2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
canım benim çok sağol. ben avente karar kıldım internetten buldum 200 liraya indirimdeymiş. teklisini alacgım iş görür umarım. işe başladıgımda da kullanacagım için almak daha cazip geldi maddi açıdan. bir de arkadasa yazmıssın steril parçaları buzdlabında saklamak diye,steril etmeden bir kaç defa kulanabilir miyiz ben mi ynlıs anladım.

çok sevindim annesi deren bebişimize maşallah. umarım benim oğlum da emer de beni böyle mutlu eder.

Güle güle kullan, iyi bir marka seçmişsin, bol sütlerin olsun inşallah...
Dediğim şeyi sık sağma yaptığın zamanlarda uygulayabilirsin. Buzdolabına sağma aparatını olduğu gibi atıp birkaç sefer bile kullanabilirsin fakat uzun sağmalar yaparsan içindeki süt kalıntıları mikrop üretebilir.

Sen de sağarak dene istersen canım. Deren en çok iyi emiyor dediğim zamanlarda bile kilo emememişti. Nasıl oluyor bilmiyorum ama emmeye tembel oluyor bazı bebekler demek ki...
Armut piş, ağzıma düş hesabı.....

selam kızlar oğlum 3.5 aylık suana kadar emzırıyorum mama vermedim yalnız günde ıkı kez falan sutumu sağıyordum bıberonla verıyordum .. sımdıye kadar memeyı red etmedı taa ki 15 gun oncesıne kadar..
15 gundur yoğun caba sarfetmeme rağmen oğlum bır turlu gunduzlerı emmiyor sağıp kasıkla vereyim dedım ıstemıyor sırınga denedım olmadı en son dun akşam emmedıgı ıcın açlıktan ağlamaya başladı bıberon verdım cuk cuk ıctı ve uyudu...
bu sekılde bıberonla devam edersem ne olur? gecelerıde bıberon ıstermı ? gunduzlerı uyurken 2-3 kez emıyor az da olsa 2dk 3 dk... tamamen biberona geçersek sutumu hep sağmak zorunda kalıcam bu sekılde dırek sağıp veren varmı ? emzırmekgıbı olmaz biliyorum bunun ııcnde bı sure sonra sutum kesılmesınden korkuyorum.. bu sekılde de bebegım ac kalıyor.. emmiyor me yapmam lazım masıl atlattınız bu donemı.. lutfem yardım..

Yuzuklerine uzuldum canm ama esinin davranışı cok iyimis uzulme demis.
Benim esim demedigini birakmadi bana cok unutkan biriyim cok esya kaybederim telefondan tut alyanslarima kadar ama hepsi döndü dolaştı yine beni buldu esyalarim gitmedi hic...
Ama bu yuzuk aylardir kayip bankada saniyordum taktim kaybettim diycem ama oda degil buyuk bir yuzuk olduğundan cok az takardim en kötu ihtimal yine kardesim aldi diye dusunuyorum ama insallah o degildir kaybetmekten cok onun alma ihtimali zoruma gidiyor.
Aramadigim delik kalmadi. Yuzuklerin oldugu kutuda oldugunu hatirliyorum sadece.
O gideli nerdeyse 5 ay oldu her kaybolan esyayi ondan biliyorum anneme sormalimiyim bilmiyorum gunahinida almak istemiyorum.

Saol canm biz cok iyiz insallah sen ve minik Duru da iyisinizdir.
Bu yuzuk moralimi bozuyor hele kardesim aklima geldikce deli oluyorum anneme sormalimiyim agzini ara diye gunahinida almak istemiyorum ama tum supeler onun ustunde :KK43:
Yada benim unutkanligim diycem ama ne takarim nede ayri bir yere koyardim yuzugu bilmiyorum tekanladigim kardesim deyipte ona takilarinin yerini yatak odasini göstermiyceksin de benim kardes anormal baskasindan duymadım böyle biseyi.
Esimede yalan söyledim baska yuzuk gösterdimbak iste buldum dedim :KK43:
İi en azindan esinle olan kismi halettisen gerisi allah buyuk bitanem kimsenin gunHini almak istemeyiz heleki bu oz be oz kardes ise ama istersen bi annene sor tarif et takilarini kurcalasin falan ne bilim offf yada dusunme yaaa esini hallettisen sorun yok basinin kizinin sadakasi olsun allah karsimiza baska yerden cikarsin de tatlim...

