2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
kızlar acil önerinie ihtiyacım var.
sütüm bitti bitecek gibi çok azaldı,öyle ki günde 8-10 kaka yapan oğlum günde iki defa yapıyor hatta bugün bir defa yaptı sadece. gerçi çiş sayısı daha önemlymiş ama o da epey azaldı sanki .
sağmak arttırır diyor bir çok kişi. ben şimdi sağma mak. almak isiyorum ama hiç bilgim yok fikirlerinizi bekliyorum.elektrikli almak istiyorum

CaniM kac ayliksiniz. Sut ile ilgili onerim pek yok sagmiyorum cunku. Dikkatimi ceken sey oglunun gunde 8-10 kere kaka yapiyor olmasi... Fazla degil mi? Yani gunde bir iki kereye dusmedi mi kakalar. Bizimki mutlaka bir kere yapiyor ben de doyuyor diye gobeek atiyorum... Kafam karisti valla.

Canım kilo alımı bizdede öyle oluyor ve aylık alıma bakıyorlar. Sütünün azaldığını nasıl anlıyorsun. Artık bebeğinin emdiği kadar süt üretiliyor fazlası değil. Ayrıca kaka sayısındaki azalma gaz sorunun azaldığını gösteriyor. Telaş yapma bence bebeğin aç olsa uyumazdı.
canım sağol cevap verdğin için. sütüm baştan beri öyle foşur foşur olmadı.hani kiminin akar ya geceleri filan benim 2 defa öyle oldu sadece,gündüz hiç dolu dolu olmadı ama şimdilerde öğleden snra tamamen bitiyor gibi hiç olmuyor. oğlum emiyor gelmeyince snirlenip aglıyr,gerçekten de sıkıyorum yok dokunuyorum yumusacık.ben de bir kaç gündür mama veriyorum işin ilginci onu da almıyor önce sonra memeden de süt bulamayınca fazla direnmeyp içiyor. kaka sayısının azalmasının gazla ilgili oldugunu bilmiyordum ama haklısın cünkü oğlumun gaz problemi yok artık.

CaniM kac ayliksiniz. Sut ile ilgili onerim pek yok sagmiyorum cunku. Dikkatimi ceken sey oglunun gunde 8-10 kere kaka yapiyor olmasi... Fazla degil mi? Yani gunde bir iki kereye dusmedi mi kakalar. Bizimki mutlaka bir kere yapiyor ben de doyuyor diye gobeek atiyorum... Kafam karisti valla.
canım kakası ilk ay öyleydi br emme düzeni yoktu her emdikten sonra da kakasını mutlka yapardı.simdi yaapmıyor yavas yavas azaldı 2 ye düştü hatta bugn bir kere ve cok az yaptı. ama kaseker yazmıs gazı azaldıgı için oluyor mus ve bana mantıklı geldi. oh be buraya yazıyorum biraz rahatlıyorum

Ozman benim kızın hiç gazi yok çünkü bugün 1 hafta olmuştu yapmayalı ve fitil verdik:KK42: oyle huzursuz ki yapisti bana..sanırım önceki gün markette sıcak soğuk yaptık ve usuttu..bi de markette ki herkes sevmek istedi nazar da olmuş olabilir:KK43:

merhaba kızlar dizim ağrsından bahsetmeyecem cünkü ben bile kendimden sıkıldım artık soranlara çok iyiyim diyorum.cürük elma gibiyim.ya benim oğlan emmek istemiyor beni kucağıma yatırdığım gibi çığlığı basıyo.sürekli ağzından çıkarıyo çok sıkılıyo memede.burda saatlerce emen bebekleri kıskanyom.bizimki kibar kibar 2dk bitiriyo işi ama doymuyo hep aç bu aralar.o yüzden sütüm çok azaldı.bana sütü nasıl sağmam gerektiğini söylermisiniz ne zaman sağmalıyım?acil sütümü artrmalıyım.yeme içme işi yaramıyo bende yiye yiye şiştim.:KK43:
Canım çok kolay gelsın emmeyen çocuk çok zor tabi bizimki gibi çok emende:KK66: ben geceleri ve her emmeden sonara sağıyorum, süt gelmese de sağıyorum bu sıralar bızımkı durmuyo diye sağmayı biraz aksattım 250 cc çıkan sütum şimdi zor 150-200 cc arası çıkıyor. Canım bu arada benim iki dizimde de menisküs yırtılması var sıvıları sızmış, ayrıca 2 bel fıtığı ve kaburgam çatlak resmen enkaz gibiydim ve beni ameliyattan solgarın glucosamine chorodatin msm kullanarak kurtuldum en azından baya iyileştim hatta aybars akkora gidiyodum o bile bu kadar iyileşmiş olmasına şaşırdı tavsiye ederim bir araştır istersen...

