2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
made in china lardan bıktık valla çin malı oyuncaklara okadar para veriyoruz ama agzına sokmasın diyede sürekli bekliyoruz madem %100 doğal 40 tl ye de gayet uygun

gece uykusuna kaçta geçiyooo
8 9 arasi uyuyo sonra 11 11 30 en gec 12 de uyuyo gece 3 4 kere emmeye uyaniyo sonra da sabah 10 30 11 de kalkiyo bende erken yatirmaya calisiyorum ama uyumuyo hanfendi ise baslayinca zor olacak cunku

Bu mayis bebislerine ne oldu boyle benimki de dunden beri uymuyor,uykusu geliyor ölüyor uykusuzluktan ama bir turlu uyuyamiyor neler neler denedim ama olmuyor, esimle battaniyede bile salladik uyudu besige birakinca tekrar uyandi ben de delirmek uzereyim oluyorum yorgunluktan:KK43:
Aynen ya bazen oyle agliyo ki hemde uyumamak icin direniyo bizde carsafa koyup susturduk esimle hic boyle yapmazdi salladim mi uyurdu ama simdi yikiyo ortaligi :KK43:

Arkadaşlar ya benim kızım da memeye düşman olmaya basladııııı.. Son zamanlarda 5 dk gecmeyen emzirmelerle ugrasirkeeenn bugün 5 saatten önce emziremediimm. Sabah 7de emzirdim iki defa kısa kısa uyudu 12de çok acikmis bi sekilde emdi. Ve şuanda uyuyo ama 5 saat oldu yine agzına almayalıı.. Bu kadar uzun süre aç durması normal miii ya :KK43:

canım ya benim kocacık oralara tatile değil haftasonu değişiklik olsun diye gidilir diyoo artık başka bi zaman kaçamak yapıp gelirsek oralara bende çok görüşmek isterim zaten fotolardan da anlaşılıyo çok sıcak birisinn öpüyorum seniii :)

Aynen oyle canim..
Bizde 15den sonra cikiyoruz tatile gezmeli olmayacak daha kolay olsun diye bi yerde kalacagiz..Seneye bebisler buyuyunce yakinlarda doolasmak zaten daha kolay olacak..
Tesekkur ederimm:KK19:
Seninde instagram varsa ekleyim?

canlarrrrr
bebişinizin uykusu geldiğinde nasıl uyutuyorsunuz :KK43: :KK43:
tırlatmaya az kaldı fikir verinnn

Sezen ee ee diyor uykusu gelince,hafif bir sallanti mutlaka istiyor en basindan beri..Ev tipi anakucaginda,ayagimda ya da kucagimda yastiginda,disardaysak arabasinda,slingdeyse zaten cok hosuna gidiyor hafifce salliyorum ninnide soyluyor kendine..Ama zaman zaman agladigida oluyor o bana sinyal verdiginde geciktirirsem :KK53:
Biraz kurallar dayatmak yerine nelerden hoslandigini gozlemlemek gerek..

Merhaba kızlar,uykudan bahsetmişsiniz..Kendi yaptıklarımı anlatayım belki fikir olur birinize,yardımcı olabilirsem mutlu olurum...

Öncelikle kızımı çok iyi gözlemledim.Uyku,açlık saatlerini çok iyi biliyorum.Sabaha karşı uykusundan uyanır emmek için biri 04:00 05:00 gibi,digeride sabah 07:00 08:00 gibi..Saat 10:00 11:00 gibide uyanır..Emziririm,saat 12:00 13:00 arası banyosunu yaptırım,mamasını veririm.En fazla 3 saat uyur,16:00 da uyandıgını varsayalım,sağdıgım sütü veririm.Kızımla oyun oynarız.Saat 18:30 19:00 gibi uykusu gelir.Mamasını veririm,15 dk da olsa uyuması gerekir,yoksa çok huysuzlaşır..Saat 22:00 23:00 gibide gece uykusuna hazırlık yaparız,sagdıgım sütü veririm ve uyur...

Bizim düzenimiz böyle kızlar,eger sizin bir düzeniniz yoksa o yüzdende zorlanıyor olabilirsiniz.

