2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Lilacsofie Lilacsofie P psikologanne
Kuzulariniza çok geçmiş olsun.. Tez Zamanda şifa bulsunlar ins.. Bi daha hastalık bulmasinlaaarr amiinn..

Leotie Leotie dualarimiz yavrunla inş canim. Bi sıkıntı olmadıgı haberini verir inş babası

Yasasiiinn alinti yapmadan da artik etiketleyebiliyoruz ooh bee her alintida muhakkak problem cikiyodu saatlerce cevap yazcam diye ugrasiyoduumm:KK28::KK73::KK5:

Lilacsofie Lilacsofie P psikologanne
Kuzulariniza çok geçmiş olsun.. Tez Zamanda şifa bulsunlar ins.. Bi daha hastalık bulmasinlaaarr amiinn..

Leotie Leotie dualarimiz yavrunla inş canim. Bi sıkıntı olmadıgı haberini verir inş babası

Yasasiiinn alinti yapmadan da artik etiketleyebiliyoruz ooh bee her alintida muhakkak problem cikiyodu saatlerce cevap yazcam diye ugrasiyoduumm:KK28::KK73::KK5:
çok sağol Zeynebin annesi :) tahlil sonuçlarını bekliyoruz inşallah temiz çıkar. sağlık ocağındakileri dövesim var boyunu 67 cm olarak ölçmüşlerdi 63 cm miş 1 haftada 3 cm kısalmış oğluşum! inanmamakta haklıymışım :KK11:

bu arada etiketlediğin zaman bildirim gelmiyor en azından bana gelmedi bilgine :KK55:

çok sağol Zeynebin annesi :) tahlil sonuçlarını bekliyoruz inşallah temiz çıkar. sağlık ocağındakileri dövesim var boyunu 67 cm olarak ölçmüşlerdi 63 cm miş 1 haftada 3 cm kısalmış oğluşum! inanmamakta haklıymışım :KK11:

bu arada etiketlediğin zaman bildirim gelmiyor en azından bana gelmedi bilgine :KK55:

Rica ederiz yağuşuklu yusufun annecigii:KK48:

Müstakbel damat adayimiz icin çok üzüldük umariz tahlilleriniz temiz cikar:KK22::KK23:

Saglik ocagindaki ebe kızımın boyunu ölcerken ben de hic gözümü ayirmiyorum. Bizjmkinin de eli pek korkak. Milim milim ilerliyo ayagina gelince..
Hatta topuk kani icin goturdugumuzde boyu 54cm dogdu dedik de inanmadi inatlasti bizimlee. Ölcunce aa dogruymus diyoo:KK67:

o kadar yaptiniz maadem insan bildirim de gönderir demi ama yaa:KK12::KK20:

Rica ederiz yağuşuklu yusufun annecigii:KK48:

Müstakbel damat adayimiz icin çok üzüldük umariz tahlilleriniz temiz cikar:KK22::KK23:

Saglik ocagindaki ebe kızımın boyunu ölcerken ben de hic gözümü ayirmiyorum. Bizjmkinin de eli pek korkak. Milim milim ilerliyo ayagina gelince..
Hatta topuk kani icin goturdugumuzde boyu 54cm dogdu dedik de inanmadi inatlasti bizimlee. Ölcunce aa dogruymus diyoo:KK67:

o kadar yaptiniz maadem insan bildirim de gönderir demi ama yaa:KK12::KK20:

ahanda etiketsiz bildirimin geldi :KK53: Çok sağol inşallah temiz çıkar , bendeyken titizleniyordu hemşire hanım gitmeyince öylesine bakmış demek ki bir sonraki ay iş yerinden izin alabilirsem gidip lafımı sokucam annem bi şey demez şimdi boşuna mı o kadar yol gidiyoruz :KK4: öpüyorum zeynebim zeynebimin allı yanaklarından :KK15:

IMG_20140919_202413-1.jpg
Leotie Leotie sonunda KK yönetimi korktu da bildirim gönderdi sanirsam :KK45:

Git söyle canım yoksa her konuda üstünkörü yapip geciyolar..

