2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Ay bugün senin bu yazın moral oldu bana:) Çok güzel şeyler yazmışsın. Çok heyecanlı, açıkladığınız zaman verecekleri tepkiyi merak ediyorum...
İçerden Deren ile Dilber'in kahkahaları geliyor, benimki resmen cilve yapıyor bir duysan çıkardığı sesleri...
Az önce emzirmeye çalışıyorum diye bana yapmadığı numara kalmamıştı, ağladı durdu hatta((

Regl oldun mu canım sen???

Allah yardimcin olsun..

O kadar seyle ugrasiyor dusunuyor yetisiyorsun ki ustune hastalik,sut endisesi hepsi birbirini tetikler durumda..
Demir icin ayri Deren icin ayri sıkıntılarin ki ev,es,bakici,hastalik cabasi..
Cok zor Aslı..

Sen bunlarin hepsinin ustesindende geliyorsun cok sukur,masallaahh..

O kadar saglam adimlar atiyorsun ki zaten orneksin bir cogumuza..cabamiza..

Olumsuzluklarin en azindan elnden gelmeyerek oldugunu dusunmek bir teselli..Sut icin yapabileceklerini tekrarlamanin bi faydasi olur mu ki?bilemedim..

Rahatlamalisin ciddi anlamda..Dilber'e de ufak bir hatirlatma yapman kisa yoldan en azindan bu sıkıntını cozer belki..

Sürekli değilse beslenme şeklindendir, anne sütünde olabiliyor.
Sürekli ise, az beslenmiş olabilir ya da alerji olabilir...
Sürekli değil ve sadece anne sütü ile besleniyor 10 Mayıs doğumlu herkes el gıdaya mı geçti ?? Ben çok uzak kaldım forumdan (( teşekkür Ler bu arada

Selam gelinimin annesi napıosun :)) sezen nasıl

Çok doğru tespit. Anlatamadığım çok gazla baskı bar üzerimde. Az önce bir duş yaptım. Kendi kendime sıkntılarımı saydım döktüm biraz rahatladım.
Odamı havalandırdım, nevresimimi değiştirdim, yıkandım, maskemi aldım hadi Bismillah dedim, Deren'i aldım yanıma.
Epeyce bir uğraştan sonra emzirerek uyutmayı başardım:)) İşte günün başarısı!
Şimdi Demir'in bitmediyse kalan yemeğini bitirtme, sütü, diş fırçalaması, banyosu, hikayesi derken uyutulması.....
Hasta olmayınca sorun değil de, hastayken biraz yorucu oluyor
Arada benim de yemek yemem lazım malum süt sorunum var..

Sürekli değil ve sadece anne sütü ile besleniyor 10 Mayıs doğumlu herkes el gıdaya mı geçti ?? Ben çok uzak kaldım forumdan (( teşekkür Ler bu arada
O zaman sizin yediğiniz bir gıdadan ötürü renklenme olabilir, takip edin sık sık olursa diğer ihtimalleri düşünürsünüz.
Herkes değil ama yavaş yavaş deneme olarak bile olsa geçiliyor ek gıdalara. Sadece tattıranlar var. Henüz sadece anne sütü alanlar var. Bir de bebeğin ağzına baklava şöbiyet filan dolduran babaanneler, canı çekti diye çay içiren amcalar var ki onlara ciddi anlamda takığız buara:))

Senin bakıcı deneyimlerin beni katlar tabi, o gözle baktığın için okudukça cinlenirsin, anlarım :) ama aynen maaşım bakıcı ve krediye gidecek, cebime para kalmayacak, borcumuz olmasaydı inan çocuğuma kendim bakardım.

Demir'imin mutlu ve mutsuz eden şeyler listesi... Muhteşem çizimler bana ait tabii
Bir de bugun annesini emmek istemeyen yaramaz Deren Hanım'dan kareler....

