2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Tesekkur ederim canim. Simdi yapicam bakalim sevecekmi pasa.
Sever insallah cnm.
Kızlar annemdeyim 3 gündür kızım peynirle yumurta sarısı yiyor çok şükür alıştı.. Ama doymuyo iki yemek kaşığı peynir yarım yumurta sarısı yiyo ama doymuyo az mı geliyo acaba öncesindede emxiriyorum siz ne veriyosunuz..
Cnm..bence doyuyrdur. Emiyor da cunku.

Azicik yumurta sarisi, 1 cay kasigi pekmez, 1tatli kasigi peynir, biraz da portakal suyu kahvalti boyle. Hergun yumurta ve portakal suyu vermiyrm. Gun asiri veriyrm ikisini. Zaten kahvaltiyi nazlanarak yiyr. Sonra da emiyr. 2 saat sonra da meyve yediriyrm.

Cnm ayni fikirdeyim.bncede doymuyodur..bnm kiz emmeyide birakti sagip veriyorum..ben sole yapiyorum ne kadar dogru bilmem ama hani su kasik mamalari var ya tahilli bilmem neli onu hazirliyorum bi kaseye birde bi kucuk tabaga peynir yumurta labne falan oyle onlarida ayri ayri koyup ole yefiriyorum kasik mamasi olmasa doymaz sanirim..ama bazen kasik mamasi yerine cici bebe muz pekmes dewam sutu ile bulamac gibi hazirlayip yedirdigimde oluyo cnm.

Canım hazır bişey vermek istemiyorum zaten az da emiyo sütüm olduğu halde mama hazırlayınca yiyo açlıktan yani ama sağmıyorum da işte..

Sever insallah cnm.

Cnm..bence doyuyrdur. Emiyor da cunku.

Azicik yumurta sarisi, 1 cay kasigi pekmez, 1tatli kasigi peynir, biraz da portakal suyu kahvalti boyle. Hergun yumurta ve portakal suyu vermiyrm. Gun asiri veriyrm ikisini. Zaten kahvaltiyi nazlanarak yiyr. Sonra da emiyr. 2 saat sonra da meyve yediriyrm.

Emiyor ama kahvaltıdan hemen sonra mama veriyorum iştahla yiyo canım akşam da aynı sorun muhallebi ve çorba içmiyo günde 5, 6 kere mama yiyo canım

Kızlar annemdeyim 3 gündür kızım peynirle yumurta sarısı yiyor çok şükür alıştı.. Ama doymuyo iki yemek kaşığı peynir yarım yumurta sarısı yiyo ama doymuyo az mı geliyo acaba öncesindede emxiriyorum siz ne veriyosunuz..
Caanim yemekten once emzirme bence ac olsun belki daha iyi yer ozaman.sonrasinda emzir hem tam doymus olur. Senin sutun doyuruyo zaten masallah once emince yer kalmuyordur midede :)

Gitmedim doktora canim. Gitmem gerekli ama neredeyse 3 haftadan beri siddetli bir bulanti. benim gebeken bile bulantim olmadi. Zaten kusmaktan nefret ediyorum. Yataktan yataktan yavasyavas kalkiyorum yoksa cok kotu oluyo. ozanimda insallah uzmez artik beni. Uykusuzluk beni cok sinirli yapiyo.
Geçmiş olsun canım

Kizlar ogluma recel yaptim. 4 elma, 4 hurma, 4 tanede gun kurusu kayisiyi hic su koymadan kisik ateste pisirdim. Blenderdan gecirdim. Adetlerini degistirebilirsiniz. Kati oluyo epeyce. Dolaptan cikarinca az sicak su ekleyip inceltiyorum.

Caanim yemekten once emzirme bence ac olsun belki daha iyi yer ozaman.sonrasinda emzir hem tam doymus olur. Senin sutun doyuruyo zaten masallah once emince yer kalmuyordur midede :)

Canım öyle de denedim yine yemiyo ağlıyo açlıktan ama yemiyo yediği çorba yoğurt çorbası onu yediğinde emzirmeden veriyordum ama sonrasında da emmiyo uzun süre.. bizim ki biraz atıştırmacı ya hiç 4 saat dayanmadı daha.. 1 saatte tekrar istiyo yediğindede az yiyo doyurmuyo karnını..sebebsiz yere de sürekli ağlar oldu kendi kendine de uyuyamıyo zaten ne zaman düzelicek bilmiyorum

Kizlar ogluma recel yaptim. 4 elma, 4 hurma, 4 tanede gun kurusu kayisiyi hic su koymadan kisik ateste pisirdim. Blenderdan gecirdim. Adetlerini degistirebilirsiniz. Kati oluyo epeyce. Dolaptan cikarinca az sicak su ekleyip inceltiyorum.

