2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
merhaba
bu topikte hamile olanlar var tebrik ederim:)
ben henüz düşünmüyorum;kızım bebekleri görünce çildiriyo çok seviyor.:)kuzeni var 3 aylık
kucaga aldi mi okşuyor yanagini. öpüyor. ayaklarini öpüyor bebişin.:)
eşim istemiyo şimdi daha..:)hayırlısı bakalım:)

Kızlar merhaba birşey soracağım bu vakte kadar hep bebegimin baş poposu ölçüldü . Geçen hafta gittiğimde detaylı olarak baş kilo karin çevresi felan ölçüldü bütün sonuçlar farklı neden böyle bilginiz varmı aklım karıştı

Eklentiler

• 1561892698310430219461707565459.jpg
    1561892698310430219461707565459.jpg
    57,7 KB · Görüntüleme: 115
Kızlar merhaba birşey soracağım bu vakte kadar hep bebegimin baş poposu ölçüldü . Geçen hafta gittiğimde detaylı olarak baş kilo karin çevresi felan ölçüldü bütün sonuçlar farklı neden böyle bilginiz varmı aklım karıştı

Bebek küçük olup ekrana sığdığı zamanlar baş popo mesafesi ölçülür ancak bebek büyüyüp de ekrana sığmamaya başladığı zaman baş çevresi, karın çevresi ve uyluk kemiği uzunluğu ölçülüp ortalama bir boy ve gelişim hesaplanır. Bu üç ölçüm birbiri ile tutmayabilir. Ve bunlar hiçbir zaman kesinlik vermez. Ölçümlerde anormal bir şey yok içiniz rahat olsun. Bundan sonra doğuma kadar hep böyle ölçüm alınacak.

Merhaba ,
Nasılsınız görüşmeyeli. Grup çok sessizlesmis. Ne kadar coşkulu ve heyacanli anlatırdık her şeyi önceden. Şimdi bebekler büyüdü sorumluluk arttı giremez olduk.

Yine de arada bir de olsa yazın. Sadece girip kim yazmış diye bakmayın girmisken de yazın kendinizi hatırlatın.

Benim Mirza büyüdü. Kendini ifade ediyor bir şeyler anlatıyor ama cümleler halinde değil. Ke9limeler var ama düzensiz. Ananas a anama diyor mesela :KK66:
Sayı saymayı öğretiyorum öğrenmeye açık ama zorlandığı an istemiyor asla .
Sizinkiler nasıl her şeyi konuşabiliyor mu ?
Ne zaman net bir şekilde cümleler kuracak merak ediyorum. Tuvaletini ogretmedim. Tam konuşamıyor diye ve yaptıktan sonra söylüyor daha önce söylemesini bekliyorum

Demin de yazdim şiddetle tavsiye ettiğim için sana da yaziyorum :) mustela rahatlatici bacak jeli light leg JEL. Agrilarim sifira inmedi ama çok çok azaltti, rahatladim. Benim ikiz olduğu için herhalde çok erken basladi o agrilar ayni tarif ettiğin gibi oturup yatinca yerinden kalktigimda kilitlenip kaliyordu sanki çok zorluyordu. Sürekli sürüyorum
Canım ben 4 haftalık hamıleyım ve catı agrısı var bu normal mi

Herkese merhaba.
Ben de buranın eskilerindenim , bilenler bilir 😊
24 Mart doğumlu Nazlı kız annesiyim 😊
İkinciye hamile olanlar varmış aramızda , çok çok sevindim sizin adınıza.
Ben henüz düşünmüyorum 😄
Cinsiyetler belli olmuştur , çok merak ettim yaa kız mı erkek mi ikinciler 😊
Allah sağlıkla sıhhatle kucağınıza almayı nasip etsin inşallah 😊

Herkese merhaba.
Ben henüz düşünmüyorum 😄
Merhaba ben de mart annesiyim. Benim 2. De erkek.
Senin bebek nasıl oldu ?

Merhaba ben de mart annesiyim. Benim 2. De erkek.
Senin bebek nasıl oldu ?

Benim kızçe şuan 28 aylık küçük tatlı bir cadı 😊 Çok sosyal , herkesle iletişim kurabilen , büyük küçük demez herkesle anlaşır.
Bu aralar tuvalet eğitimine başlayacağız.
İkinci bebeği henüz düşünmüyorum. İleride belki 🙄

Benim kızçe şuan 28 aylık küçük tatlı bir cadı 😊 Çok sosyal , herkesle iletişim kurabilen , büyük küçük demez herkesle anlaşır.
Çok iyi. Tuvalet eğitimi için konuşmasını bekliyoruz . Tam konuşamıyor. Senin kız tüm cumleleri kuruyor mu

Herkese merhaba.
Ben henüz düşünmüyorum 😄

Merhaba.
Benim ikinci de kız :)
Allah dileyenlere hayırlı zamanda kısmet etsin inşallah.

