2017 Şubat Anneleri

Pompa soran biri vardı hatırlayamadım adını ben renz baby marka aldım fiyatı uygun diğerlerime göre çok sık kullanmıyorum ama memnunum

Yarın 60 günlük olcaz inşallah daha hala da bi saat uyumadı şöyle hep uyanıyo çok yoruldum babasının gelmesini iple çekiyrm ozmn az da olsa dinlenebiliyrm aşıya haftaya çarşamba gidicez ogün çocuk doktorunada randevu aldım bakalım bu ağlamaları huzursuzluğu için ne diycek

Ay inşallah canım ya şu bi ayıda ayıda atlatsakydık herkes öyle diyo 30 gün hatta 4 hafta diyerekden kendimi avutuyorum hep :işsiz:
valla bende yarın gidicem çok huzursuz öyle ağlıyorki morarıyor

Doğru ben de yazdıktan sonra farkettim günler şaşıyor bazen Zaman çok çabuk geçince hergün aynı şeyler
Bizim de yarın aşı inşallah sıkıntısız geçer zaten cumartesi sünnet oldu üst üste geldi biraz
allah kolaylık versin canım benim kızım huzursuz süt de içmek istemiyor şaştım kaldım zaten 500 gr almıştı sadece

mete58 mete58 canım sana bi sorum olcak.
Benim kız geceden beri memeden emdiğini olduğu gibi kusuyo ama mamayı pek kusmuyo. İlk defa böyle oldu.
Sütüme bişey mi oldu diye düşünüyorum.
4 kez meme emdi 4ünü de olduğu gibi kustu.
Ardından mama verdim onları kusmadı.
Gece 5ten beri böyle ;(((

Loveali Loveali camım sen hangi ilaçları kullanıyorsun gaz için bizde çok kötüyüz günlerdir ağlıyor akşamları gündüzleri durmuyor uymuyor
Kuzum zinco kullanıyorum ben ama değiştirmek istedim Dr umuZ pek müdahale etmek istemiyo nurse harveys dene olmazsa başka bişey deneme dedi o aglamasi geldiğinde sen sakin olmaya çalış dünden beri ben biraz daha sakin im ve ayak altına masaj yap karnını ovala onun da sakinleştirmeye çalışarak ve sesini bastıracak şekilde konuş ona şıngırak fln varsa onun gürültüsünü ver ona onun sesini bastırmayı dene ayak altına karnına masaj yap biraz sonra bacaklarını tutup karnına doğru ittir yavas şekilde altını değiştirirken kaldırıyoruz ya o şekilde dünden beri bu şekilde yapıyorum çok krize girmiyo yavaş aglamayla atlatiyoruz biraz daha

@misooth canım bugün giremedim baya birikmiş okuyamicam ama seninkini gördüm E eminim e yazdığımı uygulamaya çalış kolik bebekler kendi sesleri bastırılınca biraz daha sakinleşiyo

Benim kız geceden beri memeden emdiğini olduğu gibi kusuyo ama mamayı pek kusmuyo. İlk defa böyle oldu.
yediğin farklı birşey var miydi canım

Bi tasına baksaydın sütünün belki acılanmıştır ki inşallah öyle olmamıştır yada tamamen denk gelmiştir canım

Kız altımda üstümde insanlar var başırsam nolur benim halim gecenşn 5inde :))
Bende müstakil evde dağ başında oturmuyom gi :KK70: avazin çıktığı kadar bagirmican zaten çocuğu delirtirsin öyle :) onun sesini biraz bastıracak şekil yavrum annem tamam annem diye veya şıngırak la biseyle o kendi sesini duyduğunda daha çok ağlarmis ben iki gündür boyleyim biraz daha sakin atlatiyoruz bu kriz anlarini kiiii benim oğlum tam bir kolik ve sesi kisildi ağlamaktan ama böyle yaparak biraz daha hafif geçiriyoruz

allah kolaylık versin canım benim kızım huzursuz süt de içmek istemiyor şaştım kaldım zaten 500 gr almıştı sadece
Sağol hepimize
Benim de bazen gazı olduğunda içmek istemiyor ben o Zaman ara verip biraz masaj ya da sırtına pıt pıt yapıyorum sakinleşince ya da kakasını yaparsa devam edebiliyor emmeye belki sende de böyle oluyordur
Ben hep deniyorum alacak mı memeyi yarın bakalım kaç kilo almış