İnş kısa zamanda düzenini bulursun cnm.Eşimin arkadaşıda bu yüzden taşınmıştı.Eşyaların içine bile yuva yapmış böcekler,çogu eşyalarını atmışlar.Evi boşalttıklarında heryer böcek kaynıyormuş,havada uçuşuyorlarmış.Hiçmi bakmamışlar eve hayret ya.Sende kurtulursun inş o evden,Allah yardımcın olsun.
Eyvahlar olsun ben esyalarin icine yuva yapablecegini tahmin etmedim Ayyy yapmislarmidir ne yapcam ben yeni eve gotururum ozmn offf ozmn nakliyeciler kaldirdikca ilacliycam esyalari offf gerci daha yeni ilaclattim tasinacagim icin ama ilaclama firmasi dediki yazin bes gunde bir kisin yirmibir gunde bir yumurta birakiyolar siz dusunun bi yumurtadan en az 45 yavru cikiyo Allahim dusundukce mihdem bulaniyo saolun kizlar Rabbim insallah yardim etsin kurtulayim cok tiksiniyorum

Eyvahlar olsun ben esyalarin icine yuva yapablecegini tahmin etmedim Ayyy yapmislarmidir ne yapcam ben yeni eve gotururum ozmn offf ozmn nakliyeciler kaldirdikca ilacliycam esyalari offf gerci daha yeni ilaclattim tasinacagim icin ama ilaclama firmasi dediki yazin bes gunde bir kisin yirmibir gunde bir yumurta birakiyolar siz dusunun bi yumurtadan en az 45 yavru cikiyo Allahim dusundukce mihdem bulaniyo saolun kizlar Rabbim insallah yardim etsin kurtulayim cok tiksiniyorum
Eşyaları taşırken dikkatli olun cnm,sagına soluna iyice bakın.Allahın izniyle birşey olmaz inş.Birde taşıncagınız evi taşınmadan ilaçlatsanız iyi olur...

Benimki de hala ara ara yapiyor. Bazen delirecek duruma geliyorum, biliyorum ac ama emmiyor. İçimden diyorum ek gıdaya bi baslayalim ben sana gosterecem :)

Aynen canım şu ek gıda başlasın memeyi mumla aratıcam, bizimki sürekli böyle 5 dk da nasıl doyuyor ki anlamıyorum, bazı kişiler 5 dk ona yetiyordur diyor ama ben pek emin olamıyorum.

Canım benim oğlum da aynen o şekil en fazla 5 dk emiyor reddediyor zar zor veriyorum ağzına yapan var mı bilmiyorum ama ben sinirli olduğu zamanlarda ayakta emziriyorum daha uzun süre emiyor bir de sıcaklık bunaltıyor olabilir

Bende zorla veriyorum memeyi ama nasıl ağlamaya başlıyor anlatamam, almamak için direniyor resmen, ayakta gezerken kucağımda emzirmeyi denedim ama orda da atıyor kendini, siz nasıl ayakta emzirşyorsunuz ben yanlış mı yapıyorum acaba? Nisa yı kucağıma yatırınca basıyor çığlığı :KK43:

Meraba kızlar bebeğim diş çıkarıcak galiba parmakları hep ağzında diş etindede şişlik var dişlik almalımıyım bilemedim . Sizde durumlar nasıl geçmişi okuyamadım

Canım bizim kızda öyle doktor dişlik al buzdolabında soğut ver dedi, onu biraz oyalar dedi..

Oğluşum bugün sünnet olacak dua edin anneler :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Hayırlı olsun canım :KK66:

Deliricem az kaldı , uyku saati zulüm resmen bana. İlla bi miziklayacak uyumadan önce, emme savaşı veriyoruz

Seni çokkkk iyi anlıyorum emme savaşı ver uyku savaşı ver nasıl düzelecek bu durumlar bilmiyorum :KK43:

canlarrrrr
bebişinizin uykusu geldiğinde nasıl uyutuyorsunuz :KK43: :KK43:
tırlatmaya az kaldı fikir verinnn

Valla biz hep ayakta sallıyoruz, sallarkende ninni söylüyoruz anca uyuyor

Benim kizimda sagdigim sutleri icmiyo yaa 100 e yakin sut var dondurucuda neyse kizim 7 aylik olunca baslayacam ise ama nasil icircem onlari bilmem cok canim sikiliyo bu duruma :KK43:

Muhallebiye falan katarsın canım, kızım yemezse öyle yapmayı düşünüyorum :)

Arkadaşlar ya benim kızım da memeye düşman olmaya basladııııı.. Son zamanlarda 5 dk gecmeyen emzirmelerle ugrasirkeeenn bugün 5 saatten önce emziremediimm. Sabah 7de emzirdim iki defa kısa kısa uyudu 12de çok acikmis bi sekilde emdi. Ve şuanda uyuyo ama 5 saat oldu yine agzına almayalıı.. Bu kadar uzun süre aç durması normal miii ya :KK43:

Benimki de öyle canım 5 dk emiyor sonra atıyor ve emmek istemiyor 3-4 saat vermezsen aramıyor bence iştahsızlık başladı doktor günde 2 kez biberon verdi ama ben 1 kere veriyorum çünkü biberonu tutunca memeyi istemiyor napıcam bende bilmiyorum...

