2014 Temmuz Anneleri Doğum Hikayeleri

Bir doğum hikayesi bizden...
Hamileliğimin 16. haftasında bir sabah kalktım ve tuvalete gittiğimde pıhtı pıhtı kanlar geldiğini farkettim.İlk başta hafif bir kanama oldu panik yapmayayım dedim ama adet kanı gibi kan gelmeye devam etti.Eşimi uyandırdım,doktorumu aradık ve hastaneye yanına gitmek üzere hazırlandık.Yapılan ultrasonda bebeğin eşinin dörtte bir rahimden ayrıldığını ve daha çok kanama olacakmış gibi durduğunu öğrendim.Doktorumun söylediğinde göre ilk o ultrasonda kanamayı gördüğünde çok umutsuzmuş ama bana belli etmek istememiş.Kanama kahverengiye dönüp azalarak devam etti,tam bitiyor diye ümitlenirken 18. haftada gene kanama geçirdim.Karnımda adet sancısı gibi sancılar vardı ve çok korkmuştum.Yine kanamam azaldı ve bitti.Ama eski kanama alanlarından dolayı rahmimde hep bir kasılmaya yatkınlık başladı.Ayrıntılı ultrason raporunda bile rahimdeki sertleşmelerin olduğu not edilmişti.Kanamalı gebelik geçirenlerin erken doğum riski olduğunu biliyordum ve zaten ağrı hissettiğimden mümkün olduğunca dinlenerek ve yorulmadan hamileliğimi geçirmeye çalışıyordum.Derken 22. hafta gibi rahim ağzı boyumun 30 mm e indiğini öğrendim ki daha on gün önce 45-50 mm di.Haftalık kontroller başladı.Rahim ağzı 28 ile 33 mm arasında gidip geldi.

27. haftada ağrılarım da biraz artış hissettim.Önce normal her zaman olan ağrılarım sandım.Bir arkadaşımızla buluşacaktık,buluşmaya gittik.Otururken iyiydim ama yürüyecek hal hissetmiyordum.Hala birşey olmaz diyordum çünkü hamilelik boyunca çok fazla kişi tarafından pimpirikli olmakla suçlanmıştım.Arkadaşlarımın da tembihiyle o gün eşimle hastaneye gittik.NST de şiddetli sancılar çıktı.Hastaneye yattım.Rahim ağzım sancıyla 15 mm e kadar düşüyordu.Sancı yokken 25 mm oluyordu.Erken doğum tehditi nedeniyle 3 gün hastanede kaldım.Ciğer geliştirici iğne ve ilaçlar yapıldı.Sancılar azalınca taburcu oldum ama evde yatmam gerektiği söylendi.Annem bize geldi ve tuvalet ile günde üç kere yemek yemek dışında yattığım yerden kalkmadım.Derken 31. haftada karnımda düzenli kasılmalar hissettim ama ağrım yoktu.Gene hastaneye gittim ve NST de düzenli ağrıları çıktı.2. kere ciğer geliştirici iğneler yapıldı.Doğumu durdurmak için ilaçlar verildi.Evde istirahate devam ettim,kasılma önleyici ilaçlar,sabah- akşam vajinal fitil ve haftalık iğneler oluyordum.Rahim ağzı boyum 22 mm di.32. haftada rahim ağzı yaklaşık 10 mm civarına indi ve bir parmak açıklık oluştu.Doktorum sancın başlarsa doğum olur artık dedi.Evde yatmaya devam ettim.34. haftaya geldiğimde içim bir miktar rahat etmişti.Ama tabi ki hala amacım 37. haftalara kadar gelebilmekti.

34+4 günlük hamileyken bir sabah 7 buçukta uykum kaçtı ve salona geçip uzandım,internete bakmaya başladım.Daha önce bilmediği,gaz sıkıştırması gibi de olan ama kasıklara ve beime vuran bir sancı hissettim.Önce önemsemedim ama birkaç defa daha olunca eşimi uyandırdım.Ağrı geldiğinde kıvranıyordum.Eşim doğum olabilir bence dedi,doktoru aradık.Doktorun muaynehanesindeki NST bakımdaydı.Başka bir hastanede NST çektirdik.NST de ciddi sancı görünmüyordu,ama ben 20 dakikada 3 kere kıvranmıştım.NST mizi de alıp doktora gittik.Doktor bebek rahim ağzına baskı yapıyor ve bu nedenle ağrı oluyor olabilir.Doğum başlasa bile bu durumda NST de belki çıkmayabilir dedi.Beni masya alıp muayene etti ve %80 effase 5 cm açıklığın var dedi.Sancı da tutunca bu zaten doğum sancısı,bugn doğum olacak,ne şekilde doğurmak istiyorsun diye sordu.Tbi ben salya sümük ağlamaya başladım çünkü bebeğime birşey olmasından çok korkuyordum.Planımız 2 buçuk kg altı ve 35 hafta altı sezaryen bunun dışında normal doğumdu.Bebek küçükken travmaya uğramasın diye yenidoğan doktorları sezaryeni öneriyordu.Benim bebeğim tam sınırdaydı,hafta olarak 34+4 ve kilo olarak 2360 gr dı.Hiç risk almak istemedim.Doğum düşündüğümüz hastaneyi aradık ve yoğun bakımda yer olup olmadığını sorduk.Allahtan yer vardı.Hemen hastaneye geçtik.Üstümü giydirdiler.Anestezi doktoru ve yenidoğan yoğun bakım hemşiresiyle görüştük.Annemlere haber verdik.Ameliyathaneye inerken çok heyecanlandım,özellikle eşim ameliyathane kapısında kalınca çok kötü hissettim.Ama doktorumu görünce rahatladm.Anestezi doktoru spinal anesteziyi yaptı,bacaklarımda uyuşukluk hissetmeye başladım.Hemen uzandırdırlar.Ameliyat başladı ve bir 10 dakika içinde bebeğimin ağlama sesini duydum.O ağlayınca içim rahatladı.

