2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Kızlar cok mutluyum kızım 5 gündür falan kakasini kendisi yapio 2 güne bir..az once o ıkınırken işte dedim yapio hemen pozisyon aldik falan inş normal dönmüştür inş demir ilacı ters t ki yapmaz..

Kizlar hemsire bana 4 ay biterken destekle oturabilir demisti ama ben cesaret edemedim. Sizinkiler oruruyormu. 4. Ayimiz bitiyorda deneme yapayimmi bilemedim

Amin cnm inş...
Saglıklı olsunda,kilo o kadarda önemli degil bence
Önemli olan saglık
Kendine sıkıntı stres yapmaki bebeginde mutlu olsun cnm

Bende şimdi oraya yazdım cnm..
Aynen bizede 4 dedi.Paraben kafamı çok karıştırdı ya versemmi vermesemmi bilemiyorum..

Bi yanda paraben bi yanda kansızlık..
Demir emilimi zor birsey kan degerleri iyi olsa bile depolama acisindan onemli diye biliyorum..
Bu tamamrn sana kalmis birsey canim..

Kizlar hemsire bana 4 ay biterken destekle oturabilir demisti ama ben cesaret edemedim. Sizinkiler oruruyormu. 4. Ayimiz bitiyorda deneme yapayimmi bilemedim

SeZen'de yatinca kalkmaya calisiyor hatta gecen gun gordugum manzaradan korktum kafayi kaldirmisti besikte bayaa..
Mama sandalyesindede evdeki anakucagindada vaziyet ayni bu yuzden birer kademe yukselttim ama arkaya yasli bbir sekilde duruyor..isin kotusu tam yatirincada ya dönüyor ya kendini asagiya itiyor..
Ben tamemen birakip koltukta fln destekle vs oturtmadim bebislerin bunu az cok bize farkettirecegine inaniyorum :)

Ana kucagimizi bende oturmayla yatma arasinda bir konumda tutuyorum.arabasida ayni bakinarak gidiyo.bende hazir olmasini bekliyeyim en iyisi tam oturmasi icin

Bnm oglum 4aylik bizm ki de 6kilo olmadi daha her tahlilini yaptirdik birsey cikmadi mama da veriom almio ek gidaya basladik bu ay nasil olavak bakalim saglikli olsunlar da bebisler gerisi onemli degil onveden bn de com takuyordum simdi takmamaya calisiom

Tebrikler tatlım okurken çok heyecanlandım ve gözlerim doldu ... Bende istiyorum dedim bir anda gerçekten peş peşe iki çoçuk çok güzel göründü ancak eşimle yatagın iki ayrı ucunda yatıyoruz hala , yani bize bir kardeşi leylekler getirse daha iyi olur.

Anlafim canim parmaklarina saglik.... Dr bize suan sadece meywe puresi tattir dedi ayni anlattiu gibi 3 gu ayni tat sonra ki hafta yogurtu tattir dedi bole 1 ay gwcirelim sonradasebze corbasi tattiririz sinuc olarak meyve yogurt ve corba olarak ek gudaya 6 ay sonu baslamis oluruz dedi durunun gelisimi cok ii olduu icin bunlar hep ara ogun olucak anne sutu dewam sutu kesmioruz ayni dewam dedi....anlattiklarini yapicam bende canim tariimiz gelir gelmez...

Bu arada malesef erkekler bizim gibi nie olamio cok uyuz oluorum ya ewe geleli 10 dk oluo duru wiyk yapsin ooo babisko ne miz mizsin dio bukadarcik bile batio bana ki benden sabirli anlayisli dikkatlidir ama iste bana baticak bisiler yapio yinede....

Ana kucagimizi bende oturmayla yatma arasinda bir konumda tutuyorum.arabasida ayni bakinarak gidiyo.bende hazir olmasini bekliyeyim en iyisi tam oturmasi icin

Bence de farkettirecekler mutlaka kucagimizdaki duruslarindan vs

Selam kizlar

Kan ilaci ve dawit kullanmioruz falan yazan arkadaslar olmus paraben muhabbeti de war ayrica bunlar nedir neden kullanmiisunuz falan bilgisi olan bir arkadas yazarsa sewinirum...

