2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Hatırlıyorum kızımda olmuştu 6.hastalıktı adı ozamanlar şimdi değişmiş

Şekıllenenlerı paylaşsan cnm bana fikir olur hastalıktan diş buğdayıda yapmadım çok isterdım kaynadı doğumgunundeb bıle korkuyorum
Çok bişey yok öyle aklımda canım.fotolu magnet yaptiracagim. Iste yanında sabun 1 yaş falan düşünüyorum .Birde dış ve 1 şeklinde kurabiye de istiyorum .isteğim çokta simdilik bişey yok.sadece pazardan iki tane Bebe mavisi saksı aldım böyle kenarları oymalı falan.fotograf yükleyebilursem koyarım.

Fotoğraf yan çıkmış :) bunada şükür. Iste bu Saksılara kurabiyeler Çubuklu oluyor ya onları koyarım diye düşündüm

Arkadaslar benim oğlumda tam 10 buçuk aylık emekleyemiyor ama sürünüyor, yürüyemiyor ama ayakta duruyor.yürütece çok koymadım ondanmi bilemiyorum ama yürütecdede sadece geri geri gidiyor.

Papatya canım maşallah kizina. Doyuyordur canım bence yoksa o kilo olmazdı. Ac olsa kilo kaybı olur. Maşallah seninkinde kilo fazlası var.benim oğlumun da fazla kilosu vardı ve aç gibi sürekli yiyordu doktor obeziteye karşı uyardı beni. Sonra günlük yemesi gereken miktarları söyledi ve ona göre yedirdim. Çok şükür artık normal kiloda.aslinda yine fazlada eskiye göre çok çok iyi.biraktik zaten kontrolude. Cunku en son ay 700 gram aldi doktor normal dedi. Simdi bir dur noktasi var onceden yoktu.Doktorumuz dediki Doymuyor diye düşünüp sürekli yedirmekte doğru değilmiş.obezlerin doyma hissi olmuyormus.

Arkadaslar ben bağışıklık sistemini güçlendirmek adına corbalarina ilik, kemik suyu, soğan ve sarımsak koyuyorum.hergun hem corba hem yemek hazırlıyorum.yogurdunu asla ihmal etmiyorum. Birde alakası varmıdır bilemiyorum ama ben oglumu dışarıya çıkarıp hava aldırıyorum ,sürekli evide havalandiriyorum. Temiz hava çok yararlı diye düşünüyorum

Ay bizimkide bole ya ne versen yiyo kilosu 9.5 ama surekli yicek ev ciplaklar kampi gbi surekli emzirmekten uzerime bisey giyemiyom

Blzde çok gec uyuyoruz bazen gunduz hiç uyumasada yıne gec uyur cnm ta kilonuzun maşallahı var benım sütüm bitti yemek olarak verdıklerını yazarmısın örnek olsun

Soğan ve sarımsağı yedırırjen içinden alıyomusun yedırıyomusun ilik dediğin kemik oluyo demi kssaptan yada sadece ilikmi alıcam tesekkur ederım

Soğan ve sarımsağı yedırırjen içinden alıyomusun yedırıyomusun ilik dediğin kemik oluyo demi kssaptan yada sadece ilikmi alıcam tesekkur ederım
Soğanida sarımsağıda yediriyorum canım.kemigide ilikli alıyorum ben ortalama 1 - 1 buçuk kilo kadar kemiğe iki baş soğan 1 baş sarimsak koyup kaynatip buz torbalarıyla buzluga atıyorum.kemiklerinde ilik lerini çıkarıp küçük küçük folyolara sarıp onlarida buzluga atıyorum. Mesela ona corba yaparken hem ilikden hemde buz kalibindan koyuyorum.

Ben gaz yapar dıye piştıkten sonra atıyordum vereyım bari ilikler de iyi oldu

denizcim dr ne kadarlık bir beslenme programı söyledi
sen ne kadar ek gıda ve süt veriyorsun cnm
ben ne yapsam almıyor 8 kilo hala
ayda 100 gram alıyor,bu ay boyu da uzamamamış
ne yapacağımı şaşırdım

Blzde çok gec uyuyoruz bazen gunduz hiç uyumasada yıne gec uyur cnm ta kilonuzun maşallahı var benım sütüm bitti yemek olarak verdıklerını yazarmısın örnek olsun

Kızım doğduğunda ilk hafta kilo kaybetti sonra hızla almaaya başladı her ay yaşıtlarından fazla çıkıyordu anne sütü aldı birde günde 1 kere falan devam sütü.. Ek gıda konusuna gelince kızımın pekmez,yumurta,buğdaydan nişastaya birçok şeye alerjisi var üstelik tuzsuz salçasız yemekleri de yemiyor doktorumuz alerji yapan şeyleri verme dedi ama verecek birley kalmıyo geriye en son ekmeğe de alerjisi olduğunu öğrendim. Diğer anneler benden daha tecrübeli onlara danış cnm

Canlarım günaydın;

Yusuf Eymen çok şükür artık tam emekliyor 2 dişimiz çıktı diğerlerini de bekliyoruzemeklemeyen dişi çıkmayan bebişlerimiz var Rabbim tez zamanda onlara da nasip etsin inşallahhhhh.
Annem ve babam tatil amaçlı İzmir'e gittiler bugün, kayınvalidem gil 10 gün bende kalacaklar sıkıntısız atlatırız inşallah, çok bağırıyor tam da emekleme zamanı aklım hep evde keşke çalışmasaydım dediğim zamanlardan biri yine, Rabbim çalışan annelerin yardımcısı olsun keşke çalışmasam ve yavrumu ben büyütsem bu aralar beni kimseyle paylaşamıyor yanıma biri yaklaştığı zaman basıyor çığlığı sonra da ağlıyor ilk günler hoşuma gidiyordu ama şimdi nasıl bi ruh haline büründü kendini ben olmadan yalnız mı hissediyor diye üzülüyorum

denizcim dr ne kadarlık bir beslenme programı söyledi
sen ne kadar ek gıda ve süt veriyorsun cnm
ben ne yapsam almıyor 8 kilo hala
ayda 100 gram alıyor,bu ay boyu da uzamamamış
ne yapacağımı şaşırdım
Canım bizim olayımiz sizinkinin tam tersi ama yinede yazayım. Sabah Kahvaltida pekmez yumurta ve peynir ( ben pekmez alerjisi olduğu için reçel veriyorum) arada yoğurt (benim 1 sisem 125 ml) öğlen 1 kase corba ( bizim kaselerimizin yarısı kadar) ve 1 çay tabagi kadar yemek. Arada 1 yoğurt daha.aksam yine corba, sonra meyve ve muhallebi. Tabi bunların üst limiti belli bizde daha az da yiyebilir.

Bizim liste böyle ama uyumayan bir çocuk olduğu için zaman bol bizde.

Diyeceksinki bu çok değilmi Hayır değil çünkü normalde bundan daha küçükken cek daha fazlasını yiyordu ve arada hem emiyor hemde günde bikere 90 cc mama alıyordu.

Bizim bir dur noktamız yoktu yani doyduğunu anlamiyordu. Fakat şimdi doyuyor hatta yemek reddediyor. Kilosu 12 - 12,5 atası birşeydir sanırım olcunmedik

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…