Bebeğim doğum sonrası yoğun bakıma girdi.5 gün yoğun bakımda kaldı.En zoru onu hastanede bırakıp benim taburcu olarak eve gelmemdi.Hayalimde hep babasıyla elimizde ana kucağı apartmandan içeri giriyorduk.Elimiz boş eve gelmek çok zordu.Ama 3 gün sonra kuzumuz kucağımızd yüzümüzde koca bir tebessümle aynı apartmandan içeri girmeyi bize nasip etti Allahım.2 gündür biz kuzuya,o da bize alışmaya çalışıyor.Bugün kontrolde kilo verdiğini öğrendim.İçim gitti.Allah kimseyi kuzusuyla ve bebek hasretiyle sınamasın.Şu an çok yorgunum ama oğlum bana hıçkırarak bakıyorBu hayatta daha güzel ne olabilir ki?:nazar::emir_bebek::emir_bebek:

Rabbim in mucizeleri okadar bol ki ne desek az o senin melegin senin yavrun ve artık kollarında Allah ım.nazarlardan saklasın sizi maşallah ikinizede ..ins en kısa sürede dahada toparlar kuzucugun ...

Rabbim olmayana da nasip etsin ins...

Gizem cim bizde kuzunun bi fotosunu bekliyoruz artık müsait bi zamanda öpüyorum cook onun minnak ayaklarını....

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

canim benimmmmm :KK16: rabbim anali banali hayirli saglikli uzun omurler versin yawru kusuna.... Cok güzel anlatmissin :KK14: allahim korusun sizi ins hep....
amin canım rabbim sizlerede nasip etsin :))

sağolasın canım ALLAH razı olsun.ayy inşallah kucağına alacaksın artık kaç kilo doğdu canım.
mucize bebek ne zorluklarla olmuş rabbime şükür sağ salim nasip etti artık sağlıkla büyür inş...
bugün kucağımda çok şükür taburcu olduk canım aminnnn inşallah canım :))
maşallah oğlumuza Allahım sağlıklı uzun ömürler versin inşallah cümlemizinkine
amin canım inşallah :)

