2017 Şubat Anneleri

tereyagli ekmek kuzum doktor olan kaynım aldırdı 4 kez 3er damla ver dedi zinco etki etmedi deyince

Anladım canım teşekkür ederim metsil güzel etki ediyor bize

Canım ya sinir mi kalır böyle duruma... dün fb da birisi yazmıştı sıkı sıkı kundak yapıyormuş ağlamasına bakmayıp bugün ben de onu denedim. Şimdi sıkı sıkı sardım kollarını kucağımda büzüştürdüm oryantal yapıyormuş gibi de kendimi titrettim iki dk içinde uyudu sen de dene belki işe yarar

Gidice sormayı unutma olurmu ? Benide etiketle muhakkak ... bana sadece ıslak pamukla temizle Dedi . Karbonat falan sürme Dedi. Burda karbonat ve Gülsuyu ile temizlendiğinde geçti diyen var ama denkmi geldi bilemedim

Ben de Gülsuyu'yla sildim baya hafifledi ama aynı zamanda yumurta domates ve çikolata yemeyi de bıraktım artık hangisi etkiledi bilmiyorum :)

Belki gazdan öyle yapıyordur. Benim kızım da son günlerde çok öyle yapmaya başladı uyurken emziriyorum sakince emiyor

Ay maşallah size 45 günlüğüz artık düzene girmesi gerekmez mi? Akşamları biraz oyun oynayıp konuşuyoruz onunla sonra altını temizleyip emziriyorum gazını çıkarıp gaz masajı yapıyorum ama her gece farklı birşey oluyor önce gazdan ağlıyor sıkına sıkına sonra değişik yöntemler deniyorum dün denediğim yöntemi bugün uyguluyorum işe yaramıyor farklı birşey deniyorum. Mesela senin oğluşun gazı olduğunda ne yapıyorsunuz? Ya da hangi yöntemle uyuyacağını nasıl keşfettin? Mesela gündüz ana kucağına koyuyorum hafif sallıyorum hemen uyuyor akşam aynısını yapıyorum bas bas bağırıyor benim de hatam oldu sanırım her akşam farklı yerde yatırdım faklı yöntem denedim hangisi tutacak diye artık hiçbiri tutmaz oldu

Öncelikle geçmiş olsun mastit için. Bir göğüsten benim de fazla geliyor sol göğsüm sağ göğsümün iki katı. Sağarken bitti diye bırakmayın süt arttırmak için sağıyorsan az olan göğsünü hep 10 dk dk da bırakıyordum 20/30 cc gördükçe üzülüyordum da lansinohun benim pomba. Gelmese de sağdım 15. Dakika da fışkırdı adeta 60 cc çıktı o göğsüm için. Sizde gelmiyor diye ben gibi bırakıyorsanız diye yazdım

tereyagli ekmek ay benzetmene çok güldüm pestil gibi sarmayı bende yaptım kız bayıldı mızırdandı ama şuan horluyor sıpa. Kolları ile korkup 20/30 dk uyanıyordu. Kesinlikle yarım kundak yada yüzüstü yatırma ile uzun uyuyor(derin uykuda çeviriyorum)

muhtemelen yavaş geleni istemiyordur gazi varmı peki

Yapıyorum canım kundak yapınca hepten kötü oluyo bi yerini acitcam diye açıyorum

Ani seslere verdiği tepki ayri bu başka canım kendi kendine ortalık ta ani ses fln yokken bi anda yapiyo Cevşen yok aliyim bari

Bnmki de ciglik atti cnm bir iki kere oldu sanirim korkmustr yavrucklar biz yetskinler bile korkuoruz bazen uyurkn..başka seyler gtrme aklina bn de hrmen dokunuyrm Besmele cekiorm gecio
Aynen bende öyle yapıyorum hemen ellerini tutup besmele çekip konuşuyorum sımsıkı tutuyo elleri mı sonra uyuyunca ellerini de gevşetiyo

Evet ben de gündüzleri yüzüstü yatırıyordum o yüzden gündüz daha iyi uyuyor :) benimkinin kolları hiç durmuyor kundağA da itiraz ediyor diye sarmadım başta ama iyi birşeyimiş kundak

