2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Beni cok ateş basiyor tamam evim cok sicak ama mesela eşim yatarken ustunu örtüyor pencere açık yatip ustumu ortmedigim halde ve sortla yattigim halde serinleyemiyorum sürekli elimi yüzümü yikiyorum

Canm ben zaten bebek için almadımki bilerek değil yani ama onun için protein kalsiyumlu şeyler yiyorum yinede aşırıya kaçmadan ama vücudum almaya çok müsait bide zaten kilolu hamile kaldm almaya devam edyorum sanrm bünyemle alakalı hamile olmasaydm çok çabuk zayıflardmm diyetle ama bebek için şuan düşünmüyorum malesef doğumdan sonra.

Selam kızlar,

Dr un bgn doğumu çıktığı için ertelendi randevum taa cuma günü gidicem dra nasıl geccek bu zaman erken gitcem die seviniyodum gene göremedim nohut tanemi sağlıklıdır inşallah minigim..

Buarada bgn dışarı çıkmısken sağlık ocağına uğradım bi isim vardı ordaki drla biraz muhabbet ettik sütcuden süt aldığımızi söyledim pastorize iç dedi soran arkadaşlar için pastorize daha saglikliymis bende sütçününkü daha doğal saniyodum

Göğüslerimden sıvı gelmiyor canm benide bi ateş basıyo bi üşüyorum dengesz b haldeyim.
Benim memeler hevesli çıktı ya ateş çok kötü ama ya
Canım üzülme o kadar görürsün. Niye sağlıklı olmasin sağlıklıdır tabi ki de vesvese yapiyosun sen çok ne konusmustuk ama

Herkese Merhaba,

Çalışan arkadaşlara içindede bana Allah sabır versin :)
Biraz daha hassas süreçlere girdik sanırım, ama direnin kızlar son 1 ay, ikinci 3 ayda rahatlıycaz inşallah...
Mide yanması olan ve buna çare bulan var mı :) ne yiyelim mesela, hiç yakmıyor dokunmuyor dediğiniz şeyler var mı, zaten azar azar yiyordum bu mide yanması ile iyice kesildi yemek olayım...
2 kilo verdim böyle giderse ilk 3 ayda toplamda 5 kilo gider heralde....

Bende perseembe günü gtcem canm doktora zaman gecmiyor hakikaten olsun iyşdir inşalllah dert etme.. bende onu sorcaktm yaa doğal yoğurt seviyordum ev yapımı hamile kalınca korktum yiyemedim yesemmi acaba.

Grip olan,bas agrisi olan annelere gecmis olsun.Ilk aylarda birde bu agrilar eklendi mi cok zor oluyor.
Benim migrenim var normalde,hamilelik dolayisiyla yukselen ostrojen migreni tetikliyormus.Kizimda okuldan grip getirmis, artik o bari bulasmasa diyorum.

Benim gibi olan var mi kizlar?
Sanki ruyada gibiyim yani hicbiseye enerjim yok,ev isi,yemek.vs cok zor yapiyorum.Uzerimde bi tembellik.Haftada 2gun okula gidiyorum onu bile zorla yani..
Ne zaman duzelecegim diye hafta sayiyorum.

Benim memeler hevesli çıktı ya ateş çok kötü ama ya

Canım üzülme o kadar görürsün. Niye sağlıklı olmasin sağlıklıdır tabi ki de vesvese yapiyosun sen çok ne konusmustuk ama

Yok ya vesvese yapiyorumda nohutumu özledim merak ediyorum bian önce görmek istiyorum buarada kv ler gelcekmis bu hafta ama hangi gün söylemiyorlar zaten tesadüf öğrendim uyuz oluyorum bu huylarına kv bnm çok sinir bozucu bi tip çok hoslasmiyoruz yani birbirimizden evimde les gibi görmeniz lazım hiç bi iş yapamıyorum buara iyice midem kötü oldu yrn için bi kadın ayarladim temizliğe bnm kv hiçbi is yapmaz daha gelir laf soler sinirlerin bozulur buldugum kadinda aman aman temizlik yapmıyor ama napiim hiç yoktan artık inşallah gene olaylı olmaz gelisleri sinirlerimi tepeme cikartmaz

