2017 Şubat Anneleri

Ya kızlar ben size bişey sorcam şuan yine yaşadık aynı olayı oğlumun sıçrama olayı çok yanı ani seslere verdiği tepki harici kendi kendine de çok sıçrıyor kollar havada ve titriyor gibi oluyo o an yanına gidiyorum hemen ellerini tutuyorum besmele çekiyorum ellerimi sıkıyo bunun haricinde birde arada bi oluyo bi çığlıkla titreyerek uyaniyo sanki biseyden korkmuş gibi agliyo gözleri kapalı yine hemen ellerini tutup yanagimi yanağına koyup geçti oğlum tamam diyorum 5-10 sn agliyo o şekilde ve hicbisey olmamış gibi sakinleşip uyuyo yine neyin nesi bu sizce nette baktım bakmaz olaydım tuhaf tuhaf şeyler yaziyo :KK43:
Bnmki de ciglik atti cnm bir iki kere oldu sanirim korkmustr yavrucklar biz yetskinler bile korkuoruz bazen uyurkn..başka seyler gtrme aklina bn de hrmen dokunuyrm Besmele cekiorm gecio

Altı temiz gaz sancısı oluyo ama bugün daha farklı gündüz fön sesiyle bari uyyodu bugün naptiysam uyuyamiyo bende düşünüyorum başka biseyi mi var ki diye bakalım devam edecek mı bu şekilde
Kalça ultrasonu yapıldı mı acaba

Ben 51 le kaldım 73 le fln doğuma girdim en son 2-3 hafta önce fln 59 dum ama sanırım daha da düştüm herkes iyice zayifladin diyo ama bilmiyorum şuan ne kadar im boyun kaç ki kendine o kadar büyük görünüyorsun bence kendin öyle dusunuyosun
1.68 çok uzun değilim o yüzden kaldırmıyo sanırım

Ben doktora gitmedim bu ay pazartesi gidixem ama aşıya hittiğimde benim bebekte 3200 doğdu 4400 olmuş bir ayda benimde khep ekşimek gibi kusuyor bende üşütüyorum sanıyordum. Kafasındakiler daha sert ve kuru bizimkide öyle geçmicekmi acaba :KK43:
Gidice sormayı unutma olurmu ? Benide etiketle muhakkak ... bana sadece ıslak pamukla temizle Dedi . Karbonat falan sürme Dedi. Burda karbonat ve Gülsuyu ile temizlendiğinde geçti diyen var ama denkmi geldi bilemedim

Kafasında ve alın kısmında var ama yanaklarına sonradan yayıldı zamanla geçermi acaba
Sık yıkayabiliyormusun bizde de vardı iki günde bir yıkadım Geçti bizde eşim ıslak mendille silmiş o daha da arttrmıştı maşallah bebişine bu arada sarı civciv

Gidice sormayı unutma olurmu ? Benide etiketle muhakkak ... bana sadece ıslak pamukla temizle Dedi . Karbonat falan sürme Dedi. Burda karbonat ve Gülsuyu ile temizlendiğinde geçti diyen var ama denkmi geldi bilemedim
Evet karbonat geçiriyormuş canım ama bende bilemedim zararlı olurmu ama ona bakılırsa dildeki pamukçukta karbonatla silince geçiyor

Kizlar bebeğim memeyi alirken bazen tepiniyor bagiriyor ,kendini geriye atiyor,beni emmeyi birakmasindan korkuyorum..anne devam sütü en fazla günde 2 kez veriyorum, o da böyle bi durum yasadigimda ya da sütüm azaldiginda..onun disinda hep beni emiyordu..yine emiyor ama son zamanlarda bu hareketleri artti, beni emmeyi birakacak diye cok korkuyor ve üZülüyorum...emzirmeden öncee burnunu ve altini hep temizlerim,reglim son 1 haftadir,bu yüzden olabilir mi ? Sol memem de mastit olmustu gecen pazartesi, 5 gün antibiyotik verdi doktor, bu da etkili olabilir mi ? Ne yapabilirim kizlar bi fikir verin lütfen ???

Kızlar çok kötüyüm uykusuzluktan ölecem sanırım :KK43: kızım her gece minimum 4te yatıyor hiç gece uykum kalmadı artık psikolojim bozuluyor :KK43: neden böyle oluyor ya? Bende mi sorun alışması lazım mı artık düzenli uykuya?

Annem daha normal diyor ama internette ve kitapta okuduklarımda çelişiyor yaşadıklarım...

Yanlış yöntemler mi uyguluyorum acaba :KK43: sizde durumlar nasıl hanımlar... gazı mı var diyorum gazı olsa kucakta da durmazdı kucakta gezince birşey YÖK beşiğe koyuyorum ayağından asılmış gibi bağırıyor offf offf :KK61:

Canım kaç günlüksünüz bilmiyorum ama uyku öncesi bir ritim oluşturmaya çalışsanız ?
Mesela önce banyo ,sonra hafif bir masaj ,kıyafet giydirme ve en son uyku gibi ?

