2014 Yarenleri! :)

Neyse kizlar daha fazla konusupta canimi sikmayacagim beni tanimayip boyle bir yargilama yaptig
Şuraya bak beni tanımıyorsun bile nasılda diikkati üzerine toplamayı basarmıssın. Git sevdiğin kızçelerinle özelden konuş ozaman burdan kimseyi yargılama hakkına sahip değilsin burda herkes ağzına geleni söyleseydi ohoooo burasının cılkı cıkmıstı. Canım ya beni burda tanıyan tanır art nıyetli olmadığımı bilen bilir. Gerisi senin fesat düşüncelerine kalmış. öyle uzun uzun yazmayı biliyorsun birde yorumum ustune yorum yapılmasın demişsin komiksin gerçekten sen konuş konuş ama sana cevap verilmesin oldu yaa.. Allah kimseyi milletin mutluluğuna üzülen zihniyette bırakmasın. Sende birgün şafak doğan güneş diyeceksin! dilerim ki mutluluğuna kimse gölge düşürmesin. Kal sağlıcakla

Saçmalığın daniskası hemde. çok üzüldüm salvo ne bileyim sinirden cok kırıldım. Yakıstıramadım kızlarımıza böyle şeyleri. bende asker bekledim onların en iyui halinden ben anlarım . ANlıyorum ki hassaslar ama bende o dönemden geçtim ve hala hassasım. Neyse yasayaıp görecek hepsi.

Hoş olmayan ne açıklar mısın? Ohh teskereyi aldık çatlayın patlayın gibisinden saçma sapan ya da çocukça yazılmış bir şey yok ki ortada rahatsız olduğun şey ne? En başından beri buradayız ve hiç kimsenin teskereden rahatsızlık duyduğunu görmedim. 1 yılımı burda geçirip üzüntümü kavgamı endişelerimi yazdıysam sevincimi de yazarım. Yazdığın şey tek kişiye hitap etmediği için cevap verme mecburiyetindeyim. Şunu da söyleyeyim şafağın en başından beri buradayım ve bir kişi bile senin takıntığın uslubu takınıp bu tarzda konuşmadı.

Canım üzüntüsünü paylaşan paylaşır sevincini de paylaşan paylaşır. Yarın öbür günde hangi konuların konuşulup hangi konuların konuşulmayacağına karar verilir sanırım bu hal alacak topik

Bu tarz polemikler bu topiğe hiç yakışmıyo!!! Ben kimsenin nispet yaptığına şahit olmadım.. Aksine kavuşanlar oldukça mutlu oldum onların adına... Hatta arada açıp askerlerine kavuşup yarenliğe devam eden kızların topiklerini bile okuorum.. Mutlu oluyorum çnkü insanların mutlu olmalarıyla.. Elbet bizde bi gün şafak doğan güneş diycez, paylaşmayalım mı yani? Benim işim bitti bu topikle deyip yazmayalım mı? Yapmayın lütfen..

Nidakuşummmmm şahsım adına konuşucam çnkü herkes kendi düşüncesini belirtmekte özgürdür!!! Çooook mutluyum gökinle kavuşmuş olmanaaaa:) rabbim bi daha hiç ayrılık göstermesin inşallah.. En kısa sürede bizede nasip olsn şafak doğan güneş diyebilmekkkk:)

M mltm22

Kanki? Nida'yla toplasan 3 5 kere anca bu topikte konuşmuşumdur onun haricinde özelden vs konuşmuşluğum yok bile. Sana bunu neden açıklama gereği duyduğuma gelirsek, birinin mutluluğundan rahatsızlık duymadım diye illa o kişinin kankim olması gerekmiyor. Derdini burda paylaşan insan geldi mutluluğunu da bizimle paylaştı. Evet uslubun güzel değil bu topik hiçbir zaman bu uslubu görmedi.

Bir kaç ünlemde benden canım!!!!!! Allah herkesi sevdiğine kavuştursun, hiç kimseyi de kimsenin mutluluğundan rahatsız olacak bir hale getirmesin inşallah. Düşüncemi belirtmekte özgür olduğuma göre yazdıklarımdan kimse rahatsızlık duymasın!!!1

Son düzenleme:
Kızlar olayı kavga ortamına çevirip de tartışma olmasın yani dün düşünceler söylendi ve bitti bu kadar uzamasın yani.. Kimse kimsenin şahsına hakaret,küfür ya da kaldıramayacağı şeyler söylemedi. Ve biz de lanet olsun nerden teskere aldı demedik sadece olayı söyledik bu kadar yani. Ben 1 yıldır asker beklemesem de 5 aydır bekliyorum ama geçmişi de biliyorum ben bozulduğum veya alındığım şeyler üzerine yazdm. Kimse kişisele indirgemesin yani. Yoksa buranın bi adı var ASKER YARENİ. Hepimizin amacı DOĞAN GÜNEŞ. Ama bunu kalp kırmadan göze sokmadan yapabiliriz. İnsan kendini bilmez dışardan göz olarak söyledik burda. Burda çok kişi teskere aldı ama kimse böyle tepki almadı. İğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır diye boşa denmemiş. Olay çok büyüdü yanii bu kadar büyütülmemeli.

