2017 Şubat Anneleri

Canım benim oğluşun gaz sıkıntısı yok çok şükür. Kendi kendine çıkarıyor gazını.
Sadece karnı acıkınca ağlıyor ,onun dışında çok huzurlu ve keyifli bir bebek.
Gündüz ana kucağında kendi kendine sızıyor. Bazen de uykusu geldiğini farkettiğimde kendi yatağıma yatırıyorum,kendi kendi etrafına bakarak uyuyakalıyor.
Gece uykusu için ise benim yatağa yatıyoruz ve emziriyorum. Ortam karanlık olunca emerek uyuyor..

Ben de öncesinde bi şekilde uyutmaya çalışıyordum. Kolumda sallama ,ayağımda sallama vs.. hepsindede sadece o an için uyuyup bıraktığımda uyanıyordu.
Ben de artık uğraşmayacağım diye bıraktım bütün uyutma yöntemlerini :)
Şimdi ben uğraşmayınca kendi kendine uyuya kalıyor :)

Bir de ben uykusunun geldiği saatleri gözlemliyorum sürekli. Gündüz 1.5-2 saatte bi uyumak istiyor. Mesela 2 saat dolunca hala dalamadıysa ana kucağının titreşimini açıyorum ,alırsa emzik veriyorum ve kendi haline bırakıyorum.

Gece de saat 10 dan sonra mızmızlanmaya başlıyor. O zaman da uyku rutinimiz yavaş yavaş başlıyor ve emerek dalıyoruz
Benimde ilk Bebeğim ve bende sürekli saatli olarak takipteyim .. gündüz ortalama 1- 1.5 saat uyurken geceleri 2-2.5 saat uyuyor .. gece kendisi dalıyor uykuya gündüz ise omuzda 3 dk da hem ağızdan ufak bir gazla sızıp kalıyor şükür ... gece uzun emerken gündüz kısa ve sık emiyor .. 2 gün iyi ise 2 gün uykuya dalmadan ıkınıyor ve gazını Alttan hareketler yardım ederek çıkarıyorum ve o sırada temizlik vs derken uyanırsa yine omuzda kısa bir pış pış ... bizimkide şükür ağlayarak beni yıpratmıyor ama ıkınmasına üzülüp yıpranıyorum ... arada 2 çığlık basıyor ama herşeyi deneyince Zaten sakinleşiyor :) bebekleri anlamaya çalışmak çok zor :)

Aynen bende öyle yapıyorum hemen ellerini tutup besmele çekip konuşuyorum sımsıkı tutuyo elleri mı sonra uyuyunca ellerini de gevşetiyo
Ellerini iki yana C şeklinde açıp hafif kasılma haline moro refleksi denir yeni doğan tüm bebeklerde normaldir 6aya kadar görülebilir(ani hereket ya da seslerden olur) sen ellerinden tuttuğunda sımsıkı tutmasıda bebeklerin kavraması çok güçlüdür endişelenme

Gunaydin guzel anneler.kizim 2 gun oldu hala kakasini yapmadi.sadece anne sutu aliyor.kabiz mi oldu acaba? Oglumda 5 aylikken falan 10 gune kadar yapmazdi fitille lagmanla yaptirirdik cok cektik ama kizim dah a iki aylik olmadi bile ayni seyleri yasar miyim?bu ayda kac kez kaka yapmalu kizlar bilen var mi?

benimkide boyle. sorun degil bence.

yediklerine dikkat edersen ve emzirirsen zamanla gider merak etme.
Bende uykusuzluktan yorgun dusuyorum spor yapmaya enerjim yok biraz dikkat etsem yediklerime azalrsam sut azaliyo yesem kilolar yerinde duruyir nasil vercegiz bu kilolari ..

Günaydın kızlar
Hale'n benim gibi yanında kv olan varmı :KK43: 2 gün sonra 40 çıkınca gidicek şükür .. kp yanında iken çocuk ağlayınca acaba açmı deyip kendi göğsüne dayıyor çocuğu .. meme istiyormu diye :KK43: gazdan ağzını açıyor daha yarım saat olmadı emzireli diyorum anlamıyor .. verince çocuk Memeyle savaşıyor :KK43: kp yanında konuşmak istemiyorum ama artık ayıp falan dinlemeden sütüm gayet yetiyor ikna olmuyorsan gel bakalım dedim ... geçen bi akrabasınada aynını dedim .. gaz maz hikaye çocuklar tam doymuyor mama verin demezmi!!!! Çocuk açsa neden ilk ayda alması gereken kilonun 2 katını alıyorrrrrrr!!!!!! Artık gitsinler !!!!! Hayatımın en güzel ilk günlerini oğlumla birlikte iken zindan ettiler .. kocamda ailesi ile sürekli atıştığımızı ve herşeyi biliyor ve Salı'dan sonra bütün eteğimizdeki taşları döküp tartışcaz :KK43:((((