Canım sen dünya iyisi bir kadınsın, bu konuda benimle aynı fikirde olmayan yoktur sanırım. Örnek aldığım, hatta unutmayım diye kopyaladığım bi dünya yazın oldu.. İyi bir gözlemcisin, sorunlara sorunla değil çözümle.yaklaşıyorsun. Anneliğine laf söylenemez, eşinin zeytinyağlısına kadar eksik.etmediğini yazdın kaç kere. Keşke senin kadar iyi bir anne olabilsem. Bu süreçte naçizane gözlemim kendine fazlaca.yüklendiğin yönünde. Sütün geri gelecek, dilber yola gelecek, hastalıklar iyileşecek, kilolar gidecek, 2 çocuğununda her durumda sığındığı tek liman sen olacaksın, bu hiç değişmeyecek.. Sen çok kereler yazdıklarınla beni çok rahatlattın, şimdi dilerim omuzlarındaki tonlarca yükü bir kenara bırakıp bu gece huzurlu uyursun..

Yüzümde koca bir gülümseme oldun canım, ne kadar tesekkur etsem azdır
Gözlerime de yaş dolduğuna göre, evet var bir ağırlık sırtımda...
Şimdi herkes doyuruldu, yıkandı, uyutuldu... Ben de süt sağıyorum, işim biter bitmez yastığımda beni bekleyen bir prensesim var bu gece, hiçbir yük kalmaz omzumda inşallah... Kızım bu gece yanımda.

kendim yapsam olur mu demişsin doktorumun tarifini paylaşmak istedim.100 cc suya 1,5 tatlı kasıgı pirinç unu ilavesiyle pişirip ılındıktan sonra 3 kasık mama ekleniyor.pirinç unuda bilgimiz sütlaçta kullanılan

ben hamileyken değişik br psikolojiye girmiştim.şöyleki evde herşey düzenli olacak belirli sistem ve program dahilinde işleyecek,hersey tam olacak vs gibi bahsettigim yemek ev işleri vs.kadın doğum doktorum psikolog gibi bir adamdı bunu sanırım farketti ve bana ne dedi biliyomusun.''süper kadın olmaya calışmaktan vazgectiğin gün iyi anne olursun'' :))

Psikolog anne bitek canibulamadim nerde ekledi ya ......

Masallah kuzulara yine birsuru fot. Eklenmis....

Lilacsofie hatirlamissin bende ondanbahsedicektim....

Bugun son kalan paramizi bankadan almaya gittim tawan yapmis migrenim ile kucagimda cocuk ile...hem cerezatte mi aldim hemde gebelik testi aldim...eger adeti cok gecmese guwenmem fakat zaten gectigi icin kana direk gerek olmadigini dusundum....sonra anneme gittik... Neyse ewe geldik bi yere gitmek hele ki bi morel ve bas agrisiyla bi dunya canta yerlestirdim falan...sonra test yaptim tabiki negatif hayali bir ucuk cizgi bile cikmadi ciksa hemen saglik ocagi tabiki....ama yok o yuzden rahatim bir tane daha war yedek yine kafama takilirsa yine yaparim

Sonra esimle biraz tartistik gercekten bisi istemedim ondan sadece madem ki bu kadar yogun calisio buna alisalim hayayimizin sonu gelmis gibi yorgunumla girme ewe yorgunumla yemek yeme su icme yorgunumla uyuma durudan cok hayatimizi mahfeden o. Ama bunu anlamior bi dunya da laf saydi birine cewap wermedim agzimo acmadim suramda oturuo hepsi aglayamadim bile doydum calistigi yerden de nefret ediorum ayrica bu gun atilsa ciksa bi yudum uzulmem ihrenc aile yasantisi olmayan insanlar ve biz aileyiz die sayiklayan mudur bozmasi bu arada bu koca fabrika kici kirik isletme degil ...ama ne werdigi para dan hayir war ne calistirdigi adamdan....