Benim oğluş en geç 12 de uyumuş oluyor.
Bir de ben kendi yatağımda yatarak emziriyorum.
Uyuduktan sonra 1-2 saat benim yatağımda bırakıp iyice dalınca beşiğe kaldırıyorum. Direk beşiğe koyunca uyanıp mızıldanıyor.

Ya kızlar ben size bişey sorcam şuan yine yaşadık aynı olayı oğlumun sıçrama olayı çok yanı ani seslere verdiği tepki harici kendi kendine de çok sıçrıyor kollar havada ve titriyor gibi oluyo o an yanına gidiyorum hemen ellerini tutuyorum besmele çekiyorum ellerimi sıkıyo bunun haricinde birde arada bi oluyo bi çığlıkla titreyerek uyaniyo sanki biseyden korkmuş gibi agliyo gözleri kapalı yine hemen ellerini tutup yanagimi yanağına koyup geçti oğlum tamam diyorum 5-10 sn agliyo o şekilde ve hicbisey olmamış gibi sakinleşip uyuyo yine neyin nesi bu sizce nette baktım bakmaz olaydım tuhaf tuhaf şeyler yaziyo :KK43:

Yüksek sese tepki veriyor bizimki ama aniden sıçrayıp ağlaması yok.
Cevşenin varsa koy bebeğin uyuduğu yere.
Bir de çok uykusuz kalıyor bebeğin uyuyamadığı için. Dalmaya çalışınca yorgunluktan da sıçrıyor olabilir.
Yine de takip et,belki bir yeri ağrıyordur yavrunun.

Yani emzirdigimi zannediyormusum :KK43::KK43:

Bebeğine sadece anne sütü mü veriyorsun ?
Kilo alımı az mı ki böyle düşünüyorsun?
Sağdığın miktar her pompaya göre farklılık gösterir . Bebeğinin gelişimi güzelse hiç düşünme miktarı...

Kizlar bebeğim memeyi alirken bazen tepiniyor bagiriyor ,kendini geriye atiyor,beni emmeyi birakmasindan korkuyorum..anne devam sütü en fazla günde 2 kez veriyorum, o da böyle bi durum yasadigimda ya da sütüm azaldiginda..onun disinda hep beni emiyordu..yine emiyor ama son zamanlarda bu hareketleri artti, beni emmeyi birakacak diye cok korkuyor ve üZülüyorum...emzirmeden öncee burnunu ve altini hep temizlerim,reglim son 1 haftadir,bu yüzden olabilir mi ? Sol memem de mastit olmustu gecen pazartesi, 5 gün antibiyotik verdi doktor, bu da etkili olabilir mi ? Ne yapabilirim kizlar bi fikir verin lütfen ???
benim kızda almıyor aynen dediğin gibi çok direttim baktim kilo almıyor o yüzden sağıp biberonla vermeye başladım iki gündür inşallah geçicidir bu durum

Başından beri hiç saat tutmadim kuzum bebiş ne zaman isterse emzirdim zaten 25 günden sonra kolik sancilarimiz başladı artık hep meme de oldu ki arada uyudu arada yorgun düşüp siziyo çünkü belirli saatlerde o zaman da 2-3 saat uyumuş oluyo yine kendi uyaniyo zaten

Kuzum yeni gördüm mesajını gözümden kaçmış kusura bakma . :110:

Ya benim kide uyumuyor normalde dediğin gibi artık yorulup sızıyor sipa. Ama bu sabah yorgunluktan mı bilmiyorum kesintisiz 5 saat uyudu bende sızmış ım zaten. Bir kalktım ki 5 saat geçmiş korktum uyandırdım. İlk defa oluyor bu. Hastalandı falan zannettim . Kan şekeri oo aklıma neler neler geldi. Bebelerde haklı ama haa. Uyasalar dert uyumasalar dert :dondurma:

Kızlar reflü olduğunu nasıl anlıyorsunuz benimkide içer içmez kusmaya başladı hemde akışkan böyle süt gibi değilde sanki krema gibi kusıyor akışkan salyalı gibi

Bizdede yeni yeni olusamaya başladı kusma olayı bir emzirmede kusmuyorsa diğerinde kesin kusuyor. Midesini mı üşüttüm acaba anlamadım ki.

benim kızda almıyor aynen dediğin gibi çok direttim baktim kilo almıyor o yüzden sağıp biberonla vermeye başladım iki gündür inşallah geçicidir bu durum
Ben de sağdım sütümü simdi, mastit olup iyilesen mememden 30cc cikti,antibiyotigi dün biraktim zaten 5 gün icin vermisti doktor,en kotu 60cc cikardi benim demekki tam rayina oturmadi o mememdeki süt akışı :KK43: , digerinden de 90cc cikti..acaba birinden az geldigi icin ,digerinden de cok geldiginden yutamadigi icin mi tepinip kavga ediyor diye dusunmeye basladim..

Şu 3 ayı bi atlatalım başka bişey istemiyom ya bu bebekler nye geceleri ağlamaya başlıyo acaba

X