Duhammmmmmm kimseyi savunmak için söylemiyorum ama dün nîdanın abarttığı bi durum yoktu ki.. Nispet yaptığını düşünmüyorum ben.. Ki nidayla konuştuk düğün içim şafak sayıcan bebiş için safak sayıcan diye...

Hepimiz için geçerli durum değil mi bu? Hepimiz bi gün şafak doğangüneş demiycekmiyiz? Arada kouşmuyomuyuz askerlerimiz gelsinde çeyiz topiklerine düğün topiklerine geçelim diye? Rabbimin izniyle hepimiz askerlerimize kavuşucaz hepimiz düğünlerimiz için şafak sayıcaz.. Ben burdaki kızlarla çok güzel bağ kurduğumuzu düşünüyorum, kopmak istemem açıkcası..

Sizi tanimiyorum. Madem fikirlerimizi söylemekte özgürüz, buyrun buda benim fikrim:

Siz burda ki insanların mutluluğunu kıskanacak bi insansanız, yorumunuz anlarım. Hiç bir şekilde eleştiri kaldıramıyorsunuz ama kendiniz bi kızın mutluluğunu eleştiriyorsunuz. Topiğe girmediğiniz her halinizden belli oluyor, çünkü burda başkalarının sevincine ortak olmak gayet normal.

Bu arada benim askerim de 1 aydır tezkeresini aldı. Bende mutluluğumu burda ki kızlarla paylaştım. Hepsi de çok sevindi. Samimiyet önemli tabi.

Selametle.

Allah kimseyi milletin mutluluğuna üzülen zihniyette bırakmasın. Sende birgün şafak doğan güneş diyeceksin! dilerim ki mutluluğuna kimse gölge düşürmesin

Şu söylediklerin olayın özeti işte.
Ben de asker yareniyim,her gün her gece ağlayarak gözüm yolda bekliyorum.
Şafağı benden fazla olanlara Allah sabır versin diyorum,az olanlara da ben de o günleri görücem inşallah diyorum.
İnsanlar birilerinin kendinden geride olmasından tatmin oluyor herhalde,halbuki onun gelmesi benim şafağımın azalması demek,ya da o gittiğinde benim sevdiğim yanımdaydı,o geldi benimki de gelecek demek.
Aynı yollardan geçtiğin birinin mutluluğu bu,bunu bunu yaşayan biri de anlamazsa kim anlar daha..

Böyle mutlu günde insanın eli gitmez ters bir şey yazmaya,çok şaşırdım.

Eleştirinin de bir üslubu olur,derde nasıl ortak olunuyorsa sevince de ortak olunur,o zaman şafak olunca hepimiz ortadan kaybolalım,ayıp diğerlerine.
Ya da evlenirken de yazmayalım,evlenemeyenlere ayıp oluyor o zaman.
Kız oh çatlayın yazmamış sıkıntılarını paylaştığı gibi sevincini paylaşmış
Nispet yapsa tepkiyi anlayacağım,ama bu üslubun nedeni nedir anlayamadım hiç dahil olmadığım bir topiğe yazma gereği duydum.

Allah herkesin kalbine göre versin,üzülme..

kızlar lütfen ayrım yapma veya kıskançlıkla itham etme gibi yorumlar yapmayalım.... bu bizi birleştirmez daha da ayırır.... hepimiz hassas dönemdeyiz... bir paylaşımı samimiyetsiz veya abartı bulabiliriz, bunu düzgün bir uslupla belirtmekte hiçbir sakınca göremiyorum...
alıntı yapmadığımız mesajlarımızda kişileri ima ederek yorum yapmazsak çok daha iyi olur diye düşünüyorum... burda herkesin herkes üzerinde ufak da olsa hakkı var...

Canım nolmuş burada bende senin arkandayım demekki senin yaşadıklarını 42 gün sonra bende yaşayacağım bunu anlamış oldum tecrübe oldu teskereyi aldık şafak doğan güneş dememem gerekiyor sen mutlu olduğun bir duyguyu bizimle paylaştın he beğenen beğendi beğenmeyende es geçebilirdi . sen bunları hiç düşünme bak sevdiceğin geldi koskoca askerlik bitti geriye düğün telaşı kaldı sonra bi bebek telaşı :) ayrıca senin kavuştuğunu görmek bana umut verdi biliyor musun hem senin adına hem kendi adıma çok mutlu oldum mutluluklar dilerim nereye gidersen beni de davet et olur mu :)

alinti yapmadigimiz mesajlarimizda kisileri ima ederek yorum yapnazsak daha iyi olur kismi banaydi galiba.. alinti yaptim ben canim ama olmamis, deneyebilirsiniz alinti icine yazdigi icin arkadasi cevapla yapamiyoruz

Cankuşummmmmmmm nasılsın bebeğimmmm

Cankuşummmmmmmm nasılsın bebeğimmmm
çok iyiydim kitabımı bitirebildim ama buraya bi girdim aman olanlar olmuş ama hala iyiyim güçlü olmam lazım askerim gelecek 42 gün sonra söylemese miydim acaba :) sen nasılsın napıyorsun Güzel kalpli Deniz'im iyilik meleğim benim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…