2016 AĞUSTOS Ayında Tüp Bebek Tedavisine Başlayacaklar...

Simdi okudum canim.. uzulme.. arkadasin dedigi gibi olacagi varsa 1 tane bile yeter diger 2 tanesi de dondurulmus olarak kalir
Biliyosun benim esimin de morfoloji berbat

Veee asil sorun biz pat diye tup bebege karar verdik asilama dusunurken.. ve icki sigara ne ararsan var arkadaslar hadi ickiyi simdi biraktik ama bende sigarayi 2 ye düşürdüm..
Esim allahdan 3 ay once sigarayi birakmisti ama bu seferde bira ya sardi

Anlicagin benim hic umudum yok ama moralimide bozamiyorum cunku esim hic dikkat etmiyo bende yildim valla
Artik olacagi varsa olur kuzum ne yapalim olmadi diye uzulme bence dollenme olmus diye sevin ya hic olmasaydi

Mikroenjeksiyon yaptırsaydık daha çok embriyo mu olusurdu acaba
Gerekirse 3. Gun emb transfer i yapılacakmış

Mikroenjeksiyonu biz mi dicez onlara gormuyolar mi morfoloji kötü
Biz ilk defa deniyoruz onlarin bahsetmesi lazim
Bak sinirlendim simdi oyle bi ayricalik varsa soylemeleri lazimdi
Belki esininkileri mikroenjeksiyonla secmislerdir sordun mu tatlim inan sadirdim simdi

ZehreNur canim mikroenjeksiyon ekstra ucret mi ondan mi soylemediler acaba
Bak simdi bana geldiler
Anacim sadece spermi yikayip mi yaptilar zaten morfoloji sorunumuz var bizim
Cuma kontrolum var semra hanima vermisler ben sorucam bu durumu
Olmazki boyle
Valla yemem icmem veririm parasini zaten iznimi bu is icin yaktim maddi manevi zor

Ay benim kafam karıştı ZehreNur un olayından dolayı.. Benimde ilk denememde 12 yumurta toplandı ertesi gün aradılar 10 döllendi dediler. 2 si 5. Gün transfer edilecek dendi diğerleride dondurulacak.. 4lü ve 3 lü paket yapıp dondurmuşlar..eee burda arkdaşların dondurulma işlemine yumurta toplandıktan bi kaç gün sonra karar veriliyor.. Benimkine hemen ertesi gün donduruldu..bu işlemler merkez merkeze değişiyor mu.. Yoksa standar bir prosüdür var mı?

Sagol Allah razı olsun inşallah sıkıntısız ilerler.
Ben pek anlamadım canım 10 tane yumurta olgun dedi 3 ü döllenmiş diğer 7 olgun yum kalmış oluyo onlara ne oldu
Canim onlar dollenemedigi için yok sayıyoruz. Hiç takılma kaliteli olsun az olsun hiç önemli değil. Sana transfer için yetsin gerisi allahın inşallah

Canım sormazsan söylemiyorlar.. Ben dondurulma işlemini türk kanalının birinde dr biri açıklama yaparken duymuştum.. Ben sormasan dr söylemiyor.. Siğorta karşılamıyor özel dedi.. Bizde olsun dedik. Öylelikle dondurma kararı aldık.. Belki bilmediğimiz daha çok yöntemler var.. Sona saklıyorlar söylemek için galiba.

Kizlar artik eski tip tup bebek yontemi kullanilmiyormus ki telas yapmayin lutfen yani yumurtanin etrafina spermler koyulup bekleniyomus eskiden simdi artik heryer mikroenjeksiyon yapiyor yani bi yumurtaya bir sperm enjekte ediliyor lutfen daha fazla strese girmeyin

Kızlar cok tesekkur ederim moral verdiniz inşallah 3 mucizemde yola devam eder
Ben şoka girdim o an fazla bişey soramadım
Oyle garip bi hiski bi kadın sizi arıyo dogmamıs bebeğinle ilgili bilgi veriyo
Yarın arıycaklar o zaman sorcam inşaallah

Canim bak sana tanigi oldugum bi olay anlatayim senelerce bi cift bebek icin ugrasiyor vitaminler kurler tek bir yumurta bile yok dusun onca igneler oluyosun her seferinde ama yok sonra bir yumurta olusuyor ve o dolleniyor sonra ne mi oldu suan oglu var yani allahim ol dedikten sonra hicbisey önünde duramaz

ZehreNur ben simdi bi elime cayimi bi elime de memorial tup bebek kitabini aldim okuyorum icsi (mikroenjeksiyonu) foto cektim ama dosya boyutu sigmiyomus yazicam artik
Ama zehrecim haklisin gibime geldi yazayimda sende yorumlarsin

Çok şükür Rabbim hepimize bu mucize yi yasatsın.cumaya kadar rahat yok bana
Hamileler lütfen dua edin

Bak ZehreNur arkadasin dedigi gibi bozma moralini bak benim tek tup tikali digerinde sivi gecisi var ama şişlik oldugu icin normal degil dediler.. benim dogal yoldan hic sansim yok senin tuplerinde saglam
Hem daha dur bakalim transferin olmadi bile

Canim hic endise etme insallah onlarla hayline kavusursun bende ayni soku yasadim inan 17 yum toplandi 12si olgundu ve sadece 5 tane dollendi onlardanda 3 tanesi iyi durumdaydi ve suan en iyisi transfer yapildi.2 taneside donduruldu.seninde bu kalanlar en gucluleri eminim ve yollarina devam edecekler.o donemde hergun meryem suresini okudum sanada tavsiye ederim insana guc veriyo.

Morfoloji 1 ken dogal yolla imkansız benim zaten..
Burada transfer i iptal edilenleri okuduk.en korktugum durum bu.transfer olabilmek bile birsey.dondurmaya kadar gidebilecek mi 3. Güne sorunsuz ulasacak mı korkum bu.cumaya kadar uyku yok bana kızlar

İnşallah canim
Seninkide cok şasırtıcı olmus gercekten neyseki transfer olabilmişsin inş sıkı sıkı tutunur.Meryem suresi okuycam inş

tatlım mikroenjeksiyon zaten tüp bebekte yapılıyor. bak şöyle anlatayım benim eşimde biliyosunki varikoselden dolayı sperm 4 milyon %98 harektesizdi. %2 yerinde hareketliydi. biz ekstra 500 tl para verdik PISCI tekniği için bu ne demek: Spermlere bi ilaç işlemi ile kendisi hop yumurtayı buluyor ve kendi kendine lab ortamında yumurtayı döllüyor. eğer o teknik işe yarmazsa zaten el mahkum mikroenjeksiyon. ki sana morfoloji bozuksa zaten mikroenjeksiyon yapmışlardır:)

ben ekstra ücret ödemedim mikro için.yinede yapmıslarmıdır yani?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…