2017 Şubat Anneleri

KIZLAR MERHABA,

UZUN ZAMAN OLDU GİREMEDİM FORUMA.. YORGUNLUK UYKUSUZLUKBOL BOL VAR AMA İNŞALLAH ONUN DIŞINDA HERŞEY YOLUNDADIR..

BEN ŞU SIRA GÖGÜS POMPASI BAKIYORUM..KULLANIP MEMNUN OLDUĞUNUZ GÖGÜS POMPALARI HANGİLERİ YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM.

MEDELA MİNİ ELEKTİRİKLİ PİLLİ ve PHİLİPS AVENT NATURAL ARASINDA KALDIM EN ÇOK.. BİR DE LANSİNOH VAR..

ACİL ALMAM LAZIM YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM..:anne::emir_bebek::KK200::nazar:
Philips avent kesinlikle

Sgk dan aldin sanirim o parayi canim.ben aradim sgk yi memurlara verilmiyomus.kacirmisim yazdigini kaka sorununuz mu vardi?gecen hafta benim kiz da 3 gun yapmadi ebenin tavsiyesiyle zeytinyagi ve kulak cubuguyla uyari ile yapti cok ikiniyordu yavrum.doktor da 4 .gun sonra yarim fitil onermisti.
Çok saçma .. Memurlarda sigortalı çalışan sonuçta .. ilk defa özel sektör olarak memura göre bir avantaj gördüm . Sadece geceleri yapmıyor kakayı .. mesela gece 11 ile sabah 8-9 arası .. normalde 3-4 kez yapardı .. sanırım artık azalıyor ve bu bi kaç gün yapmama olayına gidiyoruz :KK43: fitil aklımda inşallah gerek kalma

kilosu gayet iyi. kaç kilo doğmuştu bebeğin? bizimki 3490 doğmuştu 65 günlüğüz 5700 gr.öyle mi.3180 doğmuştu benimki sadece süt içiyo.sen mama kullanıyo musun ?

bugün aşıya gidenler bebeğinizde huzursuzluk başladı mı?. oğlum 1 2 saattir çok ağlıyor. normalde kucağa alıp gezdirince susuyordu ama şimdi susturamıyorum. ateşi yok acaba ağrısı mı var. zar zor uyutuyorum o da 5dk ancak uyuyor.

kilosu gayet iyi. kaç kilo doğmuştu bebeğin? bizimki 3490 doğmuştu 65 günlüğüz 5700 gr.ayrıca cnm bizde 65 günlüğüz aynı gün doğmuş bebeklerimiz

bugün aşıya gidenler bebeğinizde huzursuzluk başladı mı?. oğlum 1 2 saattir çok ağlıyor. normalde kucağa alıp gezdirince susuyordu ama şimdi susturamıyorum. ateşi yok acaba ağrısı mı var. zar zor uyutuyorum o da 5dk ancak uyuyor.

Ayağımda 1 saat sallıyom dalar gibi oluyo gene yyanıyo :KK43:
Aynen ya yemek yapamıyrm artık ağlaya ağlaya terler içinde kalıyo yaptığm yemeği bile yiyemediğim oldu şindiki gibi uykusu var ama uyuyamıyo sinir oluyo
Aynen ya bizimkide öyle bazen iki saat uyuyo bazen saatlerce uyutmaya çalışıyorum.çok değişiyo üç aydan sonra düzelir diyolar
Ay inşallah mayıs ayını iple çekiyrm kendimden çok ona üzülüyrm dayanamıyrm ağlamasına içim parçalanıyo allahım yardımcımız olsun

Aynen ya yemek yapamıyrm artık ağlaya ağlaya terler içinde kalıyo yaptığm yemeği bile yiyemediğim oldu şindiki gibi uykusu var ama uyuyamıyo sinir oluyo

Ay inşallah mayıs ayını iple çekiyrm kendimden çok ona üzülüyrm dayanamıyrm ağlamasına içim parçalanıyo allahım yardımcımız olsun
Bazen dışarı çıkarmak lazım bugün çıktık rahat emdi gayet keyfi yerindeydi. Sözde hastalanmıştır korkusuyla doktora götürdüm:KK66:

Kızlar bu kırk çıkınca yıkanılıyo ya bebeğe bişiler yapılıyomuş değişikmiş onun yıkammadı eğer yapmazsan çocuk gelişmezmiş kaynanam demiş eşime bana diyemiyo eşimi dolduruyo varmı böyle bişey

