2017 Şubat Anneleri

Ay canım ya senin kolik bi bebek değil mi annelerin hakkı cidden ödenemezmiş. Canları saolsun büyüsünlerde uykusuz kalalım.
Aynen canım hem de tam bir kolik mesela dün eşim bluetooht hoparlör aldı tlfn la artık korktum radyasyon Alicak diye fön makinesi sesini ona attik ve gece başının altına koydum da bu gece ilk kez 3 saat uyudu ama sabah 7 den beri daha şimdi biraz sızdı o da ayağımda sallama bile olmadı pusetine koydum şuan yine başucunda o ses yüzü de örtülü biraz sızdı galiba sesi çikmiyo ama o da uzun sürmez heralde sonuna kadar yaşıyoruz yanı kolik olayını artık ne şekilde ne yapsam uyutsam şaşırdım çok şükür buna da ne diyim Rabbim dermansız dert vermesin geçecek inş uykusuz kalmaya razıyım ama onun kivranmalari o kolik sancıları bazen 2 saat aglamayla bitiyor o an ki çaresizlik her yerimi agritiyo :KK43: reflü muz de var işte o da çok rahatsız ediyo kusmasi için bebelac thickener kullandık biz Dr umuz verdi o iyi geldi biraz kusmasi kesildi ama su kusuyo şimdi bulantısı öğürmesi oluyo ve Su çıkarıyor seninkinde de var mı öyle bisey

Aynen canım hem de tam bir kolik mesela dün eşim bluetooht hoparlör aldı tlfn la artık korktum radyasyon Alicak diye fön makinesi sesini ona attik ve gece başının altına koydum da bu gece ilk kez 3 saat uyudu ama sabah 7 den beri daha şimdi biraz sızdı o da ayağımda sallama bile olmadı pusetine koydum şuan yine başucunda o ses yüzü de örtülü biraz sızdı galiba sesi çikmiyo ama o da uzun sürmez heralde sonuna kadar yaşıyoruz yanı kolik olayını artık ne şekilde ne yapsam uyutsam şaşırdım çok şükür buna da ne diyim Rabbim dermansız dert vermesin geçecek inş uykusuz kalmaya razıyım ama onun kivranmalari o kolik sancıları bazen 2 saat aglamayla bitiyor o an ki çaresizlik her yerimi agritiyo :KK43: reflü muz de var işte o da çok rahatsız ediyo kusmasi için bebelac thickener kullandık biz Dr umuz verdi o iyi geldi biraz kusmasi kesildi ama su kusuyo şimdi bulantısı öğürmesi oluyo ve Su çıkarıyor seninkinde de var mı öyle bisey
Allah yardımcın olsun canım gececek bu günler sabır sabır
Evet su kusması bizdr de var sanırım mide asidi :KK43: bn önceleri burnu için deniz suyu kullanıyorum omu dedin ama internet de mide suyu gibi bişiler okudum

Doktor kusması.içib sanada mı 6 ay dedi. Bizimkinin ekstra sıkıntısı kakasını yapmaması oda huzursuz ediyor

meme reddi olmadı o zaman sende. bnmki memeye gelince kendini geri atıp ağlıyor asla almıyor. sütümü sagıp vermek çok yorucu sorun değil vereyimde bazen uykuya dalıyorum uyanıyor anında istiyor bn sağana kadar çok ağlıyor kandırmak zor oluyor. uyku arasında ise asla emmiyor.
sanada geçmiş olsun canım bu günler geçse Allahın izniyle

Şimdilik meme reddi yok canım.
Tek sıkıntımız memeyi emerken bol bol süt gelsin istiyor ama o da her zaman olmuyor işte. Süt az geldiğinde memeyi emip emip bırakıyor ,sinirlenip aynı hareketi tekrarlıyor hep. O zaman biraz kaldırıyorum veya pışpışlıyorum ve geri emziriyorum.
Günde 3 kere de mama takviyesi yapıyoruz
.
Selam ben emzirdigini düşünen bir anneyim gogusumu sagayim dedim sagdigim biberonun dibi bile kapanmadı çok üzgünüm kızlar yapabileceğim birşey var mı

Nasıl yani ?

6.300 olması lazım evde kendimle çıkıp tartınca 6500 cıkıyor ama bn kıyafet düşüyorum 200 felan
6.3×150÷(öğün sayısı) verilen miktar oluyor 95 120 cc arası 8-10öğün verilmiş oluyo
(bebegin kilosu × 150 ÷ öğün sayısı) verilen oluyor

Allah yardımcın olsun canım gececek bu günler sabır sabır
Evet su kusması bizdr de var sanırım mide asidi :KK43: bn önceleri burnu için deniz suyu kullanıyorum omu dedin ama internet de mide suyu gibi bişiler okudum
Amin çok zorlanmaya başladım sana yazdım 5 dk içinde uyandı 12 saat olacak nerdeyse ve toplam 1 saat uykusu yok süt um desen yok galiba goguslerim bomboş gibi yumuşacık çünkü dinlenemiyorum gece 3 saat uyudu kalktım sertleşmiş ti ama genel olarak yumuşacık hoguslerim Su olayı evet mide asidi büyük insan ağzına geliyo oguruyo benimki ondan uyaniyo biraz

Doktor kusması.içib sanada mı 6 ay dedi. Bizimkinin ekstra sıkıntısı kakasını yapmaması oda huzursuz ediyor
Kusmasina bi zaman vermedi bebelac kullandım işte reflusu su içinde motilium başladık ama çok etki etmiyor o da 1 haftadır kullanıyoruz kolik te tetiklermis reflü yu öyle dedi Dr umuz biz kaka da yapıyoruz hem de günlük 3-5 kez sıvı ama sanki kabız gibi zorlaniyo :KK43:

Amin çok zorlanmaya başladım sana yazdım 5 dk içinde uyandı 12 saat olacak nerdeyse ve toplam 1 saat uykusu yok süt um desen yok galiba goguslerim bomboş gibi yumuşacık çünkü dinlenemiyorum gece 3 saat uyudu kalktım sertleşmiş ti ama genel olarak yumuşacık hoguslerim Su olayı evet mide asidi büyük insan ağzına geliyo oguruyo benimki ondan uyaniyo biraz
Allah yardımcın olsun canım yanında kalacak biri var mı

canım bende eşimde zayıfız eşim 188 70 kg ben 173 56 kg oda bize çekmiş belliki bu arada aşırı yağlı beslenmek sebze yemekleri et haşlama süt meyvesuyu su gibi şeylerle geçer günüm hazır gıda hiç inşallah yeterlidir kızıma çok sağol bu arada
Masaalah canım fiziğin ne kadsr güzelmiş

Kusmasina bi zaman vermedi bebelac kullandım işte reflusu su içinde motilium başladık ama çok etki etmiyor o da 1 haftadır kullanıyoruz kolik te tetiklermis reflü yu öyle dedi Dr umuz biz kaka da yapıyoruz hem de günlük 3-5 kez sıvı ama sanki kabız gibi zorlaniyo :KK43:
canım reflu kilo aldırmaz diyorlar ya alabildi mi kuzun

Merhaba arkadaşlar sizden bi ricam var bi arkadaşım var kendisi hamile kalamıyor Allah rızası için 41 tane hamile den 41 tane yasin i Şerif niyetlendik yardım larınızla inşallah niyetimizi tamamlarız. Her hamile 1 tane okumalı buda 41 tane hamile gerekli Rabbim kimseyi darda koymasın hepinizden Allah razı olsun şimdiden.ZEYNEP NİYETİNE.

KıZlar oğlumun iki gündür yüzünde ve kafasında pütürler oldu hemşire isilik dedi kimi yağlu sütten oluyo dediksr bilgisi olan varmı

Eklentiler

• IMG_4952.JPG
    IMG_4952.JPG
    37,5 KB · Görüntüleme: 61
canım reflu kilo aldırmaz diyorlar ya alabildi mi kuzun
Kilo alıyo kuzum kilo almayana müdahale ediyorlarmış benimkinin ki hastalık olarak gecmiyo kilo aldığı için ama işte dediğim gibi kolik reflü yu tetiklermis çünkü kolik bebekler sürekli aranır mis öyle olunca bizde sürekli beslediğimiz için geri çıkarıyor işte hazmedemiyo

Allah yardımcın olsun canım yanında kalacak biri var mı
Yok işte kuzum annem de gitti bütün gün yalnızım eşim 7 buçuk gibi geliyor o zaman alıyor ama o zaman da yemek ti bulasikti yine ben uyuyamıyorum öyle olunca da goguslerim hep yumuşak :KK43:

Kızlar çok kötüyüm uykusuzluktan ölecem sanırım :KK43: kızım her gece minimum 4te yatıyor hiç gece uykum kalmadı artık psikolojim bozuluyor :KK43: neden böyle oluyor ya? Bende mi sorun alışması lazım mı artık düzenli uykuya?

Annem daha normal diyor ama internette ve kitapta okuduklarımda çelişiyor yaşadıklarım...

Yanlış yöntemler mi uyguluyorum acaba :KK43: sizde durumlar nasıl hanımlar... gazı mı var diyorum gazı olsa kucakta da durmazdı kucakta gezince birşey YÖK beşiğe koyuyorum ayağından asılmış gibi bağırıyor offf offf :KK61:

Kızlar çok kötüyüm uykusuzluktan ölecem sanırım :KK43: kızım her gece minimum 4te yatıyor hiç gece uykum kalmadı artık psikolojim bozuluyor :KK43: neden böyle oluyor ya? Bende mi sorun alışması lazım mı artık düzenli uykuya?

Annem daha normal diyor ama internette ve kitapta okuduklarımda çelişiyor yaşadıklarım...

Yanlış yöntemler mi uyguluyorum acaba :KK43: sizde durumlar nasıl hanımlar... gazı mı var diyorum gazı olsa kucakta da durmazdı kucakta gezince birşey YÖK beşiğe koyuyorum ayağından asılmış gibi bağırıyor offf offf :KK61:
Bende ayniyim ilk kez bu gece uyanmadan 3 saat uyumuş ve normal de benim uykum çok hafiftir bende nasıl yorulmussam eşim uyandırdı çocuk agliyo diye o kadar uykusuz kalmışım günlerdir :KK43: sabah 7 den beri de hala uyumuyoruz şimdi sızdı bakalım denemediğim yöntem kalmiyo en sonunda o sling i dedi alicam gibi bu gidişle :işsiz:

Uyumasa da kendi halinde bakinsa biraz ona da razıyım ya kucak ya sallama artık ona konuscam diye boğazım aciyo :KK43: hele ağlarken onun sesini bastırmaya çalışıyorum çünkü kolik bebekler kendi seslerini duyunca daha kötü olurmuş o yüzden ondan yüksek sesle hitap etmek gerekirmiş yegenlerim fln kendi halime yatağın üstüne koyardik bakinirken uyurlardi :KK43:

X