2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kızlar selam herkese güzel bir gün olur inşallah,ben biraz gerginim bu sabah kontrolum vardi dra gittik 2 hafta sonra ikili test yapılıcak ama ben sölemesem kadinin yapacagi yok ben sorunca evet dedi,testin içeriğiyle ilgili hiç bilgilendirmedi ,agzından sanki zorla laf aldım birde kan alınıcaktı biraz tedirgin oldum dogumla ilgili bişeler sormak istedim daha çok erken dedi bilgi vermedi,ne istiyosun sen dedi bende normal doğum dedim sen yapamazsın igneden bile korkuyosun dedi çok zor olur vs , resmen çöktüm hiç inancım kalmadı onla konusmadan once korkmuyodum ama artık korkuyorum cesaretlendirmesi gerekirken direk sezeryan yanlısı oldugunu belli etti ve şeker yüklemesi yapıcaz dedi onuda cok zararlı diye duydum kafam allak bullak oldu sizce değiştirmeli miyim doktoru
Bu kadar kasap zihniyetli doktor ne ara böyle istiflendi sağımiza solumuza, bizim için ne kadar özel heyecanlı merak ettiğimiz bi alanı nasıl bu kadar yok Sayabiliyor. Bencede değiştir canım zaten yolun başındayiz, rutin kontrollerini yaptı o kadar, sanki çok işler becermis gibi oldukça da küstah:KK67:

İcerde kanama gördüğü icin progestan vermisti doktor yarin ilac bitiyor doktorla randevum ekimin 6sinda ta. Ilaca devam etsem mi acaba. Ya da kanama gecti mi diye doktora bi daha mi gitsem. Muayene ucreti de 250 lira zirt birt gitmek istemiyorum aslinda puuf insallah gecmistir yaa:KK17:
Telefonla sorabilirsin canım

Bebegini kaybeden arkadaşım ALlah sabır versin
kilo alan arkadaşlara nacizane tavsiye ilk dört ay mümkünse 1kilo yada hiç almamak önemli olan çok yemek değil kaliteli beslenmek protein ve kalsiyum yönünden zengin beslenin kilo almanin bebeğe bir yararı yok zaten son iki ayda nerdeyse haftada bir kilo alınıyor sonradan o kilolar bizim basimizi agfitiyor :KK43:( goguslerde kabuklanma ve kararma normal benim oönceki hamileliğin de göğüslerinin etrafı resmen konur oldu doğumdan bir iki ay sonra geçti yanı bunlar normal ve kişiye bağlı değişimler mutlu hamilelikler....

Bu kadar kasap zihniyetli doktor ne ara böyle istiflendi sağımiza solumuza, bizim için ne kadar özel heyecanlı merak ettiğimiz bi alanı nasıl bu kadar yok Sayabiliyor. Bencede değiştir canım zaten yolun başındayiz, rutin kontrollerini yaptı o kadar, sanki çok işler becermis gibi oldukça da küstah:KK67:
Sağol canım haklısın valla ben mi büyüttüm dedim ama annemde çok şaşırdı kendimi güvende hissetmiyorum zaten şimdi baktım internettede bi hastasına sinirlenip dogumda bırakıp kaçmış ,azarlamıs kızı üstelikte asla normal dogum istemiyomus

kızlar merhaba binim sata göre 8 hafta 4 gün olması gerekirken bugün doktor 7 hafta 2 gün dedi ama geçtiğimiz perşembe günü başka bir doktorda başka hastanede 7+1 demisti.sordum geç döllenmedir dedi doktor.ama persembeden pazartesiye nasıl 1 günlük artış olmuş oldu.doktor bebeğin gelişimi yavaş kötü vs bişey de demedi bişey anlamadım ben bu işten

Kızlar selam herkese güzel bir gün olur inşallah,ben biraz gerginim bu sabah kontrolum vardi dra gittik 2 hafta sonra ikili test yapılıcak ama ben sölemesem kadinin yapacagi yok ben sorunca evet dedi,testin içeriğiyle ilgili hiç bilgilendirmedi ,agzından sanki zorla laf aldım birde kan alınıcaktı biraz tedirgin oldum dogumla ilgili bişeler sormak istedim daha çok erken dedi bilgi vermedi,ne istiyosun sen dedi bende normal doğum dedim sen yapamazsın igneden bile korkuyosun dedi çok zor olur vs , resmen çöktüm hiç inancım kalmadı onla konusmadan once korkmuyodum ama artık korkuyorum cesaretlendirmesi gerekirken direk sezeryan yanlısı oldugunu belli etti ve şeker yüklemesi yapıcaz dedi onuda cok zararlı diye duydum kafam allak bullak oldu sizce değiştirmeli miyim doktoru
Canım kesinlikle degiştirmelisin. Ayrıca norml dogumdan hiç korkma ben ikitane dogurdum zor olsa üçüncüyü yaparmıyım.
Benimde bu sene tüm siniflarim 8 olacakti.ama onlari yarida birakacagim diye uzuldum ve 7.siniflari aldim. Sinava girecekler kuzucuklar donem ortasinda alisma sureci yasamasinlar diyeen basindan birakayim dedim. Emin olherogretmen bunu dusunup bir caresini bulmaya calisir. Evet karnimizdaki bizim cocugumuz ama onlar da kendi evlatlarimiz gibi.
Allah razı olsun canım ne güzel düşünmüşsün. Rabbim hepimizi iyi insanlarla meslegini aşkla yapan insanlarla karsılaştırsın.

