2016 AĞUSTOS Ayında Tüp Bebek Tedavisine Başlayacaklar...

4. Günü çok erken değil mi? Gerçi bende 6. Gün yapmıştım 2. Çizgi belliydi. 9. Gün tekrar yaptığımda netti ikinci cizgi.. 12. Gün kandada 270 çıkmıştı.. Hayırlısı olsun.. İnşaAllah iğnenin etkisinden değildir.
Sabah kalktığımda kaybolmuştu çizgi ignedenmis demek ki valla artık negatif idrar testlerinden de gına geldi be

Arkadaşlar kürtajdan ne kadar süre sonra tekrar tüp bebek denediniz? Tecrübesi olan arkadaşlar cvp verebilir mi? Dr hemen başlayalım vucut hazırken zaman kaybetmeyelim dedi.. Ama formda dolaşırken 3 ay sonra başlayanlar var ve bebeğin daha iyi tutunması için beklemek gerekli diye.. Kafam karıştı.. Çarşamba randevum var ve bu ay sonuna 2. Denemeyi yapmak istiyorduk.. Ama biraz tırstım sanki.. Dondurulmuşlarım vardı..
Kurtajin ne amacla yapildigiyla alakali aslinda. Bazi drlar rahmin yenilenmesi icin bile kurtaj yaptigndan tedaviye bir sonraki adette basliyorlarmis. Ama dusuk sonrasi yapilan kurtajlarda bebegin kac haftalik olduguna gore sure degisiyor. Mesela benim melegimin kalbi 16. Hafta bitip 17. Haftaya girdigimiz zaman durmustu dr 6 ay ideal sure demisti.

Kızlar birde batıl inanç ama nuray sayarinin yumurta ritüeli var duydunuz mu onu yaptım dun gece yumurta piserse pozitif oluyormuş kirdigim gibi kaldı pismedi benim. İnsan herşeyden medet umuyor ne zor bizim işimiz ya

Tşk ederim canım bilgi için.. Sıkmazsam seni bi soru sorabilirmiyim? Kürtajdan sonra rahimde yapışıklık gibi bişey oluyormuş.. Fırmda okudum.. Tedaviye başkamadan önce böyle bir sorun olup olmadığı için herhangi bir kontrol oldu mu?? Benim kontrolümde dr rahimin temiz olduğunu söylemişti..
Bunun icin rahim filmi hsg veya histereskopi en net cevabi veriyor.

S Sinemix91 naptın tatlm yaptn mı ben yaptm çıkmadı :KK64::kahve:
Canim cok sık tuvalete ciktigim icin ikinci idrarimla yaptim da ne desem bilemedim ilk defa ikinci cizgi gordum ama silikten ziyade hayalet cizgiydi incecikti o yuzden ne umutlanabiliyorum tam nede umutsuz benim 10gün adet grcikmem olurdu o zaman test yapardim ince silik de olsa hic gormedim ikinci cizgi ama bu sabah ilk defa vardi csnim yarin ve persembe de yapicam canim test

Canim cok sık tuvalete ciktigim icin ikinci idrarimla yaptim da ne desem bilemedim ilk defa ikinci cizgi gordum ama silikten ziyade hayalet cizgiydi incecikti o yuzden ne umutlanabiliyorum tam nede umutsuz benim 10gün adet grcikmem olurdu o zaman test yapardim ince silik de olsa hic gormedim ikinci cizgi ama bu sabah ilk defa vardi csnim yarin ve persembe de yapicam canim test
2.idrar olduğu için öyle çıkmış olabilir tatlım. Aynen tekrarla ama yüksek ihtimal tutmuş yada tutunmuşlar :halay: haber et bana da bende yarın bida yaparım bakalım

kızlar merhabalar lutfen yardımm!!!! aranızda devlette tup yaptıran yok mu fıyatın ne kadar tututgnu soylersenz cok sevınırım raporlu ve devlette yaptrnca ne kadar verdınız acaba ? ozelde yaptıramıorumda sımdılık.
Ben 2500 hastaneye verdim ilaclarda 500 tuttu. Tabi ilaclar kisiden kisiye degisiyor. Doktorum docent oldugu icin bazi ucretler biraz daha yuksek. Normal poliklinik ucretleri belki daha dusuk olabilir.