Patates haşlaması mide yanmasina iyi geliyor üstelik yiyebiliyosan çiğ patates tam bir asit kesici. Yani iki erik büyüklüğünde çiğ patates yiyin kendinizi zorlayip. O yanmayı çekmekten iyidir ha bence tasibda güzel Zaten tuzla yiyorm ben

Anladım canım. Üzülme bırak ev pis olsun napican dediği şeyleri de kafaya takma. Duymazdan gel . senle derdi ne ki. Ya da herkese mi oyle

Cnm bende ayniyim hiçbişey yapamıyorum hasta fln değilim çok şükür ama elim ayağım kalkmiyorum midem maf ediyo ev les gibi oldu mesela 1 haftadr ütü yapcam hala yapamadım ha şimdi yapcam ha şimdi yapcam derken kaldı gitti yığınla ütüm var anca yatıp uyuyorum uyanıp ögürüyorum

benim aklima gelen tek sey para para para... zorunlu degil canim benim onceki doktorum yaptirmak istemedigime dair imza attiriyordu. bu doktoruma istemiyorum yaptirmak imza atarim dedim yooo imzaya falan gerek yok dedi.
canim tecrubelerime ve cevremde gozlemledigim kadariyla eger deri yapin catlamaya musaitse ne yaparsan yap ne surersen sur catliyorsun. annene sor catlamismi annen catladiysa sende catliyorsun genelde canimn
caim beimde midem yaniyor ben diger gebwliklerimde bildigim icin gaviscon kullaniyorum cok rahatlatiyor beni. zarari yok gebeler kullanabiliyor ama tabiki icine sinmesi acisindan bidahaki doktor kontrolunde doktora sorup kullanmaya baslayabilirsin.

tamam canım sağol, ben bi arayım o zaman doktorumu, bir dahaki randevumuz ekim ilk hafta ...

Anladım canım. Üzülme bırak ev pis olsun napican dediği şeyleri de kafaya takma. Duymazdan gel . senle derdi ne ki. Ya da herkese mi oyle

Zamanında çok şeyler yaşadık aşırı dusuncesiz rahat bi kadın ağzından çıkanı kulağı duymaz yasida var baya ama ben ne yaparsam ne giyersem ne yersen nereye gidersem onu istiyo çok komik yani ama bi süre sonra sinir bozuyo bizi yönetmeye çalışıyo beceremeyince kocamla aramı bozmaya çalışıyo fln zamanında ne iftiralar yedim aman uzun hikaye yani sonuç olarak zerre kadar haz etmiyorum sadece kocamin hatrina çekiyorum kocamda farkında herseyin ama bazen ondan yana oluyo delirtiyo fln değişik bi tip Allah kimseye vermesin diyim sen anla :)

Cnm doktorunu kesinlikle değiştir benim doktorum inanılmaz yoğun ama daha yeni aradı nasıl olduğumu sorup tahlil sonuçlarımla ilgili bilgilendirdi ben unutmuştum tamamen güzel gidiyoruz harika bi başlangıç filan gibi hep benim içimi rahatlatıyor daha ilk gittim gün bebek yok kese bile zor gözüküyor oluşum yeniyken bile inanılmaz moral verdi doktor takibi önemli

Kızlar yardım istiyorum aşırı kabızlık oldu Afedersiniz. Ne yapayım ya 4 gündür wc ye cikamiyorum ve böyle karnimin altı çok sis acaba bebekten mi yoksa bağırsakları m dan mı kaynakli

Anladim canım. Kocanın durumu da zor arada kaliyor ona ne desin yaşlı kadın, anne işte atsan atilmaz satsan satilmaz.kac yasında bu arada. Kendilerine yapilan kaynanaliklardan hic mi cekmemisler anlamiyorum

Canım sen kac kiloyla hamıle kaldın.aslında kilolu hamıle kalan anne adayları daha az kilo alır 7-12 kilo arası zaten depolarında oldugu için cok zayıf hamıle kalanlar cok kilo alır 17-25 gibi orta kıloda olanlarda 12-15 arası kiloda bitiriler her yerde yazıyor bu canım sen dıkkatlı beslenmeye calıs canım su zamanda alınan kilolar bebege ne kilo yapıyo ne büyüyememesine engel canım emin ol

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…