2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Siz bilirsiniz kizlar. Bana pek sicak gelmiyr baska topik. Suan hemen hemen ayni seyleri yapiyr bebeklerimiz.ama hazirandakiler bizden geride. Ne bileyim kiyaslamak rahat olmaz gibi. Benimki sunu yapti seninki yapti mi vs.leri yani. Oraya da yine yazabilirsiniz. Tarif vs icin. Sizler bilirsiniz.

Deniz..
Ellerine saglik cnm. Ekmek ve biskuviyi yazar misin cnm.
Canim buskuvi gurme bebekteki tarifin aynisini yaptim. Ekmekte 4 su bardagi tam bugday unu,3 bucuk su bardagi ılık su, ben 1 paket instant maya koydum normal mayada olur, 1 cay kasigi tuz ve 1 tatli kasigi sekeri karistirdim 45 dakka ustunu ortup petegin ustune koydum. Tarif boyleydi ama sonra farkettimki biraz civik kalmis sekil verirken daha coj unladim o yuzden ilk basta 5 su bardagi un koymayi deniycem. Neyse sekil verip ustune su surdum birazda yulaf doktum. 20 dakikada oyle durdu ve 200 derecede 35 dakka pisirdim cikincada ustunu havluyla kapatip soguttum. Becerebilirsem foto koyarim birazdan

Neden baslamadin canim.bebis yogurt yiyordur mutlaka. Baskasimi yapiyor yogudu

Canım yaptığım hiç bir çorbayı içmiyo aslında çok iştahlı bi bebek ama beğenmiyo. Bugün kıymalı pırasa çorbası yaptım döktüm yemedi. Yoğurt yapmak içinde keçi sütü arayışındayom bir süredir ama bulamıyorum ki

Canım
Siz bilirsiniz kizlar. Bana pek sicak gelmiyr baska topik. Suan hemen hemen ayni seyleri yapiyr bebeklerimiz.ama hazirandakiler bizden geride. Ne bileyim kiyaslamak rahat olmaz gibi. Benimki sunu yapti seninki yapti mi vs.leri yani. Oraya da yine yazabilirsiniz. Tarif vs icin. Sizler bilirsiniz.

Canım benimki 27 mayıs sizinkinden çok çok geride hareketler vs. Mesela daha iki gündür dönmeye başladı bilmiyorum buradada hiç kimse kalmadı

Ekmegim...
Canım yaptığım hiç bir çorbayı içmiyo aslında çok iştahlı bi bebek ama beğenmiyo. Bugün kıymalı pırasa çorbası yaptım döktüm yemedi. Yoğurt yapmak içinde keçi sütü arayışındayom bir süredir ama bulamıyorum ki
Yavas yavas alisir. Benimkide ilk verdigimde 1 tatli kasigi bile yemedi.simdi neredeyse 250 grami bir kerede yiyecekte vermiyorum ben okadar.acken ver. Keci sutude mivgrosta var ben ordan aliyorum. Bir inek bir kci mayaliyorum.mesela benimki meyve yemiyordu cesit cesit yollar denedim en sonunda yedirdim. Yemek isi sabir isi yani.seninki senin sabrini vom zorlayacak anlasilan :)

Ekmegim...

Yavas yavas alisir. Benimkide ilk verdigimde 1 tatli kasigi bile yemedi.simdi neredeyse 250 grami bir kerede yiyecekte vermiyorum ben okadar.acken ver. Keci sutude mivgrosta var ben ordan aliyorum. Bir inek bir kci mayaliyorum.mesela benimki meyve yemiyordu cesit cesit yollar denedim en sonunda yedirdim. Yemek isi sabir isi yani.seninki senin sabrini vom zorlayacak anlasilan :)

Çok sağol canım migrosdan aldırayım eşime inek sütü 1 yaşına kadar yasak diye biliyorum o yüzden günlük keçi sütü bakındımda bulamadım.. Çok zor canım yapıp blendırdan geçirip sonrada süzgeçle süzüyorum ağzına bir pütürü gelse kusuyor, ne zaman alışacak bilmiyorum

Çok sağolım migrosdan aldırayım eşime inek sütü 1 yaşına kadar yasak diye biliyorum o yüzden günlük keçi sütü bakındımda bulamadım.. Çok zor canım yapıp blendırdan geçirip sonrada süzgeçle süzüyorum ağzına bir pütürü gelse kusuyor, ne zaman alışacak bilmiyorum
Zor canim ama alismasi lazim artik 8. Aydalar. Bu arada inek sutu sut olarak yasak yogurt olarak degil. Inek yogurdunu verebilirsin yani. En azindan ben veriyorum. Keci yogurdu daha besleyici diye 1 inek bir keci riye gidiyirum

Arkadaslar diger gruplara kabul etmeme gb bir sorun olmaz :) Hamilelikteki gb 1 ay oncesi 1 ay sonrasi takip ettim bende cogu zaman :) yani Nisan Anneleri,Haziran Anneleri vs..