Çok iyi. Tuvalet eğitimi için konuşmasını bekliyoruz . Tam konuşamıyor. Senin kız tüm cumleleri kuruyor mu

Yok canım cümle kuramıyor. Kurduğu cümleler anne gel baba gitti gibi basit kısa cümleler.
Ama derdini isteğini çok güzel anlatabiliyor. Bugün beni tuvalete götürdü , oturağını gösterdi , oturmak istedi , anne çiş dedi ( kakaya da çiş diyor ) 😆 Dedim herhalde yapıcak. Oturtacaktım. Bi baktım ki bezine yapmış. Dedim kızım geç kaldın 😅 Yaptıktan sonra söyledi 😄

Merhaba.
Benim ikinci de kız :)
Allah dileyenlere hayırlı zamanda kısmet etsin inşallah.

Amin canım inşallah.
İkinci kız geliyor demek maşallah ona. Haftan da bayağı ilerlemiş , az kalmış.
Bu sıcaklarda Allah güç kuvvet versin , zamanında sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah Rabbim 😍

Yok canım cümle kuramıyor. Kurduğu cümleler anne gel baba gitti gibi basit kısa cümleler.
Ama derdini isteğini çok güzel anlatabiliyor. Bugün beni tuvalete götürdü , oturağını gösterdi , oturmak istedi , anne çiş dedi ( kakaya da çiş diyor ) 😆 Dedim herhalde yapıcak. Oturtacaktım. Bi baktım ki bezine yapmış. Dedim kızım geç kaldın 😅 Yaptıktan sonra söyledi 😄

Benim ki de yaptıktan sonra kesin söylüyor sevmiyor hemen çıkar istiyor. Eeeg kaka diyor ben de hemen çıkarıyorum. Lazimligi var oturttum bir kaç sefer hadi ih ih yap kaka buraya düşsün dedim. Bizimki oyuna çevirdi ih ih diyor ama hiç bir şey olmuyor. Yapmıyor yani sonra temiz bezi gösterip onu taktiriyor bana

Herkese merhaba.
Ben henüz düşünmüyorum 😄
Merhaba bende Kuzey oğlanın annesiyim birde Deniz kızım oldu 2 aylık şuan onu emziriyorum😊 2 çocuklu hayat biraz zorluyor ama evlat sevgisi herşeye değer🥰

Benim oğlum da aynen öyle konuşmada sıkıntı var sadece dili de çözülürse inşallah rahatlayacaz☺️ Tuvalet olayını da hallettik 20 gün kadar oluyor darısı başınıza

Herkese merhaba.
Ben henüz düşünmüyorum 😄
Merhaba delimavi, hatırlıyorum ben seni:KK200: benim kızım da 24 mart doğumlu. İkinci de kız olacak:anneadayı:

Merhaba ,
Nasılsınız görüşmeyeli. Grup çok sessizlesmis. Ne kadar coşkulu ve heyacanli anlatırdık her şeyi önceden. Şimdi bebekler büyüdü sorumluluk arttı giremez olduk.

Yine de arada bir de olsa yazın. Sadece girip kim yazmış diye bakmayın girmisken de yazın kendinizi hatırlatın.

Benim Mirza büyüdü. Kendini ifade ediyor bir şeyler anlatıyor ama cümleler halinde değil. Ke9limeler var ama düzensiz. Ananas a anama diyor mesela :KK66:
Sayı saymayı öğretiyorum öğrenmeye açık ama zorlandığı an istemiyor asla .
Sizinkiler nasıl her şeyi konuşabiliyor mu ?
Ne zaman net bir şekilde cümleler kuracak merak ediyorum. Tuvaletini ogretmedim. Tam konuşamıyor diye ve yaptıktan sonra söylüyor daha önce söylemesini bekliyorum
Selam nevreste, uzun zamandır ben de ilk defa bugün birilerinin yazdığını görünce sevindim:)
Biz tuvalet eğitimine geçen hafta başladık. Kızım sabah uyanınca kendi söyledi “anne ben artık bez takmıycam, külot giycem” diye. Ama maalesef hala süreç devam ediyor. Bu arada cümleleri yukarda yazdığım şekilde gayet anlaşılır ve net. Kardeş heyecanındayız biz şimdi, kardeşiyle konuşuyor bazen, gelip karnımı seviyor, öpüyor. Bazen kardeşinin kendi göbeğinde olduğunu iddia ediyor:p

X