2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Canım sen birde havucu hasla yiyebilirse kup kup yemezse pure halinde yoğurtla karıştır ver. Çok güzel oluyo. Ben dereotu kâtip misafirlerime bile veriyorum onu. Bugun yapma bi yaz bize yiyecekmi

Canım onu deniyorum yoğurt sevdiği için havucu dediğin gibi veriyorum seviyo birde yoğurt çorbasına da rendeliyorum öyle de yiyo..

Kizlar demin yaptim.

Karnıbahar (Karnabahar) Yemeği (8+):Brokoliye baslayali cok oldu ama karnıbaharın gaz yapma riski yuksek oldugu icin ancak bugun cesaret edebildim.
Malzemeler
●1adet karnıbahar
●1adet limon suyu
●1küçük kuru soğan
●Ceviz büyüklüğunde dana kıyması (ben buzlukta hazir olan sulu köftesinden 1tane kullandim)
●1çay kaşığı zeytinyağ

Yapılışı: Yeşil yapraklari guzelce temizlenen karnıbahar yikandiktan sonra limonlu su ile düdüklü tencerede 10dk haşlanir. Bunu karnıbaharın gazını tam cikarabilmek icin yaptim. Limon sayesinde ayrica evde hic koku olmadi. Karnıbaharları süzdükten sonra kaynar su ile güzelce yıkadim. Vitaminini de kaybetmesini istemiyorum ama gaz yapma riski bu kez öne gecti benim için. Ayri bir tencerede minik minik dogradigim sogan ile köfteyi (ya da dana kıyması) 20dk hasladim ve icersine bebegimin yiyebilecegi kadar karnibahar ekledim (geri kalani kendimize pisirdim). Yumuşayincaya kadar pisirmeye devam ettim. Icersine zeytinyagi da ekledikten sonra 5dk daha pisirdim.

Yusuf tum tabagi bitirdi. Cok sasirdim. Ayrica ben de yemekten yedim. Cidden hiç dokunmadı. Demek ki karnıbaharın gazını tam alabilmişim.

Yolla Ozanın fotoğraflarını bekliyorum
Mr sonucunda menisküs yırtığı değil sıvı birikmesi var demiş, dün izin aldı 2 gündür evde dinleniyor buz bırakıyoruz üzerine geçer inşallah
Kizlar 11 gun sonra gecti ishalimiz kendi doktorumuzun verdigi ilacla :) kivamda kokuda mukemmel kaka sever anne ben

Canım onu deniyorum yoğurt sevdiği için havucu dediğin gibi veriyorum seviyo birde yoğurt çorbasına da rendeliyorum öyle de yiyo..
papatya annem az tuzlu yemek yapıyor bizimki ancak öyle yiyor tabi 3 gündür iştahsız bir şey yemiyor ama işe yarıyor yine de

Eline saglik canim.Şimdi yapıyorum bakalım sevecek mi. Ben fırın da karnabahar verdim daha önce sevmişti onu. Fırında olanı yoğurtla verdim. Bunuda olmazsa yoğurtla vereyim.

Evet cnm misafirim vardi. Annem gunduz cok gerekmedikce gelmez cnm. Ben de senin hesap bebegimi birakip uyuyamiyrm. Illa yanimda olacak. Aksama kadar idare ettim. Esim gelince biraz daha rahatlarim.
Kizlar 11 gun sonra gecti ishalimiz kendi doktorumuzun verdigi ilacla :) kivamda kokuda mukemmel kaka sever anne ben
Cok sukur cnm..cok sevindim.

Kizlar. Cok yorgunum ama mecburen babami cagirdim. Bebegime bakti ben de evi supurdum. Toz alma ve banyo wc temizleme yer silme sonraya kaldi. Cunku sabah da kuzuya peynir ve yogurt yaptim. Bize yemek yaptim. Mutfagi topladim. Esim hastalandi. Dr mikrobik demis. Bogazinda sorun. Nasil koruyacagim kuzumu bilmiyrm. Maske vs aldi ama dun bulastiysa bulasti. Insallah yavrumda hastalanmaz.

İnşallah bulaşmaz canım. Allah kolaylık versin ben annnemdeyim diye ev işlerimide kaynanamlar yapmış Allahtan..senin peynir tarifini denedim çok güzel oldu annem de çok beğendi 1 kilo süt alayım yap dedi..yalnız kızım yerken yutamıyo suyla veriyorum bende

Olsun cnm. Sulandirip yedir. hatta ben icine ekmek dogruyorum (tuzsuz mayasiz ekmek satin aliyrm) sonra da az sicak su ekleyip yediriyrm. Eger peyniri yaparken icine tuz atarsan da bizim icin oluyr peynir

Olsun cnm. Sulandirip yedir. hatta ben icine ekmek dogruyorum (tuzsuz mayasiz ekmek satin aliyrm) sonra da az sicak su ekleyip yediriyrm. Eger peyniri yaparken icine tuz atarsan da bizim icin oluyr peynir

Hımm alayım ekmek bende canım zira kızım ekmeği çok seviyo eline veriyorum bakıyorum yumuşak kısımlarını yemiş..kurabiye de yaptım ama taş gibi oldu en iyisi dediğin ekmekten alayım

Esine gecmis olsun canim. Ilk 3 gun kulucka donemiymis o donemde dikkat etmek lazim. Bulasmamistir insallah icini ferah tut

Kizlar canim cok sıkkın . Keske anlatabilsem burda ama uzun hikaye anlatamam. Bunu yazmak bile iyi geldi birine soylemezsem catlardim heralde. Durup durup sinirden aglayasim geliyo. Allah hakkimi yiyen herkesi bildigi gibi yapsin ne diyeyim. Banada bol bol sabir versin

Uzulme cnm. Uzun da olsa yaz sen. Ben dinlerim..

Geçmiş olsun inşallah geçmemiştir Yusuf'a canım

Oyy deniz noldu çok üzüldüm

Gunaydin. Yeni tarif kizlar...

Fırında Kırmızı (Kapya) Biber: 8+ dedim cunku hem yeni denedim (8ay 3haftalik bebegim) hem de ezseniz bile pütürlü kaliyor. Bebegim kahvaltida bayilarak yedi. Yaninda peynir, ekmek ve olmazsa olmaz su da vardi.

Malzemeler
●1 adet kırmızı kapya biber
●1cay kasigi zeytinyagi

Yapilisi: Pisirme kagidi serilmis firin tepsisine konulan biberimiz, firinda 30dk pisirilir. Daha sonra kabuklari soylur ve cekirdekleri cikarilir. Ben minik minik elimle kopardim. Uzerine zeytinyagi gezdirip bebegime yedirdim.

Eklentiler

• IMG_20150130_091504.jpg
    121,4 KB · Görüntüleme: 86
Ellerine sağlık hamarat anne :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…