2014 ygs/lys günlüğüm

ben de E demiştim ama A diyor cevap anahtarında

Yemek yiyordum aklım soruda kalkınca yarıda bıraktım
Gamze öncelikle yüklerin değerlerini yazdım.

http://www.resimagaci.com/img/l26pl71.jpg

P/4 yükü 6h hareket ediyorsa
P/2 yükü 3h hareket eder. Yarıçapı 2 olduğundan 3/2 tur atar.
P yükü 3/2 h hareket eder yarıçapı 3 olduğundan 1/2 tur atar.

Eklentiler

• $20131010_162828.jpg
    27 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleme:

bir arkadaşa anlattırdım yalnız dönmelerde yüke bakmıyorduk diye hatırlıyorum o kısımda bir kafam karıştı bana anlatımı şu şekildeydi sana da paylaşayım
Tabiki bak şimdi x makarası 6 tur döndüğüne göre bu 12pir yapar.Y makarası hareketli makara olduğu için bu 12pir nin yarısını dönmeye yarısını yükselmeye harcar yani 6pir hareket edicek oda 3/2 tur yapar.Aynısı z içinde geçerli 3pir lik hareketi var 3pir=2.p.3.x dersen x=1/2 bulursun

Yük ile yükselme ters orantılıdır. Hareketli makarada kuvvetin yükün yarısına eşit olduğundan 2 katı kadar yol alır. O yüzden yükleri bulup ters orantı ile yapmak benim kolayıma geliyor. Onun haricinde yaptığımız işlemler aynı sadece anlatımlarımız farklı.

salı günü verdiğim sipariş anca dün akşam elime ulaştı (bir daha o siteden alışveriş yapmayacağım)
mat2 simetri ve fem ygs lys geometri istemiştim bugün geometriye başlıyorum bayramda evde pek fazla kimse olmayacağından gündüzleri mat2 ye başlarım çoğunluğunu tamamlamış olurum diye düşünüyorum bayram tatili bitene kadar

ben bu kadar çıkarcı paragöz bi dershane daha görmedim sildirdim kurtuldum rahatladım ya o parayla kitap alır evde hazırlanırım daha iyi

dershaneden de kurtulduğuma göre artık program yapma zamanım gelmiş bu gece veya yarın oturup bir program çıkarıp günlüğümü güncellemeye kaldığım yerden devam edeceğim artık bu kadar boş kaldığı yeter

bugün çalıştıklarım üçgende benzerlik, çemberde açı ve uzunluk birkaç testim kaldı onları da bitirip şu tekinay fiziğin cd sorununu halledeceğim

bugün yaptıklarım
Tekinay fizikten video izleyip konu anlatım testlerini çözdüm ve soru bankasından 14 test çözdüm çalıştığım konulardan
ayrıyeten geometriden de 3 test çözdüm çember konusundan
yaklaşık 200 soru ve 3 konu bitti

bugün yine tekinaydan kaldırma kuvveti ve katı basıncı konularına çalıştım sadece

dün çok verimsizdi sadece sıvı ve gaz basıncına çalıştım

bugün tekrar yaparak geçti
150 Türkçe-sözcükte ve cümlede anlam(final)
54 Geometri-açılar(final)
20 Mat-sayılar(final)
26 Fizik-sıvı basıncı(tekinay)

Biyoloji- Ekoloji konu+105 soru / Canlıların sınıflandırılması konu+113 soru
Türkçe- Cümlenin anlam ve yorumu 155 soru
fizik- Gaz basıncı konu+24 soru

Biyoloji- solunum konu+60soru
Geometri- üçgenler 144soru
Türkçe- sözcükte yapı 60 soru

devam edecektim ama moralim bozuldu o yüzden vazgeçtim kısa dönemli bunalıma giriyorum sabah yine çıkacağım

değmesin yağlı boya
sıcağı sıcağına yaptığım deneme sonucumu paylaşayım (yine fem yayınlarından) halamlara gideceğim akşam çalışacaklarımı da sonra paylaşırım
Türkçe: 38D 2Y
Sosyal: 31D 7Y 3B
Matematik: 36D 1Y 3B
Fen: 33D 4Y 1B (fizik 11D 3b Kimya 3y 10d biyoloji 1Y 12D kimya niye böyle oldu anlamadım bir göz geçirmem lazım sanırım organik kısmına )

grip oldum ben yine ya

fizik-Gaz basıncı konu+33 soru
biyoloji-Fotosentez konu+85 soru
Geometri- benzerlik 24 soru
bugün benden bu kadar uykusuz ve hastayım güzelce uyumam lazım yarın kendime geleyim

Son düzenleme:
kaç gündür hastayım yatıyorum yediğim her şeyi çıkarıyordum o yüzden susuz ve açlık sebebiyle halim olmuyordu pek elimden geldiğince birşeyler çalıştım yine de pek fazla değil ama hiçbir şeyden iyidir
biyoloji- Mayoz-Mitoz-Eşeyli-Eşeysiz üreme konu+119 soru
geometri- açıortay-özel üçgenler 108 soru

Bitkilerin yapısı konu+75 soru
Bitkilerde taşıma konu+34 soru
Bitkilerde beslenme-büyüme ve hareket konu+45 soru
ve son olarak Bitkilerde eşeyli üreme ve çimlenme konu+42 soru
ve böylece bir kitabın daha sonuna gelmiş bulunmaktayım palme biyoloji 1 bitti

Ben de finaldeyim, hazırlanıyorum İstanbul Tıp istiyorum ben de.. Ama şu sosyali bi türlü halledemedim gitti 30ün üstüne bir türlü çıkamıyorum. Bana kalırsa ygs %100 etkiliyor valla ne yaparsan ona göre çalışıyorsun lys adına o yüzden ygsde ilk 3000de olmak istiyorumm ve dolayısıyla sosyale muhtacım

ben dershaneyi bıraktım
benim de sosyal sıkıntılı 30un üstüne çıkamıyorum son 1 ay kala çalışacağım ona şimdilik hatırladığım kadarıyla çözüyorum denemelerde bakalım ne olacak

Hangi şubedeydin? ben de öyle düşünüyorum son bir ay kala yoğunlaşıp fem kapsül tarzında denemelerle yükseltmeye çalışıcam bakalım artık..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…