Bence doktorunu değiştir . Sen yapamazsın ne demek yahu ! Doktorsun sen bilgi ver cesaret ver .... Bende doktorumu değiştiriyorum bilgi vermediğinden . Bu sefer erkek doktora gidicem . Arkadaşımın doğumunu yaptırmıştı bakalım :)

Bu arada kayıpları olan atkadaşlar . Allahım sizlere sağlık versin inşallah tez zamanda tekrar hamile kalırsınız :KK43:

Sağol canım haklısın valla ben mi büyüttüm dedim ama annemde çok şaşırdı kendimi güvende hissetmiyorum zaten şimdi baktım internettede bi hastasına sinirlenip dogumda bırakıp kaçmış ,azarlamıs kızı üstelikte asla normal dogum istemiyomus
Canım şanslısn ki erkenden gördün nasıl bi kişilik olduğunu

Canım kesinlikle degiştirmelisin. Ayrıca norml dogumdan hiç korkma ben ikitane dogurdum zor olsa üçüncüyü yaparmıyım.

Allah razı olsun canım ne güzel düşünmüşsün. Rabbim hepimizi iyi insanlarla meslegini aşkla yapan insanlarla karsılaştırsın.
Çok teşekkürler valla moral oldu bana inşallah değiştirirm düzgün birini bulurum işlerine gelmiyo çünkü normal yaptırmak

kızlar çok fena grip oldum dökülüyorum şuan. izin alabilirsem eve gidicem. ilaç da kullanamıyoruz tavsiyeniz var mı ne yapabilirim? midem de bulanıyo öyle herşeyi de almaz :KK43: of fenalardayım.

Çok teşekkürler valla moral oldu bana inşallah değiştirirm düzgün birini bulurum işlerine gelmiyo çünkü normal yaptırmak
Geçenler de tv de ünlü bir kadın doğum uzmanına sordular. Hastalar şikayet ediyor,para için Sezeryana yönlendiriliyor mu Diye...uzman da normal doğumdan daha fazla para aldıklarını ama hastaların bunu bilmediğini söyledi.normal doğumun risklerinin olduğunu ve hastaların %100 sorunsuz bi doğum istediğini bunu da karşılamak için mecburen Sezeryan yaptırmak zorunda kaldıklarını söyledi.

Bence kesinlikle değiştirmelisin. hangi hastane hangi doktor bu? Merak ettim.

kızlar merhaba binim sata göre 8 hafta 4 gün olması gerekirken bugün doktor 7 hafta 2 gün dedi ama geçtiğimiz perşembe günü başka bir doktorda başka hastanede 7+1 demisti.sordum geç döllenmedir dedi doktor.ama persembeden pazartesiye nasıl 1 günlük artış olmuş oldu.doktor bebeğin gelişimi yavaş kötü vs bişey de demedi bişey anlamadım ben bu işten
Bende aynı durumu yaşamıştım ama yanlış ölçebiliyorlar. Benim 3 cm lik çocuğumu 2 cm ölçmüştü

Bence doktorunu değiştir . Sen yapamazsın ne demek yahu ! Doktorsun sen bilgi ver cesaret ver .... Bende doktorumu değiştiriyorum bilgi vermediğinden . Bu sefer erkek doktora gidicem . Arkadaşımın doğumunu yaptırmıştı bakalım :)

Bu arada kayıpları olan atkadaşlar . Allahım sizlere sağlık versin inşallah tez zamanda tekrar hamile kalırsınız :KK43:

Canım aynen öyle yaa erkek doktorlar daha soguk kanlı daha ılımlı oluyo diyolar bende hemcimsim anlar beni dedim bayana gittim ama işte durum bu malesef ,bide aşırı yogun her dakkası dolu arayıp ulasmakta çok zor bakalım neyse erken daha neyseki 3 aylıkken erkenden anlamam iyi oldu geç olsa daha zor olurdu