Evet canim cok isimiz var hergun hem dzha guxel hemde daha zor olmaya basladi. Valla bende becerikli degilim oyle cesit cesit mamalar hazurlaysbilirim umarim.benim dusuncemde yni senin gibi 6. Ayda azicikta olsa ona ozel mama hazirlamak bakalim insallah ustesinden gelirim
İnsallah tatlim ya walla ben o tariflerin ceyregini yapmadim bugune kadar calisinca hep pratik seyler hazirliosun bide esim cok yemek secer bakalim bu kiz bana yemek yapmayida ogreticek insallah

selam kızlar oğlum 3.5 aylık suana kadar emzırıyorum mama vermedim yalnız günde ıkı kez falan sutumu sağıyordum bıberonla verıyordum .. sımdıye kadar memeyı red etmedı taa ki 15 gun oncesıne kadar..
15 gundur yoğun caba sarfetmeme rağmen oğlum bır turlu gunduzlerı emmiyor sağıp kasıkla vereyim dedım ıstemıyor sırınga denedım olmadı en son dun akşam emmedıgı ıcın açlıktan ağlamaya başladı bıberon verdım cuk cuk ıctı ve uyudu...
bu sekılde bıberonla devam edersem ne olur? gecelerıde bıberon ıstermı ? gunduzlerı uyurken 2-3 kez emıyor az da olsa 2dk 3 dk... tamamen biberona geçersek sutumu hep sağmak zorunda kalıcam bu sekılde dırek sağıp veren varmı ? emzırmekgıbı olmaz biliyorum bunun ııcnde bı sure sonra sutum kesılmesınden korkuyorum.. bu sekılde de bebegım ac kalıyor.. emmiyor me yapmam lazım masıl atlattınız bu donemı.. lutfem yardım..
Canim hala hic birimiz bu donemi atlatmadik rahat ol hepimiz ayni telas icindeyiz... Duzenli olarak iki uc saatte bir sagdigin surecd sutun asla kesilmez ded burdaki arkadaslar tabiki yine emzirmegede calis birakma bu bir donem die dusun

Şimdi doktordan geldik. Deren için mide büyütme, iştah arttırma operasyonum sonucu; Deren günde tam 50-60 gr kilo almış maaşallah...
Çok yorgun ama çok mutluyum arkadaşlar. Kısmetse tatilde de bu düzeni bozmazsak, tüm alamadığı zamanları kapatacağını söyledi doktor.... Her ne yaptıysanız işe yaramış dedi.

İyi ki varsınız, herseyi sizle paylastım canlarım
Wwaayyyy mujdeye bak sen masallah kirk birkere tatlim :KK70:
canım ben bir de sağıp gözümle görmek istiyorum ne kadarmıs sütüm diye galacto damlayı daha önce de yazmıstın ecaneye sordum yoktu netten alıcam olmazsa onu da deneyeyim. süt olsun diye inek oldum resmen:))
Canim o damla ne ne kadar ne amac icin nerde satilio ne kadar tuketilio

Canim bence emmek istememesi sutun yokluğu ile ilgili degil.
Benimki de ayni, acliktan ölüyor emmek istemiyor, benim de göğüslerim 2-3 gündür yumusasik bu kdr olmuyordu hic,Sütüm yok mu diye panik yaptim sıktım gelmedi ama emmek istememesi ondan degil. Huysuzlugu gecince baktim ayni yumusak goguslerden lıkır lıkır içiyor. Yine bi dönemden geçiyoruz herhalde.

Benimde göğüsler 2 gündür yumuşacık puf puf, bizimki de emmiyor anca yatağa yatıyoruz yanyana o zaman emiyor. Sanırım red etme yine başladı :KK43: bu arada nuk poşetlerini yazmışsınız kokuyor diye bende tam alacaktım fırsat bulamadım, hepsiburada da varmış. Iyi ki almamışım o zaman.

Kizlaaaaaar cok ozledim sizi.
arasira okuyorum.site yenilwnmis web den giremiyorum uygulamadan.ceoten de siteye girdigimde giris yapamuyirum..
neyse bebisler buyudukce konusulan konular degisiyor cok tatli oldu dimi meleklerimiz :)
Sevmeye diyamiyiruz valla.ben coook zor bir donemden geciyorum.allah beden ve ruh sagligimi koruyor.binlerce sukurler olsun.

bu surecte bebegimle yeterince alakadar olamiyorum.
siz de olmasaniz aradanokuyup kafami dagitamiycam valla.

kizima ne almalaiyim.oturmasi icin, oyuncak tarzi ne onerirsiniz cingirakmdisnkayisci ?
Birkac oyucak aldik ama agzina sokmaya calisinca ofkeleniyor.ne bulsa agzina gotoruyor dr cok ileri elini emiyor dedi.emzik alirsa verin dedi.almadi ne yazikki.
onerilerinizi bekliyorum.

