2016 üçüz anneleri :)

Doktorum da Ankara hacettepedeki özgür Ozyuncuyu önerdi o doktora gitcem

Bol bol mola verip dinlenip gidilebilir bence, zaten ilerleyen haftalarda karnın büyüdükçe daha iyi anlarsın kendini. Ona göre belki daha erken ya da daha geç gidersin. Peki ama detaylı ultrason vs işini şimdiki doktorun yapabilecek mi?

Detaylı ultrason dedigin dört boyutlu olan mı benim iki tane doktorum var biri perinotolog ona ayda bir gidiyorum o merkezde iki saatlik mesafede yani diğeri bulunduğum ilçede perinotolog dört boyutlu ultrasonla falan bakıyor aslında takibini o yapacak ama benim merkezde kalacak yerim yok yolculuğu bekletmemin nedeni abimin düğünü var ben annemle gideceğim Ankara'da o bakacak bana oyuzden düğünü atlatıp gitmemiz lazım oyuzden bekliyorum karnın çok buyudumu benim şuan baya belli 5aylik gibiyim. Zorlaniyormusun şuan senin haftalarnfayken gideceğim işte ben nasıl şuanda rahatmisin bide serklaj yapildimi sana ben hiç doktoruma sormadim oda Yapılmali falan demedi neye göre yapıyorlar birde hiç vajinal muayene olmadım sakıncalı mı bazı doktorlar sakıncalı olur çoğul gebelikte diyor bazıları sıkıntı olmaz diyor

Perinatologa da gidiyorsan zaten tüm kontrollerini yapıyorlardır. Bana da doktorum serklajdan hiç bahsetmemişti ben de burda okuyunca öyle bişey olduğunu öğrendim Ama zaten ihtiyaç olsa söylerler, serviks uzunluğu ölçüyorlar ona göre zaten serklaj öneriyorlar ya da sürekli yat diyorlar. Benim her kontrolde ölçüyormuş zaten serviks uzunluğunu, yani doktorum onun takibinde.

Vajinal muayenemi de sadece ilk gittiğimde yapmıştı, onun dışında yapmadı hiç. Boşuna vajinayı uyarmaya gerek Yok demişti.

Karnım büyüdü benim de, kızıma 7 aylık hamileykenki kadar herhalde şuan. Allah'ıma şükür ben hala rahat hareket ediyorum. BaZen üç ayrı taraftan ittiriyorlar o zaman rahatsız edici olabiliyor Bir de ne kadar çok oturur-yatarsam o kadar çok ağrıyo heryerim. O yüzden ben de biraz daha aktif olmaya çalışıyorum.

Ben minyon tipliyim biraz daha zor olacak oyuzden serklaj uzunluğuna normal ultrasyon muayenesindemi bakiyliyor cinsiyetleri nedir sizinkiler ayy Rabbim sağlıkla kavuşturur insallh

Cuppaa umarım gönlüne göre olur herşey bende senin gibi küçük bir yerde yaşıyordum drlar üçüz olduğu için takip etmek istemediler takip eden de en fazla 24.haftaya kadar burda kalabilirsin dedi tabi onlar da haklı acil bir durum olsa müdahale edilebilecek bir yer yok bize en yakın Üniversite hastanesi yani yoğun bakım ünitesi falan bulunan arabayla 4-5saat uzaklıkta özel hiç yok
Bende senin gibi 6.ayda giderim Ankara'ya diyordum ama 16.haftayı doldurmuştuk ki kanamam başladı Dr acil gitmelisin burda bişey yapılamaz dedi iğne vurdu kanama dursun diye ama olmuyor tabi uçak bile yoktu maalesef 2 gün beklemek zorunda kaldım çok zordu çaresizlik sonunda Ankara'ya gittik ama haftan ileri diye hastaneler kabul etmedi özel bir Prof perinatologa gittim netten buldum ve herşey yolunda 2 hafta sonra da garanti için serklaj yapalım dedi
Biz bişey yok diye rahatlamışken annemlerin bir aile dostu başka bir perinatolog tavsiye etti ve ayarladı onun selamıyla gittik ve gittiğimiz gün kendimi hastanede buldum maalesef bebeklerimden biri rahatsızdı ve diğer kardeşlerine de zarar verebilirdi ya üç bebeği de kaybedecektik ya da hasta bebek sonlandırılacaktı o kadar zor ki Allah kimseye yaşatmasın :'(
O süreç sonrasındaki riskler takip vs eğer gerçekten işinde uzman kişilerin ellerinde değilsen maalesef kötü şeyler olabiliyor sana bunu kork diye anlatmadım tabiki umarım herşey gönlünce olur iyi düşün araştır ve yoluna ona göre devam et

