2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Kızlar benim oğlan da biz sofradayken yemek istiyo resmen. Deniz06 arkadaş söyleyince farkettim sanırım. Ara ara tattırıyodum olayı çaktı :) kıyamıyom veriom azcık. Nasıl sabırsızlanıyo ya

Kızlar benim oğlan da biz sofradayken yemek istiyo resmen. Deniz06 arkadaş söyleyince farkettim sanırım. Ara ara tattırıyodum olayı çaktı :) kıyamıyom veriom azcık. Nasıl sabırsızlanıyo ya
benim oğluşum da öyle dün annemler biraz tattırdı ağzının suyu akınca çırpınıyor resmen verelim diye kıyamam

Kızlar,

"Bu gece galiba hastalanıyorum" yazdıktan az sonra iyice kötüleştim. Sabaha dek kustum, ateşim kırka çıktı. Çocukları evde tek bırakmayayım diye hastaneye gitmedim ama ertesi akşam ateş düşürücüye rağmen halen 39.5 ateşim olunca acile gittik. Kanda enfeksiyon değeri normalin 7-8 katı çıktı. Hemen serum bağlandı. Antibiyotik verildi.

Doktor çok bulaşıcı ve yaygın bir enfeksiyondan bahsetti. Şebeke ve içme sularının azalmasından dolayı, sulardan şüpheleniyorlar. Nefes, tükürük, aynı havayı solumak kadar basit sebeplerden bile bulaşıyor. Kuluçka süresi bir hafta kadar, yani "hasta biriyle karşılastım ama hastalanmadım" diye sevinmeye gelmiyor. İlk üç-dört gün kusma,ishal, ateş ve sonra üst solunum yolu enfeksiyonuna çeviriyormuş.

İlaçlar yüzünden Deren'e sütüm 5 gün yasak, kesilmesin diye "sağıp dökün" dedi doktor. Allah'tan önceden sağılmış sütlerim vardı. Onları dondurucudan çıkarmaya başladık. Milkway'de hiç koku yok. Weevell'de var ama nispeten az. Lansinoh direkt kokuyor...

Demir keyifsiz ve iştahsız. Babaannesi geldi neyseki onla ilgileniyor. Deren şimdilik iyi, onu da korumak için elimizden geleni yapıyoruz. Eşimde de şimdilik birşey yok.

Bence önlem olarak kalabalık yerlere, AVM'lere vb girmeyin. Misafir filan çağırmayın, kalabalığa bebeği sokmayın. Odaları sırayla sık sık havalandırın. Sık sık el yıkayın, havlu değiştirin. Zaten kimse bebeğin ellerini tutmasın, öpmesin...Bebeğin malzemelerinin sterilini herzamankinden dikkatli yapın. Doktorun söyledikleri bunlar. Hepimize ve evlatlarımıza sağlıklı günler olsun inşallah...

hay Allah'ım ya sen de mi hastalandın çok geçmiş olsun Deren'e geçmez Allah'ın izniyle, Demir'in geçicidir iştahsızlığı eskisi gibi olur inşallah

Ya cook gecmis olsunn ....Allah'tan acil sifalar diliyorum...

Gecmis olsun canim. Tez zamanda iyilesirsin insallah. Allah yardimcin olsun.

BESTEKIZ kendine fazla yuklenme canim. Arada dinlen. Ya bise dicem ama cekiniyorum. Yani yanlis anlama seni yargiladigim falan yok. Biraz rahat olsan :) Masallah Duru hanimin bir sorunu yok lokum gibi akilli uslu. Karni doyuyor sagligi yerinde uuykusunun da masallahi var annesini uzmuyor hic. Ama annesi uzulmek icin yer ariyor sanki Ek gidaydi ebeydi teyxelerdi derken kendini yoruyorsun. Teyzeleri salla ebelere bakma e ek gida da yavas yavas yerine oturur. Hamileyken de dogurdum doguramadim diye telas yaptin gul gibi geldi kizin :)) Herseyin basi saglik rahatla biraz bicirin tadini cikar.

Leotie Yusuf'a kocaman bir masallah. Saclarina bayildim yakisiklinin. Rabbim guzel omurler versin.