Zeynebim zeynebim de sana öpücük gönderiyo teyzesiiii baakk
IMG_20140919_202413-1.jpg
:KK8:

masallah supanahllah bu nasıl guzellık kuzum benım allahım saglık versın benım kızım olsaydı adını zeynep koycaktım.. ınsallha bu sefer kız olur zeynebımı de koklarım. ya masallah sızın kuzular kocaman benım oglum sırık gıbı uzun kılosu az o yuzden cok zayıf duruyo boyu 68 cm kılosuda 7 kılo dr kıloya takılma dıyo ama ben cok uzuluyorum sırık gıbı uzadı anakucagından sarkıyor emzırırken bacakları sallanıyo ama coook zayıf

M miraclemiracle
Tesekkur ederiz canim sagolasin. Rabbim sana da zeynebini nasip etsin miss kokusunu icine çek insaallah:KK68:

Bebeginin kilosu az degil ki masallah gayet de iyi bi kilosu var. Az olsa bile sagikli olduktan sonra onemli olmadigini hepimiz biliyoruz artik.
Ki zaten seninki hic de az değilmiş masallah :KK66:

Sebze çorbası, muhallebi, kesinlikle anne sütünden ve mamadan daha tok tutar. Fakat henüz aldıkları süt miktarını azaltmak için çok erken, mümkün olduğunca sütü de hayatlarından çıkartmamak lazım. Ben şuanda çok sık şekilde emziriyorum, emmek istemez kafasını çevirirse bırakıyorum.

Sana da şunu tavsiye edebilirim canım; 125.gr'lık hazır sebze ya da mryve püresi kavanozlarından al. İçini ister yedir, ister boşalt. Sonra kavanozu yıkayıp steril et.(kaynat) Hazırladığın meyve sebze pürelerini bu kavanoza doldur. Bebek tükürmeye, kafasını çevirmeye ya da ilgisini kaybetmeye başlayana dek minik minik yedir, sonra bak ne kadar yemiş. Böylece gr olarak ne yediğini bilebilirsin. Kavanozun dörtte birini yediyse, 30 gr yemiştir gibi... (Sonraları gerekirse doktorla konusurken iki parmak, tabagın birazını yedi filan birşey ifade etmiyor o açıdan da önemli)

Bu süreçte eline kağıt kalem almalısın. Sabahtan itibaren başlayıp yedip içtiğini ve hatta uyuduğu süreleri kağıda yazmalısın. Sen meyve 10:30, sebze 13:00, muhallebi 17:00 saatlerini pek şaşırtmadan uygularsın. Uygulama yaptığın günlerde, mama için biraz "yap dök"ler olacaktır. Sık sık biberon teklif et. 2-3 gün sonra kağıtları al bak, hemen hemen aynı saatlerde benzer çeyler yaptığını göreceksin. Bir de sorun varsa nerde olduğu görünecek. Mesela, sütü çok az mı içiyor yediği ek gıda miktarlarına bakarsın, demek ki fazla geliyor, hemen ek gıdasının miktarını azaltırsın. Kavanozla ölçü tuttuğun için ne kadar azaltacağını bilmen işini kolaylaştırır. Yani yedirirken daha erken kesip, bir süre sonra sağdığın sütünü ya da mamasını verirsin (ya da emzirirsin)
Ek gıda az mı yiyor, acaba beslenme saatleri uykulu oldugu bir zamana mı denk geliyor, saatleri ileri geri çekebilirsin. Mesela Deren, saat 17:00 den sonra o kadar uykulu oluyor ki, daha geç saatte kaşıkla beslemek istesem sinirleniyor.

Bu uygulamayı yaparsan, şimdi şu kadar uyuyacak uyku, şimdi bu kadar şundan yiyecek-içecek olarak herşeyi bilip rutine girebilirsin. Hiçbir rutine girmiyorsa en azından bir yerinden de başlamış olursun ama anlattıklarından Duru'nun bu konuda sorunlu bir bebek olmadığını hatırlıyorum.

Mama ile yoğurt, sebze püresine ekleme ve muhallebi yapabilirsin. Ben zaten anne sütü yerine, mama kullanırdım sağmasaydım. Oğlumda öyle yapmıştım:KK66:
Okadar muhtesem anlatmissin ki kalkip hepsini bir anda yapasim geldi ...ewet tatli aynen dilim isiraim duru anasina cekmemis degisikliklere acik bir bebek....simdilik oglen uykusun dan sonra meywe puremiz war inumuzdeki hafta corba ve muhallebi baslanabilir demisti dr. Da zaten sadece yogurtu 1kac hafta daha erteledim dr wer demesine rahmen....daha sonra tekrar denerim....cok guzel anlatmissin ayni o moddayim bende zaten ne zormus cocuk buyutmek saat saat tut hesapla oturuorum ya allah seni inandirsin diorum ki simdi napicaktim ay ben bisi yapicaktim hep bu moddayim boyle :KK66:) ii ki buzamana dek gezmisim bu kadar saatli maratona sanirim gezicek vakit bulamicam :KK43: ama cani saolsun kizimin....bebeklerimizin....

