2017 Şubat Anneleri

Canım benim hamilelik öncesi göğüslerim 85 idi. Doğum sonrası için 95 aldım ve tam oluyor.Ben kiloda aldığım için 2 beden büyük aldım ama sen zayıfsın. Bir beden büyüğü yeter belki...

Aynen canım. Benim de ilk oğlumda sütüm azdı. Bunda da başlarda az gelince "amaann nolacak sanki "diye düşündüm ve hiç takmadım. Şuan sadece 2 biberon mama takviyesi yapıyorum. Düşünce gücü çok önemliymiş :KK66:

Bir de 2 yaş sendromu için tavsiyem engellememen. Ortamı uygun hale getirip bebeği korumaya al ve yapmak istedikleri için engellememeye çalış.Dikkatini farklı yöne çekmek de çok işe yarıyor.
Çocuk o istediği şey'i elde edince rahatlar çünkü çocuklar dokunarak/ görerek keşfederler ve onların gelişimi için bu çok önemlidir. Sadece engellenen çocuk hırçınlaşır ...
Mesela ben oğlumun çekmece ,dolap karıştırmasını hiç engellemezdim. Sadece dökülecek ,tehlikeli olabilecek şeyleri kaldırırdım ortadan.

Eğer yanlış ve tehlikeli bir davranışta ısrar ediyorsa o zaman kararlı bir şekil de yanlış olduğunu açıklayabilirsin.
O zaman 75-80 olur bana da çünkü aman aman bi göğsüm yine yok :)

Hacıyatmaz kızım saat 7 den beri ayakta ve gözleri araba farı görmüş tavşan gibi hala :işsiz:

Ya bağırıyor ya gülücükler saçıp oyun istiyor ortası YÖK :KK12:

Ya nasıl uykusuz duruyorlar anlamıyorum :kızgın:ağlicam artık :KK43: bu kadar sallamaya on kere uyumuştum ben :KK14: bir yandan da korkuyorum bu kadar sallamaya beyin mi dayanır o_O
Valla bebeği sallarken nenni söylüyorum baktım benim gözler gidiyor onun gözler dar görmüş tavşan misali :))

Ya kızlar 2. Ay aşısı ne zaman yapılıyor? Aile hekimi gün vermedi ben ararım dedi ama. Bugün 63. Günümüz. Kalça testine götürcem bide. Daha gidemedim.!!

Veeeee:KK66:)) beklenen an geldi. Uçmak istiyprummmm. Kızlar kızım üç saat uyudu ben ne yaptım sizce ağda yaptım.:KK76: Kesintisiz uyudu.:uykucu::uykucu: Bende komple ağdamı yaptım ama. Dikişli bölgeye dokunamadım. Korktum.ama hemen duşumu da aldım. Ohh misss:21: tüylüyken banyo yaptığımda kendimi kirli ve stresli hissediyorum.kim demiş kadınlar yapamaz diye yeterki miniklerimiz uyusunlar. Yoksa tek rakibimiz thy hahahahayyyyt:KK66:)) ha bide emziği icat edeni görsem alnından öpücem.:KK15:

Kızlar benım kızım 46 gunluk we iştahı ıyıce kapandı
4-5 saatte bır 60 cc anne sütü ıcıyor.cok mu az .sıkıntı yapmaya başladım.doktora götürsemmı.

Tünaydın kızlar süt için denemelerim vardı göğüslerim sönmüş balon gibiydi sütlaç çörekotu ve bal kaymak yiyince doğumdan sonraki gibi taş gibi uyandım sabah belki faydası olur paylaşmak istedim sizinle de... Hatta sağarken rengi bile daha sarımsıydıpsijolojik mi bilemedim
Famm Famm M Miskito kabızlık bende de var bitkisel şurup aldım ben o biraz düzenledi dr psikolojik ilk Zaman korktuğunuz için olabilir dedi telefonda sordum..
Canım kabızlığı geçtim o zaten var hemoroid oluştu bende ve dayanamıyorum yarın gidecem doktora off off

Allahım niye mamasını degistirdiysem kusuyor sürekli iki gündür aldığımız şeyi pek degistirmemek gerekiyor bebeklerde bunu öğrendim normalde öğlen yatardi sabahtandır uykusuz

Kızlar bu acı elma yağını nasıl kullanıyorsunuz ben ayağına sürerken çok ağladı

Kızlar bu acı elma yağını nasıl kullanıyorsunuz ben ayağına sürerken çok ağladı
Ben topuklardan başparmağına doğru hafifçe yapıyorum Can'ım resimlerde bağırsaklar için gösteriyor... Ayrıca eşimin arkadaşı ortapedi dr gelmişti o günlük ayaklarına gaz için olmasa da yapmamı söyledi yağ vs sürmeden de topuktan parmak uçlarına doğru yapıyoruz aklımıza geldikçe sakinkenbebek eğitim de pedagoji dersleri alan öğretmen arkadaşlar belki açıklar bir refleksi geliştiriyormuş ama net hatırlamıyorum şuan adını

Eklentiler

• image.png
    image.png
    306,3 KB · Görüntüleme: 35
  • image.png
    image.png
    162,6 KB · Görüntüleme: 34
Ben topuklardan başparmağına doğru hafifçe yapıyorum Can'ım resimlerde bağırsaklar için gösteriyor... Ayrıca eşimin arkadaşı ortapedi dr gelmişti o günlük ayaklarına gaz için olmasa da yapmamı söyledi yağ vs sürmeden de topuktan parmak uçlarına doğru yapıyoruz aklımıza geldikçe sakinkenbebek eğitim de pedagoji dersleri alan öğretmen arkadaşlar belki açıklar bir refleksi geliştiriyormuş ama net hatırlamıyorum şuan adını
Valla canım ayaklarından öok huylanıyor bastı çığlığı bende korktum :KK43:

kafayı yemek üzereyim birkaç gündür sütüm azalıyordu ne yediysem dolmadı göğüslerim kızım ac mama vermek istedistedim küstü ve ağzına ilk mama olduğu anı anladığı an çığlık atıyor istemiyor daha öncede akşamları verirdim ama artık kabul etmiyor sabahtan beri 60 cc süt çıktı doğru dürüst emmiyor da napicagimi sasirdim

Bende yagszi yapıyorum saatimiz gelip başlayınca hem okuyorum hem karnının üstüne dizime koyuyorum ayaklarına dediğin şekilde mesaj yapıyorum sonra çevirip ayaklarını karnına itiyorum pırt pırt çıkarıyor tabi o sure de ağlama krizinde oluyo ama artık alıştım sanırım kolik bi bebek annesi olmaya daha soğuk kanlı yım geçen günlere göre bir bir buçuk saatimiz böyle geciyo o da bende ter içinde kalıyoruz ama sonra bitince bı anda salıyor kendini o an bende derin bir nefes alıyorum :KK43:

kafayı yemek üzereyim birkaç gündür sütüm azalıyordu ne yediysem dolmadı göğüslerim kızım ac mama vermek istedistedim küstü ve ağzına ilk mama olduğu anı anladığı an çığlık atıyor istemiyor daha öncede akşamları verirdim ama artık kabul etmiyor sabahtan beri 60 cc süt çıktı doğru dürüst emmiyor da napicagimi sasirdim

Ahh kuzum ya. Seni emmedi mi canim hic. Sakin ol. Stres yaptikca sutun daha da azalacak. Goguslerine sicak kompres yap sutun artar insallah

X