Lilacsofie hay Allah sana da cok gecmis olsun. Deren'e ugramaz insallah. Aslinda BEstekiz'a dediklerimden sana da yolluyorum azcik. Relax relax relax. Sakinan goze cop batarmis. Kendi sagligini da dusun biraz. Tekrar gecmis olsunn.

Elime telefonu aldim girdim foruma "derdim var kizlar oglum micamiyorr" yazacaktim bi baktim bizimkinin rengi degisiyor. Iki pirt bir tirt hopp buram buram kokular gelmeye basladi:) Kac gundur yapmiyor valla en son ne zaman yaptigini bile unuttum. Mudahale etmiyordum cunku huzursuz degildi ama bugun de yapmasa tavsiyelerinize uyacaktim. Sabah kalktim yikadim su verdim biraz da masaj yaptim yarim saat sonra sonuca ulastik cok sukur :) bu da is ustundeykenki surati

Eklentiler

• Screenshot_2014-09-22-12-03-46.png
    430,8 KB · Görüntüleme: 91
Canım çok sağol. Evin içinde 2-3 kişi hasta olunca mecburen sakınıyoruz.
Başka çaremiz yok
Acildeki 5.5 aylık o bebeğin ve annesinin hali hiç gözümün önünden gitmiyor. Minicik elinde serumlar, sargılar, o kadar üzüldüm ki, ondan çok etkilendim sanırım.
Bir de çocuklarıma geleceğine bana gelsin diye öyle çok dua ediyorum ki, belki dualarım kabul oluyor da ondan böyle ağır geçiriyorum belli mi olur. Çok şükür bugünümüze de...

kızlar benim bebeğim çok küçük daha iki haftalık ama sabahları derin derin uyurken gece 3 7 arası oturuyor kucağımda etrafı inceliyor mutlu mutlu... ağlamıyor sızlamıyor şaşkın şaşkın ışıklara bakıyor bana bakıyor gezdirilirse evin içinde çok seviniyor görebildiği ne varsa bakmaya çalışıyor henüz çok uzağı göremese de o hallerine bayılıyorum çok şaşkın:)) ee çocuk devamlı uyumayacak tabi etrafıda keşfedecek ama saati biraz ters oldu.
ama gel gör ki benim uykum terse döndü işe başlayınca ne yapacağım şimdiden bi düzen oturtmak için erken gibi ama böyle de alışmamalı.. sabahları zorla uyandırmalımıyım içim çok yanar öylede güzel güzel uyuyan cocuğu uyandırmakta garip geliyor ne yapayım sizce siz ne yapıyorsunuz??

Benim çene dustu bugun herseye bir cevap :) Is guc yok tabii forum forum geziyorum

GElelim sanaa bebegin daha kucucuk canim sen de soylemissin. Iki haftalik bebege nasil duzen oturtacaksin ki:) Hele bir uc aylik olsun ondan sonra o kendi duzenini belli eder. Hem buyidukce değişecek geceyi gunduzu bilmiyor daha annesi. Bizimkier de oyleydi.
Mis kokusunu cek icine. Gule gule buyut insallah.

hehehehe ben de forum forum geziyorum bir derdim var köşesinde olaylar olaylar

Annemle birbirimize girdik. Keşke işe başlamak zorunda olmasaydım. Evinin düzeni, kışlık domatesleri herşey benden önde gibi hissediyorum. Sen ben işe başlayınca napacaksın dedim, kadın çocuğa bakacak sende iş mi yapacaksın, ne düzenmiş, ne iş aşkıymış dedim ve kıyametler koptu. Nolurdu sanki çalışmak zorunda olmasaydım.. Çocuğuma bakabilseydim.. Çok mutsuzum..

Canım önce bir sakin ol lütfen inan çalışmaya başlayınca herşey bir iki haftada yoluna girecek.Düzenini kuracaksın inan bana.İki çocuğumdada aynı problemleri misliyle yaşamış biri olarak söylüyorum bunları sana.benimde annem çok gönülsüz bakıyor ama ne yapalım en azından yabancı birinde değil diye tüm kaprisine katlanıyorum.sen yavrun için geleceğin için çalışıyorsun kimse keyfinden çalışmaya gitmiyor.Hatta öyle bile olabilirdi bunaldığın için yada kariyerin için imkanların fazla olsa dahi çalışmak istemek en doğal hakkımız.kendini sakın suçlama bu çıkmaza sokma durumu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…