Sağol hepimize
Benim de bazen gazı olduğunda içmek istemiyor ben o Zaman ara verip biraz masaj ya da sırtına pıt pıt yapıyorum sakinleşince ya da kakasını yaparsa devam edebiliyor emmeye belki sende de böyle oluyordur
Ben hep deniyorum alacak mı memeyi yarın bakalım kaç kilo almış
bend3 deniyorum canim sürekli pispislarken ayakta yatarak kucakta sektirerek her şekilde deniyorum gazını çıkarıyorum masaj yapıyorum yarı uykuda olunca veriyorum ancak oda 4 dakikayi geçmiyor hiç ağzına sıkıyorum sallıyorum dokunup öpüyorum yine almıyor biberonla alıyordu onu da almıyor dünden beri napcam şaştım

Canım benim de aynı sol taş gibi olmuştu 5 gün antibiyotik artı ordaki sütü pompa ile boşaltma ile düzeldi ama halen süt miktarında buyuk değişim pek yok benim 4 saat emzirmezsem 60 a 30 çıkıyor ama dün emzirirken sol göğsümden kan pıhtısı geldi annem bebek emdikce yavaş yavaş açılıyor dedi bakalım ben bu enfeksiyonu 5 hafta önce kapmıştım
Çok gecmis olsun canim..benim sol mememin alti kizarmisti ve o gün atesim de cikmisti, agrim da vardi..umarim düzelir ya cünkü bebegim cok enteresan ama sag mememi de emmek istemiyor 1 haftadir, mastit olan memem o degil üstelik ki orasi 3 saatte 90 cc ye yakin süt veriyor, inadina sol taraftan emmek istiyor.. Sence neden boyle yapiyor fikrin var mi ?

Evet ya bide hâlâ doğurmadınmı diyen teyzeler vardı ya:)) şu an yakalarından tutup al sana doğurdum mutlu musun diyesim var:KK66:

sanırım sen olmadan vermezler.benim ekim başvurdu ben çektim

Sol memeni sürekli emzir sütün dolsun. Benim ki de sağ göğsüm öyle oldu. Acıyor diye sola yüklendim neredeyse kesilmiyordu sütüm. Sürekli boşalt göğsünü süt akışın olsun cnm
bende korkuyorum gitmeye ama haftaya gidicem artı mecbur
Tamam canim zaten 1 haftadir da sag mememi emmek istemiyor, o yuzden soldan veriyorum hep, sag tarafi da sagiyorum..sence meme reddi niye olur fikrin var mi ? Oysaki sagdan 90 cc ye yakin süt cikiyor..

Bu arada göğüs yumuşaması memelerin terbiye olmasıymış ben süt yok sanıyordum yumuşak göğüste ön süt az asıl besleyici süte Bebek daha çabuk ulaşıyormuş çok üzülüyordum süt yetmezse diye ben gibi olan varsa :KK66:

Aynen benimkiler de öyle ilk günlerde anlıyordum hangisi dolu hangisi boş diye ama artık mümkün değil :)

bizim de yarın aşımız bakalım bizimki nasıl geçecek. İnşallah çok ağlamaz ve ateşi çıkmaz bebeklerimizin. Ben de biraz stres oldum ama yapacak bişey yok sakin olmamız lazım. bizimkini aşıya ben götüreceğim. Eşim olsa zaten o hiç dayanamaz.

geceleri genelde kendi bırakıyor doyunca. gündüz de yine 15 - 20dk arası emiyor. bazen duruma göre tek veriyorum bazen devam etmek istiyor o zaman ikinci memeyi de veriyorum.

