2016 Ocak Ayında Tüp Bebek Yaptıracaklar

Canım benim sonucum negatif. Bu defa hakkımda hayırlısı değilmiş. Dilerim bu listenin son negatifi olurum. Liste gebelerle dolar. Hepiniz hayırlı güzel haberler verirsiniz.
Canım bunda da vardır bi hayır bebeklerimiz zamanını bekliyorlar ve o zaman gelecek inşallah, bırakmak yok sabredip devam edecez inşallah rabbim bizim emeklerimizin karşılığını verecek

Nasi ya amerikaya gonderince ne zaman transfer edeceklermis? Ucakla mi gonderecekler? Turkiye de bu iste uzman baya yer varken bu kadar pahaliya yurt disina gondermelerini anlayamadim hic. Bu isin sonunda cebimizde kurus kalmayacak sanirim:)

Senin tedavinde pgt limi oldu,nasil aşamalardan geçtiniz,bahceci de zaten transfer opudan bir sonraki adet döneminde yapiliyor,embriyolardan 5.güne gelenler donduruluyor,sonrasinda teste gonderiliyor saglikli gelirse transfer yapiliyor..

Senin bi yontemin var mi acisi icin??
ben hergun bu tarafta vurunuyorum bigun sağ bi sol ve akşama da bebe yağı ile düzenli olarak ovaliyoruz şimdilik çok acı kalmadı diyebilirim ggöbeğin kötü oldu benimde başka yere yaptırmak istiyorum artık onu doktoruma sorucam ne derse ona gore devam edicem

Senin tedavinde pgt limi oldu,nasil aşamalardan geçtiniz,bahceci de zaten transfer opudan bir sonraki adet döneminde yapiliyor,embriyolardan 5.güne gelenler donduruluyor,sonrasinda teste gonderiliyor saglikli gelirse transfer yapiliyor..
Hmm benim de kafam almamisti canim ne ara geliyo da transfer yapiyolar diye. 4 gun pgt ye gonderiyolar bir ya da iki hucre aliyorlarmis 5. Gun transfer ayni aslinda diger transferle

ben hergun bu tarafta vurunuyorum bigun sağ bi sol ve akşama da bebe yağı ile düzenli olarak ovaliyoruz şimdilik çok acı kalmadı diyebilirim ggöbeğin kötü oldu benimde başka yere yaptırmak istiyorum artık onu doktoruma sorucam ne derse ona gore devam edicem
Kalcadan vuruluyosun de mi progestani? Kan sulandirici igne yuzunden mi morardi ben onu bi kere vurdum daha ondan simdilik iyi:)

Çok şaşırdım ben açıkcası. İlk kez duyuyorum. Evet benimde embriyolarım donduruldu ama Amerika ne alaka. Herşey tüp bebek merkezlerinde mevcut. Hatta yeni bir sıvı üretilmiş bu sayede embriyolar daha sağlıklı ortamda gelişiyor. Benim geçen sefer 24 yumurtam toplandı 11i döllendi 4 tanesi A kaliteydi. Bu sefer ise 11 yumurta toplandı 7si döllendi 5i A kalite 3ü donduruldu. Embriyoların çok fazla yer değiştirmesinin 37 derecelik o cihazların içinden sürekli çıkartılmasının mikroskop ışınlarına maruz kalmasının çok büyük zarar olduğunu söyledi embriyologum. İyi araştırın. Size tavsiyem benim ilk denememde ki gibi tüp bebek ticaretinin tuzağına düşmeyin

Çok şaşırdım ben açıkcası. İlk kez duyuyorum. Evet benimde embriyolarım donduruldu ama Amerika ne alaka. Herşey tüp bebek merkezlerinde mevcut. Hatta yeni bir sıvı üretilmiş bu sayede embriyolar daha sağlıklı ortamda gelişiyor. Benim geçen sefer 24 yumurtam toplandı 11i döllendi 4 tanesi A kaliteydi. Bu sefer ise 11 yumurta toplandı 7si döllendi 5i A kalite 3ü donduruldu. Embriyoların çok fazla yer değiştirmesinin 37 derecelik o cihazların içinden sürekli çıkartılmasının mikroskop ışınlarına maruz kalmasının çok büyük zarar olduğunu söyledi embriyologum. İyi araştırın. Size tavsiyem benim ilk denememde ki gibi tüp bebek ticaretinin tuzağına düşmeyin
Aslinda canim embriyoyu bir yere gondermiyolar 5. Gune elince zaten sayilmayacak kadar cok olan embriyo hucrelerinden hir ya da ikintanesini aliyorlar ongidoyir incelemeye digerleri bekliyor sonuc iyiyse transfer ediyorlar. 35 yasinindan daha gec edinilen genelijlerde genetik baya bozulmus olabiliyormus benim 4 taneden 2 si ozurluylus eger teste gomdermesek onlari da secebilirlermis cunku 5. Gun ve 1. Kalite gozuyor. Ama ticaret konusunda haklisin bu kadar pahali olmamaliydi resmen koseye sıkıstik me fiyat cekerlerse kabul ediyoruz;( bu saglikli gelenler de tutacak diye bisey yok tabi baya kisi var tutmayan da iste en azindan bi sansimiz
Olsun

