2016 üçüz anneleri :)

Hayırlı olsun canım sağlıcakla alırız hepimiz de inşallah
İnsallh tesekkur ederim benim ilk gebeligim buyuzden korkuyorum küçük bir ilcedeyim doktorlar büyük şehre yerleşmemiş öneriyorlar deneyimli olanlar lütfen bilgi paylaşımı yapsın kaçıncı aydan sonra nelere dikkat etmek lazım ben 6.ayimda Ankara'da devam etmeyi düşünüyorum çok geç olur mu acaba doktorlar yolculuk yapamazsın diyorlar

Benimde ilk gebeliğim canım 16+5 teyiz herzmn ilçeden gelip gitmen zor olur hem acil bir durum olsa Allah korusun hastanene yakın bir yerde oturman daha iyi olur. Daha erken diye de öyle çok yorma kendini bol bol ıstırahat et fazla ayakta kalma bu arada serklaj önerdi mı doktorun

Şuan için birşey demedi benim iki doktorum var biri merkezde pernotolog diğeri ilçede normal kadın doğum geçen hafta perinotologdaydim ense ölçümü yapıldı bebekleri her doktor birini aldır riskli üçüz dediler bebeğin kesesinin birinin. Şekli bozuktu ama oda düzeldi bebeklerin ense ölçümlerinde iyi çok şükür perinotolog da aldirmama taraftarıydı bizde aldirmamaya karar verdik 13.haftamadayim şuan için onermediler ama kaçıncı haftada oluyor serklaj siz yaptirdinz mı cinsiyetleri belli mi

12 ile 16 arası oluyor galiba canım benim doktorum gerek yok dedi yaptrmadm ama hamileliğimin en başından beri progestan kullanıyorum alttan erken doğumu engelliyormus. Cinsiyetleri iki kontrolümdede 2erkek 1 kız dedi ama bu hafta perşembe kontrolımde kesin bişey söylicek doktor

Banada doktorum progestani bırakma doğuma kadar kullan dedi o konnudada hiçbirşey demedi bende daha erken diye sormadım acikcasi

Biz de on aylık olcaz dört gün sonra. Biri fıldır fıldır dönüyor emekliyor ikisi oturuyor. kavgada ediyolar saç çekmeler falan.bir aydır yardımcı yok o kadar zor ki hem ev hem yemek hem de üçüzler.hepsi de yarım yamalak.birde yeni beklenmeyen gebelik. Bulantıdan ölücem.hiç bi şeyin tadı yok.her hamilelik ayrı bir macera yada kabus.dikkat edin .çok zor.

Canm rabbim sana yardım etsin inşallah dua edicem sana hepinize bebisi aldirmadigina sevindim gerçekten rizgi varsa gelir rabbim yardımcın olsun çocukların inşallah uslu olurda annesine yardımcı olurlar kaç haftalık yeni bebiş :))

Canım Allah kolaylık versin ne kadarlık hamilesin

Canım kararını verdin demek yeni bebeğin hayırlı olsun :) bizimkilerin de kavgası hiç bitmiyor saç çekmeler birbirini itip düşürmeler kardeşinin üstüne çıkıp oturmalar gözünü kulağını yolmalar :) bizimkiler sanki kardeş değil düşman...
Tek bakmak çok zor maalesef biz baştan beri kimseyi bulamadık ama bir süre sonra kabullendim artık ne kadar olursa çok takmamaya çalışıyorum

Canım selam, hayırlı olsun hamileliğin.
Moralini yüksek tut ve rahat bi hamilelik geçireceğine inan. Emin ol pozitif düşünmek çok önemli. Çok uzak diilse yaşadığın şehir molalarla yolculuk yaparsın ama ben bi kere arabayla 9 saat yolculuk yapmıştım. Sürekli oturmak yormuştu ve karnım sıkışıyo gibi hissetmiştim. O zaman 12. Haftamda falandım. Şimdi 27. Haftam bitiyor

Her doktor üçüz gebelik takip etmek istemiyor. Bunu baştan söylemesi de aslında avantaj gibi düşün. İyi bi doktor araştırmaya başla şimdiden. Çünkü hem kendimiz hem de bebekler için donanımlı bi hastane ve deneyimli doktorlar çok önemli...

Şimdiden ağır kaldırmamaya, kendini çok yormamaya özen göster. İlişki konusunda kısıtın olup olmadığını doktorun söylemiştir zaten.. Ödem toplamamak için bol su iç, protein ağırlıklı beslen. Sol tarafına yat.

İlerleyen haftalarda bel bandı kullanabilirsin, hem karnına destek oluyor hem de bel ağrılarını hafifletiyor.

Ayy ilginiz için çok teşekkür ederim 8saatlik bir yol gideceğim Ankara'da dev etcem gebeliğini ama ben 6.ayimda gitmeyi dusumuyordum gidemezmiyim acaba

Ayy ilginiz için çok teşekkür ederim 8saatlik bir yol gideceğim Ankara'da dev etcem gebeliğini ama ben 6.ayimda gitmeyi dusumuyordum gidemezmiyim acaba
Doktorum da Ankara hacettepedeki özgür Ozyuncuyu önerdi o doktora gitcem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…