Kızlar 9+3 uz doktor yine benden bi gün fazla söyledi, demek ki ben yumurtlama günümüde hesaba katmaliyim. Kalbini duyduk yine, bide hareket etti, Allahm dünyalar benim oldu, Allah razı olsun yasin okuyan dua eden herkesten :)
:KK200: ay maşallah ya. Gözün aydin olsun
yok benim gelmiyor. tecrübeli anneler biliyorlardır belki. benim ilk daha.
Benim de ilk gebeliğim ya ben de tecrübesizim
Ayy sana yazcaktım telefon kafayı yedi.. benim göğüslerimde çok ağrıyo onu dycektim kabuklanma ve siyahlaşma oldu uçlarında..
Peki süt gibi bir sıvı geliyor mu
İçine sinmeyen bir dr.la devam etme:110: illa ki bulursun iyi bir dr. O ne biçim tavir hem ya sen normal yapamazsin demek En Büyük KK
Merhaba bende nisan annesi olacağım inşallah.
30 yasindayim rehber öğretmenim ilk çocuğumu kizimi 3 sene önce aldim kucağıma. O zamanda bir nisan anneleri grubuna üye olmuştum tabi sabirsiz kizim martta geldi. halada gruptan arkadaslarla görüşürüz.
Gercekten bir arada olunca daha heyecanli oluyor süreç önce cinsiyetleri ogreniyoruz derken isimler isimler... dogum yanasirken alışverişler aldiklarimiz indirimlerden haberler derken tek tek hatta çift geldi bebekler ve doğum hikayelerimizi basladik paylasmaya... ikincilere başladık ve ben yeni hamilelik serüvenimde yine burada olmak istedim.
Inşallah hayirlisi ile aliriz bebisleri kucagimiza
Hoş geldin öğretmenim babam da öğretmen olduğu için öğretmenlere saygim sonsuz :KK68:
Ben de atanmamis bir öğretmenim :cry:

Geçenler de tv de ünlü bir kadın doğum uzmanına sordular. Hastalar şikayet ediyor,para için Sezeryana yönlendiriliyor mu Diye...uzman da normal doğumdan daha fazla para aldıklarını ama hastaların bunu bilmediğini söyledi.normal doğumun risklerinin olduğunu ve hastaların %100 sorunsuz bi doğum istediğini bunu da karşılamak için mecburen Sezeryan yaptırmak zorunda kaldıklarını söyledi.
Canım ben sanmıyorum öyle oldugunu ,saat belli gün belli tabiki sezeryan istiyolar ama allahın verdiği doğal bi olay bu asıl durduk yere bi sağlık sorunu olmadan sezeryan yapmak bence kötü bi durum,ondan snra anne içinde cocukbiçinde zor bi süreç,tabi ki normal dogum istemeyen olabilir ama ben istiyorum dememe ragmen bana sen yapamazsın demesi çok garibime gitti,bakalım canim hayırlısı inşallah saglıklı bi şekilde yaparız dogumuda

kızlar çok fena grip oldum dökülüyorum şuan. izin alabilirsem eve gidicem. ilaç da kullanamıyoruz tavsiyeniz var mı ne yapabilirim? midem de bulanıyo öyle herşeyi de almaz :KK43: of fenalardayım.
Çok gecmis olsun. Parol kullanabiliyoruz ve iyi geliyor. Tylolhot icebilir misin dr.unuza danisin.bol bol dinlenmek lazim limonlu ihlamur ve kaliteli bal da çok iyi gelir.

Canım ben sanmıyorum öyle oldugunu ,saat belli gün belli tabiki sezeryan istiyolar ama allahın verdiği doğal bi olay bu asıl durduk yere bi sağlık sorunu olmadan sezeryan yapmak bence kötü bi durum,ondan snra anne içinde cocukbiçinde zor bi süreç,tabi ki normal dogum istemeyen olabilir ama ben istiyorum dememe ragmen bana sen yapamazsın demesi çok garibime gitti,bakalım canim hayırlısı inşallah saglıklı bi şekilde yaparız dogumuda
Hayırlısı olsun tatlim ya,boşver takma kafana. Başka doktor seçebilme şansınız var en azından. Küçük illerde daha da problem Dr bulmak..burda 3 özel hastane 1 devlet, 1 Üniversitesi hastanesi var. Tüm kadın doğum uzmanları çok yoğun.
Sen ne güzel istanbul dasin. Başka doktorları da değerlendirebilirsin.

Doğum konusuna gelirsek ben Sezeryan istiyorum.Normal yapamam.

Gogusten sivi gelen hamisler!!!!!
Sıvı gelmesini ben önceki hamileliğinin 5.ayında yaşamıştım açıkçası doktorum çok yoğun olursa erken doğuma itebilir özellikle elinle falan sıkma demişti benim yattığımda göğsümden resmen sıvı akıyordu ama herhangi bir sorun olmadı hatta 41.hafta doğum yapmıştır. Yanı fazla olursa doktorunuzla danışın ffazlakurcalamayin :)) yyanı özellikle sikmayin

X