Doğumun 8.günene geldik,oğlumu temmuzda beklerken haziranda gelmeyi uygun gördü.
5 haziran gecesi 11 de ağrılarımın şiddeti artmaya başladı ağrı girdiği an nefesim kesiliyor tıpkı doktorumun tarif ettiği gibi karnım o an taş kesiliyor 1 dakika sonra ağrı geçiyordu,son günlerde bu tür ağrılar beni sık sık yoklamıştı ve doğumdan 5 gün önce doktora bu şikayetle gittiğimde muayene sonucunda erken doğum tehlikemin olmadığını söyleyince ağrılar konusunda tereddüt yaşamıştım o geceyi böyle sabah ettim.Sabah 13 :00 den sonra ise ağrılar dayanılmaz boyuta geldi eşimi aramaya karar verdim ama o ağrılara rağmen gidip gitmeme ikilemini yaşadım.Arabada eşimin dayısıda vardı yakın bir hastaneye gidelim pek doğuracağa benzemiyor sözü o an çektiğim sancıların üzerine çok ağır gelmişti sırf inleyip ortalığı ayağa kaldırmadığım için anlaşılan ciddiye alınmamıştım zoruma gitmişti...
Hastaneye vardığımızda müthiş bir kalabalık vardı hemşireler o günün izdihamında yakınıyordu,sıra bana geldi önce nstye alındım nst de düzenli ve sık kasılmalar görüldü alttan muayenede açıklık tespit edildi emin olmak için birkez daha tokoya bağlandım yine düzenli kasılmalar çıktı doktor erken doğum görünüyor ama burada küvöz sıkıntısı var seni üniversite hastanesine gönderelim dediğinde kalbim yerinden çıkacak zannettim doktorumu aradım durumu anlattım ve kendi hastanesine yönlendirdi,o sırada da her ihtimale karşı yenidoğanla konuştu yer ayarladı hastaneyi organize etti gerekli tedavilerin talimatını vermişti hastaneye banada merak etme büyük ihtimal yoğun tedavilerle sabaha kadar doğumu durdurmayı başarmış oluruz dedi,biz hastaneye geçtik nst ve alttan muayene tekrarlandı daha önceki açıklık muayenesi canımı yakmamıştı ama o muayene çektiğim en acı anlardan biriydi uzun sürmüştü ve ebe çok zorlamıştı bir ara yalvardım dayanamıyorum nolur bırak artık diye,muayene sonucu açıklı 2 cm olarak tespit edildi ciğer geliştirici iğnem yapıldı antibiyotik başlandı sancı kesici ilacım her 20 dakikada bir verildi ağrılar hafiflemişti,daha rahatlamış gibiydim,sabaha karşı yine yoklamaya başladı en sonunda sabah 8:00 de giren sancı hiç geçmedi nefes alamıyordum nst tekrarlandı artık sancıların mesafesi bile yoktu tam nst ye bağlıyken benden şarıl şarıl bişeyler gelmeye başlıyordu annemle acaba idrar mı kaçırıyorum tereddütündeydik ama tutmaya çalışıyorum tutamıyorum sıkıyorum hala şarıl şarıl gidiyo o an su olduğunu anladım yatak bayağı ıslanmıştı hemşireler geldi muayene etti evet suyumdu gelen doktoruna haber verelim diye gittiler ve ameliyat önlüğü sedyeyle geri geldiler işte o an çığlık atmaya başladım bebeğim daha çok küçük istemiyorum diye reddettim doktorum geldi eğer asıl doğum olmazsa bebeğimi kaybedebileceğimi söyledi suyum geldikten 10 dakika içinde ameliyathanedeydim ne babam yetişebilmişti nede kardeşlerim,doktor ameliyatın riskli geçeceğini kullandığım kan sulandırıcılardan dolayı kan takviyesi gerebileceğini söyledi annem eşim çok tedirgindi bense o an benim hayatımdan vazgeçebilecek kadar bebeğimin sapasağlam hayata tutunmasını istiyorum ağlaya ağlaya ameliyathaneye geldim,anestezi uzmanına spinali kaldirabilecek durumda olmadığımı genel istediğimi söyledim ama kendi doktorum bebeğin çok küçük olduğunu genele uygun olmadığını söyledi söz konusu bebeğimse onada tamam dedim ve spinalin yapıldığı an beni zorlamadı çok basitti ayaklarımda sıcaklığı hissettim ama kanım sulu olduğu için anestezi uzmanı biraz zorlanmış öyle demişti,ameliyata başlandığında doktorum ekibe hikayemizi anlattı mucize bebeğimiz bizim dedi,ameliyata başlandıktan 10 dakika sonra karnımı müthiş sallamaya başladılar bastır işte burda elinden tutma başını çek hırpalama biraz daha kesiyorum kafayı tut sen konuşmaları yüreğimi ağızıma getirmişti derken kaburgamda hisssettiğim baskıdan sonra bebeğimin ağlayışlarını duydum 07.06.2014 saatlerse 09:55 i gösteriyordu,allahımm bu benim mi sen gerçekten var mıydım benim misin diye ağlamaya başladım,bebeğimi çocuk doktoru uzun uzun muayene etmişti o yüzden ilk karşılaşmamış doğumdan 5 dakika sonra oldu solunum sıkıntımız vardı biraz,sonra hadi anneye verelim bebeği dedi doktor kalbim yerinden çıkacak gibiydi yanağını yanağıma değdirdiler,nasıl bir kokuydu bu nasıl tarfsiz bir mutluluk...Bana oyalanmadan bebeği küvöze almaları gerektiğini söylediler ve götürdüler,ameliyatın devam etti o sallantılar insanı biraz ürkütüyor birde her hareketi hissediyorsun ama acı yok garip bir duygu :))ameliyatım bittiğinde kendimi kuş gibi hafiflemiş hissetmiştim onca bekleyiş mutlu sona ermişti tek sıkıntımız bebeğimin yanımda olmaması idi odaya gittiğimde onun yatağının boş olması zoruma gidendi ama şimdi minicik elli pamuk yanaklı bir oğlum var şuan hala küvözde ve inşallah yarın yeniden kollarımda...

canım benım maşallah size :nazar::nazar: sankı senınle beraber yaşamış gıbı oldum oyle güzel anlatmışsın kı.. Rabbim size sağlıklı uzun güzel omur versin..:nazar:

Bir doğum hikayesi bizden...
Hamileliğimin 16. haftasında bir sabah kalktım ve tuvalete gittiğimde pıhtı pıhtı kanlar geldiğini farkettim.İlk başta hafif bir kanama oldu panik yapmayayım dedim ama adet kanı gibi kan gelmeye devam etti.Eşimi uyandırdım,doktorumu aradık ve hastaneye yanına gitmek üzere hazırlandık.Yapılan ultrasonda bebeğin eşinin dörtte bir rahimden ayrıldığını ve daha çok kanama olacakmış gibi durduğunu öğrendim.Doktorumun söylediğinde göre ilk o ultrasonda kanamayı gördüğünde çok umutsuzmuş ama bana belli etmek istememiş.Kanama kahverengiye dönüp azalarak devam etti,tam bitiyor diye ümitlenirken 18. haftada gene kanama geçirdim.Karnımda adet sancısı gibi sancılar vardı ve çok korkmuştum.Yine kanamam azaldı ve bitti.Ama eski kanama alanlarından dolayı rahmimde hep bir kasılmaya yatkınlık başladı.Ayrıntılı ultrason raporunda bile rahimdeki sertleşmelerin olduğu not edilmişti.Kanamalı gebelik geçirenlerin erken doğum riski olduğunu biliyordum ve zaten ağrı hissettiğimden mümkün olduğunca dinlenerek ve yorulmadan hamileliğimi geçirmeye çalışıyordum.Derken 22. hafta gibi rahim ağzı boyumun 30 mm e indiğini öğrendim ki daha on gün önce 45-50 mm di.Haftalık kontroller başladı.Rahim ağzı 28 ile 33 mm arasında gidip geldi.

27. haftada ağrılarım da biraz artış hissettim.Önce normal her zaman olan ağrılarım sandım.Bir arkadaşımızla buluşacaktık,buluşmaya gittik.Otururken iyiydim ama yürüyecek hal hissetmiyordum.Hala birşey olmaz diyordum çünkü hamilelik boyunca çok fazla kişi tarafından pimpirikli olmakla suçlanmıştım.Arkadaşlarımın da tembihiyle o gün eşimle hastaneye gittik.NST de şiddetli sancılar çıktı.Hastaneye yattım.Rahim ağzım sancıyla 15 mm e kadar düşüyordu.Sancı yokken 25 mm oluyordu.Erken doğum tehditi nedeniyle 3 gün hastanede kaldım.Ciğer geliştirici iğne ve ilaçlar yapıldı.Sancılar azalınca taburcu oldum ama evde yatmam gerektiği söylendi.Annem bize geldi ve tuvalet ile günde üç kere yemek yemek dışında yattığım yerden kalkmadım.Derken 31. haftada karnımda düzenli kasılmalar hissettim ama ağrım yoktu.Gene hastaneye gittim ve NST de düzenli ağrıları çıktı.2. kere ciğer geliştirici iğneler yapıldı.Doğumu durdurmak için ilaçlar verildi.Evde istirahate devam ettim,kasılma önleyici ilaçlar,sabah- akşam vajinal fitil ve haftalık iğneler oluyordum.Rahim ağzı boyum 22 mm di.32. haftada rahim ağzı yaklaşık 10 mm civarına indi ve bir parmak açıklık oluştu.Doktorum sancın başlarsa doğum olur artık dedi.Evde yatmaya devam ettim.34. haftaya geldiğimde içim bir miktar rahat etmişti.Ama tabi ki hala amacım 37. haftalara kadar gelebilmekti.

34+4 günlük hamileyken bir sabah 7 buçukta uykum kaçtı ve salona geçip uzandım,internete bakmaya başladım.Daha önce bilmediği,gaz sıkıştırması gibi de olan ama kasıklara ve beime vuran bir sancı hissettim.Önce önemsemedim ama birkaç defa daha olunca eşimi uyandırdım.Ağrı geldiğinde kıvranıyordum.Eşim doğum olabilir bence dedi,doktoru aradık.Doktorun muaynehanesindeki NST bakımdaydı.Başka bir hastanede NST çektirdik.NST de ciddi sancı görünmüyordu,ama ben 20 dakikada 3 kere kıvranmıştım.NST mizi de alıp doktora gittik.Doktor bebek rahim ağzına baskı yapıyor ve bu nedenle ağrı oluyor olabilir.Doğum başlasa bile bu durumda NST de belki çıkmayabilir dedi.Beni masya alıp muayene etti ve %80 effase 5 cm açıklığın var dedi.Sancı da tutunca bu zaten doğum sancısı,bugn doğum olacak,ne şekilde doğurmak istiyorsun diye sordu.Tbi ben salya sümük ağlamaya başladım çünkü bebeğime birşey olmasından çok korkuyordum.Planımız 2 buçuk kg altı ve 35 hafta altı sezaryen bunun dışında normal doğumdu.Bebek küçükken travmaya uğramasın diye yenidoğan doktorları sezaryeni öneriyordu.Benim bebeğim tam sınırdaydı,hafta olarak 34+4 ve kilo olarak 2360 gr dı.Hiç risk almak istemedim.Doğum düşündüğümüz hastaneyi aradık ve yoğun bakımda yer olup olmadığını sorduk.Allahtan yer vardı.Hemen hastaneye geçtik.Üstümü giydirdiler.Anestezi doktoru ve yenidoğan yoğun bakım hemşiresiyle görüştük.Annemlere haber verdik.Ameliyathaneye inerken çok heyecanlandım,özellikle eşim ameliyathane kapısında kalınca çok kötü hissettim.Ama doktorumu görünce rahatladm.Anestezi doktoru spinal anesteziyi yaptı,bacaklarımda uyuşukluk hissetmeye başladım.Hemen uzandırdırlar.Ameliyat başladı ve bir 10 dakika içinde bebeğimin ağlama sesini duydum.O ağlayınca içim rahatladı.

