2017 Şubat Anneleri

Ya kızlar ben size bişey sorcam şuan yine yaşadık aynı olayı oğlumun sıçrama olayı çok yanı ani seslere verdiği tepki harici kendi kendine de çok sıçrıyor kollar havada ve titriyor gibi oluyo o an yanına gidiyorum hemen ellerini tutuyorum besmele çekiyorum ellerimi sıkıyo bunun haricinde birde arada bi oluyo bi çığlıkla titreyerek uyaniyo sanki biseyden korkmuş gibi agliyo gözleri kapalı yine hemen ellerini tutup yanagimi yanağına koyup geçti oğlum tamam diyorum 5-10 sn agliyo o şekilde ve hicbisey olmamış gibi sakinleşip uyuyo yine neyin nesi bu sizce nette baktım bakmaz olaydım tuhaf tuhaf şeyler yaziyo

Yani emzirdigimi zannediyormusum

Bebeklerde ilk 3ay kol ve bacak kontrolu yoktur istemsiz hareket ve sıçrama olur normal o yüzden uyuturken eller sıkı ayaklar gevşek kundak öneriyorlar ama şu ana kadar kundağa gitmediyse zor ben oğlumda yapıyordum çok iyi oluyordu kolik içinde öneriyorlar ama kızım yaptırmıyor kıyamet kopuyor

Yani emzirdigimi zannediyormusum
Sütünüz olmasa bebek mümkün değil emmez bağırır pompadan gelen miktara takılmayın ben ilk bebeğimde pompa lazım olunca eşimi göndermiştim almaya satıcı kraftın pompasını satmış getirdi 20dk sağdım gelen miktar 20cc resmen hayal kırıklığı yaşadım anlatamam sonrasında çeşitli nedenlerden dolayı memnun kalmayıp avent aldım ilk sağımda 120cc geldi yani makinanın çekimiylede alakalı ki bebek emdiğinde daha fazla gelir eğer kilo alımı iyiyse günde 4 5 idrar dolu bez değiştiriyorsan 1 2 saat aralıksız uykuya dalıyorsa doyuyor demektir

Kundak yapmaya başlamışken hastaneye yattı 8 gün de kısa süre değil di onun için orda serbestliğe alışti geldiğinde yapmaya çalıştım tekrar ama dediğin gibi kıyamet kopuyor hele ki şu durumda daha fena oluyo sancısı geldiğinde daha çok kizariyo aslında ayakları bol bırakmaya çalışıyorum ama yine de zaten kıvranıyor bide öyle olunca hiç istemiyo bebeklerin sıçraması oluyo evet ama oğlumun ki aniden baya fena şekilde titreyerek sıçraması ve bı anda ciglikla uyanması ellerimi sımsıkı tutuyor o an 5-10 sn devam ediyo

Ben idarli bez degisiyorum ama aralıksız uykusu yok hatta mesela şuan 7 den beri 1 saat uykusu bile yok doymuyor mu demek oluyo

Çok güzel çok şirin olmuş da eğer bunu sen yaptıysan burda taşlanmaya hazır ol millet bebesini uyutup yemek yemeye fırsat bulamıyo sen bi de örgü mü örüyosun diye:)))

Kız yok sıpa uyumadı ayağımda sallarken ordum yoksa uyuyup sızacam bende

Yoksa bende çok mizdaribim yeme içme konusunda

Benim yeğenim de kolik ti hem de fenaydi o da düzeldi ama 4 aydan sonra kendi kendine ses olmadan uyurmu acaba uyur mu diye düşünüyorum :)

O günleri görürüz inşallah :)

Annem komşudan bulmuş huggies bir tane getirdi bana gerçekten dokusu çok güzel ama Büyük beden olduğu için deneyemedim prima resmen yapışıyor hele de pişik kremi sürünce arada açıp kenardan havalandırıyorum 2 bedene geçince sızdırma olayı kalmadı arkasından da bir kere taştı bugüne kadar o da benim hatam poposunu mıncıklamışım kaka varken

Valla çok fwna ya büyük insan gibi gurgur yapıyo gece uyurken öyle ses oluyo gök gürültüsü gibi sonra uyanıyo

Yazık yavrular nasıl acıyordur Canları

Bizim atak dönemi çok uzun sürdü bu defa 3. Haftadaki iki gün sürmüştü buna bir hafta oldu hala aynı çocuk hep bir huzursuz sürekli kucak istiyor emmek istiyor ama 5 saniye sonra memeyi bırakıp ağlıyor of inşallah geçicidir huy edinmez çocuklar bunu

Valla ben sallıyorum canım çarşafta da salladık ayakta da....

