2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kizlar slmmm
Beni hatirlarsiiniz umarim :)))
Bayadir bakamiyorum. Simdi uykum kacti bakiim dedim.
Kiz ilkokula basladi. Oglan da masallah hareketli. Gunduz cok kisa uyuyor. Gece de 5-6 kez uyaniyor. Yemek camasir halletsem sukrediyorum halime :)

Ek gidaya iki haftadir yavas yavas basladik. Elma armut havuc sulari verdim. Mamayi biberonla icmiyor muhallebi gibi karistirip kasikla yediriyorum. Yogurt verdim. Bi kere de sebze corbasi denedim.

Sizler de iyisiniz umarim. Emeklemeye baslayan var mi. Bizimki kollariyla kaldirmaya calisio.
@nursena07 @sebnemmn acelya2687 acelya2687 A after_before @sclkvnc @Nergis26 gurtmingotam gurtmingotam
Yaa kuzum özletiyorsunuz, meraklandırıyorsunuz valla... 2 çocukla hele büyük okula başlamışken zordur tabi hak veriyorum ben bile tek bebeyle zor başediyorum. Benim kız çok hareketli maşallah emeklemek yok ama her yere yetişiyor, gideceği yer uzaksa dönüyo yakınsa sürünüveriyo bende peşinde Bi o yana Bi bu yana işte... ek gıda işinde zorlanıyorum, muz verdiğimden anlamışındır belki :KK70: bana verilen kitapçıkta var diye hiç araştırmadan verdim, şaka Bi yana sorunumuz oturmayı sevmemesi... mama sandalyesinde çabuk sıkılıyo, bende elimde tabak o oynarken yedirmek istemiyorum. Olduğu kadar gidiyoruz bakalım

Yaa kuzum özletiyorsunuz, meraklandırıyorsunuz valla... 2 çocukla hele büyük okula başlamışken zordur tabi hak veriyorum ben bile tek bebeyle zor başediyorum. Benim kız çok hareketli maşallah emeklemek yok ama her yere yetişiyor, gideceği yer uzaksa dönüyo yakınsa sürünüveriyo bende peşinde Bi o yana Bi bu yana işte... ek gıda işinde zorlanıyorum, muz verdiğimden anlamışındır belki :KK70: bana verilen kitapçıkta var diye hiç araştırmadan verdim, şaka Bi yana sorunumuz oturmayı sevmemesi... mama sandalyesinde çabuk sıkılıyo, bende elimde tabak o oynarken yedirmek istemiyorum. Olduğu kadar gidiyoruz bakalım
Bizim oglan da cok sevmiyor oturmayi sandalyede
Ben bazen ana kucaginda bazende yere yatirip yediriyorum :)

Benden size tavsiye ilkokula basladigi zamanlara denk getirmeyin ikinci cocugu
Bizim kizi etkiliyor
Onunla pek ilgilenemiyorum
pespese dogursam biri ilkokul digeri anaokulu olurdu

zor olurdu bakarken belki de

neyse siz dusunun tasinin odevler vs yaptirirken ilgi istio

Kizlar bu hamilelik haberlerini alinca hep sizinle paylasmak istedim ama elim gitmiyordu yazmaya.
Herkes hayatta bir sekilde hamilelikle ilgili bir donem geciriyor inanin
Kimimiz bu sureci zor kimimiz kolay atlatiyor.Ben simdiye kadar 5 kez hamilelik gecirdim hepside sıkıntiliydi.