Bebeğim doğum sonrası yoğun bakıma girdi.5 gün yoğun bakımda kaldı.En zoru onu hastanede bırakıp benim taburcu olarak eve gelmemdi.Hayalimde hep babasıyla elimizde ana kucağı apartmandan içeri giriyorduk.Elimiz boş eve gelmek çok zordu.Ama 3 gün sonra kuzumuz kucağımızd yüzümüzde koca bir tebessümle aynı apartmandan içeri girmeyi bize nasip etti Allahım.2 gündür biz kuzuya,o da bize alışmaya çalışıyor.Bugün kontrolde kilo verdiğini öğrendim.İçim gitti.Allah kimseyi kuzusuyla ve bebek hasretiyle sınamasın.Şu an çok yorgunum ama oğlum bana hıçkırarak bakıyorBu hayatta daha güzel ne olabilir ki?:nazar::emir_bebek::emir_bebek:

canım benım cok zor bır süreç.. ama Rabbime sukurler olsun kuzunuzla gelmıssınız evinize. :nazar::nazar: Allahım bızı yavrularımızla sınamasın..
Kuzucuguna Rabbım sağlıklı uzun güzel omur nasıp etsın. Badiğin resmini de bekliyoruz :)

Merhabalar herkese ;
Nerden baslasam bilemedim zaten çokta beceremem böyle şeyleri dilim dondugunce anlatmaya çalışacağım kuzeyimin hikayesini s
Bebeğim bizi hiç bekletmedi aslında. Karar veripte denemeye başladığımız ilk ay mucizemiz gerceklesti çok şükür. Hatta regl tarihim geçmeden yapmıştım testi silik ikinci çizgiyi görünce elim ayağım titremisti :))
Ilk aylarda hic bişey hissetmedim ne bulantı ne baş dönmesi sadece uyku hali vardı oda gecti. Aslinda gayet rahat bi hamilelik geciriyordum. Ikili üçlü testlerimiz temiz cikti. Sonrasında cinsiyet heyecanı sardı bizi . Ben hep diyordum erkek diye. Eşim ve diğer aile bireyleri kiz diyordu. Benim dediğim çıktı bir prensim olacaktı :))
Detayli ultrasona girdigimizde bebegimin kafasında 2 adet kist ve genişleme görüldü. Ilk duydugumuzda dünya başımıza yıkıldı. Insan hemen kendini suçluyor ben mi bisey yaptim yada yapmam gerekeni yapmadım diye. Arastirmalardan sonra birçok bebekte olduğu zananla küçüldugu bilgisine ulaşinca biraz rahatladik ama yinede insanın içi rahat etmiyor sürekli bir endişe hali oluyor insanın üstünde. Doktorumuz mr önerdi çektirdik bekleyecez ölçüm yapacaz dedi.
En son kontrolde kistler kaybolmuş genişleme normal sınıra inmişti :)
7 Mayıs için randevu alip kontrolu beklemeye baskadik. Bu arada oğlum o kadar hareketli ki bazen yoruluyodum onun hareketlerinden. Ben bi yandan hazırlık yapıyorum insanlar diyo ki erken daha . Diyorum hersey insanlar için sonra şok olmiyim erken gelirse. Sin hafta hastaneye gidecekleri yıkayıp utulemistim. 7 mayis 31+4 te kontrole gittik. Doktorum daha usg yi koydu. Sigarami Ictin duye sordu Hayır dedim. Bu bebeğin suyu cok az genwn bir detaylı usg cektir gel dedi. Indik çektirdik. Su seviyesi8-10 arası olmasi gerekirken bizimki 4-5 imiş hemen yatisini yapıyoruz dedi. Tabi bana hikaye gibi geldi ilk etapta kendimi gayet iyi hissediyorum bebeğim çok hareketli . Tamam dedik biz arastiralim hastaneleri dedik. Zeynep Kâmil e gittik yer yok ama ordaki doktor da aynı şeyi söyleyince dedim bari kendi doktorum olsun. Gittik yatisim yapıldı. Serumlar bağlandı. Iki tanede ciğer gelistirici igne yapıldı tedbir amaçlı . Doktorum 34 ten büyük olsaydı direk alirdik. Ancak henüz 31. Haftadayiz o yüzden suyunu arttirmaya çalışacağız eger olmazsa alacağız dedi. Ertesi gün yeniden kontrol edildiğinde su seviyesi 3-4 olmuş. Doktorum birde nst ne bakalım dedi nst çekildi odaya geçtik. Hemşire gelip 1.30 da seni alıyoruz dediği an Yıkıldım resmen annemler yanımda sadece cok küçük daga diyip ağladım ağladım ağladım ben agladikca annemler ağlıyo . Okadar korkuyordum ki... Bide kendimi suçlama durumu bakamadım bi çocuğa diye. O kadar emindim ki cikacagimdan hastaneden eşimi bile işe gönderdim annem yanımda diye. Neyse eşime haber verdik. Saat geldi beni hazirladilar ameliyathaneye indik. Doktorum kapida karsiladi. Herkes cok iyidi. Anestezi doktoru sordu genel mi spinal mi die okadar sakinim ki siz bilirsiniz dedim :)) kendi doktorum spinal yapalım bebek küçük seni hirpalamayiz fazla hem görürsün dedi. Çocuk doktorumuzda kapidaydi yoğun bakım hazır bende hazırım dedi. Sonra belimden iğne yapıldı hemen başladı uyusukluk. Doktorum anlatarak yapti herşeyi . 13.41 de 1720 gr 41 cm olarak mucizemiz aglayarak dünyaya geldi. HemeN aldılar yeşil örtülere sardilar bana gösterdiklerinde ağlamaya başladım o kadar minikti ki ... sonra hemen gitti.. benim dikisler ve temizlik odaya çıkış 40 dk falan sürdü. Bebeğimiz o günden beri yoğun bakimda hergün süt götürüp 1-2dk görüyorum. Bugün 12 günlük oldu. Yanımıza geleceği günü iple çekiyoruz. Doktorumuz umutlu bizde... tabi bundan sonraki süreç biraz zor geçecek en azından kendini biraz toparlayana kadar.2000 gr olana kadar hastanede kalacak. Dualarinizi eksik etmeyin. .. Bizim hikayemiz böyle.... Insallah kuzulariniz sağlıklı sıhhatli ve zamanında kucaginizda olur. .. bu arada ismimiz Mehmet Kuzey :))