Senin kv kendi göğsünü vermeyi teklif etmedi mi canım :KK53:

Benimki etti de :KK70: o yüzden kızımı onunla başbaşa bırakmaya korkuyorum durmazsa çıkarıp göğsünü verir diye. :işsiz:

sonra geceleri çocuğa ben bakayım sen dinlen diyip bizi birbirimizden mahrum bırakıyordu. Halbuki çocuk sürekli emmek istiyordu gazı var diyip diyip alıyordu çocuğumu benden. Ki gazı olsa bile bende dursun zaten o öyle bağırırken uyuyamam ki ben. Hangi vicdana sığar bağıran bebeğin yanına biryerlerini devirip uyumak?

Seninkinin tam tersi sütüm gelmemişken mama veriyordum bana verdirmiyordu mamayı çocuk açlıktan ne hale gelmişti. Kabul etsinler tecrübesiz de olsak bebeğimizin ihtiyaçlarını en iyi biz biliriz!!!

İnşallah en kısa zamanda giderler de rahatlarsın canım.... abartmışlar çünkü sende kalma işini...

Canım benim oğluşun gaz sıkıntısı yok çok şükür. Kendi kendine çıkarıyor gazını.
Sadece karnı acıkınca ağlıyor ,onun dışında çok huzurlu ve keyifli bir bebek.
Gündüz ana kucağında kendi kendine sızıyor. Bazen de uykusu geldiğini farkettiğimde kendi yatağıma yatırıyorum,kendi kendi etrafına bakarak uyuyakalıyor.
Gece uykusu için ise benim yatağa yatıyoruz ve emziriyorum. Ortam karanlık olunca emerek uyuyor..

Ben de öncesinde bi şekilde uyutmaya çalışıyordum. Kolumda sallama ,ayağımda sallama vs.. hepsindede sadece o an için uyuyup bıraktığımda uyanıyordu.
Ben de artık uğraşmayacağım diye bıraktım bütün uyutma yöntemlerini :)
Şimdi ben uğraşmayınca kendi kendine uyuya kalıyor :)

Bir de ben uykusunun geldiği saatleri gözlemliyorum sürekli. Gündüz 1.5-2 saatte bi uyumak istiyor. Mesela 2 saat dolunca hala dalamadıysa ana kucağının titreşimini açıyorum ,alırsa emzik veriyorum ve kendi haline bırakıyorum.

Gece de saat 10 dan sonra mızmızlanmaya başlıyor. O zaman da uyku rutinimiz yavaş yavaş başlıyor ve emerek dalıyoruz

Maşallah senin pozitifliğin oğluna da geçmiş demek :confused:

Benimkini yatay pozisyona getirdiğin anda ayağından asılmış gibi bağırıyor :rolleyes:

Ben de gündüz uzun süre uyuduğunda uyandırıyordum sanırım hata etmişim. Uzun uyursa gece uyumaz diye düşünüyorum :KK43:

Ben de kendi haline bırakıp gözlemleyeceğim bakalım umarım onun bir düzeni vardır da ben fark etmemişimdir...

Teşekkür ederim tecrübelerini paylaştığın için :KK36:

Gunaydin guzel anneler.kizim 2 gun oldu hala kakasini yapmadi.sadece anne sutu aliyor.kabiz mi oldu acaba? Oglumda 5 aylikken falan 10 gune kadar yapmazdi fitille lagmanla yaptirirdik cok cektik ama kizim dah a iki aylik olmadi bile ayni seyleri yasar miyim?bu ayda kac kez kaka yapmalu kizlar bilen var mi?
Bizim Dr umuz 3-5 gün yapmayabilir demişti canım

Benimki etti de :KK70: o yüzden kızımı onunla başbaşa bırakmaya korkuyorum durmazsa çıkarıp göğsünü verir diye. :işsiz:

sonra geceleri çocuğa ben bakayım sen dinlen diyip bizi birbirimizden mahrum bırakıyordu. Halbuki çocuk sürekli emmek istiyordu gazı var diyip diyip alıyordu çocuğumu benden. Ki gazı olsa bile bende dursun zaten o öyle bağırırken uyuyamam ki ben. Hangi vicdana sığar bağıran bebeğin yanına biryerlerini devirip uyumak?

Seninkinin tam tersi sütüm gelmemişken mama veriyordum bana verdirmiyordu mamayı çocuk açlıktan ne hale gelmişti. Kabul etsinler tecrübesiz de olsak bebeğimizin ihtiyaçlarını en iyi biz biliriz!!!

İnşallah en kısa zamanda giderler de rahatlarsın canım.... abartmışlar çünkü sende kalma işini...

