2017 Şubat Anneleri

kontrola doktora gitmiyorum canım doktor herşeye olabilir diyen bi insan oldug icin sadece sağlık ocağına gidiyorum birkac gundur farkındayım doymuyormu dedim göğsün normalde dolar taşardı oda yok o yüzden tartıyorum doğru dürüst yemek yiyemiyorum sıkıntı stres tavan uyuyamıyorum bile bi öğün mama alip uyusa dinlenirim dedim ağlıyor sürekli onu da istemiyor bende ne yapcağını şaşırdım

doktora gitmedim aramadım canım atak dönemi ne oluyor bilmiyorum 58 günlük kızım
Canım bende farklı değilim goguslerim çok yumuşak ve saat 12 de ancak 2 dilim ekmek yiyebildim sonrası bisküvi su daha hiç bişey yemedim ve her günüm böyle benim de stres bende de çok var kolik olduğu için uykusuzluk ta aynı ama hiç süt um çok mu az mı demiyorum emziriyorum bide onu taksam olanı da gider biliyorum o yüzden çok takıntı yapma sen bu ara biraz fazla takildin bak etkilendin

üç gündür böyle canım normalde sorun yoktu emiyordu zaten bu ay kilo alımı da çok az tartiya çıkınca belli
Canım benim açlıktan ağlamadıkça mama ilk seçenek değil 2.ay kontrolünde bir kilosunu net öğrenelim istersen tekrar konuşuruz kendini strese sokma daha öncede dediğim gibi süt hormonu stres halinde etkilenir bu da sütünü etkiler 3sâatte 1 sütünü sağ emzirdikten sonra miktara takılma en az 1bardakta su iç 1hafta dene bakalım

Kizlar yardm edin sutum 2gunde birden.kesildi ne.yapacagimi bilmiyorum moral.olarak kotuyum oneriniz var mi bu konuda

üç gündür böyle canım normalde sorun yoktu emiyordu zaten bu ay kilo alımı da çok az tartiya çıkınca belli
Canım benim açlıktan ağlamadıkça mama ilk seçenek değil 2.ay kontrolünde bir kilosunu net öğrenelim istersen tekrar konuşuruz kendini strese sokma daha öncede dediğim gibi süt hormonu stres halinde etkilenir bu da sütünü etkiler 3sâatte 1 sütünü sağ emzirdikten sonra miktara takılma en az 1bardakta su iç 1hafta dene bakalım

1 saattir ayağımda sallıyorum uyumuyo :KK43: açmı acaba emziriyorum göğsümde uyuya kalıyor altı da temiz :KK43: ama yastığa koyunca gözler aılıyorrr deliricümmm ya

Herşeyi takiyom herşey stres oğlum kolik bi süt u takmadim hiç hayret :) doğduğundan beri ilk 2 gün hiç gelmedi süt um bi o zaman üzüldüm sonra baktım gelmeye başladı bile sevindim o gün bugündür de süt um az mı yetiyor mu nedir hiç düşünmedim :) baktım çok mu agliyo aç mı ki dedim az mama verdim artık onu da vermiyom :) bide süt u taksam bu stresle olanı da giderdi heralde :)

kontrola doktora gitmiyorum canım doktor herşeye olabilir diyen bi insan oldug icin sadece sağlık ocağına gidiyorum birkac gundur farkındayım doymuyormu dedim göğsün normalde dolar taşardı oda yok o yüzden tartıyorum doğru dürüst yemek yiyemiyorum sıkıntı stres tavan uyuyamıyorum bile bi öğün mama alip uyusa dinlenirim dedim ağlıyor sürekli onu da istemiyor bende ne yapcağını şaşırdım

doktora gitmedim aramadım canım atak dönemi ne oluyor bilmiyorum 58 günlük kızım
Atak dönemi büyüme evrelerinin olduğu dönemler hormonsal değ. Nedeniyle bebeklerde genelde emmede isteksizlik ve huzursuzluk olarak belli eder kendini 2-3ay büyüme sekmesinin olduğu bir dönem emmede ısrarcı ol google dan yaz biraz bak iyi fikirler var tekrar emmesi için