bihtercin prensin mehmet kuzey hikayenizi çok güzel paylaşmışsın Allah size sağlıklı güzel günler nasip etsin dualarim sizinle :KK16: o güzel duyguları bizede tatmak nasip olur inşallah .maşşallah size :))

Merhabalar..
İsim :Feyza
Doğum Tarihi: 12,06,2014
Doğum Şekli: sezeryan
Doğum haftası: 34+4

Benim kızım da erken geldi,dualarınıza ihtiyacım var, şu an küvezde yavrum.Doğum hikayemi az daha ii olunca yazıcam inş.Nolur kızlar dua edin yavruma, şu an ağlayarak yazıyorum...

Gözünaydın cnm . Allah sizi sağlıkla kavuştursun inşallah .birçok erken gelen bebek kısa zamanda günlüleride geçior seninkide öle olur inşallah :))dularımız sizinle :)))

Merhabalar..
İsim :Feyza
Doğum Tarihi: 12,06,2014
Doğum Şekli: sezeryan
Doğum haftası: 34+4

Benim kızım da erken geldi,dualarınıza ihtiyacım var, şu an küvezde yavrum.Doğum hikayemi az daha ii olunca yazıcam inş.Nolur kızlar dua edin yavruma, şu an ağlayarak yazıyorum...
Allah sağlık versin Canım,hayırlı ve uzun ömürlü bir evlat olsun yavrun.Dualarımız seninle Allah hepimize yardımcı olsun,son günler zor geçiyor :)

Ahh ah cok duygulandim yaaa.her hikayede aglayasim tutuyor.rabbim evladinla birlikte saglikli ömür nasip etsin inşallah

canim benimmmmm :KK16: rabbim anali banali hayirli saglikli uzun omurler versin yawru kusuna.... Cok güzel anlatmissin :KK14: allahim korusun sizi ins hep....

sağolasın canım ALLAH razı olsun.ayy inşallah kucağına alacaksın artık kaç kilo doğdu canım.
mucize bebek ne zorluklarla olmuş rabbime şükür sağ salim nasip etti artık sağlıkla büyür inş...

canım öyle oldu evet,çok şükür bugünümüze:)) 2320 doğdu canım
maşallah oğlumuza Allahım sağlıklı uzun ömürler versin inşallah cümlemizinkine