Ve okadar lafi sayarak gitti uyudu nasil uyabilio pardon cok yorgundu dimi....peki ben calisirken 8de cikicaksam 7 de kalkip yemek yaparken 7 bucukta ewe gelip tatli yapip supurge acarken o uyrken utu yapip tiz alirken yorgun olmuyormuydum hayir cunku bn insan degilim demi o insan bi tek bende anlayis bekleyen kucucuk cocuga bakmasi zor gelen aptalim....

Cok kg almisin
ewet sukadarlik bebegim war emziriorum
ama cok kg almisin
eh emzirince diyete baslamak istemedim zaten az sutum
walla bilmem ki bu kg fazla ......

Tezenin biri sanane sana mi tasitiom allahi belasi bu kadar mi ihrencektim ben bu yasimda bu hayattan bu kadar mi ya...

Ha zayifladigimda gorse bu kesim insarnlar ay ne guzel zayiflamisinda demezlee haaaa...

ben bu satırları buraya yazarken içim parçalanırken oğlum bi arkadaşıyla kavga etmiş öğretmenin dediğine göre arkadaşına tekme atmış benim garibana bak sen.şok oldum

teşekkür ederim akşam biraz canlandırdık.zaten yanlış yönlendirme yaptığımın farkına vardım.ben kendini savun derken o girişmiş arkadaşına.off

üzme kendini canım.bende bazen çok karamsar olup bu dünyaya neden cocuk doğurdun diye kızıyorum kendime.ama küüğün abisine attığı kahkahaları duyunca iyiki kardeş yapmışım diyorum.Ailemde dahil güvendiğim tek bir insan bile yok.sanki arkamı dönsem saplayacaklar bıçaklarını.
eşlere gelince benimkide iki gündür surat sirke satıyo.üzülüyorum ama ne yapayım.ben ondan çok bişey beklemiyorum.çocuklarıma babalık yapsında ilgisi sevgisi batsın.
kilolarını takma hala bi gram bile veremedik.bak ne güzel dünya tatlısı bi kızın var boşver.

Demir'imin mutlu ve mutsuz eden şeyler listesi... Muhteşem çizimler bana ait tabii
Bir de bugun annesini emmek istemeyen yaramaz Deren Hanım'dan kareler....
Masallah Deren cook tatli annesi, Allah nazarlardan saklasin. Yazdiklarini okuyunca ya gercekten bakicina sinir oldum.sen cok iyi bir annesin.ic sesini dinle ve dilber hanimi yakin takibe al derim. Demir'i kendi evinde huzursuz hissettirmeye, kimsenin hakki yok bence. cocugun ustunu degistirmesine guzelce yardimci olamiyorsa dilber hanimefendi, bakiciyim diye ortalikta hic dolasmasin bir zahmet. Evin bebegine odasinda bakip, kapiyi kapatilme cesaretine de agzim acik kaldi, uyarilmasina ragmen benim de 4.5 yasinda bir oglum var ve hamileligimde mecburen yardimci tuttum. Sabahtan isleri yapip, oglumu okuldan aliyordu.oglum bu bayan bizle calistigi surece cok huzursuz oldu. Sezeryanla dogum yapip,3 hafta icinde ayaga kalkip yaptigim ilk is kadinin isine son vermek oldu. Cocuguma kotu birsey yapmadigina eminim, o da bir anne, ama gonlunu de kazanamadi. Benim icin tabiki zor oldu ama simdi o en zor gunleri atlattik. artik ufakliklarda oyun oynamak istiyo. bize dusen buyukle fokus aktivite yaparken, kitap okurken bir sekilde kucugu de dahil etmek. Yemek varsin evde bir cesit az olsun yada temizlik haftada bir ama en azindan evdeki cocuk huzur ve mutluluk icinde cocuklugunu yasasin.eve bakici olarak gelen kimselerin, cocuklarin bilincaltinda : "kardesim bebekti onu cok severdi bakici abla, beni sevmezdi" gibisinden mesajlar kalmasin. Cahil birinin yaptigi istemli yada istemsiz bu davranis, ins ilerde bin pismanliga neden olmasin hayatinda...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…