Aynen canım şu ek gıda başlasın memeyi mumla aratıcam, bizimki sürekli böyle 5 dk da nasıl doyuyor ki anlamıyorum, bazı kişiler 5 dk ona yetiyordur diyor ama ben pek emin olamıyorum.

Bende zorla veriyorum memeyi ama nasıl ağlamaya başlıyor anlatamam, almamak için direniyor resmen, ayakta gezerken kucağımda emzirmeyi denedim ama orda da atıyor kendini, siz nasıl ayakta emzirşyorsunuz ben yanlış mı yapıyorum acaba? Nisa yı kucağıma yatırınca basıyor çığlığı :KK43:

Canım bizim kızda öyle doktor dişlik al buzdolabında soğut ver dedi, onu biraz oyalar dedi..

Hayırlı olsun canım :KK66:

Seni çokkkk iyi anlıyorum emme savaşı ver uyku savaşı ver nasıl düzelecek bu durumlar bilmiyorum :KK43:

Valla biz hep ayakta sallıyoruz, sallarkende ninni söylüyoruz anca uyuyor

Muhallebiye falan katarsın canım, kızım yemezse öyle yapmayı düşünüyorum :)

Benimki de öyle canım 5 dk emiyor sonra atıyor ve emmek istemiyor 3-4 saat vermezsen aramıyor bence iştahsızlık başladı doktor günde 2 kez biberon verdi ama ben 1 kere veriyorum çünkü biberonu tutunca memeyi istemiyor napıcam bende bilmiyorum...
AyNen oyle dusunuyorum bilmiyorum icine bisey konulabiliyomu ya da biseyle karistirp verebiliyomuyuz diye soracam doktora artik

Canım doktorunuzun verdigi şurubun markasını verirmisin bize,bende ondan kullanayım bebegime...
özelden yazayım dedim ama beceremedim :KK43: kendi doktoruna danışmadan kullanma miktarını filan ayarlıcaktır.ismi fer&b.ispanak kökü vs içeriyor ama bitkisel içerikli de olsa sonuçta ilaç

O başka madde olmasın? Paraben ürünün son kullanım süresini uzatıyor. Ateş düşürücü olsa demir damlasına neden koysunlar ki? Artık dişmacununda ve tüm kozmetiklerde bile var.
kesinlikle !koruyucu bir madde ancak vücuda girdiğinde östrojen etkisi yapan zararlı bir madde.ates düşüren paracetamol olmasın sakın?

Merhaba kızlar,uykudan bahsetmişsiniz..Kendi yaptıklarımı anlatayım belki fikir olur birinize,yardımcı olabilirsem mutlu olurum...

Öncelikle kızımı çok iyi gözlemledim.Uyku,açlık saatlerini çok iyi biliyorum.Sabaha karşı uykusundan uyanır emmek için biri 04:00 05:00 gibi,digeride sabah 07:00 08:00 gibi..Saat 10:00 11:00 gibide uyanır..Emziririm,saat 12:00 13:00 arası banyosunu yaptırım,mamasını veririm.En fazla 3 saat uyur,16:00 da uyandıgını varsayalım,sağdıgım sütü veririm.Kızımla oyun oynarız.Saat 18:30 19:00 gibi uykusu gelir.Mamasını veririm,15 dk da olsa uyuması gerekir,yoksa çok huysuzlaşır..Saat 22:00 23:00 gibide gece uykusuna hazırlık yaparız,sagdıgım sütü veririm ve uyur...

Bizim düzenimiz böyle kızlar,eger sizin bir düzeniniz yoksa o yüzdende zorlanıyor olabilirsiniz.
sütünü hep sağarak mı veririsin emmiyo mu merak ettim.