Ben 3-4 çay kaşığı veriyom yine bana misin demiyo anason da koyuyorum hatta :) diyorum az narkoz mu versem :confused::confused:

Damardan birşeyler verelim en iyisi :KK53:

agrisi sancısı yetmiyor gibi bide bu defa asi oldu 3 tane kıyamıyorum ya keşke doğurmasaydım benim yüzümden acı çekiyor diye için daraldı resmen

esimde kucaginda bebek durmayınca onla sallanırken ses çıkıyor eskiden bu yatak böyle olmazdı şimdi birsey yapmıyoz ses var millet yanlış anlayacak küçücük bebek var bunlar ne derdinde diycek hâlbuki o işi yapmaya yapmaya unuttuk diyo

canım çokta yüklenme bitki çayları karaciğerine zarar verebiliyor çocuğun sık sık masaj yap kolik müziklerini aç kucağına karnı gelicek gibi sar kendine kulagina sesinle rahatlatmaya calis fisilda birde tek bir tane ilaç kullan ama saati saatine mutlaka duzenli ver vede sakin olmaya çalış o an inan çok etki ediyor benim kız uyumuyor hiç ama eskisi gibi de çıldırır gibi olmuyor böyle ağlasa da çok şiddetli olmuyor idare ediyorum inşalla h geçer de hepimizin bebeleri iyi olur

Niye pişman oluyorsun canım üzülme az büyüsün iyi ki doğurmuşum dersin :KK66:

Mrb.
Bir kap dondurma kabi gibi bisey ayarlayin. Birde pamuk alin.
Bu kaba ilik su koyun. Pamuktan parcalar koparip suyun icine atin.9-10 beze kadar mesela.
Sonra bezini actiktan sonra sulu pamuktan 1 top alip suyunu bebisin kirli yerine sıkarak islatip sildirin.
Böyle böyle temizlendiginden emin olunca yumusak bezle hafif kurulayin.
Rahat etsin kuzucuklar. Herseferinfe yikanmis gibi olacak.sabun falan kullanmayin ama sadece su- pamuk.seffap cop posetleinden alin.marketten.
Uzerine kagit havlu koyup bebisin poposunun altina koyup anlattigim islemi yapin.icinizde rahat olur.
O islak havlumendilleri kullanmayin. Yaze du ile temizleyin.
Saglikli gunler

Canım uni baby ninki saflaştırılmış su ve pamuk. Şimdiye kadar hiç pişik yapmadı. Zaten de Evde temizleme pamukları var onları kullanıyorum ama vaktim olmayınca ve dışarda uni baby kullanıyorum

Kızlar bu metsil bizde ters tepti sanırım ya. 1 haftadır kullanıyordum çocuk daha da beter oldu kesik kesik 10 ar dakika uyuyordu. Bir anda sanki etti günde 4 kere vermemi önermişti doktor. 2 kere verdim bugün en sonda saat yedi de vermiştim. Bu saate kadar yine huzursuzdu ama dün baya baya uykuya daldı. Normalde yani şu son bir haftadır yatağına koyduğum an da uyanıyordu. Şu an uyuyor.

Biz de metsil kullanıyoruz günde iki kere 4 damla veriyorum doktor bize de günde 4 kere yazmıştı ama o çok olur bence

Damardan birşeyler verelim en iyisi :KK53:

Niye pişman oluyorsun canım üzülme az büyüsün iyi ki doğurmuşum dersin :KK66:

Canım uni baby ninki saflaştırılmış su ve pamuk. Şimdiye kadar hiç pişik yapmadı. Zaten de Evde temizleme pamukları var onları kullanıyorum ama vaktim olmayınca ve dışarda uni baby kullanıyorum

Biz de metsil kullanıyoruz günde iki kere 4 damla veriyorum doktor bize de günde 4 kere yazmıştı ama o çok olur bence
Aynen dayicam narkoz sonunda az o da rahat etsin bende :)

Kızlar bu kırk çıkınca yıkanılıyo ya bebeğe bişiler yapılıyomuş değişikmiş onun yıkammadı eğer yapmazsan çocuk gelişmezmiş kaynanam demiş eşime bana diyemiyo eşimi dolduruyo varmı böyle bişey
Sacmalamis senin kv de yanı ona yapmamislar onun için beyni gelişmemiş kusura bakma da :confused: dinen hiç bir hükmü yok o yapilanlarin tıbbende yok baya eskilere dayanan gelenekler adet olmuş işte bizlere de kulaktan duyma ondan bundan görme bizlerde adet yerini bulsun hesabı uyguluyoruz kiii yapmayan da çok yıka bebisini Allah için bi abdest aldir kendinde al guslunu ohhh misss :KK68:

