2017 Şubat Anneleri

Bu arada oğlum ilk kez sabah 10 dan şuana kadar uyuyo tabi arada iki kez emzirme ve alt değişimi oldu ama ardından yine daldı ve en güzel kısmı başında o gürültü olmadan sallamadan kendi haline uyudu çok saskinim :KK57: ama bu duruma alışkın olmayan ben acaba hasta fln mi noluyo demeye başladım o_O acaba düzene mı giriyo yoksa bu güne özel mı bilemedim :110:ama inş düzene girmeye başlamıştır :dua:uyumasindan çok o sesle uyumasını istemiyorum ona seviniyorum şuan
Aman maasallah de.benimki de bazen kendi uyuyup sasirtiyor beni.duzicekler insallah zamanla

aşılarımızı yaptırdık kızlar 3 tane icim gitti durulamadım çıktım eşim yaptırdı gözleri dolmustu onunda ilac verdi doktor tylol surup yazdı utuyakalsi veremedim 59 cm 5000kg bu ay cok az almış sadece 500 gr ama geçen ay 1300 aldı diye bu defa mama verme dediler
saglik icin annesi uzulme!
Yara yada kist yapıda birşey izlenmemiş doğuma bağlı yüzeyde değişikler var diyor onlarda normal (onarımla birlikte inflamasyon dediği iyileşen rahim duvarından bahsediyor enfeksiyon olsa sıvıda türü falan çıkardı temiz sonucun)
verem asisini bir ilden baska ile goturmemiz isteniyor. asi zarar gorur mu? bozulmaz mi? iyiki buradasin biz cok sansliyiz :)
evet canım seni uzun zaman oldu görmüyordum.bizde de durumlar aynı kaç günlük oldunuz

ayy sorma hiç yaa gidicem bence bakayım

bizde daha aşı olmadık.64 günlük.çağırıcam dedi ama

hadi ya üç tane mi vuruyorlar.
ara bence saglik ocagini. onlarin aramasini bekleme.

Famm Famm ben emerken dk tutmuyorum.

Normal doğum yapan arkadaşlar. ;( kendimi çok iğrenç hissediyorum az önce dikiş yerlerime detaylı baktım. Doğumdan sonra mi öyle görünüyo vajina.yoksa bende bi sorun mu var. Affedersiniz ama çok geniş gibi:olamaz:. Ordan bebek çıktı diceniz ama hep öyle mi kalacak.:KK17:
ben hic bakamadim. gormek de istemiyorum. bebegine bakmani tavsiye ederim.

Nasıl anlatayım aynı anda sağ göğsümün bi kaç noktasına birden sivri bi şiş batıyor gibi ani bi acı giriyor saniyelik ve üst üste 4-5 kez bazen de daha fazla tekrarlıyor..
Aynen benim de öyle. çok huzursuz ediyor beni.

Aman maasallah de.benimki de bazen kendi uyuyup sasirtiyor beni.duzicekler insallah zamanla
masAllah barekAllah :) bilmiyorum diyorum ya alışkın değilim ya bu haline günlerdir başında fön makinesi sesi olmadan uyumuyo gece bile o yüzden diyom şimdi biseysi mı var ki ins düzeliyor dur :)

ege52 ege52 Loveali Loveali mbg24 mbg24 koltuk altı bendede var ama kullanamam diye güvenemiyorum . Çocuk ağlıyorken ve huysuzlen nasıl ölçüm yaparım :KK43: uyuyorken yada :KK43: o beni korkutuyor .. beurer marka iyiymiş .. acura var medikallerde 80-90 tl iyimidir acaba?

CAnım her geçen gün düzene giriyor bebişlerimiz.. e hep böyle kalacak değiller büyüyorlar malum alışıyorlar artık Yen'i dünyalarına.. bir de olumlu düşün düzeliyor diye düşün ki öyle olsun. Pozitif düşünceye çok inanıyorum. Kötüyü olumsuzu çağırırsan geliyor malesef.. yatırırken ay kesin kalkacak şimdi yatırır yatırmaz diyince kesin hemen kalkıyor daha arkamı dönmeden, ama aklım başka şeydeyse hızlıca yatırıp çıkıyorum bi bakıyorum bi kaç saat uyumuş. Düşünce çok önemli.. sakınan göze çöp batıyor. Mesela uyanmasın diye parmak ucunda gezsem minicik sese uyanır bu sabah aşıya gidecektik odada ne sesler ne gürültüler yaptık uyansın gideceğiz nasılsa diye ama uyanmadı sıpacım:)
Canım biz günlerdir böyle olmadığımız için bi anda böyle olması şaşırttı beni çünkü daha gece bile fon makinesi sesiyle zor uyudu ama tabiki duzelicekler inş benim ogluş ta düzene giriyodur onun sinyalidir bu :)