1 saattir ayağımda sallıyorum uyumuyo :KK43: açmı acaba emziriyorum göğsümde uyuya kalıyor altı da temiz :KK43: ama yastığa koyunca gözler aılıyorrr deliricümmm ya
Benim hep öyle şuan başında o sesle uyuyo eğer onu kapatiyim anında gözler açılır :) o gurultuyle nasıl uyuyo bilmiyom bende iki gündür yatak odam dan salona TV karşısına gecemedim bu su içmeye mutfağa bide tuvalete gidebiliyom ancak ama artık sinirlenmicem sakin olcam ben bı kolik annesiyim olacak bunlar geçecek dicem :) tabi bakalım ne zaman isyan bayrağını çekerim bilemicem En Büyük TÜRKİYE

8. Haftalarda kuvvetli atak dönemiymiş cnm bazı bebeklerde aşırı emme bazıları memeyi reddetme uykusuzluk yada aşırı uyku bu dönem geçince Bebek bir beceri kazanıyormuş... Eğer açlık sürer kusarsa idrarına da baktır istersen hiç almıyorsa kilo kız bebekler de çok oluyor maalesef dikkat etsekteolabilir

Canım benim hamilelik öncesi göğüslerim 85 idi. Doğum sonrası için 95 aldım ve tam oluyor.Ben kiloda aldığım için 2 beden büyük aldım ama sen zayıfsın. Bir beden büyüğü yeter belki...

Aynen canım. Benim de ilk oğlumda sütüm azdı. Bunda da başlarda az gelince "amaann nolacak sanki "diye düşündüm ve hiç takmadım. Şuan sadece 2 biberon mama takviyesi yapıyorum. Düşünce gücü çok önemliymiş :KK66:

Bir de 2 yaş sendromu için tavsiyem engellememen. Ortamı uygun hale getirip bebeği korumaya al ve yapmak istedikleri için engellememeye çalış.Dikkatini farklı yöne çekmek de çok işe yarıyor.
Çocuk o istediği şey'i elde edince rahatlar çünkü çocuklar dokunarak/ görerek keşfederler ve onların gelişimi için bu çok önemlidir. Sadece engellenen çocuk hırçınlaşır ...
Mesela ben oğlumun çekmece ,dolap karıştırmasını hiç engellemezdim. Sadece dökülecek ,tehlikeli olabilecek şeyleri kaldırırdım ortadan.

Eğer yanlış ve tehlikeli bir davranışta ısrar ediyorsa o zaman kararlı bir şekil de yanlış olduğunu açıklayabilirsin.
Ben pedagoglardan da fikir almıştım Adem Güneş ve bir bayan uzman daha vardı. Öncelikle çocukla iddialaşmamak ağlaması terör ağlaması mı gerçekten o an anneye ihtiyacı mı var onu anla demişti bu avm de kendini yerlere Atan çocuklar boyutundaydı bir ara kendini keşfedeceği konularda engellemeyin yanı evi falan montesorri gibi döşemiştik evde hiç engellemedim çocuk uyarıldıkça daha da aksileşiyor inatlaşıyor ağlama krizlerinde az önce bahsettiğim terör ağlamasıysa odayı terkediyordum kendi susuyordu değilse sarılıp sakinleştirirdim cnm
Bizim yemek problemlerinden çok zorlu geçti o dönem duvarlara fırlatmıştım sinirden tabakları 5/6 çeşit sunup yediremeyincebrnim takıntılı yemek yedirme durumumu da çözdük çocuk daha sakinledi

Afiyet olsun cnm bol bol da süt olsun sana da ben de çok severim üç kase yemişim gaz konusunda farketmedim aynı gibiydi
bebeklikten cocukluga gecis donemi zor bi donem. adem gunes okuyayim biraz bende.
Ya kızlar 2. Ay aşısı ne zaman yapılıyor? Aile hekimi gün vermedi ben ararım dedi ama. Bugün 63. Günümüz. Kalça testine götürcem bide. Daha gidemedim.!!
2.ay asisini bugun yaptirdim. sol kol ve 2 bacaktan vuruyorlar. sen ara bence. gecikmesin asisi.
Kızlar benım kızım 46 gunluk we iştahı ıyıce kapandı
4-5 saatte bır 60 cc anne sütü ıcıyor.cok mu az .sıkıntı yapmaya başladım.doktora götürsemmı.
kilosu nasil?

X