Canım hipp in mamasını bende aldım elmalı tajıllı ama su ile hazırlayın diyor...Anne sütü ile hazırlasam oluyor mu yani, yoksa hipp in baska bir maması mı var? Muhallebiyi bir ölçek verdi dr yani yaklasık 35 ml su ile yapıyorum, o kdrcık anne sütüm var, olmassa sütle yapıyım diyorum
Evet canım, Hipp'in anne sütüyle yapılan organik pirinçli ve bir de yulaflı maması var. Elmalı olan başka.
Sanırım e-bebek mağaza ve sitesinde bulursun.

günaydın teyzoşlar oğluşum şu anda babasıyla beraber hastanede muayene olmayı bekliyor sünnet olmasına rağmen çiş yapamama durumumuz hala devam ediyor dua edin oğluşuma kötü bir şey çıkmasın:KK43: LİLACSOFİE demir nasıl oldu iyi mi
Geçmiş olsun canım inşallah geçici bir durumdur. Demir kusmuyor ama çok zayıfladı, iştahsız. Kuzum resmen eridi.
Bu gece ben hastalanıyorum sanırım midem cok bulandı:KK43:(

Okadar muhtesem anlatmissin ki kalkip hepsini bir anda yapasim geldi ...ewet tatli aynen dilim isiraim duru anasina cekmemis degisikliklere acik bir bebek....simdilik oglen uykusun dan sonra meywe puremiz war inumuzdeki hafta corba ve muhallebi baslanabilir demisti dr. Da zaten sadece yogurtu 1kac hafta daha erteledim dr wer demesine rahmen....daha sonra tekrar denerim....cok guzel anlatmissin ayni o moddayim bende zaten ne zormus cocuk buyutmek saat saat tut hesapla oturuorum ya allah seni inandirsin diorum ki simdi napicaktim ay ben bisi yapicaktim hep bu moddayim boyle :KK66:) ii ki buzamana dek gezmisim bu kadar saatli maratona sanirim gezicek vakit bulamicam :KK43: ama cani saolsun kizimin....bebeklerimizin....
Düzeni oturunca o kadar zor olmaz canım, gezebilirsin cidden:KK66:
Meyvelerin suyuyla ve sebzeden 1-2 çay ksşığı ile başlanıyor. Önümüzdeki hafta hareketli olacak desene, hadi hayırlı olsun:)

Canım dün eşime ve Cana ilaç alırken, orada eczanede hemencik yaptırdım, 12 lira birşey, aksam hafif kırgınlık yaptı, Can2a cok yaklasmadım o yüzden, şimdi gayet iyiym
teşekkür ederim bilgin için bende pazartesi hemen yaptırayım.

Kizlar hepinizi coook özledim insallah bebisleriniz ve siz iyisinizdir Rabbim meleklerimizi korusun her kötulukten.
Biz iyiyiz cok sukur yolculuk cok zor gecti kizim uykusuz kaldi bayaa iyiki kanguru almisim isime yaradi havaalaninda.
Mersine geldigim gibide mecburi aldim bebek arabasini.

Anlatmak istedigim bir sorunumuz var komsumuz var surekli gelip gider hatta bugünde bizdeydi.cocuklara cok degdirirmis nazar.
Biz kizimi sakladıkca gelir ve illaki ona bakar bir bahaneyle.
Bugun kizimin arkasi dönuk onu uyutmaya calisiyorken hangi gözünde vardi sorun diye yaklasip bakti yine Allaha havale ediyorum kucucuk bebege masallah demeden ic çekerek kötu niyetle bakanlari basta onu.
Neyse mesele o gittikten sonra evimizde 1 degil bazen 2-3 bardak kiriliyor heppp.
Annem ilk kez yemek yakti gittikleri gibi bardak kirildi gene.
Kizim sen geldikten sonra basladi bu camlarin kirilmasi dedi.
Napicagimi bilmiyorum ayip olur diye anneme kizardim yuzunu saklama diye ama kadinin art niyetli oldugunu anladim artik.
Hadi 1 kere masallah dese neyse ama demiyo.
Kizim kilolu degil hatta zayif sayılır sadece buranin insanlari esmer kizimda beyaz oldugundan cok dikkat cekiyor.
Bu kadina moralim bozuluyor kac senelik komsumuz. Arkadasim kim görürse görsün bebegini ama ona gösterme benim kizimi görup gittikten sonra hep hastalanir ölumden döndü kizim nefesi kesildi o gittikten sonra dedi daha 2 haftalikken.
Rabbim meleklerimizi korusun :KK43:

isvecte böyle skıntımız hiç yoktu severler begenirler ama hep uzaktan el surmeden art niyet nazar gibi bir korkumuzda olmadi hic.
ama memleketimin insanlari tanimadigi halde bebegi izinsiz öpüp kucaklayan koklayan alan var bugunden sonra tavrimi koyucam annem bile kizimi öpmez sever tasir gezdirir ama öpmem bu sicakta kiza iskence olur diyo disaridaki yabancılar neden bukadar israrci anlamiyorum.