Tabii cuteheart'in dedigi gb asagibyukari ayni zamanlardalar..Ve burada bilr benim ki kalkti benim ki daha donmuyor gb soylenler oluyor her bebek farkli bizler gb yani..Hicbir topikte karsilastirma olmamali bence :KK66:

Buarada yine hatirlatayim whatsapp kullanip gruba katilmak isteyen varsa numarasini ozelden yazmasi yeterli eklerim:KK66:
Suan 28 kisi flniz,bulusmalar oluyor ki dun Asya ve Meyra bebek benim misafirimdi :)

Arkadaslar diger gruplara kabul etmeme gb bir sorun olmaz :) Hamilelikteki gb 1 ay oncesi 1 ay sonrasi takip ettim bende cogu zaman :) yani Nisan Anneleri,Haziran Anneleri vs..

Tabii cuteheart'in dedigi gb asagibyukari ayni zamanlardalar..Ve burada bilr benim ki kalkti benim ki daha donmuyor gb soylenler oluyor her bebek farkli bizler gb yani..Hicbir topikte karsilastirma olmamali bence :KK66:

Buarada yine hatirlatayim whatsapp kullanip gruba katilmak isteyen varsa numarasini ozelden yazmasi yeterli eklerim:KK66:
Suan 28 kisi flniz,bulusmalar oluyor ki dun Asya ve Meyra bebek benim misafirimdi :)

Bende geliyorum whatsapa bekleyin beni :)

Dun gun kurusu kayisiyi hasladim ezip yedirdim.kizlar. baya faydali..A vitamini oldugu icin enfeksiyona karsi koruyrmus. Ayrica hucre yenilenmesini sagliurmus.

Bi de brokoli verdim. Sebze corbasina ekledim. Onu da sevdi.

Yine corbalarina kuru soganda ekliyrm.

Dun gun kurusu kayisiyi hasladim ezip yedirdim.kizlar. baya faydali..A vitamini oldugu icin enfeksiyona karsi koruyrmus. Ayrica hucre yenilenmesini sagliurmus.

Bi de brokoli verdim. Sebze corbasina ekledim. Onu da sevdi.

Yine corbalarina kuru soganda ekliyrm.
Bende evde varsa mutlaka brokoli yada buruksel lahanasi ekliyorum sadece karnibahardan korkuyorum bana cok gaz yapar onada yapar diye daha denemedim. Sogan ve sarimsak vazgecilmezimiz bizimde.bende alayim kayisi bari kabizligada iyi gelir. Ayrica gun kurusu urunler d vitamini yonundende zengin gunesten tum vitaminleri topluyor.

Bizde bugun peynir yedik. Yaptigim ekmek icinide koydum. Valla cok sevdi.ayrica bugun kefir mayamda geliyo.Yapimi 1 gun suruyo artik haftasonu icirip haber ederim sizede. Benim oglum yogurda bayiliyo , peyniride sevdi kefiride sdver bence cunku sut urunleri ilgi alani

Bende evde varsa mutlaka brokoli yada buruksel lahanasi ekliyorum sadece karnibahardan korkuyorum bana cok gaz yapar onada yapar diye daha denemedim. Sogan ve sarimsak vazgecilmezimiz bizimde.bende alayim kayisi bari kabizligada iyi gelir. Ayrica gun kurusu urunler d vitamini yonundende zengin gunesten tum vitaminleri topluyor.
Cnm. Brokoli iyot emilimini.engelliyrmus. o nedenle iyotlu tuz tuketmek gerikyrmus. Bebekler tuz alamadigi icin de hafta da en fazla 2 kez brokoli veriliyrmus aklinda olsun.

Peynir de hayirli olsun. Ben 8 ayi bekliyrm cnm vermek icin. Gun kurusu kayisi diger kayisilar gibi sulfur icermedigi icin de alerji riski azmis :KK66:

Yok ya gitmiyorum bi yere orayada yazarim burayada. burda az kisi olmasindan dolayi herkesi taniyo gibiyim. Mesela bebislerin isimlerini, ne yiyip ne yemediklerini gibi. Hic gormemis olsamda seviyirum sizleri

Bende çok seviyorum canım 3 kişiyiz ama mutluyum ben. Diğer siteler burası gibi değil bi başka mayıs anneleri

Cnm. Brokoli iyot emilimini.engelliyrmus. o nedenle iyotlu tuz tuketmek gerikyrmus. Bebekler tuz alamadigi icin de hafta da en fazla 2 kez brokoli veriliyrmus aklinda olsun.

Peynir de hayirli olsun. Ben 8 ayi bekliyrm cnm vermek icin. Gun kurusu kayisi diger kayisilar gibi sulfur icermedigi icin de alerji riski azmis :KK66:
Yok zaten cok tuketemiyorum brokoliyi ama yazdigin iyi oldu canim evde olsa muhakkak koyardim yani.peyniride kendim yaptim labne peynir.icine ekmek ufaladim.

Bende bugün inek sütünden yoğurt mayalayayım dedim 1 çay bardağı süte 1 çay kaşığı maya ve sonuç tutmadı süt gibi kaldı. Onu verdim benim hiç bişey yemeyen kızım yedi ama tadı ekşi diye vermedim devamını.

X