2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Aranızda kilo almaya başlayan var mı 8. haftasında olupda? işyerinde bi kız bana sürekli soruyo almaya başladın mı diye. acaba zayıf mı görünüyorum ki ona :) yani bulantılardan yiyip içememekten vermiş olabilirim. vermemişte olabilirim. sadece almıyorum. zaten diyetim var, diyabet olduğum için. diyetede uymaya çalıştığım için kilo almıyorum şimdilik.
kiloyu taktım şimdide kafaya :)

P perdecan off çok üzüldüm. Şu haberle beraber profil resmin bitirdi beni korktuğum haber geldi. Rabbime şükürler olsun ki sağlıklısin esinle berabersin. Rabbim mükafatını sana kat kat versin. Tez zamanda bu acıyı unuttursun size. Toparlanma gücü versin ve bir mucize yollasin ınş. Hanımlar artık hepimiz o bebislere söyleyelim madem geldiler adam akıllı dursunlar durdukları yerde çok strese girdim orguye mi baslasam

Hamile kaldığımdan bu yana ara ara bulantım olsada çok iştahlıym canm 4 kilo kadar aldım zaten kilolu hamile kaldım çok mutsuzum bu durumdan ama bebeğim için beslenmeme dikkat ediyorum yiyorum yani

Düsük tehlikelerinden ne zaman kurtuluyoruz kacinci haftada icimiz rahatlicak değisik değisk rüyalar görüp duruyorum burda bebegini kaybeden arkadaslardan da cok etkilendim galiba ben

9 ay boyunca risk var canim, ilerleyen aylarda kaybeden deoluyor
Dogumdan sonrada aklimiza kotu.seyler getirmeyelim.,.
Yiyecek lokmasi varsa gelir zaten...

:)canim ya banada kizin olcak diyorlar cok cirkinlesmisim ondanmis bende anlamis degilm:)

:)canim ya banada kizin olcak diyorlar cok cirkinlesmisim ondanmis bende anlamis degilm:)
Canm bende biraz sinirli bi tipim hamile kaldıktan sonra dahada agresif olmuşum yani herkes öyle diyor çok alınganmışım bide dün babamlara geldim babam bile diyo kız anneleri alıngan sinirli olur bizim torun kız galiba diyor sen çok alıngan duygusal olmuşsun diye.. aslında ben erkek isterdim ama sağlıklı olsunda ilk çocuk nasılsa kızda olur. Daha bir Allahın kulu demedi oğlun olacak diye bende kıza hazrladm kendimi

Allah sabır versin. kendine çoook iyi bak. her şey gönlünce olsunn

Kızlar selam herkese güzel bir gün olur inşallah,ben biraz gerginim bu sabah kontrolum vardi dra gittik 2 hafta sonra ikili test yapılıcak ama ben sölemesem kadinin yapacagi yok ben sorunca evet dedi,testin içeriğiyle ilgili hiç bilgilendirmedi ,agzından sanki zorla laf aldım birde kan alınıcaktı biraz tedirgin oldum dogumla ilgili bişeler sormak istedim daha çok erken dedi bilgi vermedi,ne istiyosun sen dedi bende normal doğum dedim sen yapamazsın igneden bile korkuyosun dedi çok zor olur vs , resmen çöktüm hiç inancım kalmadı onla konusmadan once korkmuyodum ama artık korkuyorum cesaretlendirmesi gerekirken direk sezeryan yanlısı oldugunu belli etti ve şeker yüklemesi yapıcaz dedi onuda cok zararlı diye duydum kafam allak bullak oldu sizce değiştirmeli miyim doktoru