Kurtajin ne amacla yapildigiyla alakali aslinda. Bazi drlar rahmin yenilenmesi icin bile kurtaj yaptigndan tedaviye bir sonraki adette basliyorlarmis. Ama dusuk sonrasi yapilan kurtajlarda bebegin kac haftalik olduguna gore sure degisiyor. Mesela benim melegimin kalbi 16. Hafta bitip 17. Haftaya girdigimiz zaman durmustu dr 6 ay ideal sure demisti.
Canim sendemi 16 haftada kaybettin bebegini bende 16 haftada kaybettim banada 6 ay sonra basladi tedaviye insallah bukez yuzumuz guler :KK43:

2.idrar olduğu için öyle çıkmış olabilir tatlım. Aynen tekrarla ama yüksek ihtimal tutmuş yada tutunmuşlar :halay: haber et bana da bende yarın bida yaparım bakalım
Insallah canim ya insallah bak senin de bende bir gün sonra olmus transferin canim daha cok erken idrarda cikmamis olsa bile üzülmüyoruz tamam mi ben de cok dusunmemeye calisiyorum birkac gün yapalim bakalim ama kandaki gibi olmaz cikmasa bile hemen üzmek yok kendimizi anlastik mi:)

Kızlarr hepinize günaydın mutlu bir gün diliyorum hepinize.. Burda sonuçları okudukca çok mutlu oluyorum içim kıpır kıpır oluyor.. Bende adetimi bekliyorum dondurulmş transferi için bugün opunun 10. Günü hala bişey yok. Bu konuda bilgisi olan varmı?
Valla ben 12.gunu olmustum canim biraz gecikiyo herlade ilaclardan dolayi birde cok sancim olmustu baslamadan once normal adet sancisinin 3-4kati kadar siddetli agrilar oluyodu.oda opudan kaynakli sanirim

Canim sendemi 16 haftada kaybettin bebegini bende 16 haftada kaybettim banada 6 ay sonra basladi tedaviye insallah bukez yuzumuz guler :KK43:
İnsallah ilk asilamamdi tutmustu ama 8. Haftadan sonra yogun kanamalarim oldu hastanede yattim uzun sure tutabilmek icin ama olmadi. Olmayinca olmuyormus dogsaydi 2.5 yasinda olacakti belki simdi kardes icin tedaviye baslayacaktik :cry: umarim Allah hepimize saglikli hayirli evlat nasip eder:dua:

İnsallah ilk asilamamdi tutmustu ama 8. Haftadan sonra yogun kanamalarim oldu hastanede yattim uzun sure tutabilmek icin ama olmadi. Olmayinca olmuyormus dogsaydi 2.5 yasinda olacakti belki simdi kardes icin tedaviye baslayacaktik :cry: umarim Allah hepimize saglikli hayirli evlat nasip eder:dua:
Canim hic hesap yapma ben pek dusunmemeye calisiyorum cunku bu surecte moralimizi bozcak birsey olmasin tedavimizi etkilemesin diye ama gercekten cok zor en azindan orda bi melegimiz var insallah allah bizi hayirli saglikli uzun omurlu evlatlarla mukafatlandiracak:anneadayı:

ıns bu sefer 0,01ı gormezsın canım . o duyguyu bende yasadım allah bırdaha yasatmasın bızlere cokda umutluydum aslında dusununce sen ıyı dusun ıyı seyler olsun. hayırlısı ole pozıtıfınıde gorursun.
İnşallah inşallah ne adaklar adadım hepsini yapmak nasip olur inşallah. Kan verdim şimdi iki saat sonra çıkacak. Nasıl geçecek bu iki saat bilmiyorum

Insallah canim ya insallah bak senin de bende bir gün sonra olmus transferin canim daha cok erken idrarda cikmamis olsa bile üzülmüyoruz tamam mi ben de cok dusunmemeye calisiyorum birkac gün yapalim bakalim ama kandaki gibi olmaz cikmasa bile hemen üzmek yok kendimizi anlastik mi:)
Aynen canm bende takmamaya çalışıyorum. Çıkmazdı zaten bugün biliyorum.

X