Bu arada diğer iki bebeğim iyiler çok şükür şimdi 9 aylıklar bir hafta sonra Ankara'ya kontrole gideceğiz :) Allah isteyen herkese sağlıklı evlatlar nasip etsin Amin

Seni çok iyi anlıyorum öncelikle başın sağolsun rabbim diğer yavrularına sağlıklı ömürler nasip etsin çok haklısın zaten beni korkutan riskler de bunlar büyük şehirde olsam belki acil bir durumda müdahale imkanım olacak ama burada yok ya merkeze yerlescem yada Ankara'ya gitcem doktorum da zaten bian önce gitmesin sonrası sıkıntı olr dedi ama şuanda da gitmek istemyrm hem abimin düğünü var annem benle gelemez hem de eşimden şimdiden bukadr ayrı kalmak istmyrm burda bir ucuz anne var o burada geçirme gebeliğini son zaman gidip merkezde almslr bebekleri insallh öyle rahat geçer iananin caresisizm napacagimi bilmyrm ben biraz avantajliyim kayananam ve annem yakın bana hiç iş yapmyrm sadece kahvltmi hazrlyrm bu süreç devam edecek bakanım olck yani rabbim hepimizi hayırlı sonuçlarla kurtrsn sanada tesekkur edrm gerçekten burada birbirimizin tecrübelerine ihtycmz var hayatta kaç kere uçucu hamile kalınır ki

Kızlar bide çok özel olacak ama eşinizle ilişki serbest mı bizim doktor birşey demedi bende sormadım

Yeni bebek iki aylık. Daha yeni.bebeklerin altlarını zor temizliyorum bu kalan yedi ay nasıl geçer bilmiyorum. Zaten on kilo kalmıştı bi de bu yenisi.bel ağrılarım yeni azalmıştı.neyse
Bu arada birlikte olmamak en iyisi üçüz anneler için.

Üçüz bebekler bir için alışveriş yapabileceğim bir online alışveriş adresi onerebilirmisinz marka takintim yok kalitesiz olmasın yeter

Sana diyordum Allah yardimcin olsun diye bende hamileymisim 8 haftalik, soktayim ucuzlerimede tek bakiyorum artik ise baslamam gerekiyordu hersey alt ust oldu neyse bundada vardir bir hayir insallah saglikli sihatli kucagimiza aliriz, Allah hepimizin yardimcisi olsun

Ay maşallah, hayırlı ömürlü olsun sağlıkla gelsin bebekler inşallah.

Özel olucak ama korunuyor muydunuz? Spiral falan kayıyormuş vs..

Kızlar aserme döneminde neler yediniz neler canınız istedi ve bebeğinizin cinsiyetleri ne

Nasılsın canım nasıl gidiyor hamilelik. Benim en çok erik ve karpuz çekiyor canım bu arada kesinleşti benimkiler iki oğlan bir kız sana bişey dedi mı doktorun
İyim çok şükür arada ağrılarım oluyor ama oda hamile olduğumu ogrendigimden beri devam ediyor kontrole gitmedim 15.haftamda gidim diyorum cinsiywtlerini belki şuan söylemez diye snin nasıl gidiyor kimse yok galiba 2017de üçüz anneleri keşke cogalsak da destek olsak hep

Bu arada cinsiyetleri hayırlı olsun canm benim mide bulantilrm. Geçmedi hala pek birşey yiyemiyorum meyve yemek istiyorum hep

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…