Ama en zoru yagiza hamileykenmi imtihanlarin en zoruydu sanirim.
Hamile oldugumu ogrendim.Sonra ikiz oldugunu ogrendim sonraaa biri kiz biri erkek oldugunu ogrendim.Bizden mutlusu yoktu takiii 5 aylik olana kadar.
20.haftamda dr.kizimda problem oldugunu artik beni takip etmek istemedigini soyledi durum hastanemizi asiyor univetsite hast.git bence dedi.Esimle resmen donmustuk sudan cikmis balik gibi kalakaldik hastane kapisinda.Hangi unlu perinatoloji dr.gittikse bu bebek yasamaz eee ne yapalim anne karninda kalbine igne yapalim oldurelim.Ama kizim yasiyor bu cani benmi verdimki ben alinmasina musade edeyim.Dogarmi evet dogabilir ama ya olur yada ozurlu.Dr.inat 20.haftadan 30.haftaya kadar tasidim kizimi tabi oglumuda.Nasil hareketli nasil kipir kipir bir kizdi karnimi sekilden sekile sokuyordu.Amaa artik 29..haftaya girince ben iyice agirlastim rahimde baski erken dogum riski basladi.Dr.bana cephe aldi inadin yuzunden oglunuda kaybedeceksin diye.Ben surekli igneler oluyorum erken dogum riski icin ciger gelistiriciler delik desik oldum artik.30.haftamda kontrolumde dr.nihayet dedi tmm dedim kizim iyilesti hersey yoluna girdi.
Nasil yani dedim tmm kalbi durdu dedi 3 kisinin yardimiyla sedyeden kalkan ben nasil firladim sedyeden gormeniz laxim.
Neysee bundan sonraki surec dahada zorluydu bebek beni zehirlemesin diye her gun kan alindi tahlil yapildi takiii 4 hafta sonra bebek beni zehirlemeye baslayana kadar.Hastaneye yattim 15 gun yatis verdi dr.hastaneye yartigimin 3.saatinde ameliyatz alindim oglumun kalp atislari cok yavaslamis acil sezeryan.Kan sulandirici kullaniyorum diye ameliyathane kapisindan cevrildim anne riske giriyor yarin olsun dogum amaaa bebekte olebilir kalp atimi zayif.
Simdiye kadar bu surecte bir kez bile kendi canimi dusunmedim rabbim neyler neylerse guzel eyler alin beni ameliyata dedim.Ya allah bismillah dedim girdim ameliyathaneden iceri kizlar.
Oglum yaklasik 1 ay kuvezde kalabilirmis cunku 34 haftalik kilosu dusuk 1.700 dediler.
Ama oglum sapa saglam dogdu hamd olsun rabbime kilosuda 2.10 gr.bir saat bile girmedi kuveze cok sukur.
Yazdim sadece paylasmak icin derdim kimseyi yargilamak kimsenin hayatina yon vermek degil.Sadece bilin istedim rabbim kimseye evlad acisi yasatmasin.
Kimseyi evladini mezarinda dua ettirmesin.
Ben kagithane mezarligina gittimmi ben benlikten cikiyorum dile kolay 3 evlat hangisini mezarina gidecegimi bilemiyorum.Rabbim 2 evladima versin onlarin omrunu insallah.
Hamilelik hormonumdanmi bilmiyorum ama agladim gece gece cok agladim. Rabbim sana sabir meleklerine de cennetin en guzel koselerini versin. Sıksık yeni bebegi aldirmak geliyor aklima sirf bu yuzden dr gitmiyorum ki 10 haftanin altinda derde aklima kurtlar duser diye...
Allah kimseyi boyle imtihanlarla sınamasin. Ilk bebegim olsun diye gecelerce aglayip dua ettim gunlerce yalvardim yakardum allaha.. ve simdi o bana 2.yi nasip etmis ben neler dusunuyorum. Benimde saglik maddi manevi bir suru sorunum var birde bu eklensin istemiyorum hic. Ama yine de sukredip devam edicem yoluma.. gelgitler cok bulandiriyor kafami

Vicudum toplanmadi sezeryanla dogurdum zaten ameliyat esnasinda kanamami durduramadilar olumden dondum cok riskli evreler yasadim zaten az cok biliosinuz 9 ay yatarak hamilelik gecirdim dusuk riski erken dogum riski vs..hala kanim 8 bi turlu yukseltemedik calisamiorim evdeyim ceset gibi yuruorum halim yok simdi tekrar hamilelik sagligim acisindan uygun deil

Ewet o haplar guvenilir deilmis sakin ola sakin bu haplara guvenipte yola cikmayin ya imkansizdi nasil olur aklim almio cildiricam ya benim esimde varikosel var biz yusuf emiri tedaviyle yaptik yoksa olmuodu ki buna ragmen isimizi riske atmadik hep korunuoduk ya talihsizligin bu kdri olamaz o nalet hapta ise yaramadi simdi resmen katil olucam :KK43:

Kiz Lightofgod87 Lightofgod87 sen ben misin yoksa kiz??? Valla kazayla hamilelik bende, tedaviyle bebek bende, kan degerleri sikintisi bende, dogum riski bende, dikislerim sikintili , sezeryanim sorunlu... allahtan kocam eczaci dedinde bi ohh cektim :) kendimden habersiz fake hesabimmi var dedim :))

Merhaba ben mayıs annesiyim ama okuyunca cevap yazmak istedim bebekler çok yorgun olunca çok zor uyuyor ve uykuyu da rahat uyuyamıyor.o yüzden uykuyu Bebek işaret vermden yönetmeye çalışın bence.mesela kızım sabah 6 da uyanır en geç 9da tekrar uyuturum gibi.akşam da 7 gibi başlarım en geç 9 gibi uyuturum gün içerisindeki değişkenlere bağlı olarak..esnemesini gözünü ovmasını beklemem yani..
Kizzz sinirliportakal sinirliportakal adaş gibi olmuşuz sanki :))

Kiz Lightofgod87 Lightofgod87 sen ben misin yoksa kiz??? Valla kazayla hamilelik bende, tedaviyle bebek bende, kan degerleri sikintisi bende, dogum riski bende, dikislerim sikintili , sezeryanim sorunlu... allahtan kocam eczaci dedinde bi ohh cektim :) kendimden habersiz fake hesabimmi var dedim :))
:) ay cok guldum ben senim :) demekki yanliz deilmisim birbirimize destek olucaz ne guzel bi laf vardir ya korler sagirlar birbirini agirlar :anne::skandal:

Kızlar oğlum durduk yere ateşlendi saat 8 e kadar hiç bşyi yoktu yarım saat içinde ateşi çıkmaya başladı neden olabilir acaba fitil verdim düşürdüm gece 3 te kalktığımda üzerini açmıştı üşütmüş olabilir mi neşesi tavırları iyi bakışlarında bi yorgunluk var bitkin bakıyor yavrucum Allahım yardım etsin bide tam taşınıyoruz hatta taşıyorlar şu anda mecbur evdeyz bizde

X