hepinizi opuyorum.meleklerinize ve size sagliklar diliyorum

Canım umarım kötü şeyleri bir an önce atlatırsın, sık sık yaZ buraya paylaştıkça daha kolay oluyor herşey...
Ben kızıma fisher Price marka bez kitap aldım birde havlayan köpek, ebebekten sipariş vermiştim. Ikisine de bayılıyor. Köpek hem havlayıp hem titriyor ilginç geliyor ona kilitleniyor sonra eliyle çevirip oynuyor, iki oyuncağı da ağzına sokmaya bayılıyor bi de :KK66: ellerini yemesi unutuyor onları ağzına sokmaya çalışıyor tabi büyük geldiği için cok cok emmemiyor ama uğraşıyor baya :) bu tarz oyuncaklar önerebilirim. Bez kitapta da hayvanlar var, nisa nın yanına yatarak kitap okuyor gibi yapıyorum anlatıyorum resimleri , hayvanların seslerini çıkarıyorum dinliyor beni öyle masum masum :)

kızlar acill......bugün karnım sivrileşti durdu öğleden beri de sancım var kasılma gibi çok sık oluyor hani sancıları sayıyorduk ya ne kadarda bir olursa tehlikeliydi??? dışardaydık hemen eve geldim yattım şimdi doğum başlarsa sumu gelmesi gerekiyor ya da nişan falan mı gelmesi gerekiyordu...şimdi saat elimde sancıları sayacağım ama hatırlayamadım????

Wwaayyyy mujdeye bak sen masallah kirk birkere tatlim :KK70:

Canim o damla ne ne kadar ne amac icin nerde satilio ne kadar tuketilio
Benim Dr um onermisti canım eczaneden var suya 13 15 damla damlat ip bir bardak suyla iciyosun ilk başlarda kullanmıştım suan kullanmıyorum faydası olmuştur sütun artmasinda

Sa
kızlar acill......bugün karnım sivrileşti durdu öğleden beri de sancım var kasılma gibi çok sık oluyor hani sancıları sayıyorduk ya ne kadarda bir olursa tehlikeliydi??? dışardaydık hemen eve geldim yattım şimdi doğum başlarsa sumu gelmesi gerekiyor ya da nişan falan mı gelmesi gerekiyordu...şimdi saat elimde sancıları sayacağım ama hatırlayamadım????
sancoların düzenliyse doğum sancısı olabilir. İlla suyun gelecek diye bişi yok kan şeklinde nişanın da gelebilir ya da gelmeyenilir sancıların geçmezse ya da düzenliyse doktorunu ara nstye bağlarlar bakarlar

Sa

sancoların düzenliyse doğum sancısı olabilir. İlla suyun gelecek diye bişi yok kan şeklinde nişanın da gelebilir ya da gelmeyenilir sancıların geçmezse ya da düzenliyse doktorunu ara nstye bağlarlar bakarlar
tamam düzenlimi diye bakıyorum şimdi internetten baktım 10 dk da iki ye düşerse falan diyor dinleneyim bakalım bide giderek artar diyor şu an daha iyiyim bakayım geçecek mi...

tamam düzenlimi diye bakıyorum şimdi internetten baktım 10 dk da iki ye düşerse falan diyor dinleneyim bakalım bide giderek artar diyor şu an daha iyiyim bakayım geçecek mi...
Senin riskli gebelik değil miydi 10 dkya düşmesiini bekleme canım. Doktorunla konuşursan o da yönlendirir

Benim Dr um onermisti canım eczaneden var suya 13 15 damla damlat ip bir bardak suyla iciyosun ilk başlarda kullanmıştım suan kullanmıyorum faydası olmuştur sütun artmasinda
Fiyati ne kadardi hatirliomusun hayatim memnun kaldin mi sonuc aldinmi merak ettim yani ufff napim yaaa sut icin bisiyi yapma bosuna gelcegi warsa gelir diolar ama ben illa bisi yapiorum tahin pekmez bitince alana kadar sut cayimi iciorum o bitiosa yesillige agirlik weriorum illa bisi yapiorum yani bilmiorum kendimi mi kandirioum ama keske demek istemiorum :KK51:

Canım benim şelale gibi olan sütüm, Deren emmediği için kesilme noktasına geldiyse, bir kere daha anladım ki; bu işin ilk püf noktası sürü sık sık tahliye etmek....Tabii istenen bebeğim emmesi ama emmiyorsa sağılacak yoksa sütler gidiyor.
En az üç saatte bir sağmalısın. Eğer amacın sütü arttırmaksa, iki saatte bir hatta aklına beldikçe sağmalısın.
Evde tek oldugun için yıkama steril vs yetişemediğin için sağamıyorsan, sağdıktan sonra sağma makinasının steril olacak parçalarını da temiz bir buzdolabı poşetine koyup buzdolabına kaldır, en az birkaç sefer kullanabilirsin ama dikkat et sağarken uzun süreler dışarda kalmasın.
Sağarken gelen süt bitse de, herbirini en az 15 dk daha sağmalısın. El masajı yapmalısın. Sağmaktan uçlar tahriş olabilir lanolin kremini ihmal etme canım.
Beslenmeme dereotu/taze soğan, millkway, üç öğün düzenli humana ekleyebilirsin.
Benim garantili süt arttırma yöntemim bu.

