2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Merhaba kızlar,
Bu sat ve bat dedikleriniz nedir? Ben yeniyim ya hiç bilmiyorum :))
@esmaa_91 canım üzülme herşeyin hayırlısı nasip ne zamansa o zaman olması daha hayırlı hem sağlıksız olsa daha zor değil mi?
Bide bana bu dışardan aldığım sütler kokuyor gibi geliyor hazır sütlerdende içmek istemiyorum habire dondurma yiyorum :)) bişey olur mu ki acaba?
Benimde sol kasığım ve sol bacağım ağrıyor bugün biraz çok yürüdüm hala geçmedi ya korktum bişey olmaz demi?
Sat son adet tarihi , bat beklenen adet tarihi :)bu ağrılara kanama eşlik ederse tehlikeli diye biliyorum ama sormakta fayda var.

Merhaba
Oncelikle tüm herkese hayırlı olsun.
Son adet tarihim 8 haziran 10 temmuzda 88; 13 te 214; 15 temmuzda 388 çıktı. Ama bugün Afedersiniz ama kahverengi akintilarim var acile gittim değer 600 olmadan tutup tutmayacagini bile soyleyemeyiz 2 gün sonra tekrar test yapılmalı dedi. Hayırlısı artik.

Benim de geç döllenme. Sat 20 Mayıs, normalde Şubat annesi olmam gerekirken yumurtlama 1 hafta geç olduğu için Mart annesi olacağım inş. Tahmini doğum gününü de ona göre hesapladım. O yüzden ona göre beklentilere giriyorum. Ama ben de yarın kalp atışını göremezsem moralim çok bozulacak.
Benimde 23mayis ayni durumdayiz gec dollenme degil aslinda adetten on gun sonra bi hafta boyunca yumurtalar calistigi doneme denk gelmis benimki mesala 3-8 haziran yumurtlama zamanimda tutmus hesabima gore 6 haziranda hamile kalmisim simdi 5+4gunluguz

Merhaba
Oncelikle tüm herkese hayırlı olsun.
Son adet tarihim 8 haziran 10 temmuzda 88; 13 te 214; 15 temmuzda 388 çıktı. Ama bugün Afedersiniz ama kahverengi akintilarim var acile gittim değer 600 olmadan tutup tutmayacagini bile soyleyemeyiz 2 gün sonra tekrar test yapılmalı dedi. Hayırlısı artik.
Progestan vermedilermi cnm ne kadar rahatlar yaaa

Progestan vermedilermi cnm ne kadar rahatlar yaaa
Yok 4 saattir devam ediyor dedim bıçak sağlanması gibi de ağrım var doktorun dediği eğer artarsa gel serum takariz yatış yaparız. Ben evde de yatarım zaten ama gözden çıkarmışlar bebeği tutar ya da tutmaz diye :KK43:

Gebelikten once 7 idi, tiroid hapı kullandım doktoruma gidip, normale indşrdik, 1.45 lerde hamile kaldım. Su an o.59 her gun hap kullanıyorum tiroid destegi ve bir omur kullanacagız gibi gorunuyor.. Bayram sonrası mutlaka endokrin uzmanından randevu almalısın.
Ne guzel düsmüs canim seninki hemen aldim zaten randevuyu pazartesi sabahina ins benimki de düser

Pazartesiye kadar sabretmem lazim doktor vermeden kendi kafama gore kullanmiyim bebege zarari olur bide
Konuyu tam takip edemedim ama konutsh yuksekligi ve tiroid hapiysa bunun bebege hiçbir zarari yok aksine yuksek olan tsh degerinde kullanmamaniz sakincali..ben de hipotiroid hastasiyim ve hergun belli dozda ilac aliyorum.pazartesine kadar kullanmamak cokta sakincali degil ama sonraki gunler ihmal etmeyin

Kizlar benim doktorum hic hcg degerine falan bakmadi sadece hamilelikten supheleniyrm dedim ultrasyona aldi keseyi gördü içinde nokta kadar bebegi gordum dedi tahlil istedi ama bugun internettn baktm sonuclarima hic hcg ilgili bisey yok hormon testi idrar testi ama 24 tane test sonucu var hepsi iyi yani tsh disinda ayin 24unde kalp atislarini dinlemeye gitcm ins.

Konuyu tam takip edemedim ama konutsh yuksekligi ve tiroid hapiysa bunun bebege hiçbir zarari yok aksine yuksek olan tsh degerinde kullanmamaniz sakincali..ben de hipotiroid hastasiyim ve hergun belli dozda ilac aliyorum.pazartesine kadar kullanmamak cokta sakincali degil ama sonraki gunler ihmal etmeyin
Canim senin kac tsh ben 50MG atiyrm ama daha doktora gitmedm pazartesi gitcm bisey olmaz dimi yeterli mi acaba

merhaba cnm dünde yzmıştım ben randevum dündü ve kalp atışını duyduk cok sukur..benım doktorum ılk 3 ay vajinal muayene edıyor bnada vajinal baktı tam gününde 6+3 günlük gozuktu ...bır suru test verdı haftaya yıne gıdıcem..bence senınde duyulur klp atışı karından gözükmezse vajinal baktır ıcın rhatlar..

bırakma tabi cnm senı cok sevıyoruz uğra hep :KK60:
Hatirladim canim kusura bakma evet tabi....

kızlarrrr şimdi dr dan geldim kese geçen hafta 4mm idi şimdi 16 mm olmuş ve yolk sac da oluşmuş ancak kalp atışı duyamadık henüz dr 21 inde tekrar gel dedi sizce normalmi ha bu arada bahsetmiştim benim geç döllenme satımla bir gitmiyor yanı 5 haftalık falan şuan.. normalmi böyle olması :KK43:
Normal tabi bir arkadadiminda oyle olmustu gec dollenme

Off kendi kendime nazar degdirdim :))
Hic midem bulanmiyor dedim 2saattir wcden cikamiyorum :KK43:
Ama bana oda kokusu dokundu galiba bugun temizlik yaptim air wick oda kokusu aldim okyanus kokulu ama bildigin minibus gibi kokuyor :)) bide halilara sıkmistim ayyy simdi bayilicam yaa

ayyy kızlar yokmu su bulantıya bıı careee... hayattan hıc zewk almaz oldummm :KK43:( her daıl bogazımda dugum gıbı bı kusma hıssı ayy hıcmı gecmez yaaa :KK43:(

canım bende de tuhaf bır hıs oluyor içim bulanıyor ama yogun degıl bugun dun bıraz daha kotuydu kı mınıbus yolculugu sonrası ıse gelınce ıstıfra ettım mecbur :KK22: ama böyle gırtlagında bır yumru varmıs gıbı senınde oylemı
ayyy o yumru neden gecmıyor hıccc bazan elımı bogazıma sokup cıkarasım gelıyor o dugumuuuuuuuuuu:KK47:

Yok 4 saattir devam ediyor dedim bıçak sağlanması gibi de ağrım var doktorun dediği eğer artarsa gel serum takariz yatış yaparız. Ben evde de yatarım zaten ama gözden çıkarmışlar bebeği tutar ya da tutmaz diye :KK43:
ah be guzelim keske gotseydin sancim artti deyip biran önce tedbirini al derim

X