2017 Şubat Anneleri

hayırlı olsun canım kalp atışını görmüş ya çok güzel darısı hepimizin başına ben de perşmebe gideceğim inşallah görürüz kalp atışını .

İnşallah canım hepimiz önce sağlıklı hamilelik geçirelim sonrasında da sağlıklı bir şekilde kucağımıza alalım bebişlerimizi.

Sık wc ye gidiyorum evet de otobüste sarsıntı olumsuz etkilermi diye de düşünüyorum daha 3 ayı dolmadan tutunmaya çalışıyor sonuçta
Başka bir altarnatifin varsa araç konusunda onu tercih et yoksada riske atma derim.Bebişler için elimizden gelen fedakarlığı yapıcaz napalım yeterki sağlıklı bir şekilde kavuşalım onlara

Yolculuğu bende merak ediyorum yarın doktoruma sorucam 9 saatlik otobüs yolculuğu yapmam lazım bayramda memlekete gidebilmek için. 8 haftalık olmuş olucam hemen hemen ama tedirginim gitmesek mi diyorum
Canım doktora sorunca banada haber verirmisin çok endişeliyim bu konuda

Yaa sorma vallaha bi duysam en azindan beni ikili teste kadar goturur Belki gorulur canim ama umutlanmak istemiyorum cunku bana normalde 14 unde gel keseye bakalim demisti. Esimin isinden dolayi 17 sinde beraber gidicez. Ben su an sadece keseye odaklandim inan. Insallah kalplerini de duyariz minnaklarin

Başka bir altarnatifin varsa araç konusunda onu tercih et yoksada riske atma derim.Bebişler için elimizden gelen fedakarlığı yapıcaz napalım yeterki sağlıklı bir şekilde kavuşalım onlara

Evet önemli olan bebişlerimizin sağlığı, inşallah hepimiz sağlıkla kavuşuruz

Yolculuğu bende merak ediyorum yarın doktoruma sorucam 9 saatlik otobüs yolculuğu yapmam lazım bayramda memlekete gidebilmek için. 8 haftalık olmuş olucam hemen hemen ama tedirginim gitmesek mi diyorum
Bende oyleyim ama gitmeyecegız kızlar tehlıkeye atmaya hıc gerek yok

Bi benim sanıyordum ama goruyom ki hepimiz ayniyiz :) bende çok tedirginim ilk kan verdim sonra iki gün sonra değerim yükselecek mi sorusuydu şimdi Dr a gitcem kese goruncek mi tedirginliği derken devamı böyle gelecek herhalde :) Rabbim hepimizin bebislerini sağlıklı olmayı nasip etsin tutunsunlar bize de 9 ay hiç bırakmasinlar inş :)

gözdearas tebrikler canım çok sevindim darısı bebişlerimizi görmeye inşallah
kızlar ya az önce lavaboya gittiğimde çok az lekelenme şeklimde kırmızıya yakın akıntı gördüm kötü bişey mi var

Panik yapma canım sakinlik çok önemli progestan kullanıyosan hemen fitil olarak kullan yat dinlen dinlendikten sonrada doktoruna görünebilirsin.Ama ilk etapta sakinlik ve istirahat çok önemli.benimde üç gün önce idrarımı çok tutmuştum ozaman geldi dışardaydım ilaç yanımdaydı o an hemen fitil olarak attım eve gidip yattım sonrasında kahverengine döndü ve kesildi.Doktora gittiğimizdede kalp atışı vardı çok şükür dedim.Bu dönemde mümkün olduğunca kendimizi yormamak sıkı şeyler giymemek ve vc geldiği anda tutmamamız gerekli ilişkide tabiki risk varsa olmamalı.Pozitif ol inşaallah güzel olacak herşey

Selam kızlar. Aklınıza takılan bazı sorular gördüm. İlk oğlumdaki tecrübelerime göre cvp vermek istedim.

- Doktorlar ilk muayenede bhcg dışında başka bir test istemiyorlar. Kalp atışları başlayınca tahliller isteniyor

- ilk gebeliğimde 8 haftalıkken 1 saatlik uçak yolculuğumda hiç sıkıntı yaşamadım.
Aynı şekilde 12 saatlik araba yolculuğumda da bir sıkıntı yaşamadım. Doktorumda izin vermişti zaten.

- Folik asit olarak Folica kullanıyorum ve günde 1 tane tok karnına alıyorum.

- sağlıklı gebeliklerde kalp atışından sobra ilişkiye yasak getirilmiyor. Son ay'a kadar müsade ediliyor.

Aminn canım bende yarın dr gidecem kan değerim 2 katına çıkacak mı bakalım daha yolun başındayım

canım Allah razı olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…