alip suyunu bebisin kirli yerine sıkarak islatip sildirin.
Böyle böyle temizlendiginden emin olunca yumusak bezle hafif kurulayin.
Rahat etsin kuzucuklar. Herseferinfe yikanmis gibi olacak.sabun falan kullanmayin ama sadece su- pamuk.seffap cop posetleinden alin.marketten.
Uzerine kagit havlu koyup bebisin poposunun altina koyup anlattigim islemi yapin.icinizde rahat olur.
O islak havlumendilleri kullanmayin. Yaze du ile temizleyin.
Saglikli gunler

KIZLAR MERHABA,

UZUN ZAMAN OLDU GİREMEDİM FORUMA.. YORGUNLUK UYKUSUZLUKBOL BOL VAR AMA İNŞALLAH ONUN DIŞINDA HERŞEY YOLUNDADIR..

BEN ŞU SIRA GÖGÜS POMPASI BAKIYORUM..KULLANIP MEMNUN OLDUĞUNUZ GÖGÜS POMPALARI HANGİLERİ YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM.

MEDELA MİNİ ELEKTİRİKLİ PİLLİ ve PHİLİPS AVENT NATURAL ARASINDA KALDIM EN ÇOK.. BİR DE LANSİNOH VAR..

ACİL ALMAM LAZIM YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM..:anne::emir_bebek::KK200::nazar:
ben bununla sağdım zaten bır ay sağıyorsun oda sutun çoksa sonra bebek bıtırıyor zaten suan bebegm ıkı aylık sagmıyorum hepsını bıtırıyor .bununla sağıp bıberonlada vermışlıgım var ayrıca buzluktada var

Eklentiler

• IMG_0535.JPG
    IMG_0535.JPG
    26,2 KB · Görüntüleme: 46
Cnm benim kv de geceleri oğluma nane verirdi sinir olurdum . Bizde görmedim öyle birşey . Tuhaf geldi be Doktora sordum .. miktarını siz ayarlayamazsınız be o yüzden bağırsakları bozar ve ilerleyen zamanda karaciğerdi sanırım sorun oluşur vs Dedi . Gaz ilaçladı yeterli demişti . Bahsettiğin tecrübeli doktorun haberi varsa bilemem ama yazmak istedim yanlış anlama beni .

Kızlar bu metsil bizde ters tepti sanırım ya. 1 haftadır kullanıyordum çocuk daha da beter oldu kesik kesik 10 ar dakika uyuyordu. Bir anda sanki etti günde 4 kere vermemi önermişti doktor. 2 kere verdim bugün en sonda saat yedi de vermiştim. Bu saate kadar yine huzursuzdu ama dün baya baya uykuya daldı. Normalde yani şu son bir haftadır yatağına koyduğum an da uyanıyordu. Şu an uyuyor.

Bende müstakil evde dağ başında oturmuyom gi :KK70: avazin çıktığı kadar bagirmican zaten çocuğu delirtirsin öyle :) onun sesini biraz bastıracak şekil yavrum annem tamam annem diye veya şıngırak la biseyle o kendi sesini duyduğunda daha çok ağlarmis ben iki gündür boyleyim biraz daha sakin atlatiyoruz bu kriz anlarini kiiii benim oğlum tam bir kolik ve sesi kisildi ağlamaktan ama böyle yaparak biraz daha hafif geçiriyoruz

Aynen benim kizim tam kolik sayilmaz ama ağlayınca ondan yuksek sesle huuuu Allah huu Allah diyorum sakinlesiyoo tabi bi sureligine :KK70:

bend3 deniyorum canim sürekli pispislarken ayakta yatarak kucakta sektirerek her şekilde deniyorum gazını çıkarıyorum masaj yapıyorum yarı uykuda olunca veriyorum ancak oda 4 dakikayi geçmiyor hiç ağzına sıkıyorum sallıyorum dokunup öpüyorum yine almıyor biberonla alıyordu onu da almıyor dünden beri napcam şaştım
Bir günleri bir günlerine uymuyor dün yaptığın bugün işe yaramıyor belki geçici bir şeydir sonuçta aç kalacak değil illa ki alır normalde kaç alması gerekiyor bir ayda bilmiyorum ama sağlık ocağı ne dedi kiloyla ilgili

Günaydın kızlar

Bizim 40 ımız ile birlikte gece kakalarımız kesildi ..gece gündüz 4-5 güne kadar yapmaması bu dönemde normal dimi?

Kız altımda üstümde insanlar var başırsam nolur benim halim gecenşn 5inde :))
canım benim kız da gaz sancısına girdimi ağlamaları tutuyor önce sen sakin ol sesin paniklemesin anlıyorlar ben daha sakin sesle konuşyorum bağırmak bence gerer çocuğu birde bebegin karninin kendi karnına bastırıp öyle sallanarak gez dolaşırken bağırsakları hareketleniyor gaz kolay çıkar. bide sıcak havlu battaniye olayı var biliyorsundur.

Sabır ben iki gündür bu yöntemle biraz daha sakinim oğlum da o şekilde kriz şeklinde aglamiyo bak mesela az önce yine başladı sakinlestirdim yine gelecek yine öyle yapcam böyle böyle atlaticaz bu dönemi napalim onlar bizden daha çok yoruluyor küçücük bedenleri kaldırmıyor yazdığım şeyleri de dene bende etkisi oldu onların pırt pırt cikariyo ilk deniyodum baktım cikiyo dunden beri çıkarıyoruz o şekilde
evet canım en önemlisi annenin sakin olması benim kız aglamaya başladığında kv. tepemizde bağıŕa bağıra koşturuyodu çocuğu susturmak için ne zaman ben kucağıma alsam sakin sakin konuşsam çocuk susuyordu biz panik olunca cocuklarda gerginlik artıyo daha çok ağlıyor

evet canım en önemlisi annenin sakin olması benim kız aglamaya başladığında kv. tepemizde bağıŕa bağıra koşturuyodu çocuğu susturmak için ne zaman ben kucağıma alsam sakin sakin konuşsam çocuk susuyordu biz panik olunca cocuklarda gerginlik artıyo daha çok ağlıyor
Aynen canım bende öyle yapıyorum benim oğlum kolik olduğu için onu bastırmak için biraz daha sesimi yukseltiyorum ama tabi bağırmak değil ismini seslenerek ogluuummm tamam geçecek bitiyo gibisinden sakinleşiyo biraz daha böyle atlaticaz ins bakalım

X