Kundak yapmaya başlayınca bizim uyku süreleri arttı kollarını sarmadan sırt üstü yattıysa 20 dk uyanıyor çok huysuz oluyor uyuduktan sonra sarın bebişleri kızlar...
Islak mendil de biz baby me aldık 24 lü kutu da pişik yapmadı inş dedikleri gibi saf pamuklu sudur...
Pamuk'la silenler toplu mu ıslatıyorsunuz baby me Pamuk'lardan aldım ama her seferin de bana zor oldu ıslatmak birkaç günlük ıslatınca bakteri vs ürer mi tupper ın varmış galiba ıslak mendil kutuladı deneyen var mı???

Sacmalamis senin kv de yanı ona yapmamislar onun için beyni gelişmemiş kusura bakma da :confused: dinen hiç bir hükmü yok o yapilanlarin tıbben yok baya eskilere dayanan gelenekler adet olmuş işte bizlere de kulaktan duyma ondan bundan görme bizlerde adet yerini bulsun hesabı uyguluyoruz kiii yapmayan da çok yıka bebisini Allah için bi abdest aldir kendinde al guslunu ohhh misss :KK68:
Ben yapmadım Can'ım bir hadis vs yok eski Türk'lerden kalma Şaman geleneği kız kardeşim tez yazmışdı 40 uçurma 40 kaşık su vs elekle eve su serpiliyormuş sözde ilkinde kv yaptı bında yapmadım normal yıkadım Mis gibi bende gusl aldım sen gibi düşünüyorum kv mezar kapın açık diyip duruyordu arayıp kapandı mı dedim :KK66: tövbe ya

Canım bu rapor ücreti dediğin şeyi ilk defa duydum ben.
Ben de memurum.
Detay yazdıysan da kaçırdım kusura bakma.
Ne yapmak gerekiyo almak için?
Sadece sgkya gidip yukarda yazdıklarını yapmak yeterli mi rapor ücreti için?

Malesef canım biz rapor parası alamıyoruz ama maaşa eklenen birşey varmış benim idare bilmiyoruz dedi ama hastane alınıyor demişti

Kizlar arada göğsüne kesik kesik sanci giren oluyor mu? Bugün sabahtan beri ara ara böyle oluyor. Neden olur acaba?

Bende de oluyor ya resmen sızlıyor süt geliyor diyorlar ama bilemedim. Emzirme saati gelince oluyor bedenim bana anne olduğumu kızımı doyurmam gerektiğini hatırlatıyor diyorum :)

merhaba hanımlar bugun ıkı aylık olduk bız dr benı cagırmıstı dıkışlerıme baktı uzerıne surulen bı krem varmış onu verdı.bıde catlklara krem verdı geldık akıntım var dedımama kokusuzsa sıkıntı degıl dedı.szde akıntı oluomu ılac aldınızmı hıc

Yıllardır bitmeyen bir akıntı var bende ama kanamam birliğinden beri hiçbir şey gelmiyor hayretler içerisindeyim :KK70:

Ya inanma öyle şeylere kızımı abdest aldırır gibi yaptık su dökerken dua okuduk dua ettik sadece. Ben de abdest aldım. Bi de bizim burda lohusa em i dedikleri birşey var baharat karışımı pekmezle karıştırıp vücuduna sürüyorsun şifa veriyormuş terletip rahatlatıyormuş onu yaptım. Öyle eve su serpmek suyun içine taş koymak falan hep şamanizm den geliyor islam da öyle şeyler yok tabi yapanlar var ama ben istemedim benim kv de tutturdu yapalım diye kızımı dinden çıkarmayın dedim :KK70:

Benimkide dışarıyı seviyor evde oda değişikliği yapımca bile susuyor duvarlara bakıyor :)

Canım hele sen bi dışarı çık da gör kuzu gibi oluyorlar :KK70: biz geçen kına gecesine gittik delirdi sanki millete gülücükler saçıyor bir onun bir bunun kucağına gidiyor Işık'lara bakıp bakıp gülüyor çırpınıyor :halay:.

