2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
[QUOTE="gulceegul, post: 42649096, member: 531975gelisimi doktorun ölçüm yaparkenki milimetrik az veya fazla ölçümü gun hatta hafta oynatiyor. Simdiye kadar neysedeyse hic iki defa ust uste ayni doktora gitmedim ve inan hic birinin ölçümü digeri ile birebir uyumlu degil bir yerde olculuyor 6 hafta iki hafta sonra baska yer bakiyor 7 hafta hiç kafani takma bişi olsa doktor söyler zaten. Bide bebek bu bazen yavas gelisir bazen atak yapar içini ferah tut:)[/QUOTE]
Allah razi olsun canim ya cok sevindim. Insallah gelisimi yolundadir G gulceegul

Ben yasin okuyanlar listesindemiyim omdan bile haberim yok.gecen hafta baska birinin yerine okumistum ama siz listedeki isimlere dua ediyorsunuz sanirim liste nerede goremedim ben

Kızlar yasinler ne durumda okunuyor dımı kımse bıldırım yapmıyor ama ya okunmassa okumayacak olursa dıye de düşünüyorum korkuyorum herkes her hafta okumaya alıskanlık yaptıysa sıkıntı yokda cumaya bısey kalmadı herkes okusun lütfen

Kızlar valla ozgesinan zaten işini lider ruhuyla yapıyor.Alan razı olsun gık etmiyor Şu anda okudum diyen 10 kişi var ekliyorum listeye. Yarin perşembe kızlar bütün yasinleri okuyup bitirelim tek tek etiketlemeye gerek yok ben bütün sayfaları takip ediyorum okudum diyenleri yazıyorum ki eksik kalmasın sayı net olsun. Haydi kızlar yasine elimde kalem kağıt hazır ve nazır okudum demenizi bekliyorum:KK9: sizleri seviyorum bunlar çerez işler. Değil 41 siz 41.000 e bile tamamlarsiniz:KK57: çok oldu buda fazla gaza geldim sanirsam kesin:KK70:
arkadaşlar ben cumartesiden okumuştum bu haftanın yasinini. buraya da yazmıştım. her hafta okuyacağım Allah nasip ederse. bi mani çıkarsa mutlaka önceden söylerim, o yüzden beni her hafta 1 sayın kızlar. işte çok yoruluyorum günün 11 saati dışardayım o yüzden pek yazamasamda takipteyim annişler.

arkadaşlar ben cumartesiden okumuştum bu haftanın yasinini. buraya da yazmıştım. her hafta okuyacağım Allah nasip ederse. bi mani çıkarsa mutlaka önceden söylerim, o yüzden beni her hafta 1 sayın kızlar. işte çok yoruluyorum günün 11 saati dışardayım o yüzden pek yazamasamda takipteyim annişler.
Seni saydım zaten canim:KK19: Allah yardimcin olsun tatlim

ozgesinan ozgesinan canım bence şöyle yapalım sen 5 oku ben 6 okuyayım kalan 30 u da 3 er 3 er 10 kişiye dagitalim. Dağıtılan kişiler okuyacagina aksatmayacagina emin olan kişiler olsun. Ona göre kabul etsin.Tekrar okundu mu diye sorulmasin. Yalnız tek okuyabilecek olanların da önünü kesmeyelim isteyen kendini iyi hisseden o hafta okusun okudum yazsin diğerlerinden biri de eksik okur söyler. Yani on iki kişi standart okuyucu diğerleri isteğe bağlı iyi hissettiği zaman okuyanlar olur. Dua yine herkese yapilir. Böylece kimse gönülsüz okumamış olur. Ne dersiniz???o_O

Kızlar yasinler ne durumda okunuyor dımı kımse bıldırım yapmıyor ama ya okunmassa okumayacak olursa dıye de düşünüyorum korkuyorum herkes her hafta okumaya alıskanlık yaptıysa sıkıntı yokda cumaya bısey kalmadı herkes okusun lütfen
Beni her hafta 1 tane say tatlım. Okudum diye haber vermemi takip etmemis olursun. Allahın izniyle okuyorum. Eger olurda bi aksilik olur okuyamazsam haber vereyim sadece. Onun dışında garanti okudugumu bil olur mu.

ozgesinan ozgesinan canım bence şöyle yapalım sen 5 oku ben 6 okuyayım kalan 30 u da 3 er 3 er 10 kişiye dagitalim. Dağıtılan kişiler okuyacagina aksatmayacagina emin olan kişiler olsun. Ona göre kabul etsin.Tekrar okundu mu diye sorulmasin. Yalnız tek okuyabilecek olanların da önünü kesmeyelim isteyen kendini iyi hisseden o hafta okusun okudum yazsin diğerlerinden biri de eksik okur söyler. Yani on iki kişi standart okuyucu diğerleri isteğe bağlı iyi hissettiği zaman okuyanlar olur. Dua yine herkese yapilir. Böylece kimse gönülsüz okumamış olur. Ne dersiniz???o_O
ben hafta da 3 okurum canım karara bağlarsanız benide yazın kızlar. Allah ikinizden de razı olsun

sağol canım düşündüğün için. evde beslenen ve çiğ et tüketmeyen kedilerde toksoplazma zaten görülmüyormuş ve de kumunu eşim değiştiriyor internetten araştırdım çok bunun dışında farklı birşey yok. onları evden uzaklaştırmak gibi birşey düşünemiyorum. eşim bile diyor bazen ama yapamıyorum. ben bunları bebekken sokaktan aldım hastalardı ben almazsam ölürlerdi. eşimde şimdi kendilerine bakabilirler dışarıda sonra bir daha yavru alırsın diyor ama yok insan bağlanıyor:KK43:

Oyyy sakın bırakma ya eve alışmışlar dışarıda yaşayamazlar ki :KK43:

Doktor bana derin su baliklari haric haftada 2 ye demisti.dur onla ilgili bir yazi var paylasim
Hangi balıklar tercih edilmeli?