Merhaba bende nisan annesi olacağım inşallah.
30 yasindayim rehber öğretmenim ilk çocuğumu kizimi 3 sene önce aldim kucağıma. O zamanda bir nisan anneleri grubuna üye olmuştum tabi sabirsiz kizim martta geldi. halada gruptan arkadaslarla görüşürüz.
Gercekten bir arada olunca daha heyecanli oluyor süreç önce cinsiyetleri ogreniyoruz derken isimler isimler... dogum yanasirken alışverişler aldiklarimiz indirimlerden haberler derken tek tek hatta çift geldi bebekler ve doğum hikayelerimizi basladik paylasmaya... ikincilere başladık ve ben yeni hamilelik serüvenimde yine burada olmak istedim.
Inşallah hayirlisi ile aliriz bebisleri kucagimiza

Daha yolun basindasin degistirme inkanin varsa degistir o nasil laf sen yapamazsin. Neşter sanki iğneden daha mi az korkutucu. Ben normal dogum yaptim gerçekten rabbim kolayligini veriyor hiç korkma...

Benimde bu sene tüm siniflarim 8 olacakti.ama onlari yarida birakacagim diye uzuldum ve 7.siniflari aldim. Sinava girecekler kuzucuklar donem ortasinda alisma sureci yasamasinlar diyeen basindan birakayim dedim. Emin olherogretmen bunu dusunup bir caresini bulmaya calisir. Evet karnimizdaki bizim cocugumuz ama onlar da kendi evlatlarimiz gibi.

Kesinlikle degistirmeye bak canim. Benim doktorum ne yiyip ne yememeliyim normal dogumun guzelliklerini tek tek anlatti ultrasonda parmagiyla ne ne demek herseyi acikliyo ve beni cok rahatlatiyor cunku normalde pimpirikliyim biraz. Hafife alma degistir o doktoru yaaa.

Bebeklerini kaybedenlere Allahtan sabır diliyorum,üzülmeyin. Herşeyin vakti saati var. Ben de haziranda kürtaj oldum ama Rabbim ağustosta yüzümü güldürdü. Her 5 gebelikten 1 düşük olabiliyor. 9 ay heyecanlı ve zor bir süreç.Allah izin verirse bebekler gelişiyor, bunun farkında olmalıyız.

Bebegime ne isim düşünüyorum, ne de eşya alma taraftarıyım, son haftalarda hepsini hallederim.

Kilo hiç almadım. Herşeyi yiyorum ama bulanti öğürme kusma mevcut. Sürekli bi halsizlik.Mutfak ve bulaşık makinesi çok midemi bulandırıyor. Artık bulaşıkları eşim yerleştiriyor.Marketlerde yiyecek bölümleri kokuyor. Çok kötü durumdayım.

Ayrıca 10 yıllık sınıf öğretmeniyim.2.siniflari okutacağım, 2. Dönem mecburen bırakacağım.Anneler ne kadar çocukları düşünüyorsa inanın biz de düşünüyoruz ama napalım

Daha yolun basindasin degistirme inkanin varsa degistir o nasil laf sen yapamazsin. Neşter sanki iğneden daha mi az korkutucu. Ben normal dogum yaptim gerçekten rabbim kolayligini veriyor hiç korkma...
Aynen canım yaa ben kendime inandım kadın bana inanmadı resmen öle şey denir mi baştan korkuttu beni inşallah iyi bi dr bulurum bakalım

Aynen yaa içime sinmedi resmen zaten her muayenem ya 5 ya 6 dk sürüyo işim bitsede yollasam gibi resmen kadın ben sormadan bişe sölemiyo ve aşırı yoğun acil durum olsa ulaşamıyosun asistanları sana dönüş yapıyo 1 2 saat sonra

canım sen hiç vakita kaybetmeden doktorunu değiştir. doktoruna güvenmiyorsan her muayenen işkence olacak kafanda sorularla gezip durcaksın. hem ne berbat bir tutum öyle. doktora güvenmek çok önemli, sen hamileliğin daha da ilerlemeden başka bir doktora geç canım.

Meslektaşım hoşgeldin :) tebrik ederim hayirlisiyla sağlicakla kucağına al inşallah, bende bugün içimden onu geçirdim, acaba bizde kızlarla bebeğimiz olur da ay gazı çıkmıyo, ay emmiyo diye yakınırmıyiz o günler de gelecek mi diye :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…