teşekkür ederim canım kızının düzelmesine çok sevindim "masallahu la kuvvete illa billah"rabbim bütün meleklerimizi korusun.
herkeste bi süt ktlığı,bi emme problemi ne olacak halimiz.Allah yardımcımız olsun.bende dün gece sagdım benimki wee manuel olanından.iki göğüsten 75 anca çıkıyo.onda emzirdikten sonra değil.süt gelmiyo göğüs ucunu yara yaptım.krem sürmem gerektiğini yazmışsın.galiba ben sağmayı beceremedim.off Allahım ilk çocuğumda sağma makinasının varlığından bile haberim yoktu.24 ay problemsiz emzirdim.az yememe rağmen sütümde boldu.şimdi o kadar çok sıkıntı yaşıyorum ki.herkesin aynı durumda olduğunu görünce rahatlıyorum.iyiki varsnız mayıs anneleri.sizden gördüğüm destegi kimseden görmedim.

Fiyati ne kadardi hatirliomusun hayatim memnun kaldin mi sonuc aldinmi merak ettim yani ufff napim yaaa sut icin bisiyi yapma bosuna gelcegi warsa gelir diolar ama ben illa bisi yapiorum tahin pekmez bitince alana kadar sut cayimi iciorum o bitiosa yesillige agirlik weriorum illa bisi yapiorum yani bilmiorum kendimi mi kandirioum ama keske demek istemiorum :KK51:
Canım inan hatırlamıyorum fiyatını çünkü 3 lu set olarak almıştık bebeğim için gaz damlasi göbeği için sprey ve bu galactago süt artırıcı damla..faydası olmuştur tabi ama öyle çok çok farketmedim çünkü aynı anda başka şeyler de yapıyordum ben tek o değildi o yüzden tam etkisini bilemiyorum. .ılk zaman sütüm un artmasına katkısı olmuştur yanında kayısı dut kompostosu ile ve tahin pekmez le birlikte kullanmıştım onu..bir de ben hiç sütümü sagmadim kaç çıkıyo bilmiyorum kizima yetiyor die düşündüm hep..Bazı geceler geç emdiği zaman akiyor bazen de almıyor ama çok şükür kızım emiyor..bir de cok sık emzirmek arttırıyor sütü buna emin oldum iyice..

Canim dr. Bilgilerini hatirlamiorum fakat heralde biraz yordu kendini farketmeden tabiki bir sorun yoksa kendini yataga baglama ama en azinda yawas yuruyuslu gez temiz hawa al gelince ayaklarini kaldir dinlen.....dr. Mewzuna gelince bunu yasadigini paylas bakalim ne fikir yurutucek.....ayrica dogum isaret eden emin ol cok secenek war ve hangisi olduunu anlamak zor sadece kasilma ile doguma giden suyu gelen kan gelen sadece agrim war dien anlatabildim mi kendini asla bisiye sartlama kasildiinda agrin oldugunda yine bilemiorum ama dr.a git bir 10 dk lik nst adami bir hafta rahat uyutuo yani gulme walla ben 1 hafta da bir giderdim artik dr. Yine sanci degilse alcam o bebegi gorcen falan derdi ama kasilmaydi hep benim kiler bi kere hap bikere serum bi kere igne derken noktayi koyduk : D

Canım inan hatırlamıyorum fiyatını çünkü 3 lu set olarak almıştık bebeğim için gaz damlasi göbeği için sprey ve bu galactago süt artırıcı damla..faydası olmuştur tabi ama öyle çok çok farketmedim çünkü aynı anda başka şeyler de yapıyordum ben tek o değildi o yüzden tam etkisini bilemiyorum. .ılk zaman sütüm un artmasına katkısı olmuştur yanında kayısı dut kompostosu ile ve tahin pekmez le birlikte kullanmıştım onu..bir de ben hiç sütümü sagmadim kaç çıkıyo bilmiyorum kizima yetiyor die düşündüm hep..Bazı geceler geç emdiği zaman akiyor bazen de almıyor ama çok şükür kızım emiyor..bir de cok sık emzirmek arttırıyor sütü buna emin oldum iyice..
anladdim canim tamam bi bakim :KK70:

X