Selam ben emzirdigini düşünen bir anneyim gogusumu sagayim dedim sagdigim biberonun dibi bile kapanmadı çok üzgünüm kızlar yapabileceğim birşey var mı

Canım benim sağınca ancak 3 çay kaşığı çıkıyor ama bebeğim 45 günde 2 kilo aldı. Sağmak kesinlikle ölçüt değil....

hayır anne sutu disinda sadece günde iki kez 3 damla metsil veriyorum daha önce 1 kez 1 çay kaşığı rezene anason verdim böyle oldu ilk ve sondu oda canım sıkıldı bu haline

Bizim doktor metsil için günde 4 kere 4 damla dedi prospektüse baktım iki damla yazıyordu. Senin doktor nasıl verin dedi?

Ayyy ben çok pasta börek ekmek yiyorum kızımın kilo alımı iyi ama sütümü sağınca az geliyor o kadın gibi miyim acaba

Ben de dün eşim baktı da 3 saat uyudum yoksa psikolojim bozulacaktı ağlayan çocuğu beşiğe koydum gittim yattım eşim sen ne yapıyorsun dedi

Nerde öyle çocuklar

Ben idarli bez degisiyorum ama aralıksız uykusu yok hatta mesela şuan 7 den beri 1 saat uykusu bile yok doymuyor mu demek oluyo
Bebeğinizin altı temiz gaz sancısı yok ve sürekli uykusuzsa ya
Tek başına o kadar uykusuz kalması başka bir sıkıntıdan olabilir bilemeyeceğim

KıZlar oğlumun iki gündür yüzünde ve kafasında pütürler oldu hemşire isilik dedi kimi yağlu sütten oluyo dediksr bilgisi olan varmı
Kız benim oğlanda böyle ... 20 günlükken başladı ve 38 günlüğüz değişiyor sürekli . İlk yüzünde idi az az .. sonra tamamen be kulaklardan kafaya kadar çıktı .. ara ara sönüyor azalıyor .. şimdi hafif göğsüme indi .. banada doktor fazla kilo alımından Dedi . 3.375 doğdu 1. Ayda 4.700 olmuştu.. senin nasıl ??? Doktor bişey dedimi sanada ... bana ağzından fazlasını gaz ile kesik kesi atınca komşum sütün yağlı yarıyor ondan böyle kusar Dedi :) birde bu pıtırcıklar kafada kurudu sanki sarı sarı sertleşti

Aynen canı yandığı çok belli kıyamam biran önce düzene girse bağıesakları.

Ben doktora gitmedim bu ay pazartesi gidixem ama aşıya hittiğimde benim bebekte 3200 doğdu 4400 olmuş bir ayda benimde khep ekşimek gibi kusuyor bende üşütüyorum sanıyordum. Kafasındakiler daha sert ve kuru bizimkide öyle geçmicekmi acaba

Bende sallıyorum hele bugün her yolu denedim şuan hala uyumadı başka sıkıntısı mı var bilmiyorum dalamiyo uykusuzluktan şaşırdı ben mahvoldum o nasıl dayansin 14 saat oldu şuan eşim aliyo da ben gidip uyuyamıyorum kı o öyle bağırırken benim de sinirlerim çok yıprandı sanırım

Bebeğinizin altı temiz gaz sancısı yok ve sürekli uykusuzsa ya

Tek başına o kadar uykusuz kalması başka bir sıkıntıdan olabilir bilemeyeceğim
Altı temiz gaz sancısı oluyo ama bugün daha farklı gündüz fön sesiyle bari uyyodu bugün naptiysam uyuyamiyo bende düşünüyorum başka biseyi mi var ki diye bakalım devam edecek mı bu şekilde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…