Kizlar hepinizi coook özledim insallah bebisleriniz ve siz iyisinizdir Rabbim meleklerimizi korusun her kötulukten.
Biz iyiyiz cok sukur yolculuk cok zor gecti kizim uykusuz kaldi bayaa iyiki kanguru almisim isime yaradi havaalaninda.

Anlatmak istedigim bir sorunumuz var komsumuz var surekli gelip gider hatta bugünde bizdeydi.cocuklara cok degdirirmis nazar.
Bugun kizimin arkasi dönuk onu uyutmaya calisiyorken hangi gözünde vardi sorun diye yaklasip bakti yine Allaha havale ediyorum kucucuk bebege masallah demeden ic çekerek kötu niyetle bakanlari basta onu.
Neyse mesele o gittikten sonra evimizde 1 degil bazen 2-3 bardak kiriliyor heppp.
Napicagimi bilmiyorum ayip olur diye anneme kizardim yuzunu saklama diye ama kadinin art niyetli oldugunu anladim artik.
Kizim kilolu degil hatta zayif sayılır sadece buranin insanlari esmer kizimda beyaz oldugundan cok dikkat cekiyor.
Bu kadina moralim bozuluyor kac senelik komsumuz. Arkadasim kim görürse görsün bebegini ama ona gösterme benim kizimi görup gittikten sonra hep hastalanir ölumden döndü kizim nefesi kesildi o gittikten sonra dedi daha 2 haftalikken.

isvecte böyle skıntımız hiç yoktu severler begenirler ama hep uzaktan el surmeden art niyet nazar gibi bir korkumuzda olmadi hic.
ama memleketimin insanlari tanimadigi halde bebegi izinsiz öpüp kucaklayan koklayan alan var bugunden sonra tavrimi koyucam annem bile kizimi öpmez sever tasir gezdirir ama öpmem bu sicakta kiza iskence olur diyo disaridaki yabancılar neden bukadar israrci anlamiyorum.
Ay allahim nazarlardan korusun sizi.bardaklardan cikiyormus ama nazar bebise nisey olmaz . Bu arada uykusu nasil turkiyede arkadasininki uyumustu insallah benimkide uyur diyordun.ben biz opmuyiruz bebegi aarjisi var diyorum. Gerci bu seferde elini opuyorlar ve benim oglumun eli agzindan cikmiyor. Butun agizdaki mikroplar hoopp

Günaydın huzurlu pazarlarr......utkumla kalktik oyun oynuyoruz.babisko icerde yatiyo.kalkinca mis gibi kahvaltimiziedip atcaz kendimizi ddisarii.malum kis geliyo son gunesler bunlar....bende uykumu almisim sukur dinamik hissediyorum kendimi sorum var.dis cikarab oldumuu.brnim ust komsumla aramizda 1 ay var ve 2 tane dişi patlamış. ...salyada artış ve ne goorse agzina sokma varmis utkuda oyle...disi cikan varsa belirti yazabilirmikiiiiiii.

Öptürmeyin bebeklerinizi kimseye, kötü salgınlar var.
Demir'inki bana geçti, sabahı sabah ettim mahvoldum. Kimse ellemesin bebeleri. Deren'im ve tüm kuzularınız Allah'a emanet...

Masallah demeyen insanlardan nefret ediyorum. Nazar diye bir sey var eminiz. Yani kotu niyetle.olmasa bile insan severken nazari degebiliyor. Bazilarinin elinde olmuyor. Annem hep mezarda yatanlari 4'te 2'si nazardan yatiyordur der. Pelesenk olmuş kim cocuguyla ilgili birsey soylese masallah diyorum, kalbimden kotu bir sey gectiginden mi? Hayir tabii ki.
Ay cok kizdim valla ne yazsam bilemedim. O gelince kizini al ooda degistir canim. Hatta bir iki tersle masallah de ddiyerek anlar belki. Ben de Adanaliyim. Oglum bemveyaz bizim ailede herkes zenci :) Goren masallah der valla. Karsidaki demese bile sen soyle. Surekli de oku kizini.
Bu arada seni merak etmistim. Arada ugra. Guzel kizini da op yerime.
Baskasina opturme ama :))

Lilacsofie Lilacsofie canım çok geçmiş olsun. Deren'e ugramadan gecer insallah. Deren'iN düzeni de oturmus ne guzel. Küçük hanim yemek yemek istiyormus demek:)
kubra1453 kubra1453 kizini evire cevrie isirmak hirpalamak istedim masallah guzel yavruya. Dudaklarini yesinler =)

X