2014 temmuz agustosda tup bebek deneyecekler hayyyydiiii :)))))

canım bu şekilde kendini strese sokma, bekle biraz. İlla kendinde büyük değişiklikler hissedeceksin diye bir şey yok. Herkesin bünyesi farklı. Şöyle düşün, kimisinin tüm hamilelik döneminde miğdesi buşanır, başı döner, kimisine hiç birsey olmaz, hamile değilmiş gibi geçirir bu dönemi. Herkesin bünyesi aynı tepkileri verecek diye birşey yok. Moralini yüksek tut. En önemlisi bu. İnşallah korktuğunun aksine bebişin sıkı sıkı tutunuyordur sana :)

inş canım ya bütün bunları biliyorum da uygulayamıyorum işte ama haklısın biraz daha relax olmalıyım

bebek ve bebek ve tüp bebek ve bebek...düşünüyorum...hiç bir heyecanım yok, suratım asık boolll boolll düşünüyorum... + - herşeyi düşünüyorum. 20 li yaşlarda olsam aaa evveet evett olmalı 30 tane cocugum olmalı yapalalıımm derdim de.. şimdi akıllı mantıklı ve analık duygularımı kabul edilebilir bir seviyeye indirdigim zaman daha farklı düşünüyorum...

bugun hırs yapıp 13 kere deneyip tutturan ve 2-3 kere deneyip olmayan kendiliginden gebiş kalmış, ilkinde tutmuş 3 farklı insanı anlattılar.
13 kez mantık dışı - 2-3 deneme kısmen mantıklı - ilkinde tutması muhteşem...

bu bebek fikrinde sizler gibi degilim ama bu benim garip bir tip oldugumu göstermez.

puuf be yaa.. 13 kere denemiş... o ilaçlara nasıl dayandın be kadın???
şaşkınım... tabii hala tek parça halinde olması da beni rahatlatmıyor degil...

zaten basarili demisler sana bak drumda bana gayet basarili oldu %80tutar 20lik kısimd Allahm bilce iş demisti gulmustuk hatta sende icini ferah tut nekadr rahat olursan tutunma sansi yuksek olur sana önceki sayfad belirtilerimi yazmistim oku istersen canim . insallah rabbim ol demistir.

Hamilesin herhalde cnm allahım kucağına da almayı nasip etsin inş :) elimden geldigi kadar rahat olmaya çalışıyorum ben de ama iste düşününce stres oluyorum. İns allahım ol der de olur cnm..

Hamilesin herhalde cnm allahım kucağına da almayı nasip etsin inş :) elimden geldigi kadar rahat olmaya çalışıyorum ben de ama iste düşününce stres oluyorum. İns allahım ol der de olur cnm..

evet cNım Allahım bagıslarsa ins.seninde guzel haberlerini alırız.ondan sonrada kese gorunckmi kalp atısı duyulckmı aceba iyimi gibi stresler başlıyo.insallah hepimiz kucagmza saglikli bi sekilde alırız.aslında nette ugras biraz gez kendini yormadan kafan dagılır ben ilk 3gunden sonra gezdim abartmdan Allah verckse zamni gelmisse zaten vercktir.ben transferdn sonra 5.gun deprem oldu burda cok korktum aglma krizne girmstm merdvnlerdn kosark indim cok korktum bebegim tutunamazsa die ama cok sukur bisey olmadı.

puuf be yaa.. 13 kere denemiş... o ilaçlara nasıl dayandın be kadın???
şaşkınım... tabii hala tek parça halinde olması da beni rahatlatmıyor degil...

ben

o kadını tebrik etmek lazim yaa cidden o ilcalra nasil dayandi evde ilk ignemi yaparken hungur hungur aglamistim acisindan korktugumdan mı yoksa baska biseydenmi bilmem ama cok dua etmistm bu ignelerden ilaclrdn kurtr beni Allahm die cok sukur ilk seferde tuttuda dualrm kabul oldu.darisi isteyn herkese olsun.cok zorlu bi surec gerckten. maddi manevi sarsiliosun o kadınn olmusmu peki sonunda.

Kızlarrrrr bugün kasığımda ağrılar oldu sürekli değil ama ara ara tam gün sizdede oldumu normalmi ?????
Yorumlarınızı bekliyorum teşekkürlerrrr

bende mayıs 2014 de tup bebek yaptırdım.pkoluyum ondan olmuyodu.1,5 yıllik evliyim.cok sukur rabbime ilk seferde tuttu 14.haftamizdayiz.bide dondurlmuşlarla oldu transferim ohss riski nedeniyle transferim ertelnmisti.transfer sonrasi napmm gerektigni cok okudum bu sitede.hastnede 4 saat yattim erken gondermediler.evdede ilk ücgun dikkat ettim ara ara kalktim ama ben.sonrasnda norml hayata dondum gezdm piknklere falan gittim ama agır iş falan yapmdm ayaklarmi sicak tuttum hep.cok özel yicekler yemedm ama transferden 1 hafta once ananas yedim hergun.hamile kaldgnizi hissediyosunuz zaten içinizde bi karınclnma kıvlcm tuaf bisey oluo ben 9.gunu idrar testinde silik 2.cizgiyi gormstum.en önemlisi hic olumsuz dusunmedm kızlar kendmi hep hamileymsm gibi hissetim.8.gun adet agrisna benzer agrilarm oldu belim kasiklarm agridi kahverengi leke geldi iki üc damlada pembemsi leke herkeste olmayabiliomus ama yerlesme sirasnda olabiliomus boyle tutanları okudukca cok umutlaniyodm sizede bi faydası olmustr umarm ve hepiniz bu duyguyu yasarsnz insallah dualarmda isteyn herkesi katiyorm.
bu yazın bana ilac gibi geldi bende pkoluyum yasadiklarini paylastigin icin ve umut oldugun icin cok tesekkur ederim