Canım süpersin senin ve cuteheartın tariflerini tele kaydediyorum sürekli bunu da deniyecem

Canım öyle de denedim yine yemiyo ağlıyo açlıktan ama yemiyo yediği çorba yoğurt çorbası onu yediğinde emzirmeden veriyordum amaında da emmiyo uzun süre.. bizim ki biraz atıştırmacı ya hiç 4 saat dayanmadı daha.. 1 saatte tekrar istiyo yediğindede az yiyo doyurmuyo karnını..sebebsiz yere de sürekli ağlar oldu kendi kendine de uyuyamıyo zaten ne zaman düzelicek bilmiyorum
Artik yedigi kadar vericen sanirim.sen pes etme devam et vermeye. Bir gun mutlaka yemek yiyecekler tabide bazi cocuklar cok uzuyorlar annelerini. benim kardesimin iki kizi var ikisinide annem büyüttü ama biri ne versen yer digeri hic bisey yemez. Biri 7 biri 5 yasinda. Yapisal galiba. Benim oglanda hep ac surekli yiyor.

Canım süpersin senin ve cuteheartın tariflerini tele kaydediyorum sürekli bunu da deniyecem
Tesekkur ederim canim. Herkes gibi bende elimden geldigince biseyler yapiyorum. Cuteheartin eline su dokemem tabi.Dun yeni tanistigim biri iyi bir anne olmadigimi soyledi. Kadinin kizi komsum. ozan komsuda uyuyup kalinca oturdum bende annesi geldi. Soyledileri kirmak icin degildide ben cok uzuldum. Zamene gencliginin iyi anne olmadigini soyledi. Komsumunda 16 aylik kizi var. kizinada banada soyledi ama ben sinirlendim mideme agrilar girdi.zaten kac zamandir kotuyum mideden daha kotu oldum.

Tşk ederim unutmamışsın. Whatup a mı girsek biz de. Telle çok meşgul olamıyorum.

Hangi ildeydin cnm. Ben balıkesirdeyim. Çocklar olduğu için cesaret edemiyorum yola. Ankara çok soğuk diyor arkadaşlar. Hem evimi özledim hem de burda rahatız

Annisler selamm ya topic neden sessizz whats up grubu aktif sanirim herkesler orda kizlar kimilgileniyodu benide eklermisiniz whats up a kime msj atiyoduk numarayi

Kizlar numaralarinizi ozelden yazin eklerim tabii

Orasinin aktif olmasinin sebebi artik pc acmaninda zor olusu telefondaki nettende herkes giremiyor bazilarida cocuklardan dolayi giremiyor,kisa yazma ani acil soru sorma gb secenek oldugu icinde serii

Ama tarifler secenekler doktor bilgileri vs sadece fotograf olarak paylasiyoruz galeriye dusuyor yani konusma disinda
gerci o da artik cok yok herkes birbirini taniyor bebisleride,neredeyse koftelere yemeklere gecti bircogu..

Tesekkur ederim canim. Herkes gibi bende elimden geldigince biseyler yapiyorum. Cuteheartin eline su dokemem tabi.Dun yeni tanistigim biri iyi bir anne olmadigimi soyledi. Kadinin kizi komsum. ozan komsuda uyuyup kalinca oturdum bende annesi geldi. Soyledileri kirmak icin degildide ben cok uzuldum. Zamene gencliginin iyi anne olmadigini soyledi. Komsumunda 16 aylik kizi var. kizinada banada soyledi ama ben sinirlendim mideme agrilar girdi.zaten kac zamandir kotuyum mideden daha kotu oldum.

Valla canım boşuna sinirlenmişsin sana öyle demesinin nedeni bilinçli ve sürekli araştıran en iyisini bulmaya çalışan bir anne olduğun için. Ona sormuyorsun araştırıp doğrusunu buluyorsun diye aklınca kızdırmaya çalışmış ki başarılı da olmuş maalesef:KK12: eşimin teyzesi bi şey dediği zaman şap diye doğrusunu söyleyip yapıştırıyordum suratına cevabı, sen çok araştırıyorsun bu kadar bilmişlik iyi değil dedi en son bana:KK47:

Valla canım boşuna sinirlenmişsin sana öyle demesinin nedeni bilinçli ve sürekli araştıran en iyisini bulmaya çalışan bir anne olduğun için. Ona sormuyorsun araştırıp doğrusunu buluyorsun diye aklınca kızdırmaya çalışmış ki başarılı da olmuş maalesef:KK12: eşimin teyzesi bi şey dediği zaman şap diye doğrusunu söyleyip yapıştırıyordum suratına cevabı, sen çok araştırıyorsun bu kadar bilmişlik iyi değil dedi en son bana:KK47:
Evet aynen dedigin gibi canim. Zaten biz iyi biliyoruz, sizi iyi buyuttuk, bak iste sagliklisiniz dedi durdu.biz oyle yumurta beyazi, tuz falan ayrimi yapmadik verdik diyor. Hele bal cok yararli nasil vermezsin diye fircada atti bana. Bal muz sut karistirip vermis hep cocuklarina.zaten ben cok alerjik biriyim. Ozanda tup bebek diye butun alerjilerim buyuk ihtimalle ona gecti, gelde anlat bunu. arkadasimin evinde arkadasimin yeni tanistigim annesine bisey diyemedim. Tekrarlarsa cevap veririm artik.cok kizdim cok