Gözünüz aydın tüm anneler ,hikayeleriniz çok duygulandırıyor ama sonları hep güzel çok şükür. :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

canım benım maşallah size :nazar::nazar: sankı senınle beraber yaşamış gıbı oldum oyle güzel anlatmışsın kı.. Rabbim size sağlıklı uzun güzel omur versin..:nazar:

iyi dilekleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekür ederim kızlar rabbim hepinşzş sağ selamet kurtarsın inşş

Kizlar doguran anneler neden yazmiyosunuzzz

takildim :)) gulustuk o yatti, beni uyku tutmadi, telefonu aldim yataga döndüm, foruma bakip doguramiyoruuum falan yazcaktim:KK66: tam yattim bi islaklik hissettim, tuvalete girdim ciktim, daha da artti akinti, pijamamin bacaklarindan akiyo esimi uyandirdim, gidiyoruz galiba kalk suyum geldi dedim. Ama titriyomusum o siradao da sasirdi hemen firladi yataktan, annemin yattigi odaya gittim.ona da haber verdim. Ben dusa giriyorum hazirlanin dedim. Dus aldim ciktim saclarimi kuruttum esim de saskin saskin bakiyo hadi simdi onun sirasi mi diye. neyse herseyi hazirladik giyindim ciktik.yolda buraya yazdim:KK66:
Hastaneye girdik dogumhane katina ciktik direk. Nst ye bagladilar hala suyum gelmeye devam ediyo, neyseki iki tane ped koymustum. Sancim cikmadi nstde. Ebe muayene etmek istedi, acilma baslamis ama bebek ters dedi. Doktorum izindeydi hangi doktoru istersen cagiralim dedi. Nevzat beyi cagirin o zaman dedim :KK66: beni odaya aldilar yerlestik, ameliyat onlugunu giydim pembis pembis hemsre geldi sonda takti anestezi uzmani geldi genel mi epidural mi kismini konusmak icin. En son ne zaman yemek yedigimi sordu, 7 de yemek yedim 9 da da sut ictim dedim. O zaman secenek yok genel yapamayiz dedi. Epidurale karar verildi. Bes on dk sonra doktor geldi cikiyoruz yukari dediler. Esime hemen resm cek son kez dedim sonra sedye geldi beni aldilr ustune, ameliyat bonesi falan, esim elimi tutuyo gidiyoruz, orda ciddiyeti anladim dogurcaktim :KK66:) ameliyathanenin kapisina kadar geldiler benle. Esim optu ve iceri aldilar beni. Buz gibiii orda baya tirstim, anestezi dr u geldi. Oturmami istedi. Ceneni gogsune eg, ve hareket etme dedi. Hareket etme dedi ya ödüm patladi hareket etsem ölcem gibi geldi belimden igne yapti biseylee takti ve yattim. Ustume orttuler kollarimi yanlara bagladilar, onume de perde cektiler veeee doktor geldiiii
Dokundu karnima hissediyo musun dedi hissediyorum da acimiyo dedim basliyoruz dedi. Anestezi dr u da benle sohbet ediyo, benim dilim dolasiyo tabii ilacin etkisinden baya sohbet ettik kadinla, hatta bi ara bana evlilik nasil bisey tavsiye eder misin falan dedi, bende suanda onu dusuncek gibi degilim dedim
Sonra canim yanmaya basladi hissetmeye basladim dedim, bi doz daha verdiler, rahatladim. Biraz gecti vee cirkiiin kirli bisey gecti onumden aglamaya basladii. Ben onu gormeye calisiyorum, temizleyip getirdiler yanima, yanagima dokundu ve sustu bi an, cok guzeldiii
Uyumamak icin zor tutuyorum kendimi, hersey yolunda mi dedim, yolunda dediler. Tmm o zaman ben uyuyorum dayanamicam dedim uyudumm. Ameliyathanededn cikarken uyandim. Esim kapida bekliyodu. Gozleri dolu doluu. Baya aglamis biz icerdeyken.

Odamiza geldik, zorla yatirdilr yataga beni. Sonda bi yandan serum bi yandan belimdeki katater bi yandan. Heryer yerimde bisey karnimda da bi agirlik var gibi ama ben uyusukluktan saniyorum. Meger kum torbasi varmis:KK66: hemsre arada geliyo kanamami kontrol edip karnimdan bastiriyo, o aci felaketti. Tekrar gelisinde nolur artik yapma sunu dedim. Guldu tmm aliyorum zaten artik dedi biraz rahatladim. Belimdeki kataterden agri kesici geliyo, agrin olunca su butona bas dediler, bi zarari olur mu dedim. Olmaz ama uyusuklugn daha uzun surer dedi hemsre, bende sadece bi kere bastim cok agri olunca. Sabah 7 de yani ameliyattan 5 saat kadar sonra ilk yuruyusunu yap dedi hemsre. Tmm dedim. Meuve suyu ictim annemin esimin yardimyla zorla kalktm feci seklde basim dönuyodu yere bakma karsiya bak diyolar. Zorla uc dort adim attim simdilik yeter dedim yattim hemen :KK66:

Ayy cok uzattim kizlarr, sondayi cikarttilar ve gun icinde yuruyus yapmami istediler bol bol. İyi hissettikce yurumeye calistim.ilk uc gunden sonrasi cok rahatti. İlk gunler tuvalete bile esimle gittim simdi 14 gunluk olduk, arada agrilarimiz batmalarimiz olsa da gayet iyiyizz. Anlat deyince kaptirdim gittimarada emzirme molalari da verince iyice uzadi kizlar idare edinn.