bu yazın bana ilac gibi geldi bende pkoluyum yasadiklarini paylastigin icin ve umut oldugun icin cok tesekkur ederim

nedemek canım benim bu sitede cok okumustum dedim bende hamile kalırsam yazcam demistim. aslında bizim gibi pkolular tupbebkte daha sanslıymıs yumurta olusumu fazla oldugu icin sansinda artiyo kaliteli yumurta secme olanağı daha cok oluyo.hic korkma kalbni ferh tut en onemlisi bu bol bol dua et iste rabbimden.umarım en kısa zamnda sende bu mutlulgu yasarsın.1.5 sene bekledim cok uzun sure degil ama rahatszlgnin oldgunu bilince korkuosun o 1.5 sene 10 ssene gibi uzun gecti bana.arkdslrmn cocukları olunca agliyodum kiskandgmdam degil sadece benm neden olmuyo die uzulup kahroluyodm.en kisa zamnda sennde yuzun guler insallah.

Kızlarrrrr bugün kasığımda ağrılar oldu sürekli değil ama ara ara tam gün sizdede oldumu normalmi ?????
Yorumlarınızı bekliyorum teşekkürlerrrr

zeytim panik yapma sakın :) insallah senin meleginde sana tutunyodr.benimde tam 8.gun kasiklrmda agrı olmustu ara ara gun boyu surdu aksmnada lekelnmm olmustu hatta sonrasndada hamile oldgmu ogrendim zaten. biraz belim de agrımisti.insallah tutunmustur .

nedemek canım benim bu sitede cok okumustum dedim bende hamile kalırsam yazcam demistim. aslında bizim gibi pkolular tupbebkte daha sanslıymıs yumurta olusumu fazla oldugu icin sansinda artiyo kaliteli yumurta secme olanağı daha cok oluyo.hic korkma kalbni ferh tut en onemlisi bu bol bol dua et iste rabbimden.umarım en kısa zamnda sende bu mutlulgu yasarsın.1.5 sene bekledim cok uzun sure degil ama rahatszlgnin oldgunu bilince korkuosun o 1.5 sene 10 ssene gibi uzun gecti bana.arkdslrmn cocukları olunca agliyodum kiskandgmdam degil sadece benm neden olmuyo die uzulup kahroluyodm.en kisa zamnda sennde yuzun guler insallah.

insallah Allah razı olsun simdi yumurtalari toplatmaya gidiyorum ve bana coook guzel umut oldun destek oldun. Bende 3 yildir bekliyorum markette sokakta bir cocuk gorunce agliyorum icim garip oluyor insallah bu gunler biter Allahin izniyle bende kavusurum bebisime

insallah Allah razı olsun simdi yumurtalari toplatmaya gidiyorum ve bana coook guzel umut oldun destek oldun. Bende 3 yildir bekliyorum markette sokakta bir cocuk gorunce agliyorum icim garip oluyor insallah bu gunler biter Allahin izniyle bende kavusurum bebisime

ayyy canım benimm yaa seni cok iyi anlıyorum insallah hersey yolunda gider.dualrim seninle.olcak Allahın izni ile sende anne olcaksın.inşirah suresini oku bol bol canım benim dilimden hic dusurmedm tedvi suresnce.guzel haberlerini bekliyorum yaz bana mutlaka.

Kızlar çok üzgünüm bana yardımcı olursanız sevinirim , tüp bebek tedavisine başladık bugun ilk iğnemi vurulacam ama Pazartesi günü apandisit den amaliyat oldum acil bir şekilde ama kesmediler 3 delik deldiler öyle aldılar yeni sistem miş mi ne. Doktoruma sordum tüp bebeğe devam edebilirmiyim diye seni tekrar ariyacam dedi şimdi cevap bekliyorum ama endişeliyim istiyorum bu tedaviyi ertelemek istemiyorum .:KK43: sîzce devam edebilirmiyim ? :KK50:

O yontemi biliyorum. Tedaviye devam ede bilirsin AMA gebe kalinca, karnin buyuyunce sorun ola bilirmi bunu bilmiyoruz. Onun icin doktorunu dinle bu sorularin cevabi onda. Doktorun ne soylerse onu yap ve uzulme sakin. Vardir her isde hayir. Rabbim hayirlisini nasip etsin

Womanly

zeytim panik yapma sakın :) insallah senin meleginde sana tutunyodr.benimde tam 8.gun kasiklrmda agrı olmustu ara ara gun boyu surdu aksmnada lekelnmm olmustu hatta sonrasndada hamile oldgmu ogrendim zaten. biraz belim de agrımisti.insallah tutunmustur .