Arkadaşim embriyolar gitmiyor amerikaya merak etmeyin,merkezde donduruluyor,bütün merkezler zaten ilk amac olarak para kazanmak icin kurulmuş ticarethanelerdir ne yazikki,en iyisi bile,gittigim merkez ist bahceci tup bebek merkezi,daha önce orda genetik yaptiran arkadaslarimda var,allah saglikli bebekler versin hepimize,a kalite b kalite de biyerde önemsiz kaliyor ne yazikki,rabbim ol demedikten sonra,2.gun 4 hücreli embriyolar tutunuyor allah eger ol derse,teşekkurler tavvsiyelerin icin,insalah hepimiz isteklerimize kavusalim..

Kizlaaaarrrr allahima bin sukur 15 yumosun 13u olgun cikti dokuzu dollendi ve 5.gune gidiyorlar sali transferim var allhin izniyle :nazar:
@Cadipresnsesss transferim sali gunu canim kismetse :nazar:
Canim hadi gozunaydin cok sevndim insallah hepsi 5.gune gider ve sımsıkı tutunurlar sana.

Selam herkese bende beklemedeyim transfer için inşallah önümüzdeki ay olacak. Benim çok oldu başlayalı ama her seferinde birşeyler çıktı hayırlısı artık.

Merhaba arkadaşlar benide aranıza alabilirsiniz.
İnşallah bizde tüp bebeğe başlıyacağız eşimin sperm sayısı ve hızı düşük onedenle tüp bebek yapıcaz kısmetse.Ben istanbuldayım şuan rapor için sperm testlerini yaptırcaz aralık ayı gibi rapor cıkarsa inşallah Anadolu yakasında umut tüp bebek merkezine gitmeyi düşünüyorum.Allah hepimize 2016 yılında en hayırlısını nasip etsin.Umarım 2016 yılı hepimize uğurlu gelir:)
Merhaba ne yaptiniz gittiniz mi goruzmeye. Bende umut tüp bebek merkezine gidiyorum. Altunizade şubesine.

Canim massaaalah nasil basardin? Ben yapamazdim ya gecen yil vermisti 4 günde 1 saglik ocagina gidiyordum. Bu defa o igneden vermedi rahatladim walla.

Canim bana haftaya pazar dediler 12. Gun ama sonucta 5.gun embriyosu bence cuma cikar siye dusunuyorum cuma yaptiricam. Cok heyecanli

Canim allahtan umit kesilmez. Bir baktir yinede.ama sonucta ne yapalim bu da bizim imtihanimiz.bazisini vererek imtihan ediyor bazisini vermeyerek... Ama vazgecme baska yerde yeniden dene. Yeni seyler araştır. Alah a sığın toparlan.

Ayyy demi yaaa

CANIM ORANIN cok onemli oldugunu dusynmuyorum ama bence kucuk 1 kavanoza bali koy ari sutu zatem kucucuk oluyor onun hepsini kat. 3 4 yk polen koy
Transferin 4. Günü meraktan catlicam cuma yatiyorum kadar nasil sabredicem bilmiyorum offff... seninde cumaya belli olur diye düsünüyorum umarim hepimize kismet olur. Bu benim 3. Deneme 2. Si tutdu sonra düsükama yinede devam umutsuzluk yok☺☺

Transferin 4. Günü meraktan catlicam cuma yatiyorum kadar nasil sabredicem bilmiyorum offff... seninde cumaya belli olur diye düsünüyorum umarim hepimize kismet olur. Bu benim 3. Deneme 2. Si tutdu sonra düsükama yinede devam umutsuzluk yok☺☺
benimde bugün transferin 5. günü heyecanla bekliyorum bi tuhaf bi duygu ya Allahım hakkımızda en hayırlısını versin inşallah

öyle canım ya sabır sabır sabır başka çare yok dua et bol bl hayırlısını dile. cuma kan vericem inşallah canım . benmde 2.denemem

X