ege52 ege52 Loveali Loveali mbg24 mbg24 koltuk altı bendede var ama kullanamam diye güvenemiyorum . Çocuk ağlıyorken ve huysuzlen nasıl ölçüm yaparım :KK43: uyuyorken yada :KK43: o beni korkutuyor .. beurer marka iyiymiş .. acura var medikallerde 80-90 tl iyimidir acaba?
Canım 5 dk bile sürmüyor ölçüm yapmak bence o kadar para verme derim kendin bilirsin yine de

kamer10 kamer10 @ivo rapor ücreti çalışamadığımız 4 ay için raporlu sayılıyoruz ve SGK dan alınan para .. bende devlet memuruda alır .. aslında bildiğiniz bir para rapor deyince anlaşılmamış olabilir .. anlaşılmazsa detaylı yazarım ..normalde Doğum sonrası alınıyordu ama Benin ihtiyacım var deyip işyerine hatırlatıyorum aylık aldım .

merhaba hanımlar bugun ıkı aylık olduk bız dr benı cagırmıstı dıkışlerıme baktı uzerıne surulen bı krem varmış onu verdı.bıde catlklara krem verdı geldık akıntım var dedımama kokusuzsa sıkıntı degıl dedı.szde akıntı oluomu ılac aldınızmı hıc

Aynen beninkide öle ter atıyo ağlarken bide bnmkinin uykusu ilk zamanlara göre çok kötü yatınca bi saat uyumuyo uyanıyo sallıyrm tekrar dalıyo ama ben iş güç yapamıyrm yemek bile yiyemiyrm heran uyancak die seninkinin uykusu nasıö yatımca hiç uyanmadan ne kdr uyuyo
Aynen ya bizimkide öyle bazen iki saat uyuyo bazen saatlerce uyutmaya çalışıyorum.çok değişiyo üç aydan sonra düzelir diyolar

Yok sadece anne sütü veriyorum .. oda kakayı etkiliyormu :) 1 ayda 1365 gr aldık .. 44 günlüğüz ...

bende anne sütü artı mama veriyorum işte olduğum zaman mama değiştim düzene girdi . anne sütü alan bebeklerde de oluyor kilo alması daha iyi oluyor.. eğerki çok kendini bebek kasarsa gliserin kansuk fitil var ondan yap. hiçbir zararı yok..

kamer10 kamer10 @ivo rapor ücreti çalışamadığımız 4 ay için raporlu sayılıyoruz ve SGK dan alınan para .. bende devlet memuruda alır .. aslında bildiğiniz bir para rapor deyince anlaşılmamış olabilir .. anlaşılmazsa detaylı yazarım ..normalde Doğum sonrası alınıyordu ama Benin ihtiyacım var deyip işyerine hatırlatıyorum aylık aldım .
Sgk dan aldin sanirim o parayi canim.ben aradim sgk yi memurlara verilmiyomus.kacirmisim yazdigini kaka sorununuz mu vardi?gecen hafta benim kiz da 3 gun yapmadi ebenin tavsiyesiyle zeytinyagi ve kulak cubuguyla uyari ile yapti cok ikiniyordu yavrum.doktor da 4 .gun sonra yarim fitil onermisti.

Kızlar naber? Bugün kızımı doktora götürdüm bide kalça testine götürdüm kalça testi için randevu aldım. Kızımın çok huzursuz olduğunu söyledim. Gelişimi iyi de si 5.500 kg olmuş dedi. İyi mi kilosu acaba. Doktor iyi dedi. Çok ağlıyo dedim. İlk üç ay alışma süreci dedi. Daha sonra rahatlarsınız dedi

Kızlar naber? Bugün kızımı doktora götürdüm bide kalça testine götürdüm kalça testi için randevu aldım. Kızımın çok huzursuz olduğunu söyledim. Gelişimi iyi de si 5.500 kg olmuş dedi. İyi mi kilosu acaba. Doktor iyi dedi. Çok ağlıyo dedim. İlk üç ay alışma süreci dedi. Daha sonra rahatlarsınız dedi
kilosu gayet iyi. kaç kilo doğmuştu bebeğin? bizimki 3490 doğmuştu 65 günlüğüz 5700 gr.

bugün aşıya gidenler bebeğinizde huzursuzluk başladı mı?. oğlum 1 2 saattir çok ağlıyor. normalde kucağa alıp gezdirince susuyordu ama şimdi susturamıyorum. ateşi yok acaba ağrısı mı var. zar zor uyutuyorum o da 5dk ancak uyuyor.

X