İnşallahhhh canım dediğin gibidir senin adına çokkkk sevindim kaç aylık hamilesin birde ikizmi??
bu Sabah'ta karnımın içleri acıyor yumurta toplama günü sonrasındaki acı gibi sendede olmuşmuydu birde tam 12. Günmü öğrendinnnn hamile olduğunu :)

Gunaydin hatunlaarrrrr.... ikiz gebelikler hakkinda ne dusunuyosunuz???? Transferde 2 embriyo olunca sans artiyo aslinda bizde ikizlerimiz olsun cok istiyoruz ama ikisi birden tutarsa gebelik nasil gecer, bebekler icin bi sikinti olurmu aklimi cok kurcaliyo? Ikisinin tutma ihtimalide var sonucta, ikizi cok istemekle birlikte korkularimda var siz ne dusunuyosunuz?

yesilinci

evet cNım Allahım bagıslarsa ins.seninde guzel haberlerini alırız.ondan sonrada kese gorunckmi kalp atısı duyulckmı aceba iyimi gibi stresler başlıyo.insallah hepimiz kucagmza saglikli bi sekilde alırız.aslında nette ugras biraz gez kendini yormadan kafan dagılır ben ilk 3gunden sonra gezdim abartmdan Allah verckse zamni gelmisse zaten vercktir.ben transferdn sonra 5.gun deprem oldu burda cok korktum aglma krizne girmstm merdvnlerdn kosark indim cok korktum bebegim tutunamazsa die ama cok sukur bisey olmadı.

Aynen cnm dediğin gibi zamanı geldiyse olur zaten, fazla kasmama gerek yok :KK66: ben de oyle düşünüyorum aslında ama esim izin vermiyo dışarı çıkmama, bira daha yat diyo.. Bakalım artık bekliyorum heyecanla :))

arkadaşlar bugün 6.gün blast transferimin 8.günü sabah idrar testi yaptım malesef negatif pazartesi asıl test günüm ama.... bu defa da olmadı galiba olsa çıkardı demi...

İnşallahhhh canım dediğin gibidir senin adına çokkkk sevindim kaç aylık hamilesin birde ikizmi??
bu Sabah'ta karnımın içleri acıyor yumurta toplama günü sonrasındaki acı gibi sendede olmuşmuydu birde tam 12. Günmü öğrendinnnn hamile olduğunu :

tesekkur ederim canim saol.yok tek ikitane transfer edilmisti dondurulmus embriyo oldugu icin biri tutunmuş.14haftamızdayiz Allah kismet ederse iki hafta sonra 4 ayda bitio.ben 9gunu sabah idrar testi yaptm ikinci cizgiyi silik gordum.sonra kan testine gitim hemen 59.6 cikmisti.yumurta toplandıktn sonra ben ohss riski oldu cok yumurta toplannca oluomus rahim ici su toplamsti bende onun sancisni cektim bir hafta kadr transferm iprtal edildi 2 ay sonrasna ertelenmisti.dindurulmuslarla transferim oldu.5.gun embriyosu blasttı.herkeste ayni olcak die bisey yok ama bekirtisi olan adet sancisi gibi falan hep tutunmusları okudum ben.insallah hayrlisyla sennde tutunur haber et mutlaka tammi.

arkadaşlar bugün 6.gün blast transferimin 8.günü sabah idrar testi yaptım malesef negatif pazartesi asıl test günüm ama.... bu defa da olmadı galiba olsa çıkardı demi...

Cok acele etmissin ptesi gunu anca kanda cikacak ki sen idrarda ciksin istiyosun bozma moralini bazi arkadaslarin erken belli oluyo ama istisna onlar uzulme

yesilinci

Gunaydin hatunlaarrrrr.... ikiz gebelikler hakkinda ne dusunuyosunuz???? Transferde 2 embriyo olunca sans artiyo aslinda bizde ikizlerimiz olsun cok istiyoruz ama ikisi birden tutarsa gebelik nasil gecer, bebekler icin bi sikinti olurmu aklimi cok kurcaliyo? Ikisinin tutma ihtimalide var sonucta, ikizi cok istemekle birlikte korkularimda var siz ne dusunuyosunuz?

yesilinci

Mrb cnm, aslında ben de cok korkuyorum ikiz gebelikten, sorumluluğu cok fazla çünkü. 1. Transferimde doktorum sormuştu kaç tane koyalım diye, ben de 1 demiştim :) ama olmadı maalesef... 2 tanesini dondurtmustuk. Bu sefer doktorum 2 tane koyucam dedi ben de kabul ettim :)) bugun transferimin 3. Gunü ve ben artık ikisinin de tutmasını istiyorum, ikisi de karnımda olunca İnan birinden birini kaybetmek istemiyorum, ikisi de olsun allahım diye dua ediyorum :)) yani icinde olunca durum değişiyor cnm, Allah hakkımızda hayırlısını versin inş...

X