Hareketlilik masallah subannal kizimda da tawan yamis waziyette asla durmuo donuo kalkmaya calisio kalkiksa gitmege calisio ve hafif yatan pozisyonda mama sandalyesinde oturuo..

plojovic aldik dedim mi bilmiorum ama mama sandalyesi aldik yatan 3 kademeli bi gorsen adamdan sanio kendini onda bir kuum bir kurum atio sorma.....

Bence s.ocaklari ile sinirli kalmayin kizlar benim butun guwenim sarsildi onlara karsi...dr.muza ise saskinlikla hayranim ilk defa az para ile mennun kaldigim bi doktorumuz var petogog gibi anlatio dinlio hem kadin hem 2 yillik anne yanilmiosam ve kiz cocuklarina hasta ... Kizim benim gibi degil bahtsiz degil cok sansli....

Son düzenleme:
bizde de durum ayni cnm. 4ay 2 gunluk.

Bana 6.aydan once destekli de olsa oturtma dediler.

Cnm. Biz devit yerine dedigim nurse harveys dac vitamini kullaniyruz. Icinde hem d hem a hem c vitamini var. Cocuk dr.u direl onu verdi. Saglik ocagindaki ebe devit dediginde ben bunu kullaniyrm dedim..tamam o zaman devam.dedi.

Daha kan ilacina baslamadik. Ama kizlarin kullandigi ilac da paraben, yani raf omru uzatmak icin cogu kozmetik vs urunde kullanilan bir kimyasal olarak kullaniliyr. Kizlar o.nedenle istemiyr kan ilacini. Hatta islak mendiller de bile alcol ve paraben icermez yazar hani.

Ben ek gidaya gecmedim henuz.
Uzum, karpuz, kelek, onlarin suyunu emdirdim. 3 gun kuralini bilmiyrdum. Ama sukur hicbiri alerji.yapmadi.

kızlar 4 ayı doldurup ek gidaya başlayan varmı aranızda. nasıl bir uygulama yapıyorsunuz.
Ben basladim suanda sadece tahilli princli kasik mamasi veriyorum hippin bide elma suyu verdim sevmedi mamayida 1 tatli kasigi yapiyorum simdilik ama gorsen saatlerce yemeye calisiyor fistigim

Gule gule guzel gunlerde kullanin canim :) insallah cok yardimi olacak sana da..
Masallah Duru'ya da..Artik kosturmaktan yetismekten yakinacaz galiba guzel zamanlara geldik :) gerci onlarla zor olsa da her zaman guzel ya..

Doktorun icin ayrica sevindim,hem anne hem de yakin zamanda yasamis olmasi bilgisinin deneyimlerinin taze olmasida ayrica bir arti..

Simdi anladim bakip yazicam benim ki ne marka simdi anladim thanks
Ben ek gidaya gecmedim henuz.
Uzum, karpuz, kelek, onlarin suyunu emdirdim. 3 gun kuralini bilmiyrdum. Ama sukur hicbiri alerji.yapmadi.
Canim alerjiyi anlaman icin ornegin seftali uc gun tadicak karpuz 3 gun emicek oyle anladin mi bikez tat ertesi gun baska tatsin ozaman etki etmez anlasilmaz yani bi de ucer gun boyunca ayni sei dene yada bundan sonra aklinda olsun insallah hicbirinin alerjisi falan cikmaz yaw
canim sorma ya simdikten inanilmaz haldeyim bi goren yuzun cokmus diolar yaaa bu sorumluluk gercekten yasanmadan asla anlanamazmis...sifir beyin sifir kalp sifir mide bize aclar saka gibi biz ne werirsek ona muhtaclar allahima binsukurler olsun ;,,((((

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…