2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Yanlız o tarçınlı süt yagsız süt olmalı diye biliyorum hem acıktırmaz da şekerinide düzenler
Yarım yağlı diye okumuştum ben olmazsa öyle yaparız ama sorun şu ki ben normaldede tatlı yemiyorum ben tuzlu delisiyim nerde hamur işi Kızartma orda ben acaba onlarıda engellermi tarçın :110:
Bende deneyeyim bakalım tarçını çok severim zaten :)ise yaramazsa diyetisyen yolu gozukuyor bana :))))
Bendede aynen diyetisyen ama ben spor özürlüyüm diyetisyen spor yap derse :eek:
Berdinc Berdinc
içebilirsen keçi sütü iç inek sütünü önermiyor bizim doktor , keçi sütünün hazır satılanları içemiyorum , 2 güne bir sütçü getiriyor taze süt , kaynatıyorum koyuyorum soğuk içiyorum ,
Ayy keçi sütü açık hiç içmedim keşke bulsam belki Diyarbakırda bulurum paket olanları bende sevmedim hamileyken salep yapınca çok lezztli olmuştu öyle içmiştim belki tarçınlada güzel olur

Tostikdana Tostikdana canım yaa yeni okudum eşinle ilgili yazını çok üzüldüm allah yardımcın olsun benziyoruz biraz benim eşimde çok değişti hamileliğimin başında savaş verdim düzelir gibi olmuştu sonlarda ama doğumdan sonra daha beter oldu onlardamı lohusa depresyonuna giriyo anlamıyorum ki benim eşimde ne doğum hediyesi evlilik yıl dönümü anneler günü hiç bişey yapmadı arada patlıyorum ağlıyorum üzülüyor bu sefer Özür diliyo haklısın ben eşeğim diyo 2 gün sonra yine aynı bende ne yapacağımı şaşırdım bu ayın 21i tanışma yıl dönümümüz güzel bişeyler yapmayı düşünüyorum sürpriz artık duzelelim kendimize gelelim diyecem oda benim için bişeyler yaparsa ne ala yoksa sonumuz hüsran o kadar ağladım bende aynı bi 300 liralık kolyedemi alamadın dedim dururumumuz fena değil alabilirdi Özür diledi o zaman tekafi edecem dedi bakalım edecekmi tabiki tek sorun hediye değil hergün kavga ediyoruz :KK43:

Yarım yağlı diye okumuştum ben olmazsa öyle yaparız ama sorun şu ki ben normaldede tatlı yemiyorum ben tuzlu delisiyim nerde hamur işi Kızartma orda ben acaba onlarıda engellermi tarçın :110:

Bendede aynen diyetisyen ama ben spor özürlüyüm diyetisyen spor yap derse :eek:

Ayy keçi sütü açık hiç içmedim keşke bulsam belki Diyarbakırda bulurum paket olanları bende sevmedim hamileyken salep yapınca çok lezztli olmuştu öyle içmiştim belki tarçınlada güzel olur
Canim spor yapmayı seviyorum ben Hamilelikten öncede hayatımda hep spor vardı ama sorunlu bir hamilelik geçirdim doktor 10 dk bile yurumemi yasakladı dogal olarak hareketsizlikten kilo aldım hala da 6 ay dolmadan spor yapamazsın diyor sadece yürüyüş ve yüzmeyi öneriyor ikisinide yapmaya fırsatım yok bakalım bu ay soracağım izin verirse evde spor bisikletim var ona başlayacağım artı plates de yaparım :) aslında bende çok tatlıcı değilim hamur işine de düşkün değilim sadece sütum kesilir korkusuyla yiyorum 69 kiloyum ise baslayana kadar bari bi 5 kilo verseydim offfff offfff

Canim spor yapmayı seviyorum ben Hamilelikten öncede hayatımda hep spor vardı ama sorunlu bir hamilelik geçirdim doktor 10 dk bile yurumemi yasakladı dogal olarak hareketsizlikten kilo aldım hala da 6 ay dolmadan spor yapamazsın diyor sadece yürüyüş ve yüzmeyi öneriyor ikisinide yapmaya fırsatım yok bakalım bu ay soracağım izin verirse evde spor bisikletim var ona başlayacağım artı plates de yaparım :) aslında bende çok tatlıcı değilim hamur işine de düşkün değilim sadece sütum kesilir korkusuyla yiyorum 69 kiloyum ise baslayana kadar bari bi 5 kilo verseydim offfff offfff
Bende önceden severdim spor pilatese gidiyodum ama şimdi çok halsiz hissediyorum kendimi hep arada başım falan dönüyo tiroidden şüpheleniyorum ama test falan yaptıramadım bi yüzmeye bayılırım ama yüzecek yer zamanmı var olsa hergün yüzerim

Iyi günler Nisan anneleri.Benim de 6 Nisan doğumlu İnci adlı kızım var.Size sormak istediğim bir soru var.Cevaplarsaniz sevinirim .Kızım bir aylik iken kalça usg çekildi ve her şey normal çok şükür.Tekrar usg ile baktirmam gerekir mi? Forum da yeni olduğum için neyi nereye yazdigim karışabilir.

Benimki de nor.alde besiginde yatiyor ama aksam yanima aldim.dirsegimle kafasina carptim.ben uyandim da o uyanmadi.zaten anlamadim ben bu kizi.
evde kocaman iki tane besigi var.yatak odasinda cift kisilik kocaman yatagimiz var.babamiz calisma odasinda yatiyor (gerci onun yatagi yine de buyuk) ama biz kizimla salonda koltugu bile acmadan yatiyoruz.oraya niye sıkışıyoruz koca evde anlamiyorum ama kiz boyle guzel uyuyor :KK70:

Aynısı bizde de oldu 3 4 hafta önce. Yere yatak attım yerde yatıyoruz. Çünkü çok hareketli. Beşiğinede 8 ay olunca koyucam hem sık uyanıyor bu ara hemde biraz daha yanımda dursun

:KK43: benimkide düştü canım Allah korusun ne yaşadığını anlıyorum. Melekler koruyo onları inşallah. Ama yine gecenin yorgunluğuyla 5 te emzirirken sızıp kalmışım. Bi uyandım korkuyla, ya ezerim ya döner düşer diye çok korkuyorum ama gücümde yetmiyo işte :KK43:

Geçmiş olsun canım. Çok dikkat etmemiz gereken bir dönemdeyiz yine de aksilikler oluyor işte. Dönmüyorlar diye rahat davranıyoruz ama bir anda dönmeye başlıyorlar. Benim kızımda 2 gün önce sırtüstü yatarken bi anda döndü. Yanında olmayadabilirdim ve ürktüm gerçekten. Sen uyurken yakalanmışsın şansına

çok geçmiş olsun canım yaa çok korkmuştur kızın :KK43:
artık sürünmeye başlama zamanları çok dikkatli olmamız lazım

Sağolun kızlar valla dünden beri içim pır pır artık çok dikkatli olacağımdan eminim :) şimdi kendi yatağında uyutmaya çalışıyorum ama geliyor yine yakama sarılıyor bakalım ama alışacak artık velet yapacak birşey yok onun için :)

Iyi günler Nisan anneleri.Benim de 6 Nisan doğumlu İnci adlı kızım var.Size sormak istediğim bir soru var.Cevaplarsaniz sevinirim .Kızım bir aylik iken kalça usg çekildi ve her şey normal çok şükür.Tekrar usg ile baktirmam gerekir mi? Forum da yeni olduğum için neyi nereye yazdigim karışabilir.
Canim bizde bir kere çektirdik sonra tekrar çekilecek mi bilmiyorum ama belki 6 ay bitiminde doktorumuz tekrar cektirebilir

Yanlız değilsin canım benimkide 24 saat aç kalsa gık demez gece açıkir uykusunda kıvranıp kıvranıp tekrar uyur hiç ağlama huyu yok
Dr her çocuk bir olmaz dedi ama gelde bana laf anlat. Eskiden ortalığı yıkardı acıktıgında.aklıma bir suru şey geliyor acaba sevgimi veremiyor muyum da elini emiyor yeterince ilgilenenmiyor muyum vb.

Dr her çocuk bir olmaz dedi ama gelde bana laf anlat. Eskiden ortalığı yıkardı acıktıgında.aklıma bir suru şey geliyor acaba sevgimi veremiyor muyum da elini emiyor yeterince ilgilenenmiyor muyum vb.
Hayiiiiiir canım niye öyle düşünüyorsun her bebek elini emiyor benimki bu ara beş parmaginin besini de sokuyor ağzına hem ellerini tanıyorlar hem damaklari kaşınıyor daha dur ayaklara da başlayacaklar yakında.anne sevgisini senden başka kim verebilir annesi öyle düşünme doktorun doğru demiş her çocuk farklı üstelik artık büyüyorlar kisilikleri alışkanlıkları oluşuyor sürekli ağlayacak değil ya aç olsa mutsuz olsa hasta olsa illaki aglayaçak üzme kendini bence şanslıyız aglamayan bebek yapmışız :)))))

Kahve demişken kızlar türk kahvesi iciyormusunuz yaa ben normalde çok severim hergün keyif kahvem olurdu ama Hamilelikten bu yana içmedim hic şimdide bebeğe dokunur diye içmeye çekiniyorum

Malt icecegini duydum da kahvesini hiç duymamıştım kahvesi de mi varmış

Kahve demişken kızlar türk kahvesi iciyormusunuz yaa ben normalde çok severim hergün keyif kahvem olurdu ama Hamilelikten bu yana içmedim hic şimdide bebeğe dokunur diye içmeye çekiniyorum
evet canım varmış bende kahveyi çok severim kendimide hiç çekmedim kahveden doktoruma sormuştum 1 fincanı geçmemk şartıyla sadece türk kahvesi içebilirsin demişti. hamilelikte bile içtim

X