Derin sularda en riskli olan deniz ürünü midyedir. Ağır metalleri tutma kapasitesi oldukça yüksektir. Bunun dışında mezgit, levrek, lüfer, barbunya, kefal ve kalkan gibi derin su balıklarının besleyici değerleri çok yüksektir ancak hangi denizden avlandıkları çok önemlidir. Temiz denizlerdeki bu balıklar rahatlıkla tüketilebilir. Risk almadan balık yenmek isteniyorsa da yüzey balıkları tercih edilmelidir. Hamsi, istavrit, palamut ve uskumru gibi balıklar bu kategoriye girer. Tazeliğine dikkat edildiği müddetçe çok rahat tüketilebilir. Her balıkta bir miktar civa maddesi bulunabilir. Ancak hepsi insanlarda zararlı etki yaratmaz. Uzun yaşayan, diğer balıkları yiyerek beslenen büyük balıklarda, metil civa seviyesi en yüksek seviyededir ve bu balıkları sürekli yiyen kişiler büyük risk altındadır. Balık seçiminize dikkat etmeniz sizi bu riskten korur. Bunların dışında somon balığı, ton balığı, sardalya, beyaz balık, alabalık ve uskumru gebelik döneminde tüketilebilecek balıklardır ve besleyici özelliklerinin yanında folik asit yönünden de zengindirler. Bunlar hem yüksek omega 3 yağ asitlerine sahiptir hem de civa oranları oldukça düşüktür. Hamile anneler için önemlidir. Ancak yine bu balıkların da hangi denizlerden geldiği sorulmadan alınmamalıdır. Balık tüketmeyen anne adayları ise, omega 3 içeren balık yağı desteklerinden alabilirler. Fakat bu tür vitamin ve mineral desteklerini mutlaka hekim tavsiyesiyle almaları gerekmektedir.
Canım çok çok çok teşekkür ederim. Yararlı şeyler yapalım derken yanlış balık yemeyelim çok iyi olduğu yazdığın :)

Yalniz kimse kendini tanitmak istememiso_O:110:
Tanıtmaktan kastın ne kadarı canım? Ben de hepinizle tanışmak isterim ama buraya her şeyi yazmak istemem. Aramalarda falan çıkıyor, özel şeyler yazıyoruz sonuçta. Whatsapp grubu mu kursak? Mayıs anneleri kurmuş galiba

Oyyy sakın bırakma ya eve alışmışlar dışarıda yaşayamazlar ki :KK43:

Canım çok çok çok teşekkür ederim. Yararlı şeyler yapalım derken yanlış balık yemeyelim çok iyi olduğu yazdığın :)

Tanıtmaktan kastın ne kadarı canım? Ben de hepinizle tanışmak isterim ama buraya her şeyi yazmak istemem. Aramalarda falan çıkıyor, özel şeyler yazıyoruz sonuçta. Whatsapp grubu mu kursak? Mayıs anneleri kurmuş galiba
Biz genel olarak yazmistik nerde yasadigimiz ne is yaptigumz isimlerimiz gibi canim birara bi arkadas daha demisti ama nasil kurulur bilmiyorum ki arkadaslarin dusuncesi nasil olur

Biz genel olarak yazmistik nerde yasadigimiz ne is yaptigumz isimlerimiz gibi canim birara bi arkadas daha demisti ama nasil kurulur bilmiyorum ki arkadaslarin dusuncesi nasil olur
Ben kurabilirim isterseniz. Özel mesajla tel numarasını yollayanı eklerim. İstemeyen katılmaz. Burada da aktif olmaya devam edicez tabi o şartla.

Kızlar bugün o kadar yorulduk ki Bebeğim le anlatamam. Kardiyoloji ye gittim bugün bir sürü tahlil tetkik EKG vs. Çekildi . Sonra ogleden sonra kendi kadın dogumcu ma gittim. Hatırlarsaniz dün açılde ölçüm yapılmıştı. Ve mujdeeee:KK3::KK73::KK49:yanlış ölçüm yapılmış. 6 mm yanlış ölçmüş dr. Kendi dr um baktı. Size tavsiyem kendi dr unuza gitmeye çalışın. Ve hep aynı usg de ölçüm yapmaya çalışın. Özellikle acilen gerçekten yanlış ölçüm veriyir. Rabbim bebeklerimizi bize bagislasin:nazar: inş. Hepimiz firesiz sağlıkla dogururuz bebisleri:emir_bebek::KK200:

Kızlar bugün o kadar yorulduk ki Bebeğim le anlatamam. Kardiyoloji ye gittim bugün bir sürü tahlil tetkik EKG vs. Çekildi . Sonra ogleden sonra kendi kadın dogumcu ma gittim. Hatırlarsaniz dün açılde ölçüm yapılmıştı. Ve mujdeeee:KK3::KK73::KK49:yanlış ölçüm yapılmış. 6 mm yanlış ölçmüş dr. Kendi dr um baktı. Size tavsiyem kendi dr unuza gitmeye çalışın. Ve hep aynı usg de ölçüm yapmaya çalışın. Özellikle acilen gerçekten yanlış ölçüm veriyir. Rabbim bebeklerimizi bize bagislasin:nazar: inş. Hepimiz firesiz sağlıkla dogururuz bebisleri:emir_bebek::KK200:
Gozun aydin canim maşallah bebisine:nazar:
Aynen öyle canım. Whatsapp grubunda da özelimizi yazıp belki aynı şehirdekiler buluşabiliriz :KK66:
kizlarda onaylarsa kur tatlim:anneadayı:

X