Onu öyle görünce o kadar sevindim ki... normalde huysuz kimseye gitmez falan kucaklarda göbek attı :KK70: bugün de nikaha gittik klasik müzik çalıyordu habire uyudu :)

Kundak yapmaya başlayınca bizim uyku süreleri arttı kollarını sarmadan sırt üstü yattıysa 20 dk uyanıyor çok huysuz oluyor uyuduktan sonra sarın bebişleri kızlar...
Islak mendil de biz baby me aldık 24 lü kutu da pişik yapmadı inş dedikleri gibi saf pamuklu sudur...
Pamuk'la silenler toplu mu ıslatıyorsunuz baby me Pamuk'lardan aldım ama her seferin de bana zor oldu ıslatmak birkaç günlük ıslatınca bakteri vs ürer mi tupper ın varmış galiba ıslak mendil kutuladı deneyen var mı???

Canım ben şu pamuktan kullanıyorum kaynamış suyum da hazır duruyor kaloriferin üstünde kullanacağım zaman pamuğu ıslatıyorum siliyorum

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    36,5 KB · Görüntüleme: 47
Sacmalamis senin kv de yanı ona yapmamislar onun için beyni gelişmemiş kusura bakma da :confused: dinen hiç bir hükmü yok o yapilanlarin tıbbende yok baya eskilere dayanan gelenekler adet olmuş işte bizlere de kulaktan duyma ondan bundan görme bizlerde adet yerini bulsun hesabı uyguluyoruz kiii yapmayan da çok yıka bebisini Allah için bi abdest aldir kendinde al guslunu ohhh misss :KK68:
:)) hahahahahaj ayyy nw güldüm yaa bencede ona yapmamıilar hahayttt neşem yerime geldi valla :)) bencede dinen bir oluru yok batıl batıl şeyler :))

Ben yapmadım Can'ım bir hadis vs yok eski Türk'lerden kalma Şaman geleneği kız kardeşim tez yazmışdı 40 uçurma 40 kaşık su vs elekle eve su serpiliyormuş sözde ilkinde kv yaptı bında yapmadım normal yıkadım Mis gibi bende gusl aldım sen gibi düşünüyorum kv mezar kapın açık diyip duruyordu arayıp kapandı mı dedim :KK66: tövbe ya
Kızz ne fenasın sennn :))))

Malesef canım biz rapor parası alamıyoruz ama maaşa eklenen birşey varmış benim idare bilmiyoruz dedi ama hastane alınıyor demişti

Bende de oluyor ya resmen sızlıyor süt geliyor diyorlar ama bilemedim. Emzirme saati gelince oluyor bedenim bana anne olduğumu kızımı doyurmam gerektiğini hatırlatıyor diyorum :)

Yıllardır bitmeyen bir akıntı var bende ama kanamam birliğinden beri hiçbir şey gelmiyor hayretler içerisindeyim :KK70:

Ya inanma öyle şeylere kızımı abdest aldırır gibi yaptık su dökerken dua okuduk dua ettik sadece. Ben de abdest aldım. Bi de bizim burda lohusa em i dedikleri birşey var baharat karışımı pekmezle karıştırıp vücuduna sürüyorsun şifa veriyormuş terletip rahatlatıyormuş onu yaptım. Öyle eve su serpmek suyun içine taş koymak falan hep şamanizm den geliyor islam da öyle şeyler yok tabi yapanlar var ama ben istemedim benim kv de tutturdu yapalım diye kızımı dinden çıkarmayın dedim :KK70:

Canım hele sen bi dışarı çık da gör kuzu gibi oluyorlar :KK70: biz geçen kına gecesine gittik delirdi sanki millete gülücükler saçıyor bir onun bir bunun kucağına gidiyor Işık'lara bakıp bakıp gülüyor çırpınıyor :halay:.

Onu öyle görünce o kadar sevindim ki... normalde huysuz kimseye gitmez falan kucaklarda göbek attı :KK70: bugün de nikaha gittik klasik müzik çalıyordu habire uyudu :)

Canım ben şu pamuktan kullanıyorum kaynamış suyum da hazır duruyor kaloriferin üstünde kullanacağım zaman pamuğu ıslatıyorum siliyorum
Valla ablam da bebeği hasta oluyor diye hiç dışarı çıkarmıyordu çocuk konuşmaya başaldığında ilk dediği şey atta oldu okadar güldük ki :) hele ki bebek arabasında öyle güzel uyuyor ki valla dışarı çıkmak lazım hem sende stres atmış oluyorsun :) o 40 lama olayı bencede batıl ve yapmıcam zatr yarın normal yıkarım bebemi

X