özelden yazayım dedim ama beceremedim :KK43: kendi doktoruna danışmadan kullanma miktarını filan ayarlıcaktır.ismi fer&b.ispanak kökü vs içeriyor ama bitkisel içerikli de olsa sonuçta ilaç
Teşk ederim cnm...

sütünü hep sağarak mı veririsin emmiyo mu merak ettim.
Canım benim sütüm bebegime yetmedigi için dogdugundan beri mama veriyoruz doktor tavsiyesiyle..Mamayıda biberonla verdigim için bebegimin emmesi zayıf,o yüzden geceleri ve öglene kadar gögsüm dolu oldugu için emziriyorum.Sonrasında gögsümdeki sütü boşaltamıyor,bende doydumu doymadımı diye tereddütte kalıyorum.O yüzden ögleden sonra sagmaya başlıyorum,biberonla veriyorum.En azından doydugunu ne kadar süt içtigini biliyorum.Emzirdikten sonrada sagıyorum vakit buldukça...

kızlar oğlum pazartesi okula başlıyo.çok heycanlıyım.okuma yazma işini hallettim.öğretmene bişey kalmayacak.bebekle evde yanlız kalacam.eşim bana cok yardımcı oluyodu.hala iyleşemedim.
valla şu 2-3dk emme benim oğlumdada var ama kilosu maşallah iyi artık takmıyorum.15 gündür nerdeyse bırakıyodu hiç emmek istemiyodu.yatırınca çığlık atıyodu.biberonla artık su bile vermiyorum.bizimki biberona alışmıştı.şimdi biraz düzeldi.ikisinide alan bebeklerde var tabi.ben büyük oğlumu büyük bir zevkle emziriyordum.bunu emzirmek çok sıkıcı.neyse 20 ayımız kaldı.:) tabi emerlerse.

Gecen gun toysrus a gittik.
Cok dikkat ettim oyuncaklara hepside cin maliydi .
Ki toysrus kocaman oyuncak magazalari zinciri esyalarida gayet kalitelidir.
Tavana yildizsacan kaplumbaga begenmistim almak istedim ama 100 lirayaydi pahali geldi birde cin maliydi yine vazgectim almaktan.
Aksam ebayde gezinirken aynisinin 15 lira oldugunu gördum ve hemen 2 tane siparis verdik honkkongdan gönderdiler.
Kizim arada aksam yildizlari seyrederek uyusun diye paketini actim ikiside calismiyor zamanla kullanilmadigi halde kendiliginden bozulmuslar. ikiside cöpe.
Aynisini burada bebek magazasinda alan eltim 3 cocugunda da kullandigini daha sonra dogum yapan görumceme verdigini söyledi.
iciniz rahat olsun guvenilir bebek magazalari gibi bir yerden almak önemli. cinlilerde aldiklari maasa sattiklari yere göre hazirliyorlar urunlerini.

kızlar tek tek alıntı yapamadım ama hepınıze cok teşekkür ederim.ılk bebeegım tup bebek oldugu ıcın bu gelen mınık kuzu benım ıcın suprız oldu. ılk ogrendıgımde elımde kagıtla oturdum kaldım aglamaya basladım .dun kendı drumu aradım hemen gel dedı. gıttım muane oldum.testı yenıledım degerde artıs var..drum kese bos degıl cok guzel dedı.vajınal ultrason ıstersen kalp sesını duyabılırız dedı ben eskı tecrubelerımden dolayı bıorsey olcak dıye ıstemedım. bu bebıs rahımde dogru yere konumlanmıs drum oglandakı gıbı kanamalar olmayacak dedı. oh be sızden kurtuldum derken gene bıttınız basımda dedı gulerek. gercekten zor bır surectı bebegını dogurttugumda ben de rahatlamıstım dedı. bunda rahat olmamı herseyı kafaya takmamamı ıstedı.aferın kılolar gıtmıs gene aynsı devam dedı. dr ben fazla kılo ıstemıyom cunku bu seferde sezaryandan dolayı dedı. drdan ckınca annemı aradım braz gecıkecegımı soyledım bebıse o bakıyor ogretmen oldugum ıcın 1 eylulde basladım ıse. denız kenarına gıttım bır sımıt bır ayran aldım oturdum en sevdıgım sey denızı ızlemek dusundum. sankı bu sefer daha heyecanlıyım daha coskuluyum ılkınde hep bebek tutacakmı korkusu vardı.hep normal yolla olmadıgı ıcınve sorun bende oldugu ıcın hep kendımı suclamıstım . sımdı benımde normal yolla bebegım olabılıyormus dedım. ben bu bebegı cok ıstıyorum cunku ıcımde garıp tarıfsız bır hıs var.eskıden hep hayal kurardım bunu esıme nasıl derım dıye. ılkınde hersey cok kronolojık sırayla oldu. tedavı ıgneler 10 gun bekleme kan testı kese kalp sesı falan fılan .. esım bu bır aydır bana ev ıslerınde bayagı yardımcı eskı odunlugu kalmadı meger o da lohusa bunalımı yasamıs bana oyle dıyor ben de lohusayım dıyo.. ıkımızde anne babalıgı benımsedık. sımıtımı yedıkten sonra nasıl bu habaerı vereyım dıye dusundum msj atmak sacma geldı konusmak zor geldı cunku aglarım bılıyorum..benımkı en cok ne sever dıye dusundumbır fenerbahcesı ıkı arabası.hemen feneryuma gırdım bır tane yenıdogan hastane cıkısı aldım bır de kucuk forma. gercı oglana fb lı hastane cıkısı gıydırmıstık ama bu sefer farklı modelını adım. ıcıne 9 ay sonra bunun ıcını dolduracak melegımız gelıyor yazdım. paketı yatagın ustune koydum. benım odun geldı oglanı sevdı durdu.yemegını yedı hala farketmedı.oglan durmadmadı dedım yatagın uzerıne koyda donsun emeklesın. bu paketı farkettı aaaaaaaa askımmm bana feneyumdan hedıyemı aldın ne ayıyım ben benım sana almama lazım .paketı parcaladı rsmen. ıcınden kucuk hastane cıkısını gorunce ya nıye aldınkı kısa bu oglana olmazkı bu hastane cıkısı dedı.sen de bır turlu analıgı kıvıramadın yahu dedı bırde esprı yapıyor..uzerındekı notu farkettı okuyunca aglamaya basladı ben esımı aglarken bır kez gormustum aılem onu ıstememıstı ben de ayrılalım demıstım o zaman ılk agladıydı bu ıkı.adamaı sakınlestırmedım bızımde bak oluyormus ben sana ne demestım cok stres yapıyon ondan olmuyor..sonra bana sarıldıoptu..valla sana cok yrdımcı olcam ne olur dogur dedı. ben bır sey demedım sürunsun bıraz.. nasıl yalvarıyor bak allahın zoruna gıder ılıkıne de bırsey olur ne ıstersem yaparmıs.ben de ben zaten doguracagım dedım test sonuclarını kesenın ulstaron kagıdını verdım. bızımkı gene zır zır aglıyor sonra oglanda aglamaya basladı mı sız nasıl erkeksınız yahu dedım ıkınızde zır zzır aglıyonuz..guzel bır mujdeleme oldu. o aksam ucumuz yemege gıttık. esım ıstersen calısma dedı ben hayır dedım evde kalınca cok sıkılıyom dedım. sımdılık 12 hafta dolana kadar aılelere demeyecegız. acıklarkende kaza maza demıyecegız. ısteyerek oldu kardes kardes buyusunler ıstedık dıyecegız.evde su an hem ev ısı hem oglanda cok yoruldugum ıcın aydabır gelen ablaya her hafta gel dıye haber verdık ben sadece evde yemek yapcakmısım.. bebek dogunca da ben bır yıl ucretsız ızne ayrılacagımbugun okulda da fazla ek ders ıstemedım sadece maas karsılıgı. oglencı olmak ıstedım. hamıle hamıle sabahın korunde ac ac ederse gıremem.bızden haberler boyle.. kusura bakmayın cok uzun oldu
Cok duygulandim bende Gözlerim yasardi :)
Ne guzel kendiliginden gebe kalmissin Rabbim ikinci mucizeni yolluyor kismetiyle sansiyla gelsin yavrun insallah kocaman musmutlu bir aile olursunuz.
Cinsiyeti bende tahmin ediyorum ama söylemiycem Allah gönlunuze göre versin ve hersey cok guzel gecer Gebelikten doguma dogumdan lohusaliga kadar insallah.

Kızlar bi arkadaş yazmıştı diş kaşımak için Sophie la girafe diye bir oyuncak. Hediye gelmişti, işe yaramaz diye açmamıştım bile. O yazınca çıkarıp steril ettim, merak edenler içinrresim eklemeyi deniyorum, sevgiler..Eki Görüntüle 1235963
Bende almak istiyorum ama merak ediyorum sevdimi bebis yeni oyuncagini ?

Benim kizimda sagdigim sutleri icmiyo yaa 100 e yakin sut var dondurucuda neyse kizim 7 aylik olunca baslayacam ise ama nasil icircem onlari bilmem cok canim sikiliyo bu duruma :KK43:
6. aydan sonra ek gidalara basliycaz. Hazirladiginiz mamalarin icine katabilirsiniz.
Benim kizda icmiyordu zorladim simdi hepsini bitirmesede yarisini iciyor kalanida zorla veriyorum ya biberonun ucuyla agzina fiskirtirim yada kasikla veririm. :)

Endiselenme canm arada delleniyor bizim minnaklarda :)
Kizim 7 saat gectikten sonra emmisti beni ama okadar acikmis olmaliki emmekten sirti ter icinde kalmisti :)

8 9 arasi uyuyo sonra 11 11 30 en gec 12 de uyuyo gece 3 4 kere emmeye uyaniyo sonra da sabah 10 30 11 de kalkiyo bende erken yatirmaya calisiyorum ama uyumuyo hanfendi ise baslayinca zor olacak cunku
Mrb canim ben kizimi dogdugundan beri hep kendi besiginde ve hic dokunmadan uyuttum daha dogrusu uyudu hic ellememize firsat wermedi hatta elleyen cok bilmis teyzeler yastigini besigini sallayinca hop gozlerini acti dokunmayin ulen der gibi birde tospigimiz var tawana isik sacan ve ninni soleyen asada yazdim....onunlada uyuo rahat ama ben alismasini isremedigim icin bi objeyle uykuya dalarsa ileride hep ister die arada aciorum cok rahatlamis uyuo.....bir duzen kurmaya calis toplam kac saat uyuo onu bul...yani akil wermek degil tatlim zate bi duzen kurmussun ya sen o saati cek asagiya bizim de duru ayni dediin gibi gece 9 11 uyuo sonra da 1 e kadar oturuodu busefer gece ne kadar uyanirsa uyansin oglen 11 bucuk 12 e kadar tam anlamiyla ayamiodu.... Ben de bisekil de o 9 uykuya dalma saatini uzattim ama altini actim ama mama yedirdim dusa soktum bi sekilde 10 yaptim sinra 2 saat sinra uyanio aliskanlik ozaman da karni tok alti temiz ya icim rahat aglamadigi surece ellemedim isigini yakmadim kendi uykuya daldi bolece artik 10 da uyuo ...agladigi zaman larda da yine isik yapmadan ve kucagima tam almadan susturup yatirdim hani kafami yanina koyup konusmak yattii yerde sewmek koklamak sakinlesince emzigi vermek uyuyana kadar beklemek falan...eger biraz onun da suyuna gidip ihtiyacini kestirirsen bebeginin bence sende bunu erkene cekwbilirsin tatlim...
Gecen gun toysrus a gittik.
Cok dikkat ettim oyuncaklara hepside cin maliydi .
Ki toysrus kocaman oyuncak magazalari zinciri esyalarida gayet kalitelidir.
Tavana yildizsacan kaplumbaga begenmistim almak istedim ama 100 lirayaydi pahali geldi birde cin maliydi yine vazgectim almaktan.
Aksam ebayde gezinirken aynisinin 15 lira oldugunu gördum ve hemen 2 tane siparis verdik honkkongdan gönderdiler.
Kizim arada aksam yildizlari seyrederek uyusun diye paketini actim ikiside calismiyor zamanla kullanilmadigi halde kendiliginden bozulmuslar. ikiside cöpe.
Aynisini burada bebek magazasinda alan eltim 3 cocugunda da kullandigini daha sonra dogum yapan görumceme verdigini söyledi.
iciniz rahat olsun guvenilir bebek magazalari gibi bir yerden almak önemli. cinlilerde aldiklari maasa sattiklari yere göre hazirliyorlar urunlerini.
canim ben daha 3 aylik hamile iken istemistim tawana ay yildizlar sacio rengarenk ve ninni soluyo pelustan bir kaplumbaga biz adini tospik koyduk 25 tl dayimiz hedie aldi duruya....bayilio onu seyretmeye acinca uykusu yoksa bile dinleyip izlerken rahatlayip uyuo....keske bulabilseydin iki elim kadar buyuk bizim ki pembe bir pelus sirti plastik kabugunu yapmislar..cin mi bilemicem bakmam lazim....

X