ıslak mendille ilgili yazanlar olmuş. ben de e-bebek'ten kendi markası olan baby&me ıslak mendillerini almıştım kutuyla. hala kullanıyorum ve çok memnunum. unibaby de almıştım 4 paket. o da çok iyi ama çok pahalı. benim oğlumun cildi sanırım çok hassas değil. o yüzden ne bez ne de ıslak mendil herhangi bir kızarıklık ve pişik yapmadı.

internette gezinirken whisbear diye bir oyuncağa denk geldim. özellikle kolik bebeklerin sakinleştirilmesi ve uyumasında çok yardımı oluyormuş. aynı zamanda ilerleyen aylarda uyku arkadaşı olarak da kullanılabiliyormuş. oğlum kolik değil ama belki emerek uyuma alışkanlığını bıraktırırm diye almayı düşündüm ama fiyatını görünce acaba dedim. 299 TL. İmkanı olan varsa belki incelemek istersiniz diye düşündüm.
http://whisbear.com.tr/ burda oyuncakla ilgili detaylı bilgi var.

sezeryan olan arkadaşlar dikişleriniz ne durumda? benim çizgi hala kızarık ve sağ tarafı sanırım düzgün kapatmamış biraz şişlik var gibi. henüz uyuşukluk da tam geçmiş değil.

Dikişlerimin tam üstünde hissizlik uyuşukluk hala var ve dikiş yerim komple kaşınıyor... evim de sıcak mümkün olduğunca dikişleri serin tutmaya çalışıyorum ama yine de rahatsızlık veriyor ara ara ağrıyor... ortası tamamen kapanmış ama kenarlar seninki gibi tam yapışık değil ve kızarık :KK43:

Hiç sevmedim ben bu sezeryan olayını

Doğumdan sonra karın bölgesi kaşınan varmı ? Benim acıkınca kaşınıyor tekrarmı çatlıyorum yoksa zatıflıyormuyum bilemedim

Benim sezeryan dikişlerim kaşınıyor :işsiz:

Keşke bebeklwre göre uyku ilacı yapsalar :)200 lira olsa acımam veririm

Aaa rezene versene canım :confused: benim koca birsürü içirmişti kızıma çocuk iki gün sarhoş gibi uyudu :KK70:

Kız altımda üstümde insanlar var başırsam nolur benim halim gecenşn 5inde :))

Benim komşular da alıştı artık :rolleyes: yan daire geçen diyor ki susmuyorsa yardıma gelelim geceleri :KK70: ikimizin sesi de duyuluyormuş komşulara :-)

Bende müstakil evde dağ başında oturmuyom gi :KK70: avazin çıktığı kadar bagirmican zaten çocuğu delirtirsin öyle :) onun sesini biraz bastıracak şekil yavrum annem tamam annem diye veya şıngırak la biseyle o kendi sesini duyduğunda daha çok ağlarmis ben iki gündür boyleyim biraz daha sakin atlatiyoruz bu kriz anlarini kiiii benim oğlum tam bir kolik ve sesi kisildi ağlamaktan ama böyle yaparak biraz daha hafif geçiriyoruz
Bende deneyeyim canım bu akşam benimde öyle sesi kısılıyo resmen ya ah keşke bende dağ başında otursam da avazım çıktığı kadar bağırıp rahatlataam içimi bir offff desemmm karşıki dağlar yıkılır :))

Aynen benimkiler de öyle ilk günlerde anlıyordum hangisi dolu hangisi boş diye ama artık mümkün değil :)

Dikişlerimin tam üstünde hissizlik uyuşukluk hala var ve dikiş yerim komple kaşınıyor... evim de sıcak mümkün olduğunca dikişleri serin tutmaya çalışıyorum ama yine de rahatsızlık veriyor ara ara ağrıyor... ortası tamamen kapanmış ama kenarlar seninki gibi tam yapışık değil ve kızarık :KK43:

Aaa rezene versene canım :confused: benim koca birsürü içirmişti kızıma çocuk iki gün sarhoş gibi uyudu :KK70:

Benim komşular da alıştı artık :rolleyes: yan daire geçen diyor ki susmuyorsa yardıma gelelim geceleri :KK70: ikimizin sesi de duyuluyormuş komşulara :-)
benim komşu da ağlaması için dua yazdırmış kıyamadım diyo herkes sesi dinliyo

Haha benimkide bu sabah dedi yardıma geleyim kadını da uyutmadım demekki bide benim yatakta sallıyom bebişi ayağımda yatak gacur gucue ediyo millet yanlış anlıcak :)))

X