Yapıyorum canım kundak yapınca hepten kötü oluyo bi yerini acitcam diye açıyorum

Canım sadece kollar sıkı. kucağımda iki büklüm halde uyuyor yatağa rahat yere koyunca uyanıyor

Kızlar bebeimin karnından gurgur ses geliyo normalmi bildiğin elim ordayken elimi titretiyo bağırsakları. Bide bugün kustu böyle salyalı gibi balgamlı bir kusmuk gibi normal mi ya
benimkide boyle. sorun degil bence.

yediklerine dikkat edersen ve emzirirsen zamanla gider merak etme.

Her yolu deniyorum ama olmuyo şimdi belki diceksiniz bu kadar mı abartiyo herlade ama inanın öyle bu bı hafta tamamen herşeyi değişti mesela şuan ayağımda uyuyo gibi görünüyor en ufak koymam da uyanacak ve ben yine o gürültüyü acicam öyle yatağa koycam

Günaydın kızlar
Hale'n benim gibi yanında kv olan varmı 2 gün sonra 40 çıkınca gidicek şükür .. kp yanında iken çocuk ağlayınca acaba açmı deyip kendi göğsüne dayıyor çocuğu .. meme istiyormu diye gazdan ağzını açıyor daha yarım saat olmadı emzireli diyorum anlamıyor .. verince çocuk Memeyle savaşıyor kp yanında konuşmak istemiyorum ama artık ayıp falan dinlemeden sütüm gayet yetiyor ikna olmuyorsan gel bakalım dedim ... geçen bi akrabasınada aynını dedim .. gaz maz hikaye çocuklar tam doymuyor mama verin demezmi!!!! Çocuk açsa neden ilk ayda alması gereken kilonun 2 katını alıyorrrrrrr!!!!!! Artık gitsinler !!!!! Hayatımın en güzel ilk günlerini oğlumla birlikte iken zindan ettiler .. kocamda ailesi ile sürekli atıştığımızı ve herşeyi biliyor ve Salı'dan sonra bütün eteğimizdeki taşları döküp tartışcaz ((((

Kafasında ve alın kısmında var ama yanaklarına sonradan yayıldı zamanla geçermi acaba
Cnm şimdi aklıma geldi tereyagli ekmek bana çikolata , yumurta ve domates besin alerjisi yapabilir demişti . Ben kestim bunları ama bende geçmedi ... Şen'de dene istersen . Domates ve çikolata zaten gaz yapıyor diye yemiyordum ...

Canım benim oğluşun gaz sıkıntısı yok çok şükür. Kendi kendine çıkarıyor gazını.
Sadece karnı acıkınca ağlıyor ,onun dışında çok huzurlu ve keyifli bir bebek.
Gündüz ana kucağında kendi kendine sızıyor. Bazen de uykusu geldiğini farkettiğimde kendi yatağıma yatırıyorum,kendi kendi etrafına bakarak uyuyakalıyor.
Gece uykusu için ise benim yatağa yatıyoruz ve emziriyorum. Ortam karanlık olunca emerek uyuyor..

Ben de öncesinde bi şekilde uyutmaya çalışıyordum. Kolumda sallama ,ayağımda sallama vs.. hepsindede sadece o an için uyuyup bıraktığımda uyanıyordu.
Ben de artık uğraşmayacağım diye bıraktım bütün uyutma yöntemlerini :)
Şimdi ben uğraşmayınca kendi kendine uyuya kalıyor :)

Bir de ben uykusunun geldiği saatleri gözlemliyorum sürekli. Gündüz 1.5-2 saatte bi uyumak istiyor. Mesela 2 saat dolunca hala dalamadıysa ana kucağının titreşimini açıyorum ,alırsa emzik veriyorum ve kendi haline bırakıyorum.

Gece de saat 10 dan sonra mızmızlanmaya başlıyor. O zaman da uyku rutinimiz yavaş yavaş başlıyor ve emerek dalıyoruz

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…