2016 AĞUSTOS Ayında Tüp Bebek Tedavisine Başlayacaklar...

Kızlar çok asabim bozuk kimseye anlatamadim size yazayım dedim. İlk tüp bebek denememiz ce problem esimde bugün 7. Günüm test yaptım çıkmayacağını biliyorum sonuçta,ama inanın ona değil koskoca avukat ama cahil gorumcemin lsflarina çok üzüldüm kan testi negatif olursa yasa girerim dedim bu çocuk azarlar gibi başladı içindekileri kusmaya neymiş 31 yaş çok erkenmis daha 2 yıllık evlilimmis acele etmişim doğal akışına birskmiyirmusum olmazsa tekrar denemek olmazmış unutup akışına birakmaliymisim herşey normal olsa bırakırım diyorum kardeşine toz kondurmuyor doktor kısır dememis ki doktorlar para için tüp bebek diyormuş hem bu kadar igneye ilaca sağlıklı olmazmış nasıl kalkacagimi saputtim inanın 5 kere daha tüp bebek yaparım gık demem de bunlarla mücadele edemiyorum ya tutamıyorum ağlıyorum ınan ki insan içinden geçse de söylemez bir de dedi çocuk azarlar gibiydi kendi 40 yaşında bekar neymiş 10 sene bekleyen varmış bende 40 yaşını mi bekleyim dedim inşallah almıştır alacağını ay sizin de içinizi baydim su pozitifi görsem de şunların ağzına daha da laf vermesem

aynen canım bende seni oradan biliyorum. sen yaptırdın mı tüp bebek neler yapıyorsun?
tatlım biz mayısta dondurduk ohss olama riskiyle iki ay ertelenmişti. adet 3 günü ptesi dr gittim şimdi rahim kalınlaştırıcı ilaçalr içiyorum. minnoşlar dondu teyzesi.:)sen hiç korkma inan ki rabbim yardım ediyor en zoru tüp bebeğe karar vermek ve eminimki sonucu beklemektir. başa gelen her şey çekiliyor. içini ferah tutu ve ilaç saaatini asla kaçırma olay bu:)

cevabın için çok sağ ol. eşimden kaynaklı tüp bebeğe karar verdik. haftaya görüşmemiz var bilemiyorum ne zaman başlarlar artık. hem heyecanlı hem stresliyim. umarım herşey yolunda gider. :dua:
Canim en zoru bu tup bebegi kabul edip tedaviye baslamaktir sen zaten buna basliyosun en zorunu atlatmissin gerisi inan bana korkulacak bisey degil stres bu surecte en onemli sey stres yapma lutfen ilac tedavisi opu transfer derken bi bakmissin bize hamileyim haberini veriyosun:dua::halay:

Varikosel topiği burada buluştu :-)
Benim ilk kontrolum var bugun cok heyecanlı bi surec bakalım yumoşlarım büyümüş mü :-) pztesi opu olsun diye dua ediyorum
Basladıktan sonra transferi iple cekiyor insan
aynen valla... daha fazla kimseyi getirtmeeden rabbim versin bebişlerini biz çektik onlar çekmesin:)

Kızlar çok asabim bozuk kimseye anlatamadim size yazayım dedim. İlk tüp bebek denememiz ce problem esimde bugün 7. Günüm test yaptım çıkmayacağını biliyorum sonuçta,ama inanın ona değil koskoca avukat ama cahil gorumcemin lsflarina çok üzüldüm kan testi negatif olursa yasa girerim dedim bu çocuk azarlar gibi başladı içindekileri kusmaya neymiş 31 yaş çok erkenmis daha 2 yıllık evlilimmis acele etmişim doğal akışına birskmiyirmusum olmazsa tekrar denemek olmazmış unutup akışına birakmaliymisim herşey normal olsa bırakırım diyorum kardeşine toz kondurmuyor doktor kısır dememis ki doktorlar para için tüp bebek diyormuş hem bu kadar igneye ilaca sağlıklı olmazmış nasıl kalkacagimi saputtim inanın 5 kere daha tüp bebek yaparım gık demem de bunlarla mücadele edemiyorum ya tutamıyorum ağlıyorum ınan ki insan içinden geçse de söylemez bir de dedi çocuk azarlar gibiydi kendi 40 yaşında bekar neymiş 10 sene bekleyen varmış bende 40 yaşını mi bekleyim dedim inşallah almıştır alacağını ay sizin de içinizi baydim su pozitifi görsem de şunların ağzına daha da laf vermesem
Ya canım, sen ne bakıyorsun ki onun lafına... Şöyle bir dönemde bunları agzına almasından belli zaten ne kadar insanlık dışı oldugu. Ister Avukat olsun ister baska bisey, önce insan olmak lazim. Empati yapamayacak kadar acizmis... Zaten yapmasını da beklemeyelim. Dedigin gibi bu yasına kadar bekar olan bir bayanın bizleri "Bizler kadar iyi anlaması" mantıklı olmazdi. Boşver gitsin... Sen bebegine odaklan ve kimsenin lafına aldırış etme... :KK74:

Benim de olursa ilk tüp bebek denemem olacak ben kimseye söylemeyi düşünmüyorum kimsenin lafiyla ugrasamam yeterince stres e giriyoruz zaten semde takma kafana önemli olan okumak değil insan olabilmek hakkında hayırlısı olsun ins

canım bu kluptekilerin birbirini herkesden iyi anlaması, herkesin sevince sanki kendinin bebişi gibi sevinmesi yada üzülmesi yaşadıklarımızdan. bence sen bu süreçte kimseyi kafana takmamamya çalış. olay okumakla olmuyor. senden eşinden ve doğacak ki inşallah bebebğinden daha önemli kimse yok afedersin afkursun oooo:)

Benim de olursa ilk tüp bebek denemem olacak ben kimseye söylemeyi düşünmüyorum kimsenin lafiyla ugrasamam yeterince stres e giriyoruz zaten semde takma kafana önemli olan okumak değil insan olabilmek hakkında hayırlısı olsun ins
Kendi annem uzakta bunlar alt katımda oturuyor 1 hafta anne lerde yer içeriz demiştim burnumdan geldi her gittiğimde bana yanlış yapmisim hata etmişim gibi mesajlar verdiler heyecanımı hiç paylasmafilar ve bende giderek daha ümitsiz oldum tekrar deneyecem olmazsa bunlara inat gözleri de sürekli üstümüzde gizli saklı sürekli nasıl ankarsya gidecem bilmiyorum

Kendi annem uzakta bunlar alt katımda oturuyor 1 hafta anne lerde yer içeriz demiştim burnumdan geldi her gittiğimde bana yanlış yapmisim hata etmişim gibi mesajlar verdiler heyecanımı hiç paylasmafilar ve bende giderek daha ümitsiz oldum tekrar deneyecem olmazsa bunlara inat gözleri de sürekli üstümüzde gizli saklı sürekli nasıl ankarsya gidecem bilmiyorum
Aynı binada olunca oyle oluyor aynı kaderi paylaşıyoruz benimde ailem başka sehirde kaynanam lâ aynı binada oturuyoruz her doktor a gidince bi bahane bulup çıkıyorum allah yardımcımız olsun ins

Aynı binada olunca oyle oluyor aynı kaderi paylaşıyoruz benimde ailem başka sehirde kaynanam lâ aynı binada oturuyoruz her doktor a gidince bi bahane bulup çıkıyorum allah yardımcımız olsun ins
Birde 40 yaşında biyolojik saati bebek istiyor belli her yer kedi köpek e de var 3 kedi apartmanın onu kaynıyor kedi köpek bütün komşular şikayetçi güya hayvan sevmeyen insan sevmezmis felsefesi bu çok dutarliymis bence asil kedi köpeğe fazla kafayı takan insan sevmiyor. Onlara yaptığı masraf aylık inanın en az 500 tl sokaktakiler her akşam et kuru mama vs aç insanlar var ya onu bulamayan. Asıl duyarsız o. Bi kurban kesip dagittiklarini görmedim neymiş hayvanlara kiyiliyormus ufff ne döktüm içimi

Ya arkadaş duyarsız olmayın okuyup geçmeyin yaa bugün 9.gun test yaptım negatif çıktı cumartesiye kadar pozitif olurmu 3.gun dondurulmus embriyosu benim gibi olup sonra pozitif giren var mı yardım edin