Olur canim cok sevinirim zaten bizimde 4. Ayimiz 14 eylulde dolacak 2 hafta var yani daha. 17 eyluldede bende bizim doktorda randevum var bende ona sorucam. Burdan fikir alayim dedim. Dusunceleriniz benim icin onemli.ayni seyleri yasiyoruz. Bugun biraz arastirdim kasik mamalarin 4. Aydan baslanilan grubuda var uzerinda 4 36 ay yaziyo.en azindan gece yatmadan vereyim diye dusunuyorum
Canim ben de ayni seyi dusundum hatta bi kez biraya bi de bi kac arkadasima ve anneme sordum soyle bir cewap aldim bende hem emzirip hemde biberonda mama weriorum....en dogrusu ek gidalar icin 6. Ayin dolmasini beklemek sayet cocuk gelisimi guzel seyrediorsa sebze corbalari meyve pureleri falan...ama ek olarak kasik mamasina 4. Ayin sonunda baslanabilir maksat en azindan kasiga alismasini saglamak olabilir...dediler aklinda olsun yinede hayatim

sütüm bitti bitecek gibi çok azaldı,öyle ki günde 8-10 kaka yapan oğlum günde iki defa yapıyor hatta bugün bir defa yaptı sadece. gerçi çiş sayısı daha önemlymiş ama o da epey azaldı sanki .
sağmak arttırır diyor bir çok kişi. ben şimdi sağma mak. almak isiyorum ama hiç bilgim yok fikirlerinizi bekliyorum.elektrikli almak istiyorum
Canım gunde 8-10 ker kaka yapıyo demişsin merak ettım kakası çok mu az mı çünkü az ise doymuyo derler benımkı bazen 2 gunde bazen 3 gunde bazen hegun yapıyo kilosu da çok iyi...
Ben medela nın hastane tipini kiraladım ve çoook memnunum tavsiye ederim...

bir de benim oğlan bir haftadır gece leri bir gün uyanıp br gün uyanmıyor 7-8 saat uyudugu oluyor. bazen zorla güç bela uyandırıyorum bir ki fıt fıt yapıyor o kadar. zaten gece emmedgi içn sütüm azaluyor biliyorum. ne yapacam ben ya. ne oldu cok cok emen çocuga anlamaım. 2 haftada 700 gram almıstı. ondan sonraki iki haftada ise sadece 200 gram. dengesizlige bakar mısınız. doktorda genele bakalım dedi ama bilmiyoum.
Canım ben geceleri biberonla sağdığımı veritorum hem o rahat ediyo uykusu bölünmüyor hem de doyduğunu biliyorum daha onceleri ben de emzirirdim 2 çekerdi uyurdu sonra böyle yapmaya başladım egeçen ay 1200 gr.aldı bizim sıpacık...

Canim kaka yapmalari duzene giriyor artik o yuzden az yapmis olabilir. Sen sutunu yine de kontrol et ama kakaya takilma benimki de onceden bes alti kez yapardi simdi iki kere yapiyor. Bu daha da azalacak gunde bir defaya dusecek. Bebisin agliyor mu acsa aglar uyuyamaz.

