2016 AĞUSTOS Ayında Tüp Bebek Tedavisine Başlayacaklar...

Yok canım dondurulmuşum, baştan başlayacağız.. Sen peki?
3 tane dondurulmuşum var canım. denemek istiyorum onları. doktorum bebeği inceliycez eğer genetikse sizlerden test istiycem demişti. kromozom fazlalığından dolayı kaybettiğimiz çıkınca ikimizde test yaptırdık bişey çıkmadı. zaten gebeliklerin %70i kromozom anomilelirinden kaybedilirmiş. genetikçi kötü bir tesadüf olmuş dedi. muhtemelen gelişim aşamasında bebeğin kendi genini oluştururken olmuş birşey dedi bizim genetikler temiz çıkınca. bu yüzden dondurulmuşları gönül rahatlığıyla denemek istiyorum. sizin araştırıldı mı düşük sebepleri canım.

Merhaba kızlar. Eşimin sperm sayı ve hızında problem olduğu için Tüp Bebek yapmaya karar verdik. 6 aydır eşim tedavi görüyor, iyiye gidiyor sonuçları ama yaşımızda gidiyor. O yüzden tedavi ve aşılama ile zaman kaybetmek istemiyoruz. Ağustos ayında reglimle beraber İstanbul Bahçeci'de tedaviye başlayacağız inşallah bir aksilik olmazsa. Ön görüşmemizi yaptık ücretsiz olarak. Bazı testler istediler onları yaptırıp gideceğiz. Bana folik asit başlamamı söyledi dr. ve dün başladım. Folidoce yazdı. Var mı ağustos ayında tedaviye başlayacak olanlar benim gibi. Burdan haberleşelim hep beraber.
Bahçeci de tüp bebek ücreti ne kadar arkDaşım

Çok iyi canım sanslisin bu konuda duruma gore ohss olmazsan bazen opudan 3 gün sonra bazen 5 gün sonra transfer ediyorlar embriyonun durumunada bağlı bu biraz ben ohss oluldugum için kizimda dondurulmuş embriyoda fakat ben sunu anlamadım gecen Dr gittim bana sulu USG yaptı sen pcos değilsin geçmiş dedi bende şaşırdım belki bu kez embriyo sıkıntı çıkmazda taze embriyo transfer edebilirler
O zaman opu zamanı toptan izin almam lazım :) Bu sene iznimi bu işe ayırdım zaten :)

Ağustos sonuna denk geliyo canm ya eylül ortası gibi transferim olur heralde tabi aksilik çıkmazsa. Ben artık kesin konuşamıyorum çünkü insan vücudunun ne zaman ne yapacağı belli olmuyor. Kasım ayında transferim olacaktı ama çok yumurtam toplandığı için doktorum birde bebek koyarsak kaldıramazsın demişti dondurduk erteledik. aralıkta olacaktı progesteron hormonum bir anda yükseldi doktorum koysakta bebek tutunamaz demişti ocak ayına erteledik falan filan :) bu yüzden garantici olmamak ve vakti zamanı ne zamansa o zaman olsun demek en hayırlısı.
Evet ya hiçbirşeyin garantisi yok yaşayıp görüyoruz işte.

Merhaba kızlar. Eşimin sperm sayı ve hızında problem olduğu için Tüp Bebek yapmaya karar verdik. 6 aydır eşim tedavi görüyor, iyiye gidiyor sonuçları ama yaşımızda gidiyor. O yüzden tedavi ve aşılama ile zaman kaybetmek istemiyoruz. Ağustos ayında reglimle beraber İstanbul Bahçeci'de tedaviye başlayacağız inşallah bir aksilik olmazsa. Ön görüşmemizi yaptık ücretsiz olarak. Bazı testler istediler onları yaptırıp gideceğiz. Bana folik asit başlamamı söyledi dr. ve dün başladım. Folidoce yazdı. Var mı ağustos ayında tedaviye başlayacak olanlar benim gibi. Burdan haberleşelim hep beraber.
Mrb cnm hayırlı olsun ins bende agustosta tedaviye başlamak istiyorum ama eşimi ikna edemiyorum dogal yollarla olsun diyir benim eşimin de progressif hareketlilik inde sorun var

Mrb cnm hayırlı olsun ins bende agustosta tedaviye başlamak istiyorum ama eşimi ikna edemiyorum dogal yollarla olsun diyir benim eşimin de progressif hareketlilik inde sorun var
Herhangi bir ilaç kullanıyormu eşin? Hareket çok değişken oluyo. Biz ileri hareketi %15 e çıkardık 2 ay sonra tekrar %6 ya düştü. O sonucu görünce zaten tüp bebeğe karar verdik. Gönül ister hepimizin doğal yolla bebişi olsun ama sorun varsa doğal yolla beklemek çok zor. Sorunu düzeltmek lazım ya da tüp bebek

Aslında olabilir. Baştan hazırlamak daha iyi sanırım sonra çok karışıyor. Tabi başkan bilir :)

Herhangi bir ilaç kullanıyormu eşin? Hareket çok değişken oluyo. Biz ileri hareketi %15 e çıkardık 2 ay sonra tekrar %6 ya düştü. O sonucu görünce zaten tüp bebeğe karar verdik. Gönül ister hepimizin doğal yolla bebişi olsun ama sorun varsa doğal yolla beklemek çok zor. Sorunu düzeltmek lazım ya da tüp bebek
HerHangi bi ilaç vermedi doktor bruksel tup bebek merkezine gitmiştim haziran ayında bilmiyorum bende ne yapacagimi

Merhaba Can'ım tedavin hayırlı olsun.bizde de hareket azlığı var.ne kullandınız da yükseldi.benimde ilk denemem bahçeci umutta oldu bir ay önce negatif oldu.sorun sperm hareketi ve mırfoloji

Benim eşime proxeed plus verdi ürolog 6-7 aydır kullanıyor bahçecideki doktorumuzda opu ya kadar devam et dedi eşime
Proexed plus eşimde kullandı bi ara 6 ay, hareket biraz yükseldi o ara keçiboynuzu kürü de kullandık hangisi etki etti bilmiyorum.sayı ve morfoloji iyi mi sizde

Merhaba Can'ım tedavin hayırlı olsun.bizde de hareket azlığı var.ne kullandınız da yükseldi.benimde ilk denemem bahçeci umutta oldu bir ay önce negatif oldu.sorun sperm hareketi ve mırfoloji
O ay havuç suyu kullanmıştık. Keçiboynuzu kürü yapıyorum normalde ona ara verip havuç suyuna başlamıştık. O mu etkili oldu bilemiyorum. Sizin hız ne kadar?

O ay havuç suyu kullanmıştık. Keçiboynuzu kürü yapıyorum normalde ona ara verip havuç suyuna başlamıştık. O mu etkili oldu bilemiyorum. Sizin hız ne kadar?
Bizim ileri hızlı 0, ileri yavaş 5, yerinde 25 çıkmıştı en son. Mırfoloji de 1 çıkmıştı

X