Ayyy Allah analı babalı büyütsün, ağzınızın tadı daim olsun..sıra bize geliyor resmen yaa sizi okudukça ben ağlayıp heycanlanıyorum.ben de artık doğurmak istiyorum yaaa

kk de o kadar çok hikaye okudum kiii.. hep düşübüm kendi hikayem nasıl olaacak acaba diye nasıl kelimeler seçip nasıl cümleler kuracağım ki ben... neler hissedeceğim acaba??
ve işte o an ve işte hikayemiz...
adı:kağan
doğum yeri: konya hospital
doğum boyu ve kilosu: 50 cm 3250 gr.
beklenen doğum tarihimiz 21.07.2014 olmasına rağmen oğlum 01.07.2014 de gelme kararı almış sanırım. sabahtan belimden gelen sancılar hi,ssetmeye baişladım o kadar çok yalancı sancı yaşamıştım ki bunun yalancı olmadığpını hemen anladım zaten. dakka tutmaya başladım 11 dk ya düşünce doktorumu aradım hemen gel doğum başlamış olabilir dedi. anneme ve kv deme söyledim. eşimi aradım gelıyorum dedi.. duşa girdim. çıktım saçımı düzleştirmeye falan uğraşıyorum bi yandan belden belden yokluyor sancılar.. annem söyleniyor ne rahatsın saçını yapıosun falan diye.. eşim geldi yola çıkıyoruz insaşşah yavrumuzla doneceğiz evimize.
hastaneye gelıyoruz dokttorumuz beklıyor.. muayene oluyoruz 2 cm açıklı doğumhaneye çık hazırlasınlar akşam 8 e kadar doğurursun diyo seviniyorum. nst çekiliyor damar yolu açılıyyor elbisem geliyor ve ebe kontrol ediyor açılma 3 cm açılma 4 cm açılma 5 cm... ohh tamam diyorum yaşasın doğuruyorum.. bu arada toğıge canlı yayın yapıyorum:) delimiyim neyim :KK9: saat 3 oluyor açılmamız duruyor hala 5 cm ağrılar artıyor yürüyorum eşimin ellerini kollarını sıkıyorum ıhhh açılma hala 5 cm.. akşam 7 olmuş saat doktoruma diyorum dayanamıyorum ben ah dedikçe eşim off diyor:) ben sezeryan olsun ben sezeryan demem sen bilirsin ama diyor.. ben derim diyorum ve hazırlıklar başlıyor saat 19:45 kapıda vedalaşıyoruz eşimin gözleri dolu dolu o soğuk ameliyathaneye giriyoruz... ama içeridekiler çok sıcak şarkı söyleyen bile var belime kateter takılacak doktorum ellerimdn tutuyor kendiside sezeryan doğum yapmış korkma diyor hakkını ödeyemem çok kahrımı cekti :)
belden denilen ipne bildiginiz sırttan yapılıyor çok acıtmıyor ürpertti benı sadece yatıyorum kollar bağlanıyor ve doktorum evet gelsın bakalım kağanefendi diyor.. bu arada beyaz giyme toz olur diye şarkı söyluyor :)
ayaklarımı kıpırdatmaya çalışıyorum ama boş bir uğras oluyor :)
karın kaslarım çok güölü olduğu için karnıma bastırıyorlar azcık bağırıyorum orda ve sonunda kedi mıyıklamasına benzer bir ses duyuyorum saat 20:10 siyah saçları ve kıpkırmızı ysuratıyla yanağımda bir can gözler istifa edip başlıyor yaşları akıtmaya :')
oğlum gidiyor babasına... sonra benı tamamamn uyutuyorlar zaten çok yorgundum ölüyorum uykusuzluktan.. gözlerimi açtıgımda eşime çek elini sen kimsin falan diyorum:) odamdayım.. hafif agrılarım var ama dayanılmaz diil...bundan sonrası bana emanet birr can bundan sonrası hasret sonu bundan sonrası vuslat...allahım ne yapmış olabilirim ki sen benı böyle birşeyle mukafatlandırdın sana çok şükür...
bekleyen isteyen herkese Rabbim nasip etsin en kısa zamanda.. çok uzun yazdım sanırım oğlumda benı çağırıyor ..hepinizi öpüyoruz...

X