Cekemiyorlar cnm boşver sen onları iyi düşün iyi olsun bebis pozitif enerji gönder köpekler havlasın de gitsin:kızgın:
Benim 6 yaşında oglum var o da tüp bebekle hamile kalmıştım çok sukur çok sağlıklı boşver kendini yıpratmak aslan gibi bi evladım olur inşallah canım benimm :dua:

Ühü ühü bu sabah kalktim sağlık ocağına gittim ilaç yazdırdım bi de kan vereyim dedim gelirken de idrar testi aldım ikinci idrarımdi test yaptım tertemiz sayfa hayalet bile yok bugün transferin 9.günü 3.gun embriyosu sol kasigım Hala ağrıyor yarin sabah ilk idrarla yine yapcam böyle bi durum yaşayan var mi???
ben merkezin söylediği tarihte kan verdim, bi bildikleri var da o günü söylüyorlar, hcg ölçtürün diyorlar arkadaşım, henüz daha erken ve 3. gün embriyosuymuş. inşallah sonucun güzel olur, inşallah bebeğin sana tutunmuştur. kendini yıpratmadan kan vereceğin günü bekle bence.

Birde 40 yaşında biyolojik saati bebek istiyor belli her yer kedi köpek e de var 3 kedi apartmanın onu kaynıyor kedi köpek bütün komşular şikayetçi güya hayvan sevmeyen insan sevmezmis felsefesi bu çok dutarliymis bence asil kedi köpeğe fazla kafayı takan insan sevmiyor. Onlara yaptığı masraf aylık inanın en az 500 tl sokaktakiler her akşam et kuru mama vs aç insanlar var ya onu bulamayan. Asıl duyarsız o. Bi kurban kesip dagittiklarini görmedim neymiş hayvanlara kiyiliyormus ufff ne döktüm içimi

sana saygısızca davranmış, zaten bu sorunu yaşamayanların bizi anlamasını beklemek boşuna arkadaşım, inşallah bebeğin seninledir.
"asil kedi köpeğe fazla kafayı takan insan sevmiyor" demişsin genelleme yapmak da doğru değil, hayvanları doyurmamız su vermemiz bizlere sadaka, o garipleri de birileri doyuracak.

Canim bence bu surecte senin modunu dusurmeye calisan cok insan olucak hic onlara taviz verme biliyorum cok zor iste biz oyuzden birbirimizi anliyoruz yasamayan anlayamaz... malesef birazda kiskanclik sezdim sanki ben yani kendi senden buyuk cocugu yok ve sen cocuk icin ugrasirken kendine yedirememis olabilir bak test gununr az kalmisken bebegini uzmene degmez hic kimse sonucta bu zorlu sureci tedavileri igneleri acilari sen cekiyosun kimse degil ben inan bunu ogrendim kimse icin kendimizi uzmeye yipratmaya degmiyo millet soyleyip unutuyor olan bize oluyor sen bebegini dusun pozitif alcan allahin izniyle lutfen modunu dusurmesine kimsenin izin verme

kızlar haftaya tüp bebek için görüşmeye gitmeye karar verdik.
biraz korkuyorum aslına bakarsınız.
opu işleminden geçen arkadaşlar çok zor mu ağrı sızı oluyor mu?
bir de hemen işlemlere başlıyorlar mı yoksa birkaç ayı bulur mu?
cevaplayanlara şimdiden teşekkür ederim.
Canım biz de geçen ay karar verdik hemen ilk adette başlanır sandık ama malesef ilk adetin peşinden rahim filmi çekilmem söylendi , bu arada tahlillerimiz yapıldı benim ve eşimin temiz çıktı çok şükür bütün tahliller ve rahim filmi , herhangi birşey çıkması durumunda ilaç tedavisi uygulanabiliyor , tamam artık bir sonraki adette başlarız dedik şimdi de labratuar bakıma girdi ekime kaldı :KK43: Allah hayırlısını nasip etsin zor bi süreç Allah yardımcımız olsun hepimizin...

Ya arkadaş duyarsız olmayın okuyup geçmeyin yaa bugün 9.gun test yaptım negatif çıktı cumartesiye kadar pozitif olurmu 3.gun dondurulmus embriyosu benim gibi olup sonra pozitif giren var mı yardım edin
Canim benim ilk denememde idrar testim hep negatifti hatta erken gebelik testlerinden ama kanda cikti insallah seninde oledir gec tutunmalarda idrarda cikmayabiliyor sen hemen moralini bozup etkileme bebesini

X