Evet aynen dedigin gibi canim. Zaten biz iyi biliyoruz, sizi iyi buyuttuk, bak iste sagliklisiniz dedi durdu.biz oyle yumurta beyazi, tuz falan ayrimi yapmadik verdik diyor. Hele bal cok yararli nasil vermezsin diye fircada atti bana. Bal muz sut karistirip vermis hep cocuklarina.zaten ben cok alerjik biriyim. Ozanda tup bebek diye butun alerjilerim buyuk ihtimalle ona gecti, gelde anlat bunu. arkadasimin evinde arkadasimin yeni tanistigim annesine bisey diyemedim. Tekrarlarsa cevap veririm artik.cok kizdim cok
Ben de kıl oluyorum öyle diyenlere özellikle lohusa dönemimde çok duydum. Çocuğu öldürmüyorsa güçlendirir mantığı hepsininki, hep onların dediği doğru...

Ben de kıl oluyorum öyle diyenlere özellikle lohusa dönemimde çok duydum. Çocuğu öldürmüyorsa güçlendirir mantığı hepsininki, hep onların dediği doğru...
Bende cok israr ediyorlar ya ona sinir oluyorum. Birakin kim nasil isterse oyle buyutsun cocugunu. Bir kere soyle yaparsa yapar yapnazsada kendibilir.bugun geldi komsum hep oyle kizma falan dedi. Sanirim kizdigimi baya belli etmisim. Kendi kisinada kizdi zaten galiba oda rahatsiz oluyor annesinin bu tavrindan

Geçmiş olsun canım inşallah iyileşirsin mide rahatsızlığı da zor valla.. Komşunun dediklerine de hiç takılma canım bence gayet iyi bir annesin onların kolayına gelmiş ne eline gelirse bebeklerine veip büyütmüşler ama biz biliyoruz neyin zararlı olduğunu böyle çok bilmişlere de sinir olurum..biz şimdi bizim komşumuz yok tamamen akrabaların içindeyiz çok görüşmüyoruz o nedenle karışanda yok..

Geçmiş olsun canım inşallah iyileşirsin mide rahatsızlığı da zor valla.. Komşunun dediklerine de hiç takılma canım bence gayet iyi bir annesin onların kolayına gelmiş ne eline gelirse bebeklerine veip büyütmüşler ama biz biliyoruz neyin zararlı olduğunu böyle çok bilmişlere de sinir olurum..biz şimdi bizim komşumuz yok tamamen akrabaların içindeyiz çok görüşmüyoruz o nedenle karışanda yok..
Tesekkur ederim canim. Bugun kizi gonlumu aldi. Aman canim benim komsum kizi yoksa gorusmezdim valla

ben hamileyim.cokta mutluyumm.zor gunler beni bekliyor biliyorum ama anne olmayi cok sevdim ben.gerci ikinciye korunarak kaldim nasil oldu hala bilmiyorum ama iyiki oldu.ikisini birarada buyuturum ins. kizima bayiliyorum cok yoruyo beni cok hareketli ve hep ilgi isteyen bi minigim var anasina cekmis.gercekten fiziksel olarakta kopyam.baktikca bi thaf oluyorum.cok sukur cok sukur...
umarim senib sikintikarinda en kisa zamanda biter.yavrularinin varligiyla mutlu bi hayatiniz olur canim
Gözünüz aydın olsun, Allah sağlıkla kucağına al ayı nasip etsin arkadaşım
Cinsiyetini öğrenmek üzeresindir buaralar
Ne kadar heyecanlı:))

canım kilo vermek için çok bişey yapmadım aslında.seninde iki çocuğun var tabiki çok koşturuyorsun.ama ben oğlum okula başladıktan sonra çok yorulmaya başladım.eski yeme düzenim hiç olmadı artık.süt olsun diye çok bile yerdim.tabi suanda emziriyorum.süt durumu aynı, yediğim zamanlarda da azdı.ekmeği tamamen kestim.dizlerimin ağrısı kilo verince biraz azaldı çok şükür.sende vereceksin insallah canım.5.aydan bu yana 8 kilo verdim.sendeki ödemde olabilir.
İnşallah ödemdir tegl olunca biraz inerim
Oğlumda 40.ımın bitiminden sonraki ay hemen regl olmuştum, kiloluydum ama daha çok kilo vermiştim aynı zaman zarfında.

Gunaydin anneler. Bir ara gecmisi okuyacagim insallah.
Dun cocuk kardiyolojiye gittik. Mecburen sakinlestirici ilac verdiler. Yavrum elini kolunu kontrol edemez hale geldi. Sarhos gibiydi. Dedikleri gibi masum üfürüm varmis ama hayatini etkilecek birsey degilmis sukur. Ilacin etkisi gecmeye baslayinca ciglik cigliga aglamaya basladi. Hic inmedi kucagimdan. Baya huysuzlandi. Dun zordu benim icin. Ama sonuc cok sukur guzel cikti.

X