Benimkini yatay pozisyona getirdiğin anda ayağından asılmış gibi bağırıyor :rolleyes:

Ben de gündüz uzun süre uyuduğunda uyandırıyordum sanırım hata etmişim. Uzun uyursa gece uyumaz diye düşünüyorum :KK43:

Ben de kendi haline bırakıp gözlemleyeceğim bakalım umarım onun bir düzeni vardır da ben fark etmemişimdir...

Aynen ya TuRuNCu TuRuNCu nun pozitif ligini almış oğlu benimki de benim bütün stres sıkıntı mı almış sanırım :KK43:

Ay sagolasin canim icimi rahatlattin.oglumda cok cektik bu kaka olayindan ama o 5,6 aylik civariydi.bu daha cok küçük .
Benim de yeğenim öyleydi canım zor bi durum evet ama benim ogluş geçen haftaydi hatta kontrol çok yapiyodu kakasını onu sordum emdiği kadar yapar ama 3-5 gün yapmazda normal bunlar demişti zorlanıp sana sıkıntı yapmıyorsa takılma o kadar

Kız bizim kv ler tam zıt ama çektiriyorlar bize valla .. Benim göğsüm aka aka emiyor çocuk ama doymuyor diyor .. 55 kiloyuz diye süt Yok sanıyor herhalde :) gerçi ilk günler dışında yanında emzirmedim görmedi ama söylüyorum hep çok süt var diye ... bende her dediğiyle inatlaştım valla .. aramız bozuk gidicek ... geceleri sen az uyu diye alıyor . Ağlayınca gaz için nane kaynatıp veriyor . Suya okuyup su içiriyor .. bende o yüzden vermiyorum ... göğsünü henüz vermedi ama az daha kalsa yapar Onuda :halay: 45 gündür birlikteyiz bunalımdan bunalıma soktu kadın beni ... dillerimiz farklı oda sorun oldu hep yanlış anladık birbirimizi :işsiz:

Kız bizim kv ler tam zıt ama çektiriyorlar bize valla .. Benim göğsüm aka aka emiyor çocuk ama doymuyor diyor .. 55 kiloyuz diye süt Yok sanıyor herhalde :) gerçi ilk günler dışında yanında emzirmedim görmedi ama söylüyorum hep çok süt var diye ... bende her dediğiyle inatlaştım valla .. aramız bozuk gidicek ... geceleri sen az uyu diye alıyor . Ağlayınca gaz için nane kaynatıp veriyor . Suya okuyup su içiriyor .. bende o yüzden vermiyorum ... göğsünü henüz vermedi ama az daha kalsa yapar Onuda :halay: 45 gündür birlikteyiz bunalımdan bunalıma soktu kadın beni ... dillerimiz farklı oda sorun oldu hep yanlış anladık birbirimizi :işsiz:
Valla fazla muhabbet tez ayrılık oluyo canım annem bile artık beni anlamiyodu siz yine iyisiniz KV yani :)

Aynen ya TuRuNCu TuRuNCu nun pozitif ligini almış oğlu benimki de benim bütün stres sıkıntı mı almış sanırım :KK43:

Ah canım ya :KK43: benim kızım da dengesiz oldu benim gibi bir bakıyorsun mutlu bir bakıyorsun bağırıyor :KK43: bugün klasik müzik açtım belki sakin ve huzurlu olur diye :KK70:

Hakkaten canım çektiriyorlar.... ama onun yanında emzirmemekle iyi etmişsin ben malesef yanında emzirmek zorunda kaldım

hatta daha kötüsü bebeğim emmedi hastanedeyken kv nin kızkardeşi (benim kv nin 20 katı gıcıktır) emzirmeyi öğretecem diye göğsümü elledi defalarca hayır ben yaparım elleme dedikçe kadın inat etti. Resmen taciz edilmiş hissediyorum kendimi :KK43:

Günlerce üstümden atamadım o göğsümü emzirirken hala da huylanırım aklıma geldikçe deliriyorum :KK43:

Eskiden nane falan çok verirlermiş ama bence çok ağır gelir nane... rezene veriyorum o da çok zorda kaldıkça başta benim kv de dedi biberona koyup verelim diye inat edip vermedim ama bir ayı geçince çoook az rezene veriyorum çaresiz olunca :KK43:

Kv milleti güya yardım ediyor ama yardım ederken üzdüklerinin farkında değiller.

Kızlar 2 seferdir bebeğim kusarken burnundan da geliyo :KK43:
Olabiliyo kuzum korkma benim hep öyleydi burnundan gelirdi Dr normal diyo çok uzun emerse olurmuş yada ustuste reflü den de olurmuş benim nasıl fışkırır burnundan da gelirdi kusmasi

X