Canım çok kolay gelsın emmeyen çocuk çok zor tabi bizimki gibi çok emende:KK66: ben geceleri ve her emmeden sonara sağıyorum, süt gelmese de sağıyorum bu sıralar bızımkı durmuyo diye sağmayı biraz aksattım 250 cc çıkan sütum şimdi zor 150-200 cc arası çıkıyor. Canım bu arada benim iki dizimde de menisküs yırtılması var sıvıları sızmış, ayrıca 2 bel fıtığı ve kaburgam çatlak resmen enkaz gibiydim ve beni ameliyattan solgarın glucosamine chorodatin msm kullanarak kurtuldum en azından baya iyileştim hatta aybars akkora gidiyodum o bile bu kadar iyileşmiş olmasına şaşırdı tavsiye ederim bir araştır istersen...

canım çok teşekkür ederim hemen baktım yorumlar falan baya iyi.benimde hem boyun fıtıgı,2 tane bel fıtığı,iki dizimde meniküs yırtıgı ayrıca kuyruk sokumu kemiğim kırık.tepemden topuğuma kadar ağrı sızı içindeyim.hamilelik ve doğum beni mahvetti.dizim ağrım şuan çok şiddetli mutfakta yemek yapana kadar ağlıyorum resmen.topuklarım bile resmen acıyor.doktor ameliyat önermedi egzersiz ve ilaçla düzelecek diyo.ben şuan 78 kiloyum 65 hamile kalmıştım.13 kilo kilolarmıdır beni bukadar yıpratan.ama şuan veremiyorum hem hareketlerim kısıtlandı hem de yemeği kıstığım gün sütüm azalıyo.ayrıca açlıga hiçdayanamıyorum.benim bi insulinimede baktırmam lazım.:KK43:
Ben bu ilacı nasıl temin edecem.fiyatı ne bide emzirirken kullanılıyo mu yardımcı olursan sevirim.
sütü geceleri bi kere sağıyorsun sanırım.bende bir iki sağdım ama 150 200leri hiç görmedim en fazla 75.

Benim kız bi türlü uykuya dalamıyor. .tracy hogg un yatır kaldır metodunu uyguluyorum sanki ama tam tersini:KK48: kucağıma aliyo rum uyutuyorum beşiğe koyuyorum 10dk da uyaniyo aynı şeyi kaç kere yaptım bilmiyorum uyuyamiyorum da ha uyandı ha uyancak die:cry: yarın sabah zombi gibi olucam bana eminim:KK53:

Bilmyor canım, annesi doldurmuş zaten konuşa konuşa. Alınmış sana diyo bğyük o alttan al diyo. Benim sütüm, hormonlarım hiç kimsenin umru değil.

Allah islah etsin,vicdan versin bebisin hatrina insallah..
Ne denir ki..

bir de benim oğlan bir haftadır gece leri bir gün uyanıp br gün uyanmıyor 7-8 saat uyudugu oluyor. bazen zorla güç bela uyandırıyorum bir ki fıt fıt yapıyor o kadar. zaten gece emmedgi içn sütüm azaluyor biliyorum. ne yapacam ben ya. ne oldu cok cok emen çocuga anlamaım. 2 haftada 700 gram almıstı. ondan sonraki iki haftada ise sadece 200 gram. dengesizlige bakar mısınız. doktorda genele bakalım dedi ama bilmiyoum.

Benim kiz cok uzun suredir gunde ayni saatlerde 2 kez yapiyor,gece 5 saat emmiyor bazen 6..
Sagmiyorum cunku sagsam hep duzen bozuluyor..
Ben duzenimizin bu olduguna inaniyorum ki sıkıntıda yok gun icinde de 2 saatte bir blok emiyor..
Galactago diye damla kullaniyorum sadece..
Bazen cok mudahale etmemek bebislerede zaman tanimak lazim galiba..insallah damla fikir olur..
Insallah sadece duzeniniz oturuyordur:)

Kızlar harikasınız maşallah hepinize

Instagramdan ekleyen benim canim,Sezen'in anasi ben :)

Bizim için dua eden, güzel dilekler dileyen herkese çok ama çok teşekkür ederim. Bunu kimbilir kaçıncı kez söylüyorum ama iyi ki varsınız;

Pazartesi'den beri uyguladığım "Deren'in iştahını terbiye etme çalışmam" resmen sonuç verdi. Maaşallah, günlük 800 cc. yi tutturduk, beslenme saatlerimizi de sabah 3 saat öne, gece 3 saat öne çekerek iki öğün kazandık, bazı öğünlerde iki saatte bir 130 cc' ye kadar çıktık.
İlk başta emziremeyeceğim için üzülüyordum ama sonucu görünce artık üzülmüyorum. Hatta şuan gece bu saate bir beslenme seansı ekleme gayretindeyim, onu da emzirerek başlattım. Şükredip sevinmekten başka ne yapabilirim ki:)
Yarın kilo kontrolümüz var, ben iyi olduğunu düşünüyorum ama kısmet bakalım gelince size yazarım candostlarım...

Benim kız bi türlü uykuya dalamıyor. .tracy hogg un yatır kaldır metodunu uyguluyorum sanki ama tam tersini:KK48: kucağıma aliyo rum uyutuyorum beşiğe koyuyorum 10dk da uyaniyo aynı şeyi kaç kere yaptım bilmiyorum uyuyamiyorum da ha uyandı ha uyancak die:cry: yarın sabah zombi gibi olucam bana eminim:KK53:

Çok zor sabır istiyor ama pes etme canım. Bir de kucağ aldığın kısmında uyumasına izin vermemen gerekiyor, asla tam dalmadan sadece sakinleşince yerine koymalısın der.
Bir de yatağının içine direkt koyup, karnına poposuna ya da sırtına masaj yapar gibi bir tane şişşşşşş (kısık ve sakin) sesi, ardından ritmik ve çok hafif şekilde pat pat pat vuruşu...
Kucak için isyan ederse abartmadığı sürece görmezden gelip, abartırsa sakinleşene dek kucağa, sonra asla dalmadan tekrar yatağa....Sıkılana pes edene dek (tabii sen değil o:) devam....bunu yaparken buzurlu olmalısın. Sinirli olursan hisseder, biran önce uyusa da içeri gitsen işimi bitirsem vs dersen hisseder. O eğitimi yaptığın sürece sinirlerin kaya gibi sağlam olmalı ve bu şekilde uyumadığı sürece sonsuza dek sakin sakin aynı şekilde yatıp kalkacağını hissetmeli.
Umarım işe yarar...

merhaba kızlar dizim ağrsından bahsetmeyecem cünkü ben bile kendimden sıkıldım artık soranlara çok iyiyim diyorum.cürük elma gibiyim.ya benim oğlan emmek istemiyor beni kucağıma yatırdığım gibi çığlığı basıyo.sürekli ağzından çıkarıyo çok sıkılıyo memede.burda saatlerce emen bebekleri kıskanyom.bizimki kibar kibar 2dk bitiriyo işi ama doymuyo hep aç bu aralar.o yüzden sütüm çok azaldı.bana sütü nasıl sağmam gerektiğini söylermisiniz ne zaman sağmalıyım?acil sütümü artrmalıyım.yeme içme işi yaramıyo bende yiye yiye şiştim.:KK43:

Canım benim şelale gibi olan sütüm, Deren emmediği için kesilme noktasına geldiyse, bir kere daha anladım ki; bu işin ilk püf noktası sürü sık sık tahliye etmek....Tabii istenen bebeğim emmesi ama emmiyorsa sağılacak yoksa sütler gidiyor.
En az üç saatte bir sağmalısın. Eğer amacın sütü arttırmaksa, iki saatte bir hatta aklına beldikçe sağmalısın.
Evde tek oldugun için yıkama steril vs yetişemediğin için sağamıyorsan, sağdıktan sonra sağma makinasının steril olacak parçalarını da temiz bir buzdolabı poşetine koyup buzdolabına kaldır, en az birkaç sefer kullanabilirsin ama dikkat et sağarken uzun süreler dışarda kalmasın.
Sağarken gelen süt bitse de, herbirini en az 15 dk daha sağmalısın. El masajı yapmalısın. Sağmaktan uçlar tahriş olabilir lanolin kremini ihmal etme canım.
Beslenmeme dereotu/taze soğan, millkway, üç öğün düzenli humana ekleyebilirsin.
Benim garantili süt arttırma yöntemim bu.

Lusin'cim öyke hissediyorsan doğrudur, sağmaya başlamalısın hemen.
Yukarıdaki mesajda tesadüfen aynı konuyu konustuk.
Makina olarak ta hastane tipi pompaların açık ara farkı var en iyisinden bile,,,, mümkün oluyorsa kirala...
Lansinoh, medela, ameda,avent en iyileri...satılanlardan marka olarak...

X