2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Ben doğduğundan beri bulgur yemedim gaz yapıyor diye,
pirinç pilavı pişmez di bizde hep bulgur yapardım,,,
Gaz yapmıyormu bebeğe dilaraokan dilaraokan
Yapmiyor canım sürekli yiyorum hiç bir gaz sorunu olmadı. Ama zaten benim bebeğim çok gazlı bi bebek değil belki ondan olabilir. Hiç gaz problemi yaşamadık ufak tefek şeyler dışında

Ben doğduğundan beri bulgur yemedim gaz yapıyor diye,
pirinç pilavı pişmez di bizde hep bulgur yapardım,,,
Gaz yapmıyormu bebeğe dilaraokan dilaraokan
İlk 4 ayda bende yemedim gazı rahatsız ediyordu canım ama şimdi kolay atıyor gazını, o yüzden kısmıyorum ben artık, abartmadan yiyorum. Bi dene istersen, çünkü onun vitamininden de eksik kalmamak lazım dimi ama:KK49:

Yarın akşam 6 da sünnetimiz var :) bakalım nasıl olacak çok heyecanlıyım. Bu akşam bi güzel banyo yaptırırım. Umarım kolay atlatırız. Kızlar sünnetinizi ne kadara yaptırdiniz? 500 tl ye anlaştık biz doktorla. Gerçi hastaneden hastaneye değişiyor fiyatlar

çok iyi fiyat.

3 gün çekeceksin kendini odakla "3 gün bebeğim ne derse o" diye bişeycik olmuyo hop bitiyor gidiyor. çok önemli bir şeyi atlatmış olduk diye düşünüyorsun :)

dr bize krem verdi düzenli kullandık 8.gün kontrole gittik, "sorun yok 2 gün daha kullan kremi" dedi o kadar. çişle iyileşiyorlar hemen zaten.

A after_before

boğazı üşümez dişine soğuk gerçekten iyi geliyor
ben suyu kaynatıp soğutuyorum 10 aylık olana kadar yapacağım bunu bence sen de yap

diş için krem aldık ama çok delirdiği zaman 4-5 gün, günde bi iki kere sürdüm artık sürmüyorum. yine çok delirirse sürerim. not: durmadan ağlayıp ne bulursa ağzına atıp çok farklı hareketler sergiliyordu ilk dişi pırtlayana kadar 1 hafta 10 gün boyunca.
şimdi öyle değil. sanırım her diş çıkarken bu olacak işte o an kremi sürerim. şimdi sürmüyorum.

çok iyi fiyat.

3 gün çekeceksin kendini odakla "3 gün bebeğim ne derse o" diye bişeycik olmuyo hop bitiyor gidiyor. çok önemli bir şeyi atlatmış olduk diye düşünüyorsun :)

dr bize krem verdi düzenli kullandık 8.gün kontrole gittik, "sorun yok 2 gün daha kullan kremi" dedi o kadar. çişle iyileşiyorlar hemen zaten.
Kaç gün sonra banyo yaptirdin peki canım

KIZLAR NASILSINIZ YA İNANIN OKUMAYA ZOR ZAMAN BULUYORUM YAZMAYA ZAMAN YOK EV İŞ DERKEN BİDE 2 ÇOCUK GERÇEKTEN YORUCUYMUŞ BİDE BÜYÜK OĞLAN İLKOKUL 1E BAŞLAYACAK OKUL İŞLEMLERİ DERKEN YORULDUM
İnanırım cancağazım, biz tek çocukla evde otururken zor Zaman buluyoruz. Hayırlı olsun güzel bir eğitim hayatı dilerim oğluşa :)

aynen aynen bızımkıde ortamıza yerleştı valla :))) kenara koyamıyorum donuyor mecbur orda beşıktede yatmıyor ıkı tane beşık aldım boşa masraf oldu canı sagolsunda hiç durmuyor onda gee uyanıyor hemen yan donuyor yuz ustu donuyor meme verın dıye çok komık oluyorlar o hallerı ama işte ben uyandıgımın derdınde degılmde sureklı emınce gaz oluyor
:) bizde gaz sıkıntısı olmuyor Can'ım çok şükür ben zarar veririm diye korkuyorum ama yavaş yavaş başlıyorum şimdi beşiğinde yatırmaya koyunca hemen uyansana alışacak ona da artık :)

dilaraokan dilaraokan 412 tl ye yaptırdık biz. Sunnet olduktan 72 saat sonra oturma banyosuna veriyorlar.10 dk bebeği küvete ılık suya oturttuyorsun.
Ağrı kesici olarka calpol verildi. 4 gün ağladık. 10 günde pipi üzerinde emekleme başladı. Bugün 12.gun bir dikiş kaldı. Yaralar bitti. Yeni deri çıktı. Ama ben düzenli her gün banyosuna yaptırdım. Tavsiye edrim. Ödem azalıyor.

Şimdiden çoooook geçmiş olsun canım.

dilaraokan dilaraokan 412 tl ye yaptırdık biz. Sunnet olduktan 72 saat sonra oturma banyosuna veriyorlar.10 dk bebeği küvete ılık suya oturttuyorsun.
Ağrı kesici olarka calpol verildi. 4 gün ağladık. 10 günde pipi üzerinde emekleme başladı. Bugün 12.gun bir dikiş kaldı. Yaralar bitti. Yeni deri çıktı. Ama ben düzenli her gün banyosuna yaptırdım. Tavsiye edrim. Ödem azalıyor.

Şimdiden çoooook geçmiş olsun canım.
Çok sağol canım. Peki uyku düzeni bozuldu mu senin yakışıklının

Selam kızlar bi emzirme arasından sonra dr randevumuzu anlatayım. 5 aylık olduk boy 64.5 kilo 6200 olmuş. 500 gr almışız bu ay ve 1 cm uzamış. Dr iyi dedi. Ben çalışacağım için ek gıdaya başlamak istediğimi söyledim. Meyveden başla ilk gün suyunu ver ikinci gün biraz pütüründen de ver 3. Gün artır. Böyle böyle üç gün ver alerji riskine karşı kontrol et ddedi. Sonra sebze çorbası ve yoğurt dedi. Kendi mayaladigim yogurttan versem dedim ilk iki gün ver ama 3. Gün verme yeniden yap oksitleniyor dedi. Kan ilacını sordum kan sayımı yaptırmak istediğimi söyledim. Kan sayımı yapsak da kanı az çıkacak kan ilacı na 6. Ay başla dedi. Zaten demiri biz eksiklikten değil sinir uçlarının gelişimi için veriyoruz şimdi dedi. Ben 6. Ayda başlatıyorum ama kan tahlili yaptırmıyorum 9. Aya kadar yapsak da az çıkar dedi.

Demir takviyesi konusunda çok kararsızım. Şimdilik vermiyorum. Bir de doğal pekmez bulmam lazım. Ne pekmezi veriyorsunuz ya da vermeyi dusunuyorsunuz üzüm mü keçiboynuzu mu?

Ben de gereksiz ilaca karşıyı, hatta tahlil yapılmadan neden demir ilacı kullanıyorum ki dedim. Doktor da bşz bunu tedavi amaçlı değil, takviye amaçlı verşyoruz dedi. İleride zeka gelişimini etkiliyormuş

Ben de gereksiz ilaca karşıyı, hatta tahlil yapılmadan neden demir ilacı kullanıyorum ki dedim. Doktor da bşz bunu tedavi amaçlı değil, takviye amaçlı verşyoruz dedi. İleride zeka gelişimini etkiliyormuş
Biz demir ilacı kullanmadık da gerizekalı bi nesil mi olduk töbe yarabbim. Keciboynuzu pekmezi düşünüyorum da dogalını bulmak zor gercekten.burda kòyler var sorcam anca öyle

dilaraokan dilaraokan
Şimdiden geçmiş olsun , (400 lira )
Büyük iş atlatacaksın :))
Bardak kesip koymanı tavsiye ederim ilk birkaç gün ,,,
Bizim bıdık sünnet sırasında çişini yaptığı için operasyon bittikten sonrası biraz sıkıntılı oldu ilk çişini yapana kadar, hemen fitil aldırdı doktor verdim hastaneden çıkmadan öyle rahatladı ,,,
Biz cuma sünnetini yaptırdık Çarşamba banyosunu yaptırdık, hergün yıkıyorum, bardak kenarlara pişik yaptı bepanten pişik kremi sürdüm o kısımlara...
5 gün 4 nunara bez kullandık sonra 3 numaraya döndük..
Pansumanı sünnet olduğu günden itibaren yaptım halen yapıyorum, dikişler tamamen yok